Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Biznes

Pomysły na kalendarz adwentowy DYI  - dla małych i dużych 

 

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i właśnie nadszedł idealny moment na przygotowanie kalendarza adwentowego, który umila oczekiwanie na ten - dla wielu - najpiękniejszy czas w roku.

 Jeśli nie masz pomysłu, jak się za to zabrać, koniecznie sprawdź nasze propozycje!
 

Moda na kalendarze adwentowe, których w rozmaitych sklepach jest z roku na rok coraz więcej, rozkręca się w najlepsze. Klasyczne bombonierki z czekoladkami ukrytymi za „okienkami” z numerkami konkurują już z wartymi setki, a nawet tysiące złotych kalendarzami pełnymi kosmetyków, biżuterii czy luksusowych produktów spożywczych, jak kawior czy pokryte złotem praliny.

Równolegle na popularności zyskują kalendarze adwentowe DYI. Kosztują o wiele mniej, a więc nie nadwyrężają tak portfela przed świętami. Do tego mają jedną zdecydowaną przewagę nad „gotowcami” ze sklepu - można je dowolnie spersonalizować i tym samym obdarować kogoś bliskiego bardzo osobistym prezentem, który sprawi, że będzie myślał ciepło nie tylko o nadchodzących świętach, ale i o nas.

Jak zrobić kalendarz adwentowy samemu?

Jeśli chcemy wykonać wszystko od A do Z samodzielnie, w internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji i instrukcji. - Najczęściej kalendarze adwentowe DYI są wykonane z papieru. Mogą to być koperty na każdy z 24 dni, paczuszki zawieszone spinaczami na sznurku czy patyku udekorowanym lampkami albo papierowe pojemniczki na przykład w formie domków czy figurek origami - wylicza dekoratorka związana z siecią sklepów KiK.

 

Jeśli jednak brakuje nam czasu albo zdolności manualnych, śmiało możemy sięgnąć po gotowe rozwiązania dostępne w sklepach z akcesoriami do domu - Świetnie sprawdzają się kalendarze adwentowe w formie ozdobnych pudełeczek czy torebek lub woreczków ze świątecznymi motywami, a nawet takie płócienne z kieszeniami lub pierścieniami do zamocowania pakunków z drobnymi prezentami, które można powiesić na ścianie. To też urocza bożonarodzeniowa dekoracja - podpowiada ekspertka.

Co włożyć do kalendarza adwentowego DYI?

Jeśli chodzi o zawartość takiego kalendarza, wszystko zależy od osoby, której chcemy go wręczyć. Najczęściej przygotowuje się je dla dzieci, ale z osobistego kalendarza adwentowego ucieszą się też dorośli - przyjaciele czy partnerzy, ale też rodzice, ciocie, wujkowie i dziadkowie. Kalendarz adwentowy dla dzieci niekoniecznie musi być wypełniony słodyczami czy samymi zabawkami, choć to najprostsze rozwiązanie.

- Jeśli chcemy zrobić klasyczny kalendarz adwentowy, możemy poszczególne „okienka” wypełnić np. cukierkami, lizakami, minitorebkami żelków, domowymi ciasteczkami lub czekoladkami zapakowanymi w celofan. Jeśli chodzi o zabawki, sprawdzą się małe figurki, świąteczne ozdoby czy resoraki, ale też inne drobiazgi, jak spinki do włosów, naklejki, przybory szkolne z ulubionymi postaciami dzieci czy klocki, z których finalnie będzie można ułożyć cały zestaw - proponuje dekoratorka związana z marką KiK.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest jednak kalendarz adwentowy z zadaniami i atrakcjami. Polega na tym, że na każdy dzień od 1 do 24 grudnia planujemy i zapisujemy na kartce jakąś wspólną atrakcję z naszymi pociechami, na przykład:

  • pieczenie pierniczków
  • rysowanie kartek świątecznych dla dziadków
  • zrobienie dekoracji świątecznej na choinkę
  • zdobienie (jeśli już są umyte) okien w domu sztucznym śniegiem
  • zimowy spacer z rodziną, na którym będziemy podziwiać świąteczne dekoracje lub liczyć ubrane choinki widoczne w oknach
  • wybranie się do kina na świąteczną animację albo jej wspólne obejrzenie w domu
  • pisanie listu do św. Mikołaja
  • dekorowanie domu lampkami choinkowymi.

Kalendarz adwentowy DYI dla dorosłych

Jeśli zamierzamy obdarować kalendarzem adwentowym dorosłą osobę, również możemy zdecydować się na kupienie do niego drobiazgów, np. małych narzędzi do majsterkowania, breloczka, kieszonkowej latarki, kul do kąpieli, świeczek, akcesoriów do włosów (kto ich używa, ten wie, jak często się gubią), drobnych kosmetyków, jak błyszczyk czy maseczka do twarzy, czy skarpetek.

Wielu dorosłych, którzy sami mogą sobie pozwolić na kupno różnych rzeczy, może jednak bardziej ucieszyć kalendarz adwentowy z niematerialnymi prezentami. Można w nim umieścić na przykład:

  • komplement na każdy dzień czy napisanie na karteczce za co kochamy czy cenimy obdarowanego
  • zagadki - dowcipy - ciekawostki z dziedziny, która interesuje obdarowywaną osobę
  • wydrukowane zdjęcia z ich bliskimi
  • propozycje wspólnego przyjemnego spędzenia czasu każdego dnia - np. obejrzenie konkretnego filmu, zamówienie ulubionego jedzenia, spacer czy kawa z ciastkiem w osiedlowej cukierni lub wyjście na łyżwy.

Zajęcia w grupach

Wspólne planowanie: w domu z rodziną, w pracy z przyjaciółmi - Zorganizuj spotkanie, podczas którego wszyscy będą mogli zaproponować pomysły na zawartość kalendarza - podpowiada ekspertka i dodaje – wspólne otwieranie okienek kalendarza adwentowego to także piękny rytuał, który może umilić czas oczekiwania na święta i uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Tworzenie kalendarza adwentowego DIY to nie tylko doskonała zabawa, ale również sposób na spędzanie czasu z bliskimi oraz zacieśnianie więzi z rodziną i przyjaciółmi. Dostarcza radości każdego dnia, ale też staje się piękną pamiątką i symbolem spędzonego wspólnie czasu.

Buena Vista PR

 

 


 Pomysłowe opakowania prezentów

oraz odpowiednio zapakowane przedświąteczne zamówienia

to podstawa najlepszego przygotowania do nadchodzących Świąt.

 

 
 

Masz już pomysły na Mikołajkowe prezenty?

 

 

A czy wiesz jak ważne jest ich odpowiednie zapakowanie?

 

To już ostatni dzwonek na Mikołajkowe przygotowywania.

 

Pamiętaj! -  niezwykle ważne jest ich piękne opakowanie.
 
 
Mikołajkowe niespodzianki sprawią najbliższym wiele radości, gdy zapakujesz je w piękne okolicznościowe opakowania.
W Green Pack znajdziesz także wiele pomysłów na niebanalne, mikołajkowe niespodzianki dla każdej Pani domu, niezbędne przed świętami:
woreczki, papiery do pieczenia, folie spożywcze, folie aluminiowe i wiele więcej produktów, których w żadnej kuchni nie może zabraknąć.
 

A gdy posiadasz swój #sklepinternetowy lub po prostu wysyłasz swoje produkty w Green Pack

zakupisz folię stretch, taśmę klejącą, zaklejarki, folię bąbelkową i wszelakie akcesoria niezbędne do pakowania zamówień.
 
Świąteczne pomysły zrealizujecie  w  firmie Green Pack Szymanek Opakowania.
 
Wierzchowisko ul. Długa 14,  42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15 

Filia: ul Krakowska 2, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06

 
Tu kupisz potrzebne artykuły do pakowania prezentów w ilościach hurtowych i detalicznych.