Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Deflektor do pieca – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

 

 

Deflektor służy do rozbijania i mieszania strumienia płonących gazów. Zawiesza się go kilkanaście - kilkadziesiąt centymetrów nad paleniskiem kotła. Płomień musi go opływać, zanim trafi do wymiennika ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu, niespalone cząstki paliwa pozostają dłużej w wysokiej temperaturze i w końcu zostają spalone.  

Deflektor – charakterystyka 

Pierwszym pytaniem jakie należy sobie zadać, to co to jest deflektor? Jest to niezwykle istotny element w instalacji grzewczej. Nazywa się go rozbijaczem płomieni albo inaczej promiennikiem. Zazwyczaj, jest to żeliwny element o różnej wielkości i kształcie. Deflektory, bardzo często mają kształt soczewki lub dysku. Zastosowanie deflektora przynosi wiele korzyści: 

  • Zwiększa temperaturę w komorze spalania, co ułatwia dopalenie gazów. Dopalone spaliny wpływają pozytywnie na sprawność pieca. 

  • Dzięki dużej sprawności pieca, maleje zużycie paliwa 

  • Wzrasta żywotność pieca 

  • Zmniejsza się emisja szkodliwych substancji 

Rodzaje deflektorów 

W większości stosowane w kotłach rozbijacze płomieni mają kształt dysków. Deflektory płaskie i płasko-wypukłe używa się w piecach o mocy cieplnej (25-200kW). W piecach o dużej mocy (600kW), stosowane są deflektory prostokątne. Deflektory do wkładów kominowych przypominają natomiast bryły (ostrosłupy).  

Jeśli chodzi o materiał wykonania, do dyspozycji są deflektory żeliwne i ceramiczne. Ceramiczne rozbijacze płomieni mają bardzo dobre właściwości izolacyjne i ogniotrwałe. Trzeba jednak wiedzieć, że po pewnym czasie ceramika zaczyna się kruszyć. Deflektory z tego materiału bardzo często pracują cyklicznie, a nie w sposób ciągły. Zazwyczaj należy wymieniać taki deflektor po każdym sezonie grzewczym. Żeliwo ma słabszą ogniotrwałość, niż ceramika, ale lepiej radzi sobie w warunkach panujących w komorze spalania.  

Wysokość deflektora nad palnikiem 

Wysokość deflektora w kotle powinna być określona przez producenta. W zależności od sposobu montowania elementu, w wielu modelach można regulować zawieszenie nad palnikiem. Przykładowo, wysokość deflektorów z hakiem zmienia się przez wkręcanie lub wykręcanie haka. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest instalacja deflektora za pomocą łańcucha. W takim przypadku można łatwo zmieniać wysokość przez zawieszanie go na kolejnych oczkach łańcucha.  

Sposób montażu deflektora zależy od systemu instalacyjnego umieszczonego w kotle. Część pieców posiada ruszt wody lub awaryjny, na którym zawiesza się deflektor na haku w kształcie litery T. Niektóre kotły posiadają stalowe haki lub oczka, na których umieszcza się deflektor na haku S lub C. W piecach o dużej mocy deflektory są większe, dlatego używa się mocniejszych uchwytów. Najczęściej są to stalowe cybanty lub szekle.  

Wełna mineralna 30 cm pomoże Ci w termicznej izolacji wszystkich powierzchni narażonych na oddziaływanie wysokich temperatur.

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta