Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Precyzyjne cięcie blach maszynami CNC

 

Precyzyjna obróbka metali wymaga zastosowania nowoczesnych maszyn, dlatego technologia CNC cieszy się coraz większą popularnością, bo przy jej użyciu można uzyskać nie tylko powtarzalność elementów, zwiększyć produkcję, lecz również otrzymać idealne kształty obrabianego metalu. Co ważne nie ma znaczenia czy jest to stal, czy aluminium, jeśli zostanie dobrane odpowiednie urządzenie na pewno efekt będzie zadowalający.

CNC a cięcie blach

Computerized Numerical Control, czyli tak zwana technologia CNC jest idealnym sposobem do precyzyjnego cięcia różnego rodzaju blach. W takim przypadku używa się specjalnego lasera sterowanego za pomocą komputera. Cięcie mechaniczne nie zawsze daje zadowalające efekty, a brzegi obrabianego materiału wymagają dodatkowej obróbki. Używając lasera można liczyć na idealny efekt, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek poprawek. Co ważne przy użyciu lasera można wykonywać niepowtarzalne kształty a grubość blachy nie jest żadną przeszkodą.

Zalety cięcia laserowego

Nie da się ukryć, że cięcie laserowe daje i lepsze efekty i jest znacznie szybszą metodą niż cięcie mechaniczne, dlatego maszyny sterowane numerycznie na dobre zagościły już niemalże w każdym przemyśle. Do najważniejszych zalet cięcia laserowego należy zaliczyć:

  • możliwość tworzenia niestandardowych kształtów,
  • powtarzalność elementów, co niestety nie jest mocną stroną cięcia mechanicznego. Podczas cięcia laserowego głowica nie ma bezpośredniej styczności z obrabianym elementem, dlatego nie ulega zużyciu,
  • idealne krawędzie, które nie wymagają dalszej obróbki a co za tym idzie można zaoszczędzić czas,
  • możliwość wykrawania zarówno w stali nierdzewnej, blachach aluminiowych czy blachach o różnej grubości,
  • detale produkowane są w ekspresowym tempie a co ważne mogą od razu być wykorzystywane zaraz po wycięciu,
  • bardzo mała ilość odpadów. Przy cięciu laserowym można zaprojektować rozmieszczenie poszczególnych elementów tak, że nie pozostanie odpad. Takie rozwiązania zmniejsza też straty finansowe, bo arkusz blachy wykorzystywany jest maksymalnie,
  • możliwość produkowania na dużą, jak i małą skalę. Wprowadzanie odpowiednich parametrów cięcia do komputera nie jest procesem skomplikowanym, więc w zależności od potrzeb można wykonywać wiele serii danego elementu bądź wycinać detale jednostkowe. Chcąc uzyskać więcej informacji z tego zakresu, warto zapoznać się z ofertą gieciewalcowanie.pl, gdzie oferowana jest kompleksowa obróbka każdego metalu,
  • brak oddziaływania termicznego. Wiązka lasera podczas cięcia jest skoncentrowana na bardzo małym obszarze, dlatego temperatura nie ma wpływu ani na strukturę metalu, ani nie zmienia jego właściwości.

Laser CNC - do jakich blach?

Jak już zostało wspomniane laserowe cięcie nadaję się do każdego rodzaju stali i aluminium. Grubość arkusza również nie jest istotna, ważne jest tylko by maszyna została odpowiednio zaprogramowana. Licząc na efekt i szybką realizację zamówienia warto wykorzystywać właśnie ten rodzaj cięcia.