Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Agregaty chłodnicze – jak działają i kiedy warto z nich korzystać?

 

Istnieje wiele elementów, które wchodzą w skład urządzeń chłodniczych. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście agregat chłodniczy. Warto dowiedzieć się zatem, jak one działają oraz do czego można je wykorzystać.


Czym są agregaty chłodnicze?

Agregaty można też znaleźć pod inną nazwą, a mianowicie sprężarki chłodnicze. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim tworzenie oraz utrzymywanie ustalonej, niskiej temperatury w środku komory, która wchodzi w skład urządzenia chłodniczego. Istnieje wiele modelów tego produktu i każdy z nich ma inną wydajność, przez co można wybrać taką, która będzie najbardziej dostosowana do naszych potrzeb.


Gdzie nabyć agregat?

Istnieje wiele firm, które produkują agregaty chłodnicze, jednak ich jakość może różnić się od siebie. Ze względu na to, że powinniśmy szczególnie zwracać uwagę właśnie na ten czynnik, to najrozsądniejsze byłoby kupowanie ich na stronie internetowej http://www.darpin.pl/.


Wykorzystanie agregatów chłodniczych

Najczęściej sprężarki chłodnicze instaluje się w mroźniach, gdzie mogą w pełni wykorzystać swoje funkcje. Dotyczy to przede wszystkim mroźni, które używane są w celach przemysłowych do zmrożenia naprawdę dużej ilości produktów. Wtedy też wykorzystuje się jednak głównie urządzenia o bardzo dużej mocy. Jednak, aby ich działanie było optymalne, to często niezbędne będzie użycie również termostatu. Dzięki czemu dokonamy dokładnego pomiaru temperatury w środku komory. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie może zapewnić pewną oszczędność, gdyż w przeciwnym razie agregat będzie musiał pracować ciągle na stałym i wysokim poziomie. Z kolei, gdy połączymy agregat z termostatem, to agregat będzie włączać się jedynie wtedy, gdy temperatura zacznie rosnąć.


Jak działają agregaty?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie urządzenia chłodnicze działają na bardzo podobnych zasadach. Zatem działanie agregatu nie różni się aż tak bardzo, choćby od klimatyzacji. Cały proces rozpoczyna się w tzw. parowniku, który odpowiada za umożliwienie pobrania energii cieplnej czynnikom chłodzącym od produktów, które znajdują się wewnątrz komory. Wtedy też powstaje para, którą agregat wysysa. Czynnik chłodzący, którym np. może być freon, przemieszcza się do skraplacza, aby możliwe stało się gromadzenie energii. Tam też podnosi się jego ciśnienie i temperatura. Dlatego też tył lodówek, czy innych urządzeń chłodniczych jest ciepły. Tam też czynnik chłodzący krąży cały czas podczas pracy agregata, głównie po tym, jak otwieramy i zamykamy drzwiczki.


Najpopularniejsze rodzaje agregatów chłodniczych

Wśród najczęściej używanych sprężarek można wyróżnić:

  • agregat absorpcyjny – wymagają niższych kosztów eksploatacji, gdyż wykorzystują gaz ziemny lub ciepło odpadowe, 
  • agregat wody lodowej – są niezwykle wytrzymałe i wykorzystują do pracy glikol, 
  • agregaty skraplające – są bardzo wydajne, dlatego często wykorzystuje się je w sklepach, czy też w barach.