Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Wydawnictwo Filia poleca

 

 

Nie moja matka - Miranda Smith

CO, JEŚLI OKAŻE SIĘ, ŻE OKŁAMUJE CIĘ OSOBA, KTÓREJ UFASZ NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE?
 
Mają niewłaściwą osobę. 
Popełnili błąd. 
Policja bez przerwy myli tropy, prawda? 
Mówią o tym w każdym filmie dokumentalnym. 
Nie ma mowy, żeby moja matka, jedyny rodzic, jakiego kiedykolwiek miałam, mogła zrobić coś tak potwornego.
 
 Moja matka jest troskliwa. 
Myśli o innych. 
Wszystkich stawia przed sobą, a mnie przede wszystkim. Nie jest typem osoby, która mogłaby zrobić coś takiego.
  
CZY CAŁE MOJE ŻYCIE JEST KŁAMSTWEM?
 
Muszę poznać prawdę. Ale im więcej wiem, tym bardziej jestem przerażona. Zaczynam się zastanawiać, czy tracę kontakt z rzeczywistością, czy może moja własna córka jest w niebezpieczeństwie? Na pewno jednak coś tu się nie zgadza. 
 
 Niezmiernie wciągający thriller psychologiczny, idealny dla fanów Gillian Flynn, Ruth Ware i Lisy Jewell.
 
 
 
 
 

Gdzie jesteś synku? - Nicole Trope

WCZORAJ CAŁOWAŁAŚ GO NA DOBRANOC. DZISIAJ TWÓJ KOCHANY SYN ZNIKNĄŁ. THEO SOMERTON MA JEDENAŚCIE LAT I JEST DZIECKIEM ZE SPEKTRUM AUTYZMU. NIE MÓWI, MOŻE TEŻ NIE WIEDZIEĆ, ŻE SIĘ ZGUBIŁ. NIE ZAREAGUJE NA SWOJE IMIĘ.
 
Twój syn zaginął – mówią, a życie, które znałam, właśnie skończyło się. 
– Dokąd mógł pójść? – pyta policja. 
Gdzie może być? – pyta z błaganiem w głosie moja córka. 
Serce łomocze mi w piersi, gdy w mojej głowie pojawiają się obrazy. Domek, który wynajmujemy każdej jesieni. Podniesione głosy. Łzy. Rozpadające się małżeństwo. I najgorsze z tego wszystkiego – mój mąż, mówiący naszemu synowi, Theo, żeby uciekał. Po tym w mojej głowie pojawia się czarna dziura. Nie tak to miało wyglądać. Policja uważa, że Theo wie, co się stało, że wie, dlaczego nasza rodzina się rozpadła. Ale ja nie mam pojęcia, gdzie jest. 
Nie wiem, czy jest bezpieczny. 
I to przeraża mnie najbardziej… 
 
CHWYTAJĄCA ZA SERCE, ZAPIERAJĄCA DECH KSIĄŻKA, KTÓRA POKAZUJE, CO DZIEJE SIĘ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI I JAK SEKRETY MOGĄ ZNISZCZYĆ RODZINĘ.
 
 

 

Mój bodyguard - Sonia Rosa

Bogata i rozpieszczona Olga musi radykalnie zmienić swój styl życia. 
Seksowny ochroniarz ma jej to zadanie ułatwić...
 Olga myślała, że ma wszystko. Hubert, jej przystojny chłopak, prawnik z dyplomem prestiżowej brytyjskiej uczelni, niedawno poprosił ją o rękę, a ojciec, jeden z najbogatszych deweloperów w kraju, obiecał jej wesele godne księżniczki. Jednak nad jej bajką gromadzą się ciemne chmury – ktoś grozi jej ojcu, a pogróżki dotyczą również jej samej. 
Wtedy pojawia się Aleks – przystojny i równie arogancki były agent rządowy, który na zlecenie jej ojca ma ją chronić przed zemstą niebezpiecznych ludzi. Dziewczyna jest jednak załamana radykalną zmianą stylu życia, a pewny siebie i nie znoszący sprzeciwu bodyguard od początku działa jej na nerwy. Ludzie, którzy chcą skrzywdzić jej rodzinę, jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa – ktoś postrzelił jej ojca, a Olgę zaczyna oplatać misterna sieć kłamstw. 
Czy Aleks zdoła ją uratować? 
A może uparta i niezależna dziewczyna mu na to nie pozwoli? 
 
Dotyk jego warg dosłownie mnie zelektryzował. Tak wiele razy wyobrażałam sobie, że mnie pieści, całuje i bierze w ramiona, ale kiedy naprawdę to zrobił, czułam się tak, jakbym zaraz miała stracić przytomność…
 
 

Trzeba marzyć 

Willa pod Jodłami - Bogna Ziembicka

TO TU, W STARYM DOMU W ZAGÓRZU, SPOTYKAJĄ SIĘ WOJENNA PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ

Minął rok, odkąd Jaga zamieszkała w willi Pod Jodłami. Znalazła nową pracę, randkuje z Damianem. Zaprzyjaźnia się z panią Anielą, od której kupiła dom, i stopniowo poznaje jej burzliwą przeszłość: tajne życie agentki przedwojennego polskiego wywiadu. Siostra Jagi, Mela, szykuje się do ślubu. Jednak jej dawny narzeczony nie zamierza odpuścić. Robi wszystko, by Mela do niego wróciła. 

 

DO TEJ PORY ZAWSZE KTOŚ JEJ MÓWIŁ, CO MA ROBIĆ: 

RODZICE, SZEF, FACET, Z KTÓRYM MIESZKAŁA. 

TERAZ BYŁA WOLNA.

 STANĘLI WOKÓŁ OGNIA, PILI GORĄCĄ HERBATĘ. JODŁY SZUMIAŁY JAK MORZE, NA NIEBIE ŚWIECIŁY GWIAZDY, TRZASKAŁY GAŁĄZKI W OGNISKU.

 

Polecamy: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 


 

Drzewko szczęścia - Magdalena Witkiewicz

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu!

 

Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana strategia naprawiania relacji rodzinnych, uknuta przez Kornelię i jej przyjaciela proboszcz w noc przed pierwszymi roratami. Rodzina bowiem stara się ukryć przed seniorką rodu różne sekrety. Ale Kornelia widzi wszystko.

Herb jest tylko pretekstem. 

Najważniejsze jest to, by scalić na nowo nieco rozsypującą się rodzinę. 
Bo to w rodzinie tak naprawdę jest siła. 
A resztę da się załatwić, także tytuł szlachecki...

 - Uroczy rodzinny galimatias. Będziecie się śmiać i fantastycznie bawić! To jedna z tych książek Magdaleny, które lubię najbardziej!
-

Alek Rogoziński
 

Polecamy: https://czest.info/Wydawnictwo-Filia-poleca

 

 

 


 

Zupełnie inny cud - Agnieszka Olejnik

 

Opowieść o tym, że wcale nie trzeba czekać na anioły.
 
Przecież każdy ma własne skrzydła. 
Otoczony pięknym parkiem pałacyk w Leszczynach jest już gotowy na przyjęcie gości. 
Jego właściciel, milioner Norbert Hall, spodziewa się, że będą to niezwykłe święta. Niestety, kiedy wszyscy zasiądą do Wigilii, okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Pod uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce, Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, zaś babcia Rozalia nie lubi samej siebie. 
 
Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc?
 
I jaką rolę do odegrania mają bezdomny w damskim skafandrze, kot dachowiec oraz piesek z jednym okiem?
 
 
 
 
 
 

 

 

 Dawne tajemnice - Krystyna Mirek

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA, ALE TO BLISCY KRZYWDZĄ NAJMOCNIEJ 

 
Majka próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci ojca. 
Prawda jednak ma bardzo wysoką cenę, a zaskoczenie staje się chlebem powszednim dla wielu osób. Tajemnice sprzed lat zaczynają wychodzić na jaw. 
Burmistrz miasta staje po drugiej stronie barykady gotów na wszystko, wiedząc, ile Majka ma do stracenia. I zna więcej jej sekretów, niż ona sama się spodziewa. 
  • Na czym można jeszcze zbudować nadzieję, kiedy okazuje się, że oszukał cię ktoś, kogo najbardziej kochałeś? 
  • I czy wśród bezpardonowej walki może pojawić się prawdziwe uczucie?

SERIA BLIZNY PRZESZŁOŚCI "Dawne tajemnice" to doskonałe połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej. Pełna napięcia i nieprzewidywalna. 

Nie do przegapienia!

Krystyna Mirek kolejny raz udowadnia, że jest autorką wszechstronną, świetnie łącząc kryminał z powieścią obyczajową.

 
 
 
 
 
 

 

 

 

Czas na nową miłość - Kinga Gąska

 
 
Stało się. 
Na horyzoncie zamajaczyło widmo rozwodu. 
Czas rzucić się w wir randek i wreszcie wziąć los w swoje ręce! 
Trzy kobiety i jeden mężczyzna.
 
 Ewelina stawia coraz śmielsze kroki na drodze do samodzielności, ale nieprzyzwyczajona do samotnych wieczorów zaczyna poszukiwać szczęścia na własną rękę. Pomóc w tym próbuje jej sąsiadka, a potem… Tinder. 
 
Joanna powoli dochodzi do siebie po nieudanym związku. Zaczyna osiągać równowagę życiową, oddycha pełną piersią, ale wszystko psuje pewien list. Na szczęście u jej boku pojawia się przystojny adwokat. 
 
Jadwiga wreszcie zaczyna odcinać się od tych, którzy ją ranią. Podejmuje decyzje wyzwalające od toksycznych relacji. Tylko czy jej wrażliwe serce to wytrzyma?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Warkocz spleciony z kwiatów - Agnieszka Krawczyk

 

Pełna emocji i uczuć opowieść o tych, którzy się zagubili i muszą odnaleźć swoje miejsce na ziemi. 

A szczęście jest blisko i czeka. 

Trzeba tylko szeroko otworzyć oczy, żeby je dostrzec i schwytać.

Zośka Wichocka próbuje wrócić do równowagi po wypadku samochodowym. Nie potrafi odnaleźć się wśród ludzi w codziennym życiu. Koleżanka proponuje jej wypoczynek w swoim domku, w maleńkiej górskiej miejscowości, Nieznajomce.

Zośka poznaje tam niezwykłych ludzi: Mariusza, prowadzącego schronisko dla leśnych zwierząt, starą wróżbiarkę i znachorkę Zazulinę, tajemniczego włóczęgę Aleksego. Zośka odkrywa na nowo świat i samą siebie, zaczyna rozumieć, jak ważna w życiu jest równowaga, dostrzega, że sama może wiele dać innym. Bo jej przyjaciele także mają problemy, i to często – bardzo poważne. W ich życiu również są zadry, blizny, poczucie straty, niespełnione uczucia.
 

Czy piękno natury i wzajemne zrozumienie mogą ukoić smutki i przynieść radość, 
spełnienie, a nawet spokój?

Tom 1 serii LEŚNE USTRONIE
.

 
Polecamy na: Literatura Kobieca

 

 

WYBIERAM SIEBIE, WYBIERAM CIEBIE - Tomasz Kieres

Dwoje obcych ludzi w całkowicie obcym miejscu, każde pozornie szukające czegoś innego.

Czy właśnie tam, na końcu świata, znajdą wreszcie swoje miejsce? 

Małe miasteczko w okolicach norweskiego Bergen. Niczym koniec świata. 

Dla jednych wymarzony eden, dla innych miejsce ucieczki, ale dla wszystkich, przynajmniej w zamierzeniu, nowy początek. Sara całe swoje dorosłe życie poświęciła dla innych.

Teraz chce zacząć od nowa, po swojemu, tylko do końca nie wie, co to „po swojemu” miałoby znaczyć.

Jedno wie na pewno, nie potrzebuje nikogo innego, przynajmniej dopóki nie odnajdzie siebie. 

Maks spełnił swoje marzenie o małym domku na końcu świata. Tylko jest jedno ale, to marzenie nie zakładało, że będzie w tym raju sam. 
Przypadkiem drogi tych dwojga się przecinają.......

 

Polecamy na: Literatura Kobieca

 


 

 

Nad rzeką wspomnień - Monika A. Oleksa

 

Piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości w malowniczym zakątku nad Bugiem. 

 

ŻYCIE CZŁOWIEKA JEST JAK WITRAŻ. 

MAŁE, POZORNIE NIE PASUJĄCE DO SIEBIE KAWAŁECZKI KOLOROWEGO SZKŁA, UKŁADAJĄ SIĘ W OBRAZ, KTÓRY ODSŁANIA SIĘ DOPIERO W ODPOWIEDNIM ŚWIETLE I DZIĘKI UWAŻNOŚCI PATRZĄCEGO.

32-letnia Daria dostaje zlecenie napisania biografii znanego biznesmena, który całe życie strzegł swojej prywatności. Przyjeżdża nad Bug, do niezwykle malowniczego miejsca, tak odosobnionego jak jej gospodarze. Nadbużańskie Świerże przyjmują Darię z życzliwością, ale powietrze gęste jest od niedopowiedzeń i tajemnic, które kobieta próbuje odkryć. 

 

  • Kim jest dziewczynka, która pojawia się nocą w jej sypialni? 
  • Jaki związek z tym wszystkim ma Malwina Różańska, kobieta, która zniknęła bez słowa z życia Darii dwadzieścia lat wcześniej... 

Pióro Moniki Oleksy jest zawsze urzekające, lekkie, czułe i kusząco wielobarwne.

 

- Lektura na jeden haust. - Paweł Rosak, artysta muzyk, wokalista, kompozytor, autor.

Polecamy na: Literatura Kobieca
 

Pokonać chorobę - David Fajgenbaum

 
Bestseller
 
 PRZEJMUJĄCE WSPOMNIENIA MŁODEGO LEKARZA, U KTÓREGO WYKRYTO RZADKĄ ŚMIERTELNĄ CHOROBĘ
 
W AKCIE DESPERACJI SAM ZAJĄŁ SIĘ BADANIAMI NAD SKUTECZNYM LEKIEM. I WYGRAŁ.
 
 David Fajgenbaum jest lekarzem.
 Na studiach odnosił sukcesy sportowe. 
Przezywano go Bestią ze względu na jego wytrzymałość psychiczną i fizyczną. Pewnego dnia zaczął odczuwać ogromne, niewytłumaczalne zmęczenie. 
W ciągu kilku tygodni jego narządy wewnętrzne przestały działać. Nikt nie potrafił postawić diagnozy. 
David jakimś cudem przeżył, jego choroba jednak nie zniknęła.
 
 - Niezwykle poruszające i bardzo osobiste wspomnienia gorączkowego pędu lekarza, aby znaleźć lekarstwo na chorobę, która go dotyka. – KIRKUS REVIEWS 
 
„ - Jestem pacjentem ze śmiertelną chorobą, która zabiła mnie prawie pięć razy. Jestem też lekarzem, który wygrał nieubłaganą walkę z czasem stawiając sobie diagnozę i wynajdując skuteczny lek” – David Fajgenbaum „
 
 

 

 

SIEROTY WOJNY - David Laws

 
Bestsellerowa powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach.
 

CZY ZNALAZŁBYŚ NADZIEJĘ NAWET W NAJCZARNIEJSZEJ GODZINIE?
Na rozległym obszarze przemysłowym wojennego Monachium grupa dwudziestu siedmiu głodnych i przerażonych dzieci ukrywa się przed Gestapo. Ich rodzice zostali wysłani do obozów koncentracyjnych, a one same nie mają dokąd pójść. Przyjmując pod swój dach dwójkę bezdomnych uciekinierek, nauczycielka Claudia Kellner odkrywa istnienie dzieci i zapewnia im schronienie, ryzykując własnym bezpieczeństwem. W międzyczasie komandos Peter Chesham, szpieg pracujący dla Brytyjczyków, z powodzeniem przedostaje się na terytorium Trzeciej Rzeszy. Jego ściśle tajna misja staje pod znakiem zapytania, gdy odkrywa miejsce, w którym ukrywają się sieroty. Jeśli będzie ją kontynuował, może się to okazać tragiczne w skutkach. Jeśli tego nie zrobi, naziści mogą wygrać wojnę. Peter staje przed poważnym dylematem – wykonać rozkazy czy uratować dzieci. 
JEGO WYBÓR MOŻE ZADECYDOWAĆ O LOSACH ŚWIATA. 
 
 
POWIEŚĆ OPARTA NA PRAWDZIWYCH WYDARZENIACH DLA FANÓW HEATHER MORRIS, AUTORKI TATUAŻYSTY Z AUSCHWITZ

 

 

Polecamy na: https://czest.info/książki

 


 

 

Nie wiesz nic -  Marcel Moss

Szokujący thriller psychologiczny autora 

NIE WIESZ WSZYSTKIEGO

W NASZYCH CZASACH WYRAZEM NAJWYŻSZEJ ODWAGI JEST BYCIE SOBĄ

ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, BY TRACIĆ JE NA NIEUSTANNY STRACH. NIE CHCĘ JUŻ DŁUŻEJ SIĘ BAĆ.

Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie na morale niektórych zawodników. Nowy kapitan, Hubert, wyjeżdża więc z kilkoma kolegami na kilkudniowy obóz w Bieszczady. Chłopak liczy, że w ten sposób uda mu się na nowo tchnąć w nich ducha rywalizacji. Nie wie, że to miejsce stanie się areną dramatycznej walki o przetrwanie. Komu tak bardzo zależy na ich śmierci?

Tymczasem Marta wraz z przyjaciółmi próbuje wrócić do normalności po tragicznych wydarzeniach. Ktoś jednak zna ich tajemnicę i grozi, że ujawni prawdę. Rozpoczyna się walka z czasem.

TO NIESPRAWIEDLIWE. TO MNIE POWINNA SPOTKAĆ ŚMIERĆ.

 - Samotność i depresja to kolejna pandemia naszych czasów. Największe zło wynika często z rozpaczy. Bądźmy uważni, wspierajmy się, dodawajmy sobie odwagi, każdy z nas może uratować czyjeś życie. - JOANNA MICHALAK psychoterapeuta, kierownik oddziału dziennego psychiatrycznego dla młodzieży

 - Warto, aby każdy rodzic zrozumiał, jak bardzo złożona jest rzeczywistość, w której żyje jego dorastające dziecko. To właśnie umiejętność wspierania młodego człowieka stała się kluczową kompetencją rodzicielską we współczesnym świecie, gdzie młodzież poszukuje siebie, a co za tym idzie – rozpaczliwie woła o akceptację najbliższych. - MAGDALENA WEGNER-JEZIERSKA psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży

Polecamy na: https://czest.info/książki

 

 

 

 


 

 

Blizny przeszłości - Krystyna Mirek

 

Historia o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej młodej, niezwykle ciekawej bohaterce.

 

 

  • KTO JEST PRZYJACIELEM, A KTO MOŻE OKAZAĆ SIĘ POTWOREM? 
  • STARE ZBRODNIE RZUCAJĄ DŁUGIE CIENIE

… Stare zbrodnie rzucają długie cienie… Wiele lat temu w małej miejscowości Borki zamordowano komendanta policji, Aleksandra Sokołowskiego. Szybko złapano sprawcę, który przyznał się do winy i został skazany. Piętnaście lat później do miasteczka wraca córka komendanta, Maja. Gdy zginął ojciec miała siedem lat i jako jedyna widziała na własne oczy, co się wtedy stało. Tylko ona zna prawdę. Wiele osób w miasteczku zaczyna się bać i robić życiowe rozrachunki.

 

 KTO JEST TAK NAPRAWDĘ ODPOWIEDZIALNY ZA ZBRODNIĘ SPRZED LAT? 

 

Polecamy na: https://czest.info/książki

 

 

 


 

Klatka - Krzysztof Jóźwiak

UPAJAŁ SIĘ ŚWIADOMOŚCIĄ, ŻE JEST PANEM ŻYCIA I ŚMIERCI, ŻE OD NIEGO ZALEŻY LOS CZŁOWIEKA.

W Puławach w tajemniczych okolicznościach giną ludzie. Śledczy szukają wspólnego mianownika dla okrutnych morderstw.

  • Co łączy zamordowane osoby? 
  • Co wydarzyło się na hucznej urodzinowej imprezie przed dwudziestu laty?

 Policja próbuje rozwiązać zagadkę, ale pojawia się coraz więcej wątpliwości.

KIM JEST WYJĄTKOWO OKRUTNY MORDERCA I DLACZEGO SIĘ MŚCI?

 

Polecamy na: https://czest.info/książki

 

 

 

 

 


 

 

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta