Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Zdrowie

 

Walka o zdrowie i życie jest najważniejsza!

 

Polskie Towarzystwo Okulistyczne zachęca do diagnostyki okulistycznej i leczenia zaćmy

 

 

 

Ostatnie 1,5 roku istotnie zmieniło świat, wprowadziło bariery w dostępie do służby zdrowia. Zmieniło też profil pacjenta. Pogłębiło ponadto funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy dotyczące ograniczeń lub wręcz braku dostępu do służby zdrowia i lekarzy specjalistów przez co nie tylko nasiliły się problemy zdrowotne Polaków, ale również oni sami przestali się diagnozować. 

Dotyczy to także okulistyki, a stan ten potwierdzają dane NFZ.
 
Czy warto przełamać lęk i walczyć o to, co najważniejsze – zdrowie i życie?

O tym, że warto walczyć o zdrowie i życie, także w obszarze okulistyki, przekonują eksperci Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

 Zainicjowana z początkiem czerwca kampania społeczna Pokonaj zaćmę, popraw widzenie kierowania nie tylko do seniorów, ale także do lekarzy okulistów oraz optometrystów, pokazuje jak bagatelizowany jest przez Polaków problem ich pogarszającego się wzroku. 
Pandemia, lęk, obawa o własne zdrowie, brak możliwości bezpośredniego spotkania z lekarzem są najczęściej wskazywanymi pośród powodów zaniechania diagnostyki i leczenia wśród pacjentów. Powody te znajdują wymierne odzwierciedlenie w liczbach. 
Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia w 2020 r. zrealizowano aż o 30% mniej zabiegów leczenia zaćmy niż w 2019. Najgorzej, bo aż 44,1% spadków, było w grupie wiekowej 70+.

Jak przekonać nieprzekonanych?

Choć problem schorzenia jakim jest zaćma dotyczy głównie seniorów to osoby młodsze, w tym najbliżsi zainteresowanych, nie powinni od niego uciekać i go bagatelizować. To bowiem ta grupa może istotnie wpłynąć na zmianę dotychczasowej decyzji i pomóc we wznowieniu diagnostyki i leczenia. Kluczowe jest informowanie, wbrew płynącej z innych źródeł narracji o wszechobecnym zagrożeniu, o bezpiecznych, pracujących w najwyższych standardach sanitarnych gabinetach okulistycznych, informowanie pacjentów nt. samego przebiegu zabiegu usunięcia zaćmy - bezpiecznego, krótkiego i pozwalającego chwilę po nim wrócić do domu.

Głos pacjenta

Maksymalizowanie przekazu oraz dążenie do przekonania Polaków do powrotu do diagnostyki i leczenia okulistycznego, a także docieranie do zainteresowanych, poprzez nowoczesne działania w przestrzeni digitalowej (kanał YouTube) pokazało, jak wygląda życie z postępującą, nieleczoną zaćmą. Uwiarygodnieniem misji PTO jest film z udziałem jednego z pacjentów p. Andrzeja Szeląga, który pod nadzorem prof. dr hab. n. med. Jacka P. Szaflika poddał się zabiegowi usunięcia zaćmy.

Niewątpliwie kluczowym problemem dnia dzisiejszego jest przekonanie pacjentów chorujących na zaćmę i zakwalifikowanych do zabiegu do poddania się operacji w ciągu kilku tygodni. 

Jest to możliwe z epidemiologicznego i organizacyjnego punktu widzenia. Nie zapominajmy jednak o innych chorobach narządu wzroku, wymagających pilnej diagnostyki i leczenia. Daje to pacjentom szansę na zachowanie dobrych funkcji wzrokowych do końca życia. Zachęcamy do niezwłocznych konsultacji okulistycznych w razie wątpliwości dotyczących narządu wzroku – mówi prof. dr hab. Marta Misiuk- Hojło, Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Walka o zdrowie i życie jest najważniejsza

Dotarcie z przekazem dotyczącym bezpieczeństwa, jakie zapewniają szpitale i gabinety okulistyczne, jest rolą nie tylko lekarzy okulistów czy optometrystów, którzy w ramach swojego autorytetu i misji nie powinni o nim zapominać. Taką rolę może też pełnić każdy z nas. 

W rodzinie, wśród znajomych nawet sąsiadów znajdują się osoby, które może dotykać problem zaćmy, a one same często tego nie dostrzegają lub co gorsza składają to na karb wieku, nie zdając sobie sprawy jak szybko i łatwo mogą się go pozbyć.
 Informujmy ich o możliwościach jakie daje współczesna medycyna, zachęcajmy do wizyt i badań. Razem walczmy z zaćmą.
 
Na profesjonalne badania oczu przy użyciu najnowocześniejszej technologii zapraszamy do Salonu Promed Optyk w Częstochowie.
 
Al. NMP 9,  tel.: 34 361 57 67
 

38pr
 


 

Rehabiltacja po COVID - 19

 

Przeprowadzone badania potwierdzają, że duża część chorych na COVID-19 nie wraca do pełnego zdrowia. Niestety około 30 proc. zakażonych, nawet po łagodnym przebiegu infekcji zmaga się z powikłaniami po zachorowaniu, nawet przez kilka tygodni.

Naprzeciw ozdrowieńcom borykającym się z powikłaniami po COVID-19 wychodzi program rehabilitacji dla pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Trwa on od 2 do 6 tygodni, a pacjentami w tym czasie zajmują się lekarze i pielęgniarki. 

Dodatkowo pacjenci mogą liczyć na wsparcie psychologiczne. 
W ramach programu, rehabilitacja prowadzona jest  przy współpracy z uzdrowiskami. 
 
Czy Polacy wiedzą o tym? 
Jak wielu z nich korzysta z rehabilitacji?
 

 

Powikłania po COVID-19 dotyczą nie tylko osób obciążonych chorobami przewlekłymi. Osoby młode i zdrowe, nawet z łagodnym przebiegiem choroby COVID-19 odczuwają cały zakres powikłań, który obniża ich produktywność w pracy, a także obniża jakość życia. 
 
Rehabilitacja po przejściu koronawirusa jest więc ważnym elementem wsparcia ozdrowieńców.

- Wiele osób, szczególnie w młodym wieku, odczuwa opóźnione zaburzenia ze strony układu nerwowego nawet po łagodnym przejściu COVID-19. Mogą to być: 

  • przedłużająca się utrata węchu i smaku, 
  • przewlekłe zmęczenie, 
  • bardzo dotkliwe zaburzenia funkcji poznawczych, określane jako "mgła mózgowa", takie jak trudności w koncentracji, szybkości myślenia. 

Opisano także szereg zespołów autoimmunologicznych, gdzie obecność wirusa wywołuje reakcję immunologiczną i wówczas może dojść do trwałego uszkodzenia struktur układu nerwowego.

 - Prof. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
 


Rehabilitacja po przebytym COVID-19 jest kluczowa, gdyż całkowite wyzdrowienie nie jest przywilejem większości osób zakażonych koronawirusem.
 
 - Wirus ten atakuje wiele układów w naszym ORGANIZMIE, dlatego też potrzebne jest kompleksowe podejście do leczenia i rehabilitacji. Pacjenci, wedle wskazań lekarzy i fizjoterapeutów powinni korzystać z kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii w tym między innymi inhalacji, treningu relaksacyjnego i psychoterapii oraz innych terapii wspomagających zdrowie pacjenta po COVID-19. Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia prowadzane w sanatoriach i centrach rehabilitacji stanowią wartość dodaną, którą pacjent może „zabrać do domu”

- Kinga Ekiert, fizjoterapeutka Uzdrowiska Ustroń pracująca na co dzień z pacjentami po COVID-19
 

O jakich uzdrowiskach wiedzą Polacy?

Najczęściej wymienianym polskim uzdrowiskiem był Ciechocinek, na który wskazywało 45,7 proc. respondentów. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Rabka-Zdrój, Krynica-Zdrój, Kołobrzeg, Nałęczów oraz Ustroń. Żadnego uzdrowiska nie wymieniło aż 18,5 proc. Polaków. Mniejsza ilość osób, bo 16,4 proc., zna oprócz tych najsłynniejszych również inne, mniejsze uzdrowiska.

Skoordynowana opieka zdrowotna podstawą zdrowia społeczeństwa


Uzasadnione współdziałanie farmakoterapii wraz z rehabilitacją znajduje zastosowanie w wielu jednostkach chorobowych. Leczenie pacjentów chorych na COVID-19 zaczyna się na farmakologii
i powinno, dla najlepszych efektów leczenia, zostać uzupełnione o rehabilitację. W najbliższym czasie tylko 27,2 proc. Polaków planuje skorzystać z możliwości rehabilitacji po przejściu COVID-19 w uzdrowisku w ramach środków NFZ. Prawie jedna czwarta wciąż się waha w podjęciu takiej decyzji. Powodem dlaczego tak się dzieje jest niska świadomość na temat opieki uzdrowiskowej, na co wskazują badania. Aż co trzeci respondent nie zamierza skorzystać z opieki uzdrowiskowej.
Warto promować możliwość rehabilitacji po przechorowaniu COVID-19, gdyż przynosi ona nieocenione efekty terapeutyczne. 
 
Dobrze i szeroko zakrojona rehabilitacja w uzdrowisku przyspiesza powrót ozdrowieńca do sprawności
 
Wpływa leczniczo nie tylko na powikłania po koronawirusie, dla których pacjent został skierowany na rehabilitację, ale również na cały organizm, w tym wspomaga dobrostan psychiczny. Dzięki działaniu w wielu wymiarach zdrowia (fizyczne, społeczne, psychiczne: emocjonalne oraz umysłowe) pacjenci szybciej wracają do zdrowia, odzyskują energię i mają szansę odpowiednio wypocząć by w pełni powrócić do obowiązków życia codziennego.
 
instytutlbmedical.pl

 

Problemy ze zdrowiem na wakacjach?

Dowiedz się, jak może Ci pomóc farmaceuta!

 

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a wraz z nim podróże. Każdy choć raz w życiu doświadczył problemu zdrowotnego w czasie wakacji. Nikt nie chce poświęcać czasu na wizytę u lekarza, a czasem po prostu nie jest w stanie się do niego dostać.

O ile problem nie wymaga interwencji lekarskiej, z pomocą przychodzi farmaceuta. W jakim zakresie może jej udzielić?

 

 

 

W świetle ustawy o zawodzie farmaceuty, która weszła w życie 16 kwietnia tego roku, jego kompetencje jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu z korzyścią dla pacjentów. Wakacje obfitują w problemy zdrowotne, którym może skutecznie zaradzić farmaceuta, udzielając porady w aptece. Mowa o tak zwanych konsultacjach farmaceutycznych, przeglądach lekowych czy wykonywaniu nieinwazyjnych badań diagnostycznych tj. pomiar tętna, oddechu czy masy ciała. To wszystko zawiera w sobie opieka farmaceutyczna, którą specjalista sprawuje nad pacjentami. Oczywiście rozszerzenie tych kompetencji potrzebuje zmian w infrastrukturze aptek, odpowiednich uregulowań i rozporządzeń, ale już dziś farmaceuta może pomóc, udzielając porady na miejscu.

Pomoc w przypadkach nagłych


W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, kiedy nie ma dostępu do lekarza, a czas ma duże znaczenie, farmaceuta może wydać lek na podstawie recepty farmaceutycznej. Dotyczy to leków przepisywanych przez lekarza. Lek wydawany jest wtedy w najmniejszym pakowaniu. Trzeba pamiętać, że ten wyjątek nie dotyczy leków zawierających substancje psychotropowe i odurzające. Za lek zapłacimy wtedy 100% ceny. Mimo to, warto pamiętać o takiej możliwości, bo niejednokrotnie może to uratować życie lub pozwolić na uniknięcie uszczerbku na zdrowiu. Warto podkreślić, że to farmaceuta decyduje o zasadności wydania leku. Bierze pod uwagę nagłość zdarzenia, szansę na szybką konsultację u lekarza w danym momencie. Trzeba pamiętać, że posiada on niezbędną wiedzę, a jego możliwości są określane przez prawo.

Uczulenie, wysypka i inne wakacyjne dolegliwości


Lato to czas, w którym alergicy narażeni są na pylenie wielu roślin. Niejednokrotnie będąc na wakacjach próbujemy też nowych smaków nie wiedząc o tym, że coś, co jemy pierwszy raz w życiu może nas uczulić. Do grupy problemów skórnych charakterystyczny dla czasu wakacji zalicza się również poparzenie słoneczne, które jest chyba najbardziej powszechne wśród dolegliwości skórnych w okresie letnim. W tych przypadkach warto skorzystać z porady farmaceuty. Czasem domowe sposoby leczenia nie działają, a coś, co wygląda na błahy problem może prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia. Farmaceuta pomoże przy wyborze odpowiednich środków bez recepty, które łagodzą objawy uczulenia, poparzenia słonecznego czy wysypki.

Farmaceuta bez tabu


Warto pamiętać o grupie problemów zdrowotnych, które wiążą się ze zdrowiem intymnym. Okres wakacyjny sprzyja również wakacyjnym zauroczeniom, miłości, które mogą prowadzić do przygodnych stosunków seksualnych. To z kolei może być przyczyną chorób wenerycznych, zakażeń bakteryjnych, które potrafią zamienić wakacje w przykry czas, o którym chcielibyśmy zapomnieć. Problemy ze zdrowiem intymnym mogą mieć też źródło w kąpielach w zbiornikach wodnych, zwłaszcza u kobiet, ze względu na specyficzną budowę anatomiczną cewki moczowej. Jeśli termin wizyty u lekarza lub e-wizyty nie jest dostępny od ręki, warto jeszcze przed nią poprosić o pomoc farmaceutę. Ma on wiedzę na temat środków bez recepty, które mogą przynieść ulgę, złagodzić nieprzyjemne objawy, tak by czas wakacji nie stał się koszmarem. Farmaceuta ma obowiązek udzielić porady, wydać stosowne leki i uczynić to w sposób, który nie będzie krępował pacjenta. Ta grupa chorób jest tak samo powszechna jak każda inna, stąd nie powinna dziwić farmaceuty. To od jego profesjonalizmu i empatii zależy, jak potoczy się konsultacja. My z kolei mamy prawo do najlepszej opieki również w aptece.

 - Farmaceuci często są pierwszymi specjalistami, do których pacjenci przychodzą o poradę. Wpływ na to mogą mieć różne czynniki m. in.: brak możliwości szybkiej wizyty u lekarza, sytuacja nagłego zagrożenia zdrowia, a czasem po prostu wstyd, zwłaszcza jeśli chodzi o dolegliwości intymne. Dla farmaceuty tabu nie powinno istnieć. To zawód zaufania społecznego. Ma on nieść pomoc chorym bez względu na okoliczności i powód wizyty w aptece. Ustawa o zawodzie farmaceuty formalizuje to, do czego jako farmaceuci jesteśmy zobowiązani. Mam pewność, że dzięki jej wprowadzeniu zmieni się postrzeganie tej grupy zawodowej, dzięki czemu będzie ona mogła odciążyć system ochrony zdrowia m.in. poprzez przeglądy lekowe czy konsultacje zdrowotne - Dr n. farm. Piotr Merks, wykładowca Collegium Medicum UKSW w Warszawie

Zmiany konieczne na etapie studiów


Zapisy ustawy o zawodzie farmaceuty pozwalają na pełne wykorzystanie kompetencji tej grupy specjalistów, pogłębiając tym samym współpracę na linii lekarz-farmaceuta. To dzięki tej współpracy możliwa jest najlepsza opieka nad pacjentkami, ale żeby do tego doszło potrzebna jest odpowiednia współpraca i komunikacja. Jak wynika z badań, przeprowadzonych w ramach VII edycji programu edukacyjnego Recepta na sukces skierowanego do studentów farmacji i kierunku lekarskiego, 81% studentów farmacji uważa, że na studiach nie są przygotowywani do współpracy z lekarzem. Takiego samego zdania jest 76% studentów kierunku lekarskiego. Z kolei na pytanie o to, czy współpraca między lekarzem, a farmaceutą powinna być elementem programu studiów, twierdząco odpowiada 91% przyszłych farmaceutów. Takiego samego zdania jest jedynie 42% przyszłych lekarzy. Może to wynikać z faktu, że wiedza studentów kierunku lekarskiego na temat uprawnień farmaceuty jest bardzo nikła. 18% z nich nie wie jakie są inne uprawnienia farmaceuty niż wydawanie leków, a 44% w ogóle nie odpowiedziało na pytanie w ankiecie. Te wyniki pokazują, że zbyt mało w procesie kształcenia mówi się o współpracy tych dwóch zawodów. Program Recepta na sukces zainicjowany przez Gedeon Richter Polska wspiera studentów i w ramach aktywności organizuje streamingi ze specjalistami, podczas których edukuje przyszłych lekarzy i farmaceutów oraz odpowiada na pytania i niepewność, z którą się mierzą. Wejście w życie ustawy o zawodzie farmaceuty to wyzwanie, dlatego VII już edycja programu sygnowana jest hashtagiem #WSPÓLNIEwobliczuzmian.

lovebrandsmedical.pl


Jak sprawdzić, czy okulary przeciwsłoneczne chronią przed słońcem?

Co mówią oznaczenia na okularach

 

 

Lato, wakacje dużo, dużo słońca!

Chroń nie tylko swoją skórę.
Zadbaj także o oczy!
 
Główną rolą okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Jednak samo przyciemnienie okularów to nie wystarczająca ochrona przed słońcem.
- Źle dobrane okulary przeciwsłoneczne mogą stać się przyczyną poważnych schorzeń narządu wzroku. Należ bardzo poważnie podchodzić do kwestii ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV - mówi Paweł Szczerbiński, optometrysta  z Salonu Promed Optyk w Częstochowie.
  • Które okulary przeciwsłoneczne naprawdę chronią?
  • Co mówią oznaczenia na okularach - co wybrać: 1,2,3, a może 4?
  • Co oznacza UV400?
  • Dlaczego warto zainwestować w dobre okulary słoneczne
  • Jakie normy muszą spełniać okulary, aby dobrze chronić Twoje oczy?
Jak jeszcze zabezpieczyć oczy?
 
Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź, gdy odwiedzisz Salon Promed Optyk w Częstochowie i zapytasz ekspertów.
 
Tu profesjonalna obsługa doradzi Ci w doborze oprawek i odpowiednich soczewek, a tym samym zyskasz pewność, że Twoje okulary słoneczne odpowiednio chronią Twoje oczy.
 
W ofercie firmy Promed-Optyk można znaleźć najlepsze, znane marki światowych producentów. 

 

 

Zapraszamy: Al. NMP 9, Częstochowa


 

 

SOS dla skóry latem

 Podrażnienia skórne?

Oparzenia słoneczne?

Jak skutecznie regenerować skórę doświadczoną letnimi ekscesami

 

Nie jest tajemnicą, że aloes posiada szereg dobroczynnych właściwości, które mają pozytywny wpływ na skórę. Wiele osób jednak nie wie, że substancje czynne zawarte w tej pożytecznej roślinie mają zdolność błyskawicznej regeneracji przesuszonej i podrażnionej skóry.

 
Regeneracyjne i łagodzące moce aloesu idealnie wpisują się w potrzeby skóry po opalaniu, dlatego często kosmetyki pielęgnacyjne lub ratunkowe oparte są o aloes, dzięki czemu skutecznie minimalizują nieprzyjemne skutki nadmiernej ekspozycji słonecznej. 
Dlaczego kosmetyki po opalaniu są takie istotne i nie powinno się z nich rezygnować nawet na krótkim urlopie? A także, czego oprócz aloesu warto szukać w kosmetykach plażowych? 
Poniżej wyjaśniamy.
 

 

Ochrona przed opalaniem – tylko połowa sukcesu

O tym, że należy chronić skórę przed wyjściem na słońce, wie chyba każdy. Kremy, mleczka i spraye z filtrami przeciwsłonecznymi są podstawowym wyposażeniem wszystkich wakacyjnych kosmetyczek. Jednak, mimo iż dobre kosmetyki do opalania chronią skórę przed promieniami UV i nawilżają skórę, czasami nie są w stanie przeciwdziałać wszystkim skutkom nadmiernej ekspozycji słonecznej Dzieje się tak z wielu przyczyn. Powodem może być niedostateczna ilość kremu nałożona na ciało, zbyt rzadkie aplikacje, zbyt niska wartość filtru SPF w stosunku do karnacji lub po prostu niskiej jakości produkt. Skutek jest taki, że na skórze pojawia się rumień lub bąble, obserwuje się znaczne przesuszenie naskórka, wysyp piegów, a w dłuższej perspektywie – plamy soczewicowate, wybroczyny i teleangiektazje (tzw. pajączki). Nie trzeba przypominać, że brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej skończyć się może nawet rakiem. Dlatego właśnie należy dokładać starań, aby wychodząc na słońce nakładać odpowiednią ilość kremu i powtarzać aplikację co 2-3 godz. Jednak stosowanie kosmetyków do opalania to nie jedyna przysługa, jaką możemy wyświadczyć doświadczonej letnimi ekscesami skórze.

Podrażnienie? konieczne ukojenie!

Aby chronić skórę jeszcze skuteczniej i zapewnić jej bezpieczeństwo, na jakie zasługuje, zaleca się uzupełnienie plażowej pielęgnacji kosmetykami „po”. Mleczka i kremy po opalaniu z pewnością nie są tak często stosowane, jak kremy przeciwsłoneczne, a szkoda. Dzięki nim możliwe jest bowiem zahamowanie szkodliwych zmian wywołanych przez zbyt długie opalanie. Czego możemy się spodziewać po aplikacji tego rodzaju produktu? Większość dobrej jakości preparatów po opalaniu zawiera czynniki chłodzące i odświeżające, takie jak mięta lub ogórek, które koją rozgrzaną skórę i przywracają jej równowagę. Zaaplikowane zaraz po zejściu ze słońca zapobiegają rozwojowi rumienia i sprawiają, że ból i swędzenie są mniej dotkliwe. W składzie kosmetyków „po” warto szukać także składników łagodzących, np. pantenolu lub bisabololu. Zwłaszcza ten drugi zasługuje na uwagę ze względu na swoje naturalne pochodzenie i łagodność działania. Bisabolol to substancja czynna zawarta w ekstrakcie z rumianku. Posiada zdolność naprawy uszkodzonego naskórka, pomaga leczyć rany i ekspresowo regeneruje podrażnioną skórę. Nie należy zapominać także o obecności naturalnych olejków – najbardziej polecane są oleje arganowy i kokosowy. Dogłębnie odżywiają, zapewniają odnowę komórkową i nie pozwalają na dalszą utratę wilgoci.

Kosmetyki po opalaniu to konieczność?

 

Jednak składniki nawilżające oraz odżywcze znaleźć możemy w co drugim kremie do ciała. Czy nie wystarczy więc po opalaniu użyć zwykłego balsamu, który zwykle aplikujemy po kąpieli? Niestety, nie wystarczy – przekonuje Aneta Chachuła ekspert włoskiej marki Equilibra specjalizującej się w produkcji naturalnych dermokosmetyków na bazie surowego aloesu. Nie wystarczy, po pierwsze dlatego, że kosmetyki po opalaniu zawierają znacznie większy procent składników nawilżających w porównaniu z przeciętnymi balsamami. Przesuszona słońcem, wiatrem i solą skóra potrzebuje przede wszystkim dogłębnego nawilżenia. Naturalne humektanty, np. aloes, w wysokim stężeniu są w stanie ukoić rozpaloną skórę i przyspieszyć proces gojenia się podrażnień. Po drugie, kosmetyki po opalaniu posiadają o wiele lżejsze, najczęściej jedwabiste lub żelowe formuły, które nie obciążają podrażnionego naskórka i pozwalają mu oddychać. Wreszcie po trzecie – produkty „po” bardzo często zawierają kompleksy wspierające utrzymanie opalenizny na długi czas. 

Może to być wyciąg z marchwi lub masło shea – te naturalne składniki sprawią, że złota skóra będzie nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas. – dodaje ekspert Equilibra.

Skuteczna pomoc w wygodnej formie

Oferta kosmetyków po opalaniu jest dość szeroka. Z pewnością warto jest zaopatrzyć się w lekki krem lub mleczko, najlepiej w formie sprayu. Formuła ta pozwala na aplikację kosmetyku praktycznie bez konieczności dodatkowego rozsmarowywania. Jak wiadomo, podrażniona słońcem skóra jest ekstremalnie wrażliwa na dotyk, więc możliwość spryskania jej nawilżającym produktem i pozostawienia na skórze jest nieocenioną zaletą. Idealnie, jeśli produkt posiada specjalną główkę rozpylającą 360° umożliwiającą aplikację produktu w każdej pozycji. Godne polecenia są także przezroczyste żele, które nie obciążają skóry, ale powlekają ją delikatną warstwą ochronną. Dzięki nim skóra pozostaje przyjemnie chłodna i ukojona na długi czas.

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę, są maseczki na tkaninie. Twarz wyjątkowo często ulega poparzeniom słonecznym, gdyż prawie zawsze jest wystawiona na działanie promieni UV. Skutkiem są zaczerwienienia, zmarszczki mimiczne i daleko posunięte przesuszenie. Specjalistyczne maski powinny więc zawierać składniki, które po pierwsze, będą działały antyoksydacyjnie i zahamują procesy fotostarzenia (np. jagody goji), po drugie głęboko odżywią (np. dzięki masłu karite), po trzecie ukoją (tutaj znów bezkonkurencyjny okazuje się aloes), a dodatkowo głęboko nawilżą (warto szukać kosmetyków z opuncją sycylijską lub papają). Maseczki to nieoceniony sposób na ekspresowe przywrócenie cery do stanu równowagi. Taką maseczkę można dostać gratis kupując komplet kosmetyków do opalania dobrej marki. Wybierając się więc na wakacyjne zakupy kosmetyczne warto rozejrzeć się za zestawem, który będzie zawierał prezent w postaci przydatnej maseczki łagodzącej skutki opalania.

Niezwykle istotne jest także, aby nie pozostawiać dzieci bez ochrony posłonecznej. Ich skóra jest wrażliwa bardziej, niż skóra dorosłych i częściej ulega poparzeniom. Kremy i mleczka z najwyższym dostępnym filtrem to absolutny must have każdego rodzinnego wypadu. Najlepsze firmy kosmetyczne posiadają także żele i mleczka chłodzące dla najmłodszych – także tutaj warto szukać wysokiej zawartości aloesu – około 40% jest wartością optymalną.

Mniej znaczy więcej?

Wygląda na to, że aby w pełni chronić się przed działaniem promieni UV, należy zaopatrzyć się w całkiem spory ekwipunek: preparat do opalania, krem dla dzieci, żel chłodzący, mleczko kojące dla najmłodszych, maseczki... Czy to wszystko zmieści się do standardowej kosmetyczki? Jeśli postawimy na tzw. travel kit, jest na to spora szansa! – przekonuje Aneta Chachuła, ekspert Equilibra. Jestem wielką fanką zestawów podróżnych nie tylko dlatego, że są bardzo poręczne i praktyczne, ale także ze względu na ekologiczność takiego rozwiązania. Często zdarza się, że kupujemy wielkie tuby kosmetyków, wybierając się na tygodniowe wakacje i koniec końców wracamy z opakowaniami wykorzystanymi tylko w połowie. Jako że przydatność przeciętnego kremu do opalania wynosi 12 miesięcy, przed kolejnym urlopem musimy go po prostu wyrzucić. Opakowania o mniejszych gabarytach rozwiązują ten problem, a przy tym idealnie mieszczą się do bagażu podręcznego. Jest to szczególnie ważne przy podróżach samolotem, gdzie maksymalna pojemność opakowania zabieranego na pokład wynosi jedynie 100 ml. – dodaje ekspert Equilibra.

Jednak o ekologiczność kąpieli słonecznych możemy zadbać na więcej sposobów. Najprostszym z nich jest wybieranie kosmetyków, które powstały w zgodzie z naturą. Co to oznacza w praktyce? Kosmetyki pod szyldem eco-friendly nie posiadają filtrów uznanych za szkodliwe dla rafy koralowej, są wolne od łatwopalnych propelentów oraz zawierają wysoki procent składników pochodzenia naturalnego. Wypoczywając w pięknych okolicznościach przyrody, warto zadbać o świadomy wybór. 

Także od nas zależy, czy za rok nasza ulubiona plaża będzie tak piękna, jak teraz.

Tok tok pr

 
 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta