Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Co musisz wiedzieć zaczynając pracę jako opiekun osoby starszej w Niemczech?

 

 

Niemiecki system opieki nad osobami starszymi to głównie opieka domowa – seniorzy korzystają z pomocy opiekunek, które często są rekrutowane w Polsce. Szukasz zawodu z przyszłością? Dowiedz się, jak zostać opiekunką osób starszych w Niemczech.

Jakie predyspozycje ułatwiają rozpoczęcie pracy w charakterze opiekunki osoby starszej? 

Na liście zawodów, na które zapotrzebowanie w kolejnych latach będzie rosnąć, znajduje się opiekunka osoby starszej. Nie jest to jednak praca dla każdego, a to ze względu na konieczność posiadania zarówno inteligencji emocjonalnej, jak i praktycznych umiejętności.

Jakie predyspozycje ułatwiają rozpoczęcie pracy w charakterze opiekunki osoby starszej? W przypadku pracy w Niemczech, od osób ubiegających się o zatrudnienie wymagane są:

  • znajomość języka niemieckiego – kandydatka na opiekunkę nie musi posiadać certyfikatów, ale musi znać język na tyle, aby porozumieć się z podopiecznym,
  • empatia – zrozumienie, życzliwość, otwartość i cierpliwość to cechy charakteru wymagane od każdej opiekunki,
  • gotowość do pomocy seniorowi w domu – zdarza się, że senior lub jego rodzina wymaga pomocy w prowadzeniu domu czy robieniu zakupów.

Dodatkowymi atutami mogą okazać się np. umiejętność udzielania pierwszej pomocy czy ukończony kurs dla opiekunów osób starszych. Niektóre niemieckie rodziny, które szukają opiekunki dla swojego bliskiego, wymagają od kandydatek posiadania prawa jazdy.

Najprostszy sposób na znalezienie pracy - agencja opiekunek

Zastanawiasz się nad zarabianiem jako opiekunka w Niemczech? Interesuje Cię praca opiekunek w Niemczech? Najprostszym sposobem na znalezienie oferty zatrudnienia jest skorzystanie z pomocy zaufanej agencji opiekunek.

Działające na terenie Polski agencje opiekunek współpracują zarówno z niemieckimi rodzinami, jak i niemieckimi agencjami pracy. To sprawia, że prowadzą one rekrutację w trybie ciągłym – stale poszukują kandydatek do pracy. Można się o tym przekonać, odwiedzając stronę agencji opiekunek Avoria.

Opieka Niemcy przez agencję opiekunek to sprawdzone rozwiązanie – jako kandydatka możesz liczyć na:

  • pomoc w załatwieniu formalności oraz transportu do Niemiec i z powrotem,
  • podpisanie umowy jeszcze w Polsce – to zabezpieczenie dla Ciebie,
  • informacje o stanie seniora, wymaganiach rodziny i wynagrodzeniu.

Dodatkowym atutem jest możliwość sprawdzenia agencji opiekunek, przez którą masz zamiar wyjechać do pracy za granicę.

Wynagrodzenie opiekunek seniorów w Niemczech - na ile mogą liczyć?

Zarobki opiekunów osób starszych w Niemczech są zróżnicowane – trudno wskazać konkretną kwotę. Powodem są liczne czynniki wpływające na wysokość wynagrodzenia. Należą do nich:

  • stan seniora – jeżeli podopieczny potrzebuje kompleksowego wsparcia w codziennych czynnościach, to wynagrodzenie jest wyższe,
  • zakres obowiązków – termin „opieka nad osobą starszą” zawsze zostaje doprecyzowany w umowie, gdyż wymagania rodzin są różne,
  • doświadczenie opiekunki – osoby z wykształceniem kierunkowym czy referencjami mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Pewną wskazówką mogą być kwoty publikowane przy ofertach pracy. Wynika z nich, że opiekunka osoby starszej w Niemczech może zarobić od 1400€ do 2000€ na miesiąc. Niektóre agencje pracy oferują też dodatkowe kwoty za lojalność czy pracę w okresie świątecznym. Głównym pozapłacowym benefitem jest z kolei możliwość rozwoju znajomości języka niemieckiego – agencje zapewniają dostęp do bezpłatnych lekcji.

Co należy ustalić przed wyjazdem?

Planujesz starać się o pracę jako opiekunka osoby starszej? Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać ofertę – w jej treści uwzględnione powinny być informacje nie tylko o zakresie obowiązków i wynagrodzeniu, ale również stanie seniora. Zwracając uwagę na wymagania rodziny oraz potrzeby podopiecznego, unikniesz rozczarowania.

Jeżeli chcesz wyjechać do pracy do Niemiec, to z pracownikiem agencji opiekunek omów też kwestię zakwaterowania. Najczęściej niemieckie rodziny oferują zamieszkanie w domu lub mieszkaniu seniora. Warto jednak sprawdzić warunki: czy będziesz mieć własny pokój, a co za tym idzie, również prywatność?

Mimo że dziś, w dobie starzejącego się społeczeństwa, nawet osoby bez doświadczenia mogą starać się o pracę w charakterze opiekunki osoby starszej, to warto wykazać się czujnością. Dokładne sprawdzenie agencji opiekunek, stanu potencjalnego podopiecznego i wymagań jego rodziny ułatwi Ci znalezienie długofalowego zatrudnienia, z którego będziesz czerpać satysfakcję.