Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

PORADNIKI

Psie sucharki - Maria Apoleika

 

 

Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić
Psie Sucharki to małe komiksy o psach, ich ludziach i wszystkich ich wspólnych problemach i sprawach - rysunkowa instrukcja psio-ludzkiej przyjaźni.

Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa.  

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich psiolubów!


Kim jest pies?

Pies jest przeważnie mniejszy niż człowiek i bez porównania puchaciejszy. Natura wyposażyła go w łapki, zęby i wdzięk, choć i tak składa się głównie z noska. Wabi się różnie, najczęściej kiełbaską.

Jedzenie jedzeń to jedno z ulubionych zajęć uczciwego psiska. Jego specjalnością są dania podwędzane. Poza tym preferuje radości skromne i proste. Jego nastrój podnosi się proporcjonalnie do liczby otrzymanych głasków. Do pełni szczęścia wystarczy mu, że wjedzie brzuszkiem w błotnistą kałużę albo oszczeka złowrogi słupek.

Nie wszystkie zawiłości ludzkiej psychiki są dla psa zrozumiałe. Nie pojmuje na przykład dziwnego przywiązania emocjonalnego do obuwia. Dlatego jego człowiek musi się ciągle uczyć.

Jeśli masz psa, znaczy to, że po prostu cenisz sobie kontakt z istotą milszą, subtelniejszą i zabawniejszą niż większość ludzi.

***
Maria Apoleika - autorka Psich Sucharków, opiekunka Misiopudla, na co dzień zajmuje się rysowaniem i chodzeniem na spacery, czasem jednocześnie.

 

 

 Jak wychować rapera. Bezradnik  -  Marcin Matczak

 

Publikacja "Jak wychować rapera. Bezradnik" Marcina Matczaka jest książką, która składa się z co najmniej dwóch warstw.

Z jednej strony opowiada o relacjach popularnego rapera - Maty - z ojcem i jednocześnie autorem publikacji.

 Znany radca prawny i profesor nauk społecznych z drugiej strony w tej samej książce oferuje rzetelny wykład na temat zarządzania państwem i wychowania dzieci w taki sposób, aby będąc dobrymi ludźmi, nie były uległe.

Relacja profesora Matczaka z synem dowodzi, że zbiór pewnych wartości wspólnych dla obu mężczyzn może zaprowadzić w zupełnie inne rejony pracy zawodowej.
 
 Jeden z najbardziej ekscentrycznych raperów młodego pokolenia jest synem poważanego w branży naukowca i radcy prawnego. 
To, co ich łączy, to suwerenność i niezależność, a także skłonność do buntu tam, gdzie jest on konieczny.

Ogromna wiedza naukowa i profesjonalne podejście do kwestii społecznych i prawnych wymieszane są tutaj ze spostrzeżeniami na temat wychowania dzieci w dzisiejszych czasach. Tematyka jest niezwykle aktualna i z założenia bliska każdemu, komu nie są obojętne losy tego kraju i jego własne. Książka profesora Matczaka to wnikliwa analiza, która zmusza do refleksji, empatii i nonkonformizmu.

Profesor Marcin Matczak jest ceniony w swojej branży, ale wielu ludzi miało okazję poznać go w ostatnich latach jako "tatę Maty". To właśnie jako ojciec młodego artysty zaistniał w świadomości młodych słuchaczy, a na swojej najnowszej płycie wspomina o nim Quebonafide.
 
 
 

 

 

 

5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie - Bill Eddy

 
 
 Jak radzić sobie z ludźmi wysoko konfliktowymi

Na zaburzenia psychiczne opisane w tej książce cierpi co dziesiąta osoba.

Może to być twój szef, kolega z pracy, członek rodziny. Jeśli do tego ma tendencję do wysoko konfliktowych zachowań – UWAŻAJ!

 Niektórzy problematyczni ludzie nie są jedynie trudni w obejściu – są wręcz niebezpieczni.

Znasz kogoś, kto ma ekstremalne wahania nastrojów? Kogoś, kto we wszystkim węszy spisek lub kto ciągle skłóca ludzi?

 Kogoś, kto wini innych za swoje problemy?

Gdy wysoko konfliktowa osoba cierpi na jedno z pięciu zaburzeń osobowości – typ borderline, narcystyczny, paranoidalny, antyspołeczny lub histrioniczny – potrafi dawać się ponieść silnym emocjom lub wybuchać gniewem i być agresywna. 

A gdy już znajdziesz się na jej celowniku, zerwanie relacji może być bardzo trudne.

Istnieją jednak sposoby, by się przed tym uchronić. Wykorzystując metody rozwiązywania konfliktów oparte na empatii, Bill Eddy – prawnik i terapeuta z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu mediacji – nauczy cię, jak:

 • zauważyć charakterystyczne oznaki pięciu wysoko konfliktowych osobowości, zarówno u innych, jak i u siebie;
 • radzić sobie w relacjach z wysoko konfliktowymi osobami w pracy i w życiu prywatnym;
 • bezpiecznie unikać groźnych i stresujących interakcji z wysoko konfliktowymi osobami lub kończyć z nimi relacje.

Bill Eddy – prawnik i wybitny specjalista z dziedziny psychologii i mediacji. Autor poradników psychologicznych i bloga „Psychology Today”, odwiedzanego przez ponad 3,5 miliona użytkowników rocznie. Na przykładach doradza, jak zidentyfikować toksycznych ludzi i radzić sobie z wysoko konfliktowymi osobowościami. Doświadczenie wyniesione z sali sądowej przekłada na codzienne życie, w prosty sposób tłumacząc złożone mechanizmy psychologiczne

 
 

Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz) - Maria Hawranek

 

Pierwszy praktyczny przewodnik dla rodziców, którzy mają dość

 • Czujesz, że tradycyjny model szkoły nie wspiera dzieci w rozwoju tak, jak mógłby i powinien? 
 • Twoje dziecko ma dość nadmiaru sprawdzianów i prac domowych, a ty – roli jego nadzorcy?

W poszukiwaniu szkół, do których chce się chodzić, Maria Hawranek, reporterka i mama, przejechała całą Polskę. W Warszawie, Gdańsku, Bielsku-Białej, Radowie Małym czy Słupi Wielkiej znalazła inspirujące miejsca i ludzi, którzy zarażają entuzjazmem i wcielają w życie inne pomysły na edukację.

Sięgają do metod Marii Montessori czy Celestyna Freineta, rezygnują z ocen, prowadzą lekcje w przyrodzie i mają czas, by dbać o relacje. 

Wszystko po to, by uczniowie mieli szczęśliwe dzieciństwo, ale też odnaleźli się w dorosłym życiu.

Oto pierwszy przewodnik, który pokazuje, jak w praktyce wyglądają przyjazne szkoły – prywatne, domowe i publiczne. W całej Polsce, dla każdego dziecka.


 

 

Selekcje. 

Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat  - Mikołaj Marcela
 

Trudno sobie wyobrazić świat bez szkoły.

A może właśnie to powinniśmy dziś zrobić?

 • Czego uczy nas szkoła? 
 • Czy poza tabliczką mnożenia nie wpaja w nas uległości, bierności, posłuszeństwa, rywalizacji i pracy pod przymusem?

Wierzymy, że szkoła rozwija w dzieciach zaradność, niweluje nierówności społeczne i przyczynia się do postępu świata. 

To mit! Jest dokładnie na odwrót! 
 • To ona w dużym stopniu sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. 
 • To ona prowadzi społeczną selekcję, już kilkulatków dzieląc na lepszych i słabszych. 
 • To ona czyni świat coraz gorszym miejscem do życia i to również przez nią najczęściej zapominamy, kim jesteśmy, przestajemy być sobą.

Szkoła jest instytucją stworzoną w konkretnym czasie i dla realizowania określonych celów. Tyle tylko, że ten czas i cele dotyczą XIX wieku – wtedy narodził się system edukacji, w ramach którego funkcjonują nasze szkoły. Zwłaszcza dziś w dobie nauki zdalnej – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – potrzebujemy zupełnie innego myślenia o edukacji i jej roli w naszym życiu, zrozumienia, jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat. 

 
Potrzebujemy też konkretnej wiedzy, by uratować nasze dzieci – zróbmy wszystko, by szkoła nie zabiła w nich kreatywności, głodu poznawania świata i marzeń!
 

 

 

Jak być najlepszym człowiekiem psa

- z okazji Międzynarodowego Dnia Psa zapraszamy do lektury

 

 26 lipca to  Międzynarodowy Dzień Psa. Poznaj więc o czym szczeka Twój pies!

 

Z tej okazji polecamy książkę:

Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa - Zofia Zaniewska-Wojtków, Piotr Wojtków

ZROZUM, O CZYM SZCZEKA TWÓJ PIES… I ZOSTAŃ JEGO NAJLEPSZYM CZŁOWIEKIEM

 

 • Dlaczego twój pies podbiega do zupełnie obcych osób?
 • Co powiedziałby o psich parkach?
 • Czy istnieje coś takiego jak charakter rasy?

Nawet najwięksi psiarze mogą mieć kłopoty ze zrozumieniem swoich podopiecznych i ich zachowań. Psy to istoty wrażliwe i skomplikowane. Potrafią odczuwać złość, smutek, radość. Bywają zazdrosne, mogą czuć się winne, a emocje okazują na wiele różnych sposobów. Dobry opiekun pamięta o potrzebach swojego przyjaciela i uczy się jego języka.
Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków przedstawiają świat z perspektywy psów i pokazują, jak się dogadać ze swoim pupilem. Autorzy pomogli już setkom tysięcy czworonogów przełamać lęki i ograniczyć zachowania agresywne. 

Dzięki ogromnej wiedzy oraz latom praktyki rozumieją, o czym szczeka pies.

W książce opowiadają o tym, dlaczego psy są tak różnorodne, przypominają długą historię przyjaźni ludzi i zwierząt i uczą, jak być najlepszym człowiekiem swojego psa.

***

Szczeka, merda, mówi to kompendium wiedzy o psach i absolutny must have każdego miłośnika tych zwierząt. 

 
Znajdziesz tu:

• fascynującą historię psich ras,
• opisy nowoczesnych metod treningowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb twojego psa,
• przełomowe wskazówki dotyczące komunikacji z pupilem,
• kompleksową wiedzę na temat psiej emocjonalności.

 
Dzięki książce dużo lepiej poznasz swojego psa i staniesz się jego najlepszym przyjacielem!

***

Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków to praktykujący trenerzy i behawioryści psów. Autorzy bestsellera Słuchając psa oraz założyciele dwóch szkół: Psiedszkola – szkoły dla psów i ich opiekunów – oraz Wojtków Szkolenia – ośrodka, który kształci przyszłych trenerów i behawiorystów. Uwielbiają dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem i przekazywać aktualną wiedzę, która pomaga ludziom lepiej zrozumieć potrzeby i emocje psów. Prywatnie rodzice dwóch chłopaków i dosyć znanego białego owczarka szwajcarskiego o imieniu Bordo

 

 

 


 

 Pies w mieście - Magdalena Horodyńska, Katarzyna Migdał

 

 

 
NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, BY NAUCZYĆ PSA DOBRYCH NAWYKÓW.
 

 

Dzięki tej książce ty i twój pies odnajdziecie własne tempo w miejskim pędzie!

 

Życie z psem w mieście może przypominać pokonywanie toru przeszkód! 

Robisz slalom między rowerzystami, dziećmi na hulajnogach, psami, które „chcą się tylko przywitać”, i rozrzuconymi na trawnikach resztkami jedzenia. Wszystko to w szaleńczym pędzie za czworonogiem, który nieustannie ciągnie na smyczy i ekscytuje się na widok innych zwierząt i przechodniów. 
A po powrocie do domu wyje, gdy tylko zostawiasz go samego…

Nie musi tak być!

Doświadczone trenerki, Magdalena Horodyska i Katarzyna Migdał, prowadzące szkołę dla psów i blog „Co pies na to?”, w unikalnym poradniku dla miejskich psiarzy prosto i konkretnie uczą, jak wyrobić dobre nawyki u siebie i psa oraz stworzyć zgrany zespół ze swoim czworonogiem.

Czy wiesz, że…

 • na każdy spacer warto zabrać ze sobą smakołyki i szarpak, żeby nagradzać psa za dobre zachowanie?
 • klatka kennelowa może stać się ulubionym miejscem odpoczynku twojego czworonoga?
 • czasem wystarczy prosty trik, by twój pies pokonał strach i w końcu wszedł do windy?
 • spacer to lepszy pomysł niż wizyta na psim wybiegu?
Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomogły wielu opiekunom zrozumieć psie potrzeby, wyznaczyć granice, a także czerpać większą przyjemność ze wspólnych spacerów i zabaw.
 

 

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta