M1 zgarnij nową hybrydę lub tysiaka
 
Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Podróże

Wykonaj FIRST CALL na LATO 2022

 

 

Biuro Podróży #GandalfCzęstochowa zaprasza do rezerwacji najlepszych ofert na #LATO2022!

Zapraszamy: FIRST CALL

czyli:

 • niskie zaliczki
 • liczne upusty
 • Gwarancja Najniższej Ceny
 • Gwarancja Bezkosztowej Zmiany
 • Zniżka dla stałych Klientów
 • do wyboru: samolot, autokar, samochód 
 • realizacja Bonów 500+
Ponadto w ofercie: wczasy, obozy, kolonie, zimowiska.
Tu kupisz także: bilety autokarowe, promowe lotnicze
 
Sprawdź: www.gandalf.pl
 
Częstochowa, Al. NMP 64, tel.: 664 139 387
 
 
 
 


 

Bon nie tylko na wakacje 

 

Ponad 368 tys. bonów turystycznych aktywowali mieszkańcy województwa śląskiego. Kwota zrealizowanych płatności, dokonanych przez rodziców i opiekunów z woj. śląskiego, przekroczyła 230 mln zł.  Całkowicie wykorzystano już 45 proc. przyznanych bonów w regionie.   

 

 

Rodzice aktywowali już blisko 77 proc. przyznanych bonów w województwie śląskim. Wciąż nieaktywnych świadczeń, czyli takich, które nie zostały jeszcze pobrane na konto PUE ZUS rodzica bądź opiekuna, jest 112 tys., a ich wartość przekracza 78 mln zł. W stu procentach wykorzystano już 216 tys. bonów na 481 tys. przyznanych.

Osoby, które jeszcze nie zrealizowały płatności bonami, tak w pełni jak i częściowo, wciąż mogą nimi zapłacić za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną. Bon jest ważny jeszcze przez kilka miesięcy, a dokładnie  do 31 marca 2022 roku. Bonem turystycznym możemy zapłacić nie tylko za pobyt w hotelu, kilkudniową wycieczkę, ale też za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za „zieloną szkołę” naszej pociechy, kolonię, czy obóz zimowy - rekreacyjny, taneczny, narciarski czy inny. Ważne jest, aby usługa czy impreza turystyczna, odbywała się na terenie Polski. Obecnie płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

- Przypominam, że bon  nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu 500 plus im nie przysługuje. Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Realizacja tego świadczenia odbywa się z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzic lub opiekun dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Wystarczy, że po wejściu na PUE uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Po aktywacji uprawniony otrzymuje specjalny kod, który należy podać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność jest potwierdzana jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS.

ZUS ma ustawowy dostęp do bazy danych osób uprawnionych do świadczenia „Rodzina 500+”. Ważne, aby o bon turystyczny starała się ta sama osoba, która wnioskowała o tamto świadczenie. Wówczas wygenerowanie bonu na PUE odbędzie się automatycznie i natychmiastowo. W razie ewentualnych problemów z weryfikacją uprawnień do bonu przez system – organem wydającym decyzje o przyznaniu lub odmowie prawa do bonu jest Polska Organizacja Turystyczna.

 

 

 


 

Zaplanuj wakacje życia już dziś

 

 

Twój wypoczynek i radość zależą od Ciebie!

 

Wejdź na www.gandalf.pl i wybierz wakacje swojego życia, bez względu na porę roku.

Zatrzymaj tym samym lato na dłużej.

Pamiętaj: bardzo ważnym urokiem podróżowania jest planowanie wyjazdu.
 
Zatem wybieraj:
 • podróż dookoła świata
 • relaks wśród tropikalnej przyrody
 • luksusowe hotele
 • skromne apartamentu
 • samolot, autokar lub własny środek transportu
 • albo po prostu kup bilet i idź na żywioł
Twoje wakacje życia mogą być wtedy, kiedy ich zapragniesz!

Al. NMP 23, tel.: 664 139 387; 34 365 54 25

 

 

 


Odpoczynek na koniec wakacji - wypoczywając żegnamy lato

 

Wrzesień i październik to idealny moment na wypoczynek w ciszy i spokoju!

 

Spokojne plaże, jeszcze ciepłe morze,  nadal gorące słońce.
To jest to czego potrzebujemy przed nadejściem chłodnych dni.

Idealny sposób na pożegnanie wakacji i  przywitanie jesieni!
 
Teraz super ceny! 
TURCJA, GRECJA, BUŁGARIA i wiele innych pięknych miejsc wartych odwiedzenia czeka na Ciebie.
 
Sprawdź także :
 
JESIENNE WYCIECZKI po POLSCE z Gandalfem: https://www.gandalf.pl/index/autokarem/?
 

Biuro Podróży Gandalf zaprasza!
Wykorzystaj BON TURYSTYCZNY!
 

Częstochowa, Al. NMP 23,
tel.: 664 139 387; 34 365 54 25

 
 

 

Koleje Śląskie oficjalnym organizatorem transportu

podczas festiwalu INDUSTRIADA 2021!

 

Koleje Śląskie już po raz ósmy aktywnie włączają się w obchody festiwalu Industriada 2021, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Technika. To Was zaskoczy”. Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki to aż 341 niesamowitych wydarzeń, 38 wyjątkowych obiektówi 25 miejscowości turystycznych! Koleje Śląskie zostały oficjalnym organizatorem transportu podczas festiwalu, umożliwiając tym samym bezpłatny dojazd do wszystkich atrakcji INDUSTRIADY 2021.

INDUSTRIADA to święto Szlaku Zabytków Techniki i największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w tej części Europy. 11 września 2021 roku odbędzie się już dwunasta edycja festiwalu. Organizator zaprasza do wspólnego poznawania tajemnic świata techniki. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się między innymi jak z technicznego punktu widzenia wykorzystywane są cztery żywioły, dlaczego żarówka się pali oraz czy technika bez obecności człowieka spełni swoje zadania.

 
Pełny program INDUSTRIADY 2021 jest dostępny na stronie www: https://industriada.pl/program/.

Koleje Śląskie to transportowe serce regionu: blisko 400 pociągów uruchamianych każdego dnia, krótki czas podróży, wygoda i bezpieczeństwo to tylko część z zalet śląskiego przewoźnika. Rezerwacja bezpłatnego przejazdu pociągami Kolei Śląskich odbywać się będzie przez systemem rezerwacji internetowej. Posiadaną rezerwację należy wymienić na bezpłatny bilet uprawniający do przejazdu. 

 
Można to zrobić w następujący sposób:
 •  w dniu wydarzenia oraz dzień wcześniej – w kasach biletowych Kolei Śląskich,
 •  w dniu wydarzenia – u kierownika pociągu.

Zamianę rezerwacji na bilet należy dokonać bezpośrednio po wejściu do pociągu.

Szczegóły dotyczące bezpłatnych przejazdów można znaleźć w regulaminie oraz na stronie internetowej www.industriada.pl/transport/

Link aktywacyjny do rezerwacji miejsc: www.industriada.kolejeslaskie.com

 

 

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta