Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Szafy na materiały niebezpieczne - dlaczego warto kupić?

 

Szafy zabezpieczające nie są jeszcze zbyt popularne, ale powoli zaczynają podbijać serca Polaków. Taki schowek z pewnością sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Przede wszystkim służy do przechowywania substancji niebezpiecznych, aby nie wywierały negatywnego wpływu na otoczenie. Polacy nie kupują jej jeszcze zbyt często, więc mają problem z zakupem odpowiedniej. Warto jednak pamiętać, że odpowiedni dobór zwiększa bezpieczeństwo naszego otoczenia. Mamy więc krótki poradnik, który przybliży Wam temat szaf zabezpieczających.

Nie wszystkie materiały niebezpieczne są takie same!

Na początek należy sobie uświadomić, że szafy zabezpieczające są podzielone na kilka rodzajów. I każda z nich przeznaczona jest do odmiennych materiałów niebezpiecznych. Każdy typ szaf zabezpieczających można znaleźć na https://www.hartmann-tresore.pl/, ale się dowiedzieć, jak dobrać odpowiednią.

Przede wszystkim materiały niebezpieczne można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to substancje łatwopalne, które wywołują zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ mogą się bardzo w pobliżu ognia mogą się od razu zapalić. Drugim rodzajem są materiały agresywnie chemiczne. Już same ich opary mogą być szkodliwe, takie substancje wpływają też negatywnie na środowisko. Wszystkie te materiały charakteryzują się zupełnie innymi cechami i wywołują odmienne zagrożenie. Dlatego warto dobrać do każdego z nich odpowiedni rodzaj szafy zabezpieczającej.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje szaf zabezpieczających?

Jak już wspomnieliśmy dobór odpowiedniej szafy zabezpieczającej jest kluczowy. Od tego zależy, czy będzie spełni ona swoje zadanie. Dlatego warto się dobrze zapoznać z poszczególnymi rodzajami szaf zabezpieczających. Obecnie na rynku najpopularniejsze z nich to:

  • Szafa na substancje łatwopalne
    Najlepiej sprawdzą się szafy ogniotrwałe, które będą stanowić jeszcze lepsze zabezpieczenie. Szafy są podzielone na kilka sekcji, a ich typ określa, ile czasu upłynie, zanim temperatura osiągnie wartość krytyczną. Tym wyższy typ, tym lepsza jakość, ale też wyższa cena. Dlatego warto się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu. Substancje łatwopalne można też przechowywać w zwykłych szafach zabezpieczających, ale wtedy należy zadbać, aby znajdowały się w nich odpowiedni piktogramy, a także wanny ociekowe i otwory wentylacyjne.
  • Szafa na chemikalia
    Dobór szafy na chemikalia jest znacznie bardziej skomplikowany. Nie wszystkie rodzaje materiałów wybuchowych są ze sobą kompatybilne. Dlatego nie można ich razem przechowywać, ponieważ mogłoby dojść do niepożądanych reakcji. Dlatego warto zapoznać się z klasyfikacją GHS. Pomoże się ona upewnić, które materiały można razem przechowywać. Można też zdecydować się na zakup szaf służących do przechowywania substancji toksycznych lub żrących.

Natomiast najprostszy może się okazać wybór modelu wielozadaniowego, który łączy różne rodzaje szaf. Takie rozwiązanie będzie pomocne w przypadku osób, które w różnych momentach przechowują odmienne materiały.