Wydawnictwo Filia poleca

Miłość w czasach wojny - Nina Zawadzka

Piękna i poruszająca historia o miłości i człowieczeństwie. 

O okrucieństwie wojny i wzajemnej nienawiści na tle pochodzenia

 
Nowa powieść autorki bestsellerowej "Dziewczyny lotnika"

PRZEJMUJĄCA OPOWIEŚĆ O ZAKAZANEJ MIŁOŚCI W OBLICZU NADCIĄGAJĄCEJ KATASTROFY 

 
Zofia Buchowska czuje, że jest u schyłku życia. Za wszelką cenę chce zdążyć poznać sekret swojego pochodzenia. Musi dowiedzieć się, po kim odziedziczyła chorobę, która ją zabija. Poznaje historię Stefanii Obieckiej. 
W 1937 roku, młodej hrabiance, bawiącej we Lwowie, cyganka przepowiada nieszczęśliwą przyszłość. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje odwrócić swój los. Jednak niezależnie od swojej woli, Stefania zakochuje się w przystojnym Ukraińcu. Płomienne, zakazane uczucie między mężatką, arystokratką i biednym chłopakiem, to jednak zdrada nie tylko rodziny, ale i kraju.
 
 PEŁNA EMOCJI, WZRUSZEŃ I ZWROTÓW AKCJI OPOWIEŚĆ O NIENAWIŚCI NA TLE POCHODZENIA I CENIE, JAKĄ TRZEBA CZASEM ZAPŁACIĆ ZA CZUŁOŚĆ I MIŁOŚĆ.
 
 
 
 
 
 
 


Lekarka nazistów - Anna Rybakiewicz

TA MIŁOŚĆ NIE MIAŁA PRAWA SIĘ WYDARZYĆ.

 
Wojna niszczy wszystko prócz miłości. Poruszająca opowieść o determinacji, odwadze i miłości ponad podziałami.
 

Jest rok 1941. 

Alicja Sambor – lekarka chirurg – ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej jej mąż został rozstrzelany przez Gestapo. 
W trakcie podróży kobiety są świadkami wypadku, w którym ranny zostaje niemiecki żołnierz. Alicja, kierując się poczuciem obowiązku, ratuje mu życie i tym samym nieodwracalnie krzyżuje swoje drogi z komendantem Franzem Hizelem. W konsekwencji staje się wrogiem okolicznych mieszkańców i ukrywających się w pobliskich lasach partyzantów. Jej jedynym sprzymierzeńcem zostanie polski porucznik o pseudonimie „Zając”. Bohaterka, lecząc walczących po dwóch stronach barykady, będzie starała się udowodnić, że nie jest kolaborantką, a jedynie lekarką wierną złożonej przysiędze.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

NIEBEZPIECZNA PROPOZYCJA - MAX CZORNYJ

 

W TEJ HISTORII NIC NIE JEST TYM, CZYM SIĘ WYDAJE.
 
Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic rodu di Sant’Angelo, oraz Pilot, który wybiera się w swoją ostatnią podróż. 
Czwórka bohaterów połączonych mroczną tajemnicą próbuje stanąć twarzą w twarz z prawdą o człowieku, która nie zawsze bywa łatwa do przełknięcia. 
 
CZY MOŻNA EKSPERYMENTOWAĆ Z UCZUCIAMI I BEZKARNIE PRZEKRACZAĆ WŁASNE GRANICE? A MOŻE MIŁOŚĆ WCALE NIE WYMAGA WYŁĄCZNOŚCI?

Polecamy na: https://czest.info/książki

 

 

 


 

 

 

TWARDY ZAWODNIK - MAREK STELAR

 
KAŻDA GRA NIESIE ZA SOBĄ RYZYKO PRZEGRANEJ.
 CZY JESTEŚ GOTOWY, BY JE PODJĄĆ?

Anders Soedergren jest człowiekiem sukcesu - młody, zdolny, przystojny, bogaty. Traktuje życie jak wyzwanie - grę, w której jest mistrzem. 
Nieoczekiwana i gwałtowna śmierć jednego z klientów burzy jego świat. 
Nagle traci kontrolę nad wieloma sprawami i staje przed wyborami, których jego gra do tej pory nie przewidywała. Tymczasem w pewien niedzielny poranek, w mieszkaniu nadkomisarza Roberta Krugłego zjawia się przerażony prokurator Michalczyk, oznajmiając mu, że właśnie zabił człowieka... 
 • Krugły musi wybierać, wobec kogo ma pozostać lojalnym: wobec prawa, czy wobec przyjaciela? 
 • Dlaczego prokurator zabił? 
 • Co wspólnego z tym zabójstwem ma sprawa napadu na konwój z pieniędzmi, którą Krugłemu wkrótce potem przydzielono w Komendzie Wojewódzkiej?
 
 
 
 

 

 

PRAWDZIWE PRZYJACIÓŁKI - S.E. Lynes

 
Oszałamiająca historia toksycznych kobiecych przyjaźni, poczucia winy i kłamstw

NIE WIE, ŻE TAM JESTEM I OBSERWUJĘ JĄ W LUSTRZE. WSUWA RĘKĘ POD BLUZKĘ. A WTEDY WIDZĘ COŚ NIEMOŻLIWEGO. ONA NIE JEST W CIĄŻY…

Wpada do mojego życia niczym burza i już nic nie jest takie same. 
Zdaje się być taka idealna z tym swoim melodyjnym śmiechem i piękną twarzą. 
Moje przyjaciółki, jedna po drugiej, ulegają jej urokowi. Wygląda na to, że tylko ja coś podejrzewam. Tylko ja widzę te uśmiechy, które nie sięgają ziejących chłodem i nienawiścią oczu. A gdy zostaję oskarżona o rzeczy, których nie zrobiłam, wiem, że to ona za tym stoi. Ale ona ujawnia swoje prawdziwe oblicze tylko wtedy, gdy nikt nie patrzy, więc jeśli coś powiem, uznają mnie za wariatkę.
 
 Dlatego gdy nadchodzi bociankowe, idę na nie, siedzę na aksamitnej sofie w ekskluzywnym pokoju hotelowym, otoczona balonami. 
Wręczamy prezenty, pijemy szampana, a ona promienieje, czerwona koszula opina jej sterczący brzuszek. 
JEDNAK TEGO POPOŁUDNIA W KOŃCU ODKRYWAM SZOKUJĄCĄ PRAWDĘ. NIE MA ŻADNEGO DZIECKA…
 

Zapraszamy: https://czest.info/Wydawnictwo-Filia-poleca

 


 

IDEALNY TATA - John Glatt

 
Prawdziwa historia, którą żył cały świat!
WSTRZĄSAJĄCY REPORTAŻ OPISUJĄCY TRAGEDIĘ RODZINY WATTSÓW I OKRUTNE, ROZDZIERAJĄCE SERCE MORDERSTWA.
 

Rankiem 13 sierpnia 2018 roku, po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu. Był to ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą. Następnego dnia zgłoszono zniknięcie kobiety i jej dwóch małych córeczek, Belli i Celeste. 

Mąż zaginionej Chris Watts, regularnie gościł w lokalnych wiadomościach, błagając o pomoc w odnalezieniu swojej rodziny. Mężczyzna wiedział jednak, że już nigdy więcej ich nie zobaczy.
 Niecałe dwadzieścia cztery godziny po rozpaczliwych apelach Watts złożył na policji szokujące wyznanie. Załamani przyjaciele i sąsiedzi patrzyli jak przystojny, oddany rodzinie mężczyzna zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. 
Maska, którą Chris pokazywał światu w mediach i na Facebooku, opadła, a spod niej wyłoniła się przerażająca twarz niestabilnego, pełnego gniewu potwora.
 Idealny tata to pierwsza poważna relacja ze sprawy rodziny Wattsów. 
John Glatt ujawnia prawdę stojącą za tragedią i ukazuje mrożący krew w żyłach portret jednego z najbardziej okrutnych zabójców rodzin w XXI wieku.
 

Polecamy: https://czest.info/książki

 


Wybory serca - Agnieszka Krawczyk

 
Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi.
 
W Nieznajomce trwa zima, ale powoli przesila się w wiosnę. 
Czy przyniesie ona odrodzenie i uspokojenie?
 
Wszyscy mieszkańcy stają przed kluczowymi wyborami. Zośka zastanawia się, w którą stronę kieruje się jej serce. Czy prawdziwa miłość wygra z przywiązaniem i zauroczeniem? Które uczucie jest trwałe i prawdziwe, jak osiągnąć szczęście i spokój ducha, ale jednocześnie nie skrzywdzić nikogo? Mieszkańcy górskiej miejscowości będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań i pokonać mnóstwo przeciwności zanim minie zima, a świat zazieleni się wiosennie. Mariusz przeżyje trudne chwile w swoim przytulisku, jego siostra stanie wobec konieczności podjęcia ważnych życiowych decyzji, Teo skonfrontuje się nie tylko ze swoją chorobą, ale i z przeszłością, która właśnie go dogoniła.
Poruszająca i pełna magii opowieść o naszych wyborach. Kiedy prowadzi nas serce, nie zabłądzimy na manowce, choć nie wszystkie rozstrzygnięcia są łatwe, niektóre kosztują wiele łez i nieprzespanych nocy. Trzeba jednak wierzyć, że na końcu tej drogi świeci słońce i rodzi się nowy, pogodny dzień.
 

Polecamy: https://czest.info/książki

 


 

 

Wybór sióstr - Kate Hewitt

POWIEŚĆ AUTORKI BESTSELLEROWEJ „DZIEWCZYNY Z BERLINA”

 
Poruszająca historia o odwadze trzech sióstr, które zaryzykują wszystko, włącznie z własnym życiem, by ocalić ukochanych ludzi i kraj przed niewyobrażalnym złem nazistowskich rządów. 
ROK 1938, AUSTRIA. Johanna, Birgit i Lotte wiodą spokojne życie, pracując w warsztacie zegarmistrzowskim ojca i pomagając mamie w prowadzeniu domu.
W kraju zachodzą zmiany. 
Każdego dnia ich serca są łamane na nowo, a życie ukochanych przyjaciół i rodziny jest zagrożone. Pewnego dnia ojciec zatrudnia Franza, młodego Żyda. Gdy z czasem Johanna się w nim zakochuje, uświadamia sobie, że miłość do niego naraża całą rodzinę na niebezpieczeństwo. Siostry zrobią wszystko, by ocalić ukochanych. Udowodnią hart ludzkiego ducha. Jeśli mają przetrwać w obozach koncentracyjnych w Ravensbrück i Mauthausen, muszą pokazać, że nawet w ciemności może zakwitnąć maleńkie ziarenko nadziei...
Żyję, pomyślała. Teraz czuję, że żyję. Czy tak właśnie odczuwało się odwagę? Tę niezwykłą świadomość, poczucie czasu jednocześnie ulotnego i cennego, płynącego niczym woda, stale odmierzanego tykaniem, jak w zegarach ojca?
 
Łamiąca serce i niezwykle poruszająca opowieść o miłości, tragedii i człowieczeństwie.
 
 

 

Stalker - Stefan Weisbrodt

Mroczny i wciągający thriller psychologiczny.
Tej historii szybko nie zapomnisz!

Maja Kania zdobyła niemal wszystko. 

Jest gwiazdą uwielbianego serialu telewizyjnego. 
Ma sławę i pieniądze. 
Ale czasem, jest tego prawie pewna, ktoś ją obserwuje… KTOŚ, DLA KOGO JEST WYJĄTKOWA. 
Nigdy się nie spotkali, ale Dawid nie ma wątpliwości, że są sobie pisani. 
Jednak są ludzie, którzy próbują im przeszkodzić. 
Zupełnie, jakby nie rozumieli, że Dawid zrobi dla Mai wszystko. 
Że nie cofnie się przed niczym w imię ich miłości.

Polecamy na: https://czest.info/dobry-kryminal

 
 
 
 
 
 

 

Mengele. Anioł śmierci z Auschwitz - Max Czornyj
 

RZERAŻAJĄCA HISTORIA OPĘTANEGO SZALEŃSTWEM PSEUDONAUKOWCA

HISTORIA JOSEFA MENGELEGO, OSŁAWIONEGO ANIOŁA ŚMIERCI Z AUSCHWITZ

.

Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. 

Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji.

Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, ale również opętanym szaleństwem pseudonaukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swych chorych badań.

Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi kilku osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów. To nie upiorne science-fiction, a prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka opisuje znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze - Joanna Tekieli

ŚNIEŻNA, MROŹNA, SŁODKA I PRZYTULNA - TAKA JEST ZIMA W OLSZOWYM JARZE. OTULI CIĘ I PRZENIESIE W INNY ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST PROSTE I UKŁADA SIĘ TAK, JAK TEGO PRAGNIEMY.

Olszowy Jar to mała wioska, w której Weronika spędzała w dzieciństwie każde święta, ferie i wakacje. 

W pełnym uroku domu dziadka dziewczyna wraz z kuzynką Małgosią i przyjaciółką Patrycją przeżyła wiele beztroskich chwil. 
Z czasem jednak, pochłonięte przez dorosłe życie, przestały bywać w Olszowym Jarze. 
Po latach Małgosia planuje powrót w rodzinne strony, a przed Weroniką, która zajmuje się projektowaniem, staje trudne, ale bardzo przyjemne zadanie: ma przywrócić duszę domowi dziadków, który stracił wiele ze swojego czaru, a także przygotować jego wystrój do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
 
 
 
 
 

 
 
 
 

Miłość w Zakopanem - Agnieszka Jeż

 
Piękna powieść o odwadze, miłości i Zakopanem lat trzydziestych
 
Teraz po prostu chciałam ci powiedzieć, że tym jest dla mnie miłość – spojrzała w górę – wędrówką na szczyt.
  Razem.
Że to czasem potrwa, zmęczy, ale się chce, a satysfakcja jest ogromna. 
 
Córka szanowanego lekarza, Jadwiga Walkiewicz, zostaje porzucona przez męża, bankruta. Kobieta musi stawić czoło przeciwnościom otaczającego ją, konserwatywnego świata. Postanawia wykorzystać swoją wiedzę medyczną, by pomagać pacjentom, oferując im profesjonalne masaże. Decyduje się porzucić Warszawę i wyjechać do Zakopanego. 
Tam Jadwiga urządza mały gabinet na Krupówkach i odważnie rozpoczyna świadczenia masaży leczniczych. 
Z czasem na jej drodze pojawią się przystojny góral oraz charyzmatyczny dziennikarz, a wspomnienia o mężu będą blednąć coraz bardziej. 
Zakopane, wspaniały kurort, wyrosły pod okiem doktora Chałubińskiego, nęci postępowością i otwartością. Jadwiga spotyka pod Tatrami wiele niezwykłych postaci. Krupówkami przechadzają się Witkacy i Makuszyński, a do jej gabinetu wstępuje Zofia Nałkowska. 
W świeżym, górskim powietrzu może wreszcie odetchnąć pełną piersią, zawalczyć o swoje prawa i być może także odnaleźć miłość.
 
 
 

 

Piernik z wróżbą - Sandra Podleska

 

Agata jest nieśmiałą fotografką, która nie potrafi zaufać żadnemu mężczyźnie. 
Przemek, właściciel firmy wynajmującej samochody, szuka wyłącznie niezobowiązujących przygód. 
Podczas zimowego spaceru Agata kupuje na krakowskim straganie słój pełen pierników. 
Nieoczekiwanie na jego dnie znajduje fotografię z czasów II wojny światowej, za którą kryje się niezwykle wzruszająca historia, a pierniki stają się odtąd symbolem lepszej przyszłości.
 Pewnego dnia ci dwoje przypadkowo wpadają na siebie podczas spaceru krakowskim Starym Miastem. 
Tydzień później, w tym samym miejscu, ich drogi ponownie się splatają. 
Początek ich znajomości nie jest zbyt szczęśliwy, ale jak się okazuje, już wcześniej los próbował połączyć ich ze sobą.

„PIERNIK Z WRÓŻBĄ” TO PIĘKNA MIŁOSNA HISTORIA O TYM, JAK NIESPODZIEWANIE MOŻE ZMIENIĆ SIĘ NASZE ŻYCIE – JEŚLI TYLKO DAMY SZANSĘ RODZĄCEMU SIĘ UCZUCIU.
 
 
 
 

 

 

 

Uśmiech anioła - Renata Kosin
 
ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA TO CZAS, KIEDY W LUDZIACH ODŻYWA WIARA W MAGIĘ. NIEKTÓRZY JEDNAK UWAŻAJĄ, ŻE ICH TO NIE DOTYCZY LUB CELOWO JĄ ODRZUCAJĄ. 
 
Oskar rezygnuje z miłości, ponieważ wierzy, że w ten sposób ocali przyjaźń. Katia mu przytakuje, choć się z tym nie zgadza. Ukrywa żal i smutek, ucieka przed własnymi odczuciami i trafia do parku, gdzie spotyka siedem kamiennych aniołów, w tym tego, który daje jej nadzieję na odnalezienie magii świąt i utraconej miłości. 
Dzięki aniołom dziewczyna zyskuje nowych sąsiadów: Alojzego, który nie lubi Bożego Narodzenia, ludzi i siebie za to, co kiedyś zrobił; panią Różę, która też ma swoje tajemnice oraz małego Józia, pragnącego za wszelką cenę ocalić przyjaciela, co nie jest proste, bo do tego potrzebna jest nie tylko ta świąteczna, ale prawdziwa magia. 
Na szczęście chłopiec ani na chwilę nie traci w nią wiary, a to sprawia, że odzyskują ją też inni.

 

 
 
 
 

 

Zimowe Żuławy - Sylwia Kubik

Wiatr hula po otulonych śniegiem Żuławach zaglądając w okna mieszkańców szykujących się do świąt. 
Niektórzy, pochłonięci przez świąteczny rozgardiasz, z radością wypatrują pierwszej gwiazdki i gwarnych spotkań przy wigilijnym stole.

Są jednak i tacy, których samotność w czasie świąt staje się dotkliwsza. Jednak święta to przecież czas magii, pięknych marzeń i ziszczonych życzeń.

Czasem wystarczy otworzyć serce i pozwolić im odnaleźć do siebie drogę. 
 
 • Czy w otoczeniu pięknych żuławskich krajobrazów, w czasie najpiękniejszych świąt w roku, wszystkie serca napełnią się miłością?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Willa Pod Jemiołą - Anna Szczęsna
 
TE ŚWIĘTA BĘDĄ INNE NIŻ WSZYSTKIE...
 
„Willa Pod Jemiołą” to pełna tajemnic, świąteczna historia o tym, że nie należy tracić nadziei i z podniesioną głową przyjmować to, co przynosi los. 
Życiowe niepowodzenia mogą okazać się z czasem początkiem czegoś dobrego.

Grudzień jest dla Luizy wyjątkowo pechowy. 

Zamiast przygotowań do świąt musi zmierzyć się z utratą pracy i porzuceniem przez Tobiasza. 
Gdy wszystko się sypie, dziewczyna postanawia spędzić kilka tygodni w starej willi, którą odziedziczył jej ojciec. Tam odkrywa mroczne sekrety swojej rodziny. W tym samym czasie w życiu Luizy pojawia się nieznajomy, dzięki któremu jej serce znowu mocniej bije.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Jak być dobrym rodzicem - Małgorzata Gołota
Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności
 
„- Dobre przygotowanie do życia daje owoce w postaci dziecka, które czuje się kochane i akceptowane, które ma wolę walki o zaspokajanie swoich potrzeb, które zna swoje mocne i słabe strony. (…) Zaakceptuj to, jakie masz dziecko i nie oczekuj od niego, by spełniało twoje marzenia czy próbowało sprostać twoim wymaganiom”. Ewa Woydyłło-Osiatyńska 
 • „Moi rodzice są toksyczni i nie szanują moich granic”.
 •  „Tata zawsze był i nadal jest wycofany, jeśli chodzi o sprawy związane z emocjami”.
 •  „Mam fajnych rodziców, bo zawsze mnie wspierali, dawali mi szansę, by rozwijać pasje, pocieszali”. 

Zaufaj intuicji dziecka w sprawie tego, co jest mu potrzebne. 

Rodzic nie musi być idealny, ma być wystarczająco dobry. Ważne jest to, abyśmy się wzajemnie szanowali. 
 
WARTO ZADBAĆ O DOBRĄ RELACJĘ Z DZIECKIEM. WIĘŹ MIĘDZY RODZICEM A DZIECKIEM JEST NIE DO PRZECENIENIA. 
 
To książka dla tych, którzy wychowują dzieci we współczesnej Polsce
Dla pokolenia matek i ojców, którzy mają szansę stać się pierwszą naprawdę świadomą generacją rodziców. 
I chcą wychować szczęśliwe dzieci.

Polecamy na:  https://czest.info/poradniki

 

Jak myśleć o sobie lepiej - Brianna Wiest

 

Dowiedz się, jak myśleć. 
Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć. 
Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia. 
Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy. 
Wielu ludzi jest zdania, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać samego siebie, ale prawda jest taka, że jeśli nauczysz się kochać innych, pokochasz też siebie. 
To wymaga niesamowitej odwagi: 
trzeba odłożyć dumę na bok i zobaczyć świat takim, jaki jest. „Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać. 
 
To książka o uważności i czułości dla siebie, odkrywaniu swoich prawdziwych potrzeb, rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi. 
*
BRIANNA WIEST - autorka bestsellerów, których sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy
 

KRZYWDA - Marek Stelar

Poczucie krzywdy jest jak lawa w uśpionym wulkanie - gdy znajdzie ujście, to spali wszystko na swojej drodze
 

Zabójstwo emerytowanej nauczycielki Reginy Remus odbija się w Nowym Warpnie szerokim echem. 
Remus nie była lubiana w miasteczku. 
Samotna, zgorzkniała i wyniosła: niemieckie pochodzenie sprawiło, że nie miała łatwego dzieciństwa. 
W domu ofiary aspirant Przeworski oprócz napisanego na podłodze krwią nazwiska mordercy znajduje zrobione w 1946 roku zdjęcie załogi posterunku MO. Niedługo później podczas porządkowania starego cmentarza odkryte zostają szczątki więźniów obozu koncentracyjnego. 
Sprawa zabójstwa wydaje się praktycznie rozwiązana: Georg Kustler, szanowany obywatel i właściciel stoczni jachtowej w Stralsundzie twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zabójstwem, choć to jego odciski palców ujawniono na nożu tkwiącym w piersi ofiary. 
 
Mimo to Przeworski czuje, że sprawa sięga daleko w przeszłość, może nawet do czasów wojny.
 
 
 
 
 

 

 
PRZYBRANA CÓRKA - Nicole Trope
 

Kiedy znika dziecko, nikt nie jest wolny od podejrzeń

 

Trzyletnia Millie Everleigh znika w rześki zimowy dzień i nic nie jest takie, jak się wydaje…

Takiego telefonu boi się każda matka. 
Wsiadam do samochodu po zakupach w sklepie spożywczym. 
Gdy uruchamiam silnik, dzwoni telefon. To Shelby, moja pasierbica, która zajmuje się moją trzyletnią córeczką, Millie. – Poszłam na górę tylko na chwilę – mówi w przerwie między szlochami. – Zniknęła.
Pędzę do domu, gdzie okazuje się, że moja niebieskooka dziewczynka zniknęła, a serce wyrywa mi się z piersi. 
Gdy przyjeżdża policja, historia Shelby zaczyna tracić sens. Co ukrywa?
Potem dostaję wiadomość o treści „Twój mąż nie jest tym, za kogo go masz”. Czy mnie okłamuje? Nagle członkowie rodziny stają się dla mnie obcymi ludźmi. Każdy skrywa jakiś sekret – nawet ja. Nikt nie wie, dlaczego wyjście do sklepu zajęło mi tak długo, i jak bardzo zżera mnie z tego powodu poczucie winy…
Gdy już prawda wyjdzie na jaw, a nasze kłamstwa zostaną ujawnione, czy będzie za późno na ocalenie mojego maleństwa?

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PSYCHOLOGICZNY O RODZINNYCH SEKRETACH, SZOKUJĄCEJ PRZESZŁOŚCI I KŁAMSTWACH, KTÓRE SOBIE WMAWIAMY, ŻEBY PRZETRWAĆ.

 
 
 
 

 
NASZA DZIEWCZYNKA - Georgina Cross
 
 
Byłam kilka metrów dalej. Dlaczego nie słyszałam jej krzyków?
Kto zabrał naszą dziewczynkę?
 

To zwyczajne popołudnie, gdy wychodzę przez drzwi kuchenne na patio, żeby sprawdzić, co u mojej pasierbicy, Mii, która pływa w basenie. Ale nie ma jej. Serce zamiera mi w piersi, gdy widzę otwartą tylną bramkę. Byłam kilka metrów dalej. Dlaczego nie słyszałam jej krzyków? KTO ZABRAŁ NASZĄ DZIEWCZYNKĘ? Mój mąż nie rozumie, jak mogłam pozwolić na to, żeby nasza córka zniknęła. Widzę, że śledczy mi nie wierzą. Uważają mnie za złą macochę. Detektyw ciągle pyta mnie, co robiłam przez te pięć minut, kiedy Mia zniknęła. Ale nie mogę zdradzić jej mojego sekretu. Nigdy nie byłyśmy z Mią blisko i czasami doprowadzała mnie do szału, ale nigdy bym jej nie skrzywdziła. 

 
MUSICIE MI PO PROSTU UWIERZYĆ.

Polecamy: https://czest.info/dobry-kryminal

 
 
 
 
 
 

 

 

 

RZEŹNIK Z LYONU - Marcel Woźniak

 

Powieść na faktach o życiu nazisty Klaus Barbiego.

- KIEDY BARBIE WCHODZIŁ DO CELI, CZUŁAM, JAKBYM MIAŁA DO CZYNIENIA Z ROZWŚCIECZONYM ZWIERZĘCIEM, A NIE CZŁOWIEKIEM.

Klaus Barbie – Rzeźnik z Lyonu. 
Dowódca Gestapo w Lyonie słynął z niebywałego okrucieństwa: mordów, gwałtów i tortur. 
Posłał do komór gazowych w Auschwitz 44 żydowskich dzieci i tysiące dorosłych, pojmał i zakatował Jeana Moulina – bohatera, organizatora tajnej armii francuskich bojowników. 
Po wojnie Klaus Barbie, poszukiwany przez cały świat... zniknął. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w roku 1970, gdy ktoś rozpoznał gestapowca w gazecie: nazista ukrywał się w Boliwii pod nazwiskiem Altmann. 
Sprawę jego ekstradycji śledził z zapartym tchem cały świat, a proces Barbiego był jednym z najgłośniejszych w historii. 
 
POZNAJ HISTORIĘ KLAUSA BARBIEGO, RZEŹNIKA Z LYONU.
 
 
 
 

****

DZIECI NAZISTÓW - Jarosław Molenda

 
Wstrząsające historie dzieci nazistowskich zbrodniarzy.

CZY MOŻNA WYOBRAZIĆ SOBIE HIMMLERA CAŁUJĄCEGO SWOJĄ CÓRECZKĘ W DRODZE DO KWATERY GŁÓWNEJ, BY PODPISAĆ NAKAZ EGZEKUCJI DZIECI TYLKO DLATEGO, ŻE BYŁY ŻYDAMI?

Nazwiska Himmlera, Göringa, Götha czy Mengele wciąż mają moc przywoływania koszmaru nazistowskich Niemiec. 

Ich potomkowie, dzieci nazistowskich przywódców, mierzą się z przeszłością rodziców, głównie ojców, w różny sposób. 
Gudrun Himmler została wierna zbrodniczej ideologii nazistowskiej. Matthias Göring, stryjeczny wnuk Hermanna, przeszedł na judaizm.

JAK TO JEST ŻYĆ Z POTWORNĄ SPUŚCIZNĄ I CZY MOŻNA KIEDYKOLWIEK ODCIĄĆ SIĘ OD STRASZLIWYCH ZBRODNI POPEŁNIONYCH PRZEZ PRZODKÓW?

 

 
 
 
 
 
 


 

Być szczęśliwym, pokonać lęki i czerpać radość z życia

- sprawdź jak to zrobić.

 

 

[POLECAMY PORADNIKI] 

MÓZG SZCZĘŚLIWYCH LUDZI - Ferran Cases, Sara Teller

 
 • CZY WIESZ, JAK DZIAŁA MÓZG, KIEDY ZMAGAMY SIĘ Z NIEPOKOJEM? 
 • ZNASZ TO UCZUCIE, KIEDY PARALIŻUJĄCY STRACH NIE POZWALA CI DZIAŁAĆ?
 • ODCZUWASZ NIEPOKÓJ PRZED WYKLUCZENIEM CZY BRAKIEM AKCEPTACJI? 
 • OBAWIASZ SIĘ UTRATY PRACY, A MOŻE MASZ INNE LĘKI, KTÓRE NIE POZWALAJĄ CI CIESZYĆ SIĘ PEŁNIĄ ŻYCIA? 
WSZYSCY ZMAGAMY SIĘ Z JAKIMIŚ LĘKAMI.
 
 
W bardzo osobistych opowieściach Ferran Cases opisuje swoje doświadczenia z lękiem i to, jak udało mu się go przezwyciężyć po ponad piętnastu latach cierpienia. 
Sara Teller, fizyczka i neurobiolożka, wyjaśnia, co działo się w głowie Ferrana za każdym razem, gdy przechodził kryzys, i zaprasza do odkrywania tajemnic mózgu, dzięki którym zapomnisz o lęku.
 Dzięki tej książce pozbędziesz się swoich lęków. Odkryjesz, dlaczego czasem źle się czujesz i jak za pomocą prostych technik, zarówno fizycznych, jak i umysłowych, można przezwyciężyć niepokój i czerpać radość z życia.
ZACZNIJ JUŻ TERAZ.

***

POKONAJ SWOJE LĘKI I ODZYSKAJ SPOKÓJ - Dr Ellen Vora

 
 • CZYM JEST LĘK? 
 • SKĄD SIĘ BIERZE? 
 • JAKIE SĄ FIZJOLOGICZNE I PSYCHICZNE PRZYCZYNY LĘKU?

Dr Ellen Vora wyjaśnia, co łączy mózg, jelita i stany zapalne, oraz dlaczego sen i resetowanie w naturze są tak ważne. 

Ujawnia burzliwy romans alkoholu i lęków, i podpowiada, co jeść dla zdrowia psychicznego oraz jak leczyć nerwicę lękową poprzez rekalibrację układu odpornościowego.
 
 Zdradza, że siedzenie to nowe palenie, a ćwiczenia to nowy xanax. 
Podpowiada ćwiczenia świadomości chwili obecnej, medytacje oraz jak naprawdę powiedzieć „nie”, jak żyć z wysoką wrażliwością i dlaczego warto unikać pracoholizmu oraz wypalenia zawodowego. 
Pokazuje, że warto nauczyć się „odpuszczania” i rezygnacji z kontroli nad rzeczami, które od nas nie zależą. A to wszystko po to, aby poprawić jakość życia i znaleźć właściwą drogę ku uzdrowieniu i zrównoważonemu życiu.
 
 

 

Miłość, szkielet i spaghetti - Marta Obuch

 
Włoska mafia, zrzucony z jasnogórskiej wieży trup i kobiety, które nie dają sobie w kaszę dmuchać. Ostrzegamy, czytanie tej książki w miejscach publicznych grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu albo… napadami głodu!

Dorota zatrudnia się w domu zabójczo przystojnego włoskiego biznesmena jako pielęgniarka, szybko jednak się okazuje, że będzie musiała dla niego również gotować. Zresztą nie tylko dla niego, ale także dla bandy jego pracowników, a Włosi mają żołądki jak spadochrony i lubią dobrze zjeść. Problem w tym, że Dorota potrafi przyrządzić jedynie herbatę, do czego w strachu przed utratą pracy nie może się przyznać. Na szczęście ma przecież siostry, mamę i ciocię – wszystkie panie są wyśmienitymi kucharkami, choć charaktery mają wredne. Wydaje się, że to nie ma nic do rzeczy, wystarczy w tajemnicy wpuścić rodzinkę do kuchni, włączyć głośno radio, a reszta dokona się sama… 
Nic bardziej mylnego!
Jednocześnie z jasnogórskiej wieży spada trup, a pod murami klasztoru grupa antropologów odkopuje wiekowy szkielet człowieka.
 • Co łączy te wydarzenia? 
 • I czy naprawdę istnieje podziemne przejście między Jasną Górą a pobliskim zamkiem?
 •  A może znowu sprawdzi się powiedzenie, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle...?