Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Urządzamy domową siłownię - wszystko, co musisz wiedzieć

 

Domowa siłownia jest rozwiązaniem, o którym marzy wiele osób. Jak się okazuje, urządzenie miejsca do ćwiczeń nie musi być bardzo kosztowne. Trzeba jedynie wiedzieć, które sprzęty pozwalają na wykonanie wartościowego treningu całego ciała. Aranżacja własnej siłowni jest inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego warto się na nią zastanowić. 

Aranżacja siłowni - krok pierwszy 

Pierwszym krokiem, przy tworzeniu własnej siłowni jest wygospodarowanie miejsca. Niewielki metraż nie jest przeszkodą w aranżacji w pełni wyposażonej siłowni. Najczęściej sprzęty do ćwiczeń lokowane są w garażach, na strychach i wolnych pokojach. Pomieszczenie przeznaczone na siłownię, trzeba odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, przestrzeń musi być bezpieczna i komfortowa, dlatego warto sprawdzić czy ściany nie wymagają remontu. Konieczne jest, by pomieszczenie posiadało wentylację - dopływ świeżego powietrza. Poza tym, podłoga powinna być antypoślizgowa, co zapewni bezpieczeństwo podczas treningu. Dobrze, jeśli ściany pokryte będą lateksową farbą, którą można łatwo czyścić.  

Wady i zalety domowej siłowni 

Dzięki domowej siłowni można ćwiczyć o dowolnej porze. Poza tym, oszczędza się czas na dojazd i nie ma kolejki do sprzętu. Trening wykonuje się bez wychodzenia z domu. Podczas home office, lekkie ćwiczenia można wykonywać nawet podczas przerwy w pracy.  

Oczywiście domowa siłownia ma też swoje mankamenty. Przede wszystkim, jest to znaczny jednorazowy koszt, który trzeba ponieść, przy aranżacji przestrzeni. Zakup sprzętu (ciężary, stojaki pod sztangę, hantle, ławeczki) i przygotowanie pomieszczenia wymagają określonych nakładów finansowych. Poza tym, do ćwiczeń w domu może zabraknąć motywacji. Sprzęt będący na wyciągnięcie ręki, rozleniwia. W domowej siłowni nie ma również trenera personalnego lub osoby, która skoryguje poprawność wykonywanych ćwiczeń.  

Mimo wszystko, warto zainwestować w domową przestrzeń ze sprzętem, zwłaszcza, gdy trenuje kilku domowników. Po zsumowaniu kosztów wszystkich karnetów w rodzinie, zakup własnego sprzętu okazuje się inwestycją, która szybko się zwróci. Domowa siłownia doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które miały do czynienia z treningami i posiadają odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń.  

Jaki sprzęt wybrać? 

  • Jednym z podstawowych sprzętów w siłowni jest atlas do ćwiczeń. Jego zaletą jest przede wszystkim możliwość wykonywania ćwiczeń na różne partie ciała. Zastępuje on wiele wolnych ciężarów. Trzeba jednak liczyć się ze znacznymi gabarytami urządzenia. 

  • Sztanga świetnie sprawdza się podczas treningu pośladków i klatki piersiowej. Dzięki niej można zrobić wartościowy i wyczerpujący trening. Niezbędne będą obciążenia różnej wagi i stojak. Stojak pod sztangę musi być stabilny, wytrzymały i dopasowany do konkretnych obciążeń.  

  • Warto również zainwestować w drążek do ćwiczeń i hantle. Taki sprzęt pozwala trenować mięśnie pleców i rąk.  

  • Oczywiście dobrym pomysłem jest zakup akcesoriów takich jak mata do ćwiczeń czy piłka.