METRO - 30 Lat Najlepszego Polskiego Musicalu

 

SPODEK KATOWICE
13.11.2021
Jubileusz 30-lecia Najlepszego Polskiego Musicalu

Świat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia...
... marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

 
 
Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

libretto i teksty piosenek: Agata i Maryna MIKLASZEWSKIE
muzyka: Janusz STOKŁOSA 
scenariusz, choreografia i reżyseria: Janusz JÓZEFOWICZ 
wystąpią: Natasza URBAŃSKA, Janusz JÓZEFOWICZ, Kuba JÓZEFOWICZ, Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI, Jerzy GRZECHNIK, Łukasz TRAUTSOLT, Paweł ORŁOWSKI, Magdalena DĄBKOWSKA i inni…

Czas trwania przedstawienia 120 min. bez przerwy

Prapremiera – 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

 

Musical METRO to legenda polskiej rozrywki. To kultowy polski musical grany nieprzerwanie od 30 lat.

Teraz wyrusza w trasę po Polsce aby występami na żywo  uświetnić jubileusz 30-lecia powstania.
Pierwszy na trasie jest Śląsk, gdzie w kultowym miejscu jakim niewątpliwie od 50 lat jest katowicki Spodek, odbędzie się niepowtarzalny, jubileuszowy koncert.

Występ ten zrealizowany zostanie na obrotowej scenie z rozmachem i perfekcjonizmem na jaki stać jego reżysera – Janusza Józefowicza a całe przedstawienie będzie rejestrowane a potem emitowane w telewizji. Wszyscy widzowie biorący w nim udział, będą mieli okazję stać się częścią historii polskiego musicalu. UWAGA! Spodziewamy się na scenie gości z pierwszej obsady METRA!

Nastawcie się na dużą niespodziankę!

 

Musical Metro jest jak wehikuł czasu. Dorosły widz przeniesie myśli do czasów swojej młodości, kiedy stawał przed życiowymi decyzjami, kiedy spełnienie marzeń było na wyciągnięcie ręki.
Młody zaś, uświadomi sobie, że „niemożliwe nie istnieje”. Istnieją natomiast dylematy, którą drogę wybrać, czy tę łatwiejszą: dać się przekupić i zaistnieć czy ciężko zapracować na swój życiowy sukces. 

Zawsze aktualna i uniwersalna tematyka sprawia, że Musicalem interesuje się każde pokolenie. Ta niezwykle ekscytująca historia zawsze chwyta za serce a piękne ballady Janusza Stokłosy niejednemu wycisną łzy z oczu.

Jubileuszowy spektakl w katowickim Spodku będzie wyjątkowy! 

Janusz Stokłosa zapowiada nowe aranże a Janusz Józefowicz nową scenografię i niespodzianki reżyserskie.

Spektakle rejestrowane będą przez TVP

 

 

 

 
 
*****
 
 
 
 
KONKURS!
WYGRAJ BILET!
 
 
Każdy, kto do 7 listopada 2021, przyśle do nas e-mail na adres konkurs@czest.info z hasłem: "METRO - 30 Lat! "  w temacie, weźmie udział w losowaniu biletów na Musical METRO do Spodka w Katowicach.
Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. 
Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mailem lub sms-em.