Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Must Have

Twoje serce będzie kiedyś czerwone - Magdalena Pioruńska

 

Tylko Magdalena Pioruńska potrafi tak wiernie pisać o emocjach nastolatków

 

Self-publisherka, nauczycielka kreatywnego pisania i pisarka.Wykładowczyni literatury i nauczycielka języka angielskiego.Magdalenę Pioruńską można przedstawiać na naprawdę wiele sposobów. 

Przede wszystkim jest jednak osobą, która uwielbia przebywać z młodzieżą. 

Ona nie tylko z nimi pracuje – ona ich doskonale rozumie.

W swoich utworach nie boi się poruszać takich tematów jak uzależnienia, traumy rodzinne, toksyczny kanon piękna czy szkodliwość mediów społecznościowych.

Taka właśnie jest jej nowa książka – odważna, szczera i ukazująca prawdziwe życie młodych ludzi.

Opowieść o romantycznej relacji dwojga borykających się z różnymi problemami nastolatków po raz kolejny stała się dla niej okazją, aby poruszyć tematy ważne i dla młodzieży niezwykle potrzebne.

Dzięki doświadczeniu nauczycielki Magdalena Pioruńska wiernie odmalowuje w książkach emocje nastolatków. Jednocześnie nie zamyka się na ich doświadczenia oraz zainteresowania i aktywnie działa na książkowym Instagramie. Jest osobą, której można zadać trudne pytania i która chętnie na nie odpowie:

◾ Dlaczego nieprawdą jest stwierdzenie, że młodzież nie czyta?

◾ Jak social media zacierają granice przepaści międzypokoleniowej?

◾ Dlaczego literatura YA pociąga obecnie nie tylko młodzież?

**

Agat może mieć wszystko. Należy do najpopularniejszej grupy w szkole, a do tego jest znanym influencerem. Kiedyś był jednym z jej najlepszych przyjaciół, teraz Freya nie jest nawet pewna, czy ją zauważa. Ale nie musi, ona ma swoje sprawy i świat bookstagrama, w którym króluje.

Wydaje się, że między nimi wszystko skończone.

Ale kiedy koleżanki zdradzą Freyę, to właśnie Agat przyjdzie jej na ratunek.

A wkrótce ona będzie ratować jego.

Czy to co nadchodzi, to aby na pewno tylko przyjaźń?

**

KONKURS - WYGRAJ KSIĄŻKĘ 

Wyślij e-mail o treści Twoje serce będzie kiedyś czerwone - Magdalena Pioruńska na adres konkurs@czest.info . Na mail-e czekamy do 17 Marca 2024, do godz. 12.00. Zwycięzców o wygranej i sposobie odbioru książki powiadomimy zwrotnie mail-em.

Polecamy: https://czest.info/książki


 

 
 

ŚMIERĆ NA BOGATO - Jacek Ostrowski

 
- Mocna , męska proza, doładowanie adrenaliny i gwarantowany suspens. Zarwiesz nic, rzucisz wszystko, żeby poznać zakończenie. - Katarzyna Bonda
 
  • Czy można sam moment zejścia z tego świata skomercjalizować? 

Na taki pomysł wpada pewien duchowny, który pod kuratelą Watykanu zakłada zagadkową firmę o nazwie „Pomocna dłoń”. 

Bogaci klienci na finiszu życia za grube pieniądze zaspakajają swoje nawet najskrytsze marzenia. 
 
  • Wszystko wygląda na pozór ładnie i legalnie, ale czy za tym wszystkim nie kryje się jakaś mroczna tajemnica? 

Agata, Polka urodzona w Płocku, ale wychowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki, weteranka amerykańskiej armii, kobieta po przejściach, walcząca z zespołem stresu pourazowego. 

Kobieta jest na życiowym zakręcie, kiedy dostaje propozycję pracy w „ Pomocnej dłoni”. Przyjmuje ją skuszona zaskakująco wysokim wynagrodzeniem, ale szybko pożałuje swojej decyzji. Problem tkwi w tym, że bardzo potrzebuje tych pieniędzy, jest to dla niej sprawa życia i śmierci… 
 
„Śmierć na bogato” to mroczny thriller o bardzo zaskakującym zakończeniu.

 

 

Szeleszcząca śmierć - Grzegorz Kalinowski

Duet Konieczny i Becker powraca w nowej fascynującej sprawie.

Warszawa, wrzesień 2017 roku.

 Początek nowego roku szkolnego.

Dzieci wracają do szkół, a protesty przeciwko zmianom w sądownictwie czołowy polityk przebija zdjęciami z wakacji. W budzącym się po wakacjach mieście dochodzi do serii morderstw popełnionych na majętnych przedsiębiorcach, prawnikach i inwestorach. 

Podany przez świadków rysopis jest nie do przyjęcia przez szefów policji i MSW. To co widzieli było zbyt fantastyczne, a oni sami są niewiarygodni. 
  • Czy można ufać pogrążonemu w alkoholizmie rysownikowi komiksów i chłopakowi, który lubi pobudzić się dopalaczami?
  • Zeznania świadków można podważyć, ale zapis z monitoringu?

 Prowadzący sprawę komisarz Konieczny musi zmagać się nie tylko ze zwykłymi trudami śledztwa, ale i ze swoimi przełożonymi i politykami.

 
Szeleszcząca śmierć to najnowsza powieść z duetem złożonym z Artura Koniecznego i jego partnerki, dziennikarki Joanny Becker.
W śledztwie pomagają koledzy z telewizji, dziennikarze ekonomiczni.... i ksiądz.
 
 
 

 
***
SERYJNI MORDERCY. 
Moje dwadzieścia lat pracy w FBI - Robert K. Ressler, Tom Shachtman
 

 Opowieść profilera FBI, któremu świat zawdzięcza termin "SERYJNY MORDERCA"

Bardzo prawdziwe… 

Absolutnie hipnotyzujące.  - Ann Rule 
 
Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI Robert K. Ressler nauczył się rozpoznawać potwory, które kryją się wśród nas. 
Robert K. Ressler na podstawie dowodów znalezionych w miejscach zbrodni opracowuje profile psychologiczne sprawców. Analizując typ wybranej ofiary, sposób odebrania życia czy – często makabryczne – trofea, jakie ze sobą zabierają, odkrywa tożsamość bezwzględnych morderców. Wchodzi za mury więzienia, by wysłuchać osobliwych relacji z pierwszej ręki od niezliczonej rzeszy skazanych morderców, w tym od Teda Bundy’ego, Johna Wayne’a Gacy’ego, Edmunda Kepera czy Syna Sama. 
 
Podróż do wnętrza umysłu przestępcy w celu zrozumienia, jak i dlaczego zabija, jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przez FBI, by pomóc policji schwytać zabójców, którzy wciąż pozostają na wolności. 
Autor jest pierwowzorem postaci agenta Billa Tencha z hitowego serialu Davida Finchera Mindhunter. Doradzał też Thomasowi Harrisowi w trakcie pracy nad Milczeniem owiec.
 
 
 
 
 
 

KOCHAJĄC WROGA - Gosia Nealon

TAJEMNICE ŁĄCZNICZKI
 
Jak odkryć prawdę, gdy na jaw wychodzą kolejne sekrety?

Ukochany!
Piszę, choć nie odpowiadasz. Tak bardzo pragnę wyjaśnić Ci, dlaczego zniknęłam! Obiecałeś, że po wojnie mnie odnajdziesz. Dlaczego milczysz? Czekam – nie tylko ja…
Twoja Wanda

Warszawa 1944.

Bracia bliźniacy.
Amerykański szpieg Finn i SS-man Stefan. 
Dobry i zły. 
Obaj stają na drodze łączniczki Wandy.
 Jeden zabija jej ojca, drugi ratuje jej życie.
  • Wanda zakochuje się – ale w którym z braci?

Zanim zdąży odpowiedzieć sobie na to pytanie, Warszawa staje w ogniu walki. Gorący romans zostaje brutalnie przerwany. 

  • Czy odnajdą się w powojennej zawierusze? 
  • I najważniejsze: czy wzajemnie sobie wybaczą?

Gosia Nealon urodziła się i dorastała w Polsce, mieszka w Nowym Jorku, gdzie robi karierę pisarki. Jest autorką bestsellerowego cyklu The Secret Resistance. Prywatnie jest mamą trzech synów.

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 

 


PILOCI - Adam Podlewski

 

Najnowsza powieść autora Marymonckich młynów, Dnia sznura i Zakonu Świętego Brutusa

 
Piloci to opowieść o honorze polskiego lotnika, miłości do latania i prawdziwej przyjaźni w podzielonym kraju. A także o brutalnym świecie rywalizacji konstruktorów i pilotów gorącej końcówki lat trzydziestych.

W roku 1936 nie odbyły się zawody lotnicze Challenge, ale mogłyby się odbyć. 
Wyobraźmy sobie, że polski aeroklub zwołuje ten turniej, a w jego szranki staje załoga złożona z genialnego pilota, Ignacego Karskiego i ekscentrycznego konstruktora, Daniela Arnolda. 
Lotnicy chcą zdobyć laury Żwirki i Wigury, Bajana i Pokrzywki... ale przedtem muszą pokonać 10 000 kilometrów pod niebem Europy oraz niezmierzoną przepaść, która podzieliła polskie społeczeństwo po zamachu majowym.

Polecamy: https://czest.info/książki
 

 

BEREZA Wojciech Lada

 

Kiedy władza zastępuje sąd, nikt nie może czuć się bezpieczny....

 
Nikt nie był bezpieczny. 
 
O dowolnej porze dnia i nocy, każdy obywatel Polski mógł zostać aresztowany i bez podania powodu pozbawiony wolności na trzy miesiące – choć w praktyce okres ten mógł być wydłużany w nieskończoność. 
W połowie 1934 roku powstał obóz w Berezie Kartuskiej, do którego władze kierowały według własnego uznania, bez śledztwa i wyroku, osoby uznane za potencjalne zagrożenie dla systemu.
 Za murami nie obowiązywało żadne prawo. 
Więźniowie byli torturowani fizycznie i psychicznie, zdarzały się wypadki zakopywania żywcem w odchodach, a także śmierci w wyniku pobicia pałkami. Ekstremalne ćwiczenia i wykonywane prace doprowadzały czasem do samobójstw, a już niemal zawsze do trwałej utraty zdrowia nawet najmłodszych i najsilniejszych. Samobójstwa popełniali zresztą również niektórzy policjanci, nie wytrzymujący stężenia panującej tu brutalności.
„ - Bereza bezsprzecznie była mordownią” – przyznał ówczesny Komendant Główny Policji Państwowej, gen. Kordian Zamorski. Obóz działał przez pięć lat i z każdym rokiem reżim tylko się zaostrzał, na co największy wpływ miał nadzorujący jego funkcjonowanie Wacław Kostek-Biernacki.
„ - W Polsce matki straszą mną dzieci” – mówił bez choćby cienia wstydu.
 „ - Chorobliwy sadysta” – ocenił go krótko Stanisław Cat-Mackiewicz, który odczuł to na własnej skórze. Podobnie jak około trzech tysięcy innych Polaków, Żydów, Ukraińców, Białorusinów i Niemców, którzy przewinęli się przez Berezę. 
*
Wojciech Lada - dziennikarz, historyk, autor setek artykułów historycznych, oraz takich książek jak m.in.: „Polscy terroryści”, „Bandyci z Armii Krajowej”, „Pożytki z katorgi”, czy „Mali tułacze”. „Książki Lady zawsze wypełniały białe plamy w polskiej historii. Białe, choć często bardzo mroczne” – odnotowano w jednej z recenzji. Nie inaczej jest w przypadku „Berezy”, opisującej najmroczniejszy epizod polskiej historii dwudziestolecia i jeden z najbardziej krępujących w całych dziejach Polski.
 
 

CZARCIE LUSTRO - Magdalena Zimniak

 

Spróbuj zajrzeć w czarcie lustro i nie zapomnij oddychać........

Każdy ma jakąś przeszłość…

Zaginiona przed laty Marta wraca do domu w Warszawie. Mimo że ma już czternaście lat, czuje się jak małe dziecko, jest przerażona i zagubiona.

Ledwie pamięta swoją rodzinę i to, kim była wcześniej. Nie może wyrzucić z głowy tajemniczego Mistrza, jedynej osoby, która widywała przez ostatnie sześć lat.

Kilkaset kilometrów od stolicy znika bez śladu dyrektor prestiżowego liceum, a główną podejrzaną staje się młoda anglistka.

  • Co łączy te wydarzenia? 
  • Ile przerażających tajemnic musi ujrzeć światło dzienne, zanim obie sprawy zostaną rozwiązane?

Polecamy: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 

 


 

 

 WYSPA SŁOŃCA - Ewa Salwin
 

Są miejsca, które nie mają nazwy.

Do jednego z nich trafia Michaił Aleksandrowicz – przeprowadza się wraz z żoną do N-ska nie z własnej woli, ale z konieczności.

Sztorm, wywołany przez rewolucję 1917 roku, powoli cichnie, nastaje nowy, nieznany dotąd porządek. Zniszczony rewolucyjną pożogą stary świat istnieje już tylko we wspomnieniach bohaterów. Wokół nich na co dzień szaleje chaos, kipi przemoc.

Sąsiedzi, znajomi i krewni znikają bez śladu, a każdy list, każde pukanie do drzwi wywołuje dreszcz.

Jedynym, co można ukryć przed wszechobecnym terrorem, są wspomnienia starego świata – mała wyspa słońca na wzburzonym oceanie historii pełnej goryczy, smutku i beznadziei.

W N-sku trzeba nauczyć się na nowo żyć. I wybrać sobie nowe imię.

Ewa Salwin kreuje obraz ludzi, którzy od nowa muszą zbudować swój świat, nieustannie zmagając się z przeciwnościami losu i systemem, który w każdej chwili może ich złamać.