Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Statuetka dla organizatorów inscenizacji bitwy pod Mełchowem

Już po raz 16 odbyła się uroczystość wręczenia Statuetek Starosty Częstochowskiego 

„Za zasługi dla Powiatu”. Zorganizowana z tej okazji gala miała miejsce 18 lutego w Filharmonii Częstochowskiej. W tym roku nominowano 16 osób i instytucji, w sześciu kategoriach. Podczas gali zaprezentowano wszystkich nominowanych, a następnie nowo wybrany Starosta Częstochowski Krzysztof Smela wręczył laureatom te ważne wyróżnienia. 

 

Wydarzeniem roku okrzyknięto inscenizację bitwy pod Mełchowem z 1863 r., przygotowaną 24 września 2016 r. Wyróżnienie jakie otrzymała Gmina Lelów na tegorocznej gali jest docenieniem osób, które mocno angażują się w to, aby takie wydarzenie mogło mieć miejsce. Dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Lelów, Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie, członków Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego im. Walentego Zwierkowskiego  oraz wielu innych osób wspierających organizację i przebieg uroczystości, w wydarzeniu mogą brać udział wszystkie grupy społeczne. Inscenizacja bitwy pod Mełchowem z 1863 r. upowszechnia dziedzictwo kulturowe dawnego powiatu lelowskiego, pogłębia teoretyczną i praktyczną wiedzę historyczną o powstaniu styczniowym oraz postawy patriotyczne, zwraca uwagę społeczeństwa na miejsca pamięci narodowej oraz podnosi świadomość społeczną w budowaniu idei „małej ojczyzny” na bazie tradycji historyczno-kulturalnych miejscowości.

Statuetki w pozostałych kategoriach zdobyli:

 

edukacja i kultura:

 

Zespół Obrzędowy „Grusza” – Rzerzęczyce, gm. Kłomnice oraz Joanna Alina Haładyn – Radna Powiatu Częstochowskiego V kadencji, nauczyciel języka niemieckiego;

 

samorządność i przedsiębiorczość:

 

Krzysztof Nabiałczyk - samorządowiec z 25-letnim stażem działania;

 

sport i turystyka:

 

Tomasz Gęsiarz – działacz sportowy, turystyczny, wójt gminy Mstów;

 

polityka społeczna:

 

Alicja Grzegorczyk – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lelowie, Radna Rady Gminy VII Kadencji w Dąbrowie Zielonej;

 

osobowość roku, instytucja roku:

 

Grażyna Klamek – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie.

 

Pragniemy poinformować, że pośród nominowanych do Statuetki Starosty Częstochowskiego
w kategorii sport i turystyka znalazł się  także pan Marcin Dziura - nauczyciel w Gimnazjum w Lelowie, zawodnik, trener LKS „Lelovia”, działacz sportowy.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym.

 

Po wręczeniu statuetek licznie zgromadzeni goście wysłuchali koncertu Bogusława Morki solisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz Karoliny Kamińskiej – laureatki
X Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego.

 

Źródło: UM Lelow