Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

ŚWIĘTO ŚLĄSKA

 
PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
 
1-3 lipca 2016 roku
siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
ul. Zamkowa 3, Koszęcin
 
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na osiemnastą edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” – wydarzenia, które od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem wielopokoleniowej publiczności. Przez trzy dni - od 1 do 3 lipca - Zespół będzie świętował 63. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych, muzycznych gości oraz koncertów gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny.
 
Piątek - 1 lipca
 
Program „Święta Śląska” zwraca uwagę różnorodnością gatunków muzycznych, już od pierwszego dnia każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek koncert zespołu „Wszystkiego dobrego” (godz. 17:00), na który zapraszamy zwłaszcza miłośników poezji śpiewanej i wierszy ks. Jana Twardowskiego. Spotkanie z artystami odbędzie się w Kameralnej Sali Koncertowej - dawnej Kaplicy Pałacowej. O godz. 18:00, na głównej scenie, wystąpią goście z Holandii, wokaliści zespołu „De Swingers”. Zespół „Śląsk” powita publiczność o godz. 19:00 i zaprosi na muzyczne „Spotkanie z biesiadą na Górnym Śląsku”. W programie bogactwo śląskich przebojów biesiadnych w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry, z gościnnym udziałem aktorów śląskich scen teatralnych. Niepowtarzalny, wyjątkowy koncert, którego nie można przegapić! Na zakończenie wieczoru w siedzibie „Śląska” będzie można ponownie posłuchać wokalistów „De Swingers”, tym razem w nastrojowym wnętrzu Klubu Muzycznego Gama (godz. 20:00).
 
Sobota - 2 lipca
 
Program artystyczny drugiego dnia rozpocznie o godz. 15:00 koncert organowy Luca Muratori (Kameralna Sala Koncertowa). Miłośników rozrywki nieco lżejszego formatu, zapraszamy na występ Kabaretu SMILE, który od 16:00 będzie bawił koszęcińską publiczność ze sceny głównej. Panowie zapewnią widzom dobry humor, który gwarantuje znakomite spędzenie pierwszej, lipcowej soboty w towarzystwie urodzinowych gości „Śląska”. Na scenie pojawią się zespoły folkowe: TOŁHAJE oraz Tekla Klebetnica - finaliści programu „Mam talent”, łączący w swojej muzyce inspiracje muzyką góralską z jazzem i muzyką klasyczną. Wystąpią także ponownie „De Swingers” (19:00) oraz CAFÉ DEL MUNDO - instrumentaliści z Niemiec, którzy gorącymi, gitarowymi rytmami zabiorą nas wprost na Półwysep Iberyjski (20:00). O 19:45 - w ramach projektu „Rezonans Sztuki”, dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - wystąpi Teatr Formy z Wrocławia ze spektaklem "Mistrz i Małgorzata". Nowoczesna forma teatralna z wykorzystaniem pantomimy i multimediów, to propozycja dla koneserów teatru. Na zakończenie wieczoru wielka, muzyczna gwiazda - tegoroczny laureat Fryderyków w kategorii Album Roku Rock - zespół LAO CHE (godz. 21:00).
 
Niedziela - 3 lipca
 
Niedzielę rozpoczną konkursowe zmagania w ramach Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk, Kilar – Hadyna” (godz. 11:00 - Kameralna Sala Koncertowa w Kaplicy Pałacowej oraz Sala Widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej). Do kibicowania uczestnikom Konkursu zapraszamy wszystkich miłośników pieśni regionalnej. Z kolei dla wielbicieli tańca, zwłaszcza w jego historycznym wymiarze, słynny balet „Cracovia Danza” przygotował widowisko „Balet o kawie”. Ich występ o godz. 17:00. Wakacyjne, gitarowe brzmienia CAFÉ DEL MUNDO w niedzielę, w podwójnej dawce, o godz. 18:00 i 20:00. Na galowy, urodzinowy koncert gospodarzy „Święta Śląska” - chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - zapraszamy o godz. 19:00. Będzie jak zawsze dynamicznie, kolorowo, porywająco            i zachwycająco! W osiemnastoletniej historii „Święta Śląska” koncerty Zespołu to zawsze największa atrakcja, przyciągająca wielotysięczną widownię. Po występie „Śląska” nie zwalniamy ani na chwilę, organizatorzy zadbali o najlepszą rozrywkę nawet na zakończenie trzydniowego Pikniku Artystycznego. O godz. 21:00, na scenie pojawi się zespół KOMBI.
 
Imprezy towarzyszące
 
W ciągu trzech dni wielkiego pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Wielbicieli aktywnych form spędzania czasu zapraszamy na Turniej Streetball (sobota, 2 lipca, od 10:00 do 16:00 - boisko w parku) oraz Rajd Nordic Walking na dystansie 13 km (niedziela, 3 lipca, start godz. 10:00). Odbędzie się także Turniej Skata w Klubie Muzycznym Gama (niedziela, 3 lipca, 10:00-13:00)
Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Dla nich przygotowano wiele różnych atrakcji, m.in. stoisko edukacyjne: bibułki, malowanki i kolorowanki, malowanie twarzy                   i malarstwo przestrzenne na folii. Ponadto mini park rozrywki i festiwal baniek mydlanych. W Alei Rękodzielników będzie można podziwiać i kupić regionalne produkty oraz posmakować śląskiej kuchni.
XVIII ŚWIĘTO ŚLĄSKA 2016
1-3 LIPCA
siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin

Program
Piątek 1 lipca
17:00 - Koncert zespołu WSZYSTKIEGO DOBREGO – Kameralna Sala Koncertowa w   Kaplicy Pałacowej
18:00 - Holenderski zespół DE SWINGERS
19:00 - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” – „Spotkanie z biesiadą na Górnym Śląsku”
20:00 - DE SWINGERS – kameralny koncert w Klubie Muzycznym Gama

Sobota 2 lipca
15:00 - Koncert organowy – LUCA MURATORI – Kameralna Sala Koncertowa w Kaplicy Pałacowej
16:00 - KABARET SMILE
17:00 - Folkowy koncert zespołu TOŁHAJE
18:30 - Finaliści programu „Mam talent” – TEKLA KLEBETNICA
19:00 - DE SWINGERS
19:45 - TEATR FORMY „Mistrz i Małgorzata” – w ramach projektu MKiDN „Rezonans Sztuki”
20:00 - CAFÉ DEL MUNDO – Klub Muzyczny Gama
21:00 - koncert LAO CHE

Niedziela 3 lipca
10:00 - Europejski Konkurs „Rozśpiewany Śląsk, Kilar – Hadyna” – Kameralna Sala Koncertowa w Kaplicy Pałacowej oraz Sala Widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej
16:00 - Pokaz zabytkowych samochodów klubu KLASYKI LUBLINIEC – dziedziniec oraz park
17:00 - CRACOVIA DANZA – widowisko „Balet o kawie” w ramach projektu MKiDN „Rezonans sztuki”
18:00 - CAFÉ DEL MUNDO
19:00 - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” – Koncert galowy
20:00 - CAFÉ DEL MUNDO – Klub Muzyczny Gama
21:00 - koncert zespołu KOMBI

Imprezy towarzyszące:
Wystawa pamiątek Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – Czerwony Korytarz w Pałacu
Stoisko edukacyjne dla najmłodszych:
• Bibułki, malowanki i kolorowanki
• Malowanie twarzy
• Malowanie przestrzenne na folii

Mini park rozrywki
Festiwal baniek mydlanych oraz inne atrakcje dla dzieci.
Aleja rękodzielników- stoiska z pamiątkami i upominkami
Prezentacje oraz atrakcje kulinarne mistrzyń kuchni „Śląska”

Dodatkowo:
Sobota
10:00-16:00 - Turniej Streetball – boisko w parku
Niedziela
10:00 - Rajd Nordic Walking na dystansie 13 km
10:00-13:00 - Turniej Skata – Klub Muzyczny Gama

Szczegółowe informacje www.zespolslask.pl w zakładce Imprezy/Święto Śląska
oraz na Facebooku https://www.facebook.com/swietoslaska

ZAPRASZAMY DO KOSZĘCINA!