Znak
OSZUSTKA - Aleksandra Śmigielska
Błyskotliwy thriller psychologiczny silnie osadzony w nurcie domestic noir.
- Aż trudno uwierzyć, że to debiut! Zaskakujący, przejmujący, niepokojący. Świetny thriller! - Wojciech Chmielarz
Przeszłości nie da się zmienić.
Moje poprzednie życie było tajemnicą.
Aleksandra Śmigielska -autorka wielokrotnie nagradzana w konkursach organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Warsztat pisarski doskonaliła pod okiem Katarzyny Bondy, Wojciecha Chmielarza i Marty Guzowskiej.
PORTRET MORDERCY. Artysta, który zabił prezydenta - Patryk Pleskot
„Nie chcemy Narutowicza!
O jego malarstwie świat nie pamięta, jego słowa mało kto zna. Tylko nienawiść, która nim kierowała, przetrwa w kolejnych pokoleniach.
Kim był morderca pierwszego prezydenta Rzeczypospolitej?
Warszawska ulica wrze. Tłumy podburzone przez narodowców protestują przeciwko wyborowi na pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza. Tego kandydata poparli posłowie mniejszości narodowych. Dla nacjonalistów znad Wisły jest zatem „człowiekiem bolszewicko-żydowskich wpływów”.
Niemal tysiącletnia Polska ledwie wczoraj odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. W swojej bogatej historii nie zna królobójstwa. Szczyci się tym. Aż do teraz. Za kilka dni w galerii Zachęta padną strzały. Narutowicza zamorduje malarz – Eligiusz Niewiadomski.
Jest 31 stycznia 1923 roku. Eligiusz idzie na śmierć z dumą. Nie wyraża żadnej skruchy. Wierzy, że uratował Polskę przed „żydowskim” prezydentem. Do plutonu egzekucyjnego rzuca krótkie:
– Proszę, aby mierzono mi w głowę, ja stanę wam wygodnie.
Polecamy: https://czest.info/książki
Siostry nadziei
Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie - Agata Puścikowska
Gdy 24 lutego wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, siostry zakonne rozpoczęły własną walkę o człowieczeństwo w piekle wojny. Pozostały w kraju, aby służyć ludziom tak samo jak ich poprzedniczki podczas drugiej wojny światowej. Inne, zmuszone działaniami wojennymi i koniecznością ochrony podopiecznych, swoją posługę sprawują w Polsce, pomagając tym, którzy zostali za wschodnią granicą.
Organizują pomoc humanitarną, opatrują rany, zapewniają schronienie uciekającym przed wojną, opiekują się sierotami, wspierają duchowo żołnierzy i cywili.
Agata Puścikowska dotarła do kobiet niezwykłych, choć niebywale skromnych i swoją walkę toczących po cichu. Siostry zakonne, głównie Polki mieszkające na Ukrainie, opowiadają autorce o tym, jak wygląda wojna oczami kobiet, czy czują strach, patrząc na rakiety burzące okoliczne budynki lub słysząc huk spadających bomb. Mówią o codziennej posłudze bliźnim, swoich lękach, ale też o wielkich nadziejach na koniec wojny.
Wrocław 1919.
Ofiara nawet nie zdążyła krzyknąć, kiedy spowiła ją ciemność. Gdy panna Berger, znana jako burdelmama, zastała w mieszkaniu Herty Rossenbach pusty wózek dziecięcy, już wiedziała. Kobieta i jej roczna córeczka Bettina zaginęły.
Herta cudem przeżyła śmiertelny cios. Podobnego szczęścia nie miał Georg Mittag, który zginął na ringu pokonany przez Arnolda Berhingera, zawodnika lokalnego klubu. Starcie zapisało się czarnymi zgłoskami w historii niemieckiego boksu. I w karierze Eberharda Mocka, który był jego świadkiem.
Śledztwo w sprawie ustawionej walki prowadzi Mocka w coraz mroczniejszy labirynt lokalnych powiązań, splatając się z jego prywatnymi poszukiwaniami małej Bettiny. Byli więźniowie zrzeszeni w Bractwie Pierścieniowców i słabość Mocka do zrozpaczonej matki pchają go do przestępstwa najstraszniejszego z możliwych.
Teraz już nic nie będzie takie samo.
Dobrissimo! Opera od kuchni - Marzena Rogalska, Aleksandra Kurzak
- długie rozmowy prowadzone ciepłym letnim wieczorem przy kieliszku dobrego wina
- przyjaźń, która rodzi się niepostrzeżenie podczas zajadania się truskawkowym tortem
- wspólne spędzanie czasu na słuchaniu muzyki, pasjonujących rozmowach o niej, na wspólnym gotowaniu i jedzeniu
- esencja tej wyjątkowej książki.
Aleksandrę Kurzak, najsłynniejszą polską śpiewaczkę operową, oraz Marzenę Rogalską, dziennikarkę uwielbianą przez Polki, połączyła miłość do opery. Porywające historie o emocjach i namiętnościach stały się inspiracją do rozmowy o tym, co im w duszy gra.
Bo opera to tak naprawdę życie.
Prostota, przyjemność, pasja i miłość – to z tych składników stworzycie najlepsze dania!
- Gotowanie to jedna z największych przygód w moim życiu. Stanie za kuchennym blatem sprawia mi ogromną frajdę i wyzwala we mnie mnóstwo pozytywnych emocji - zaprasza autor i dodaje:
- Mam nadzieję, że przepisy, które znajdziecie w tej książce, Was zainspirują i poczujecie, że właściwie każdy może zostać mistrzem kulinarnym w swoim domu.
Świat pędzi do przodu, a my często zapominamy, czym tak naprawdę jest przyjemność gotowania w domu i zasiadania z rodziną przy wspólnym stole.
Te przepisy skomponowane są tak, abyście jak najwięcej czasu mogli spędzać w cieple domowego ogniska.
Lunch z ludźmi sukcesu. 52 spotkania z tymi, którzy zmieniają świat - Financial Times
Spotkaj się z największymi osobistościami ze świata sztuki, biznesu, mody, polityki i sportu.
To niepowtarzalna okazja, żeby się dowiedzieć, na czym polega tajemnica ich sukcesu.
• Dlaczego Jeff Bezos pracuje przy zwykłym tanim biurku?
• Jak wygląda lunch w „standardzie Ryanaira” z dyrektorem generalnym Michaelem O’Learym?
• Jak to możliwe, że szef największego towarzystwa ubezpieczeniowego uprawia jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie?
• Jak George Soros zarobił miliard funtów w ciągu jednego dnia?
• Co wspólnego z gwiazdą rocka ma Steve Wozniak?
• Dlaczego Dolce i Gabbana nie sprzedają ubrań za gotówkę, a założycielka marki Jimmy Choo osobiście farbuje buty celebrytom?
„Financial Times” zaprasza na Lunch z ludźmi sukcesu – gość wybiera restaurację, a wydawca reguluje rachunek. Rozmówcy rozluźniają się przy obiedzie i butelce wina, pozwalając sobie na otwartość, autentyczność, a nawet niedyskrecję.
- Jakie sekrety zdradzili?
- Którą restaurację wybrali?
- Co zamówili?
Kiedy myślała, że straciła wszystko – znalazła to, co najważniejsze.....
Gdy do Noel, redaktorki nowojorskiego wydawnictwa, dociera wiadomość od umierającego ojca, jej uporządkowany świat rozsypuje się niczym domek z kart. A przecież wcale nie łączyła ich bliska relacja. Wraca jednak do rodzinnego miasta, a przewrotny los sprawia, że to, co początkowo miało być krótkim wyjazdem, przeradza się w zupełnie nowe życie…
Na jednej z malutkich, klimatycznych ulic Krakowa skrył się sklepik z antykami.
W sklepiku od kilku lat pracuje Alicja, która mieszka w kamienicy naprzeciwko. Co roku, patrząc na taniec pierwszych płatków śniegu, cieszy się na nadchodzące Boże Narodzenie. Teraz jednak dziewczyna ma przeczucie, że ten grudzień i te święta okażą się inne niż wszystkie… A kiedy otrzymuje nieoczekiwany prezent – stare, kryształowe lustro – zaczynają dziać się rzeczy, których nie jest w stanie wyjaśnić......
Tajemnicza Polska.
Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia.
- Jakub Kuza
Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.
Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?
Jakub Kuza, autor popularnego fanpage'a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, a wszystko po to, by każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów albo śledczy na tropie zaginionych dzieł sztuki!
Polecamy na: https://czest.info/podroze
Oscypek zajadaliśmy ze smakiem, wełniane swetry trafiały na ramiona, kiedy wieczorny chłód przenikał kości, a górskie szlaki przemierzaliśmy na własnych nogach. Teraz jednak w każde wakacje Zakopane odwiedza niemal 2 mln osób, więc dla dobra ich i środowiska naturalnego podhalańskie tradycje i cyfrowa ewolucja muszą się spotykać. Z ich połączenia powstała najmocniejsza marka wśród polskich obiektów ochrony przyrody – Tatrzański Park Narodowy.
Jego historię i rozkwit bierze pod lupę Maciej Kozłowski. Dyrektora TPN-u Szymona Ziobrowskiego wypytuje o metody projektowe i pomysły na nowoczesną, proekologiczną organizację, która nie zapomina o turystach, Filipa Ziębę o niedźwiedzie, doktora Sylweriusza Kosińskiego o medycynę górską, a Marcina Gąsienicę-Kotelnickiego o wspinaczkę.
Reportaż Ziobrowskiego i Kozłowskiego to prowadzone z góralską swadą rozmowy układające się w niosący nadzieję wielogłos, w którym gawędy o sile i tajemnicach przyrody przeplatają się z pełnymi lokalnego kolorytu opowieściami o historii regionu oraz wiarą w regeneracyjny potencjał natury i możliwość rehabilitacji naszego gatunku w XXI wieku
Polecamy na: https://czest.info/podroze
Szczęście jest bliżej niż myślisz - ks. Piotr Pawlukiewicz
Wszyscy go szukamy. Nie wszyscy tam, gdzie trzeba.
Szczęście odmieniamy w ciągu swojego życia przez wszystkie przypadki. Szukamy go, dążymy do niego, życzymy go sobie nawzajem, czasami nawet go sobie zazdrościmy.
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz każe nam spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. W mocnych, trafiających prosto do serca, słowach zwraca uwagę na to, co w życiu najważniejsze, jak zwykle nie stroniąc od charakterystycznego dla siebie humoru.
- Co decyduje o tym, czy czujemy się szczęśliwi?
- Czy pieniądze mogą jednak zapewnić nam szczęście?
- I dlaczego chrześcijanin nawet jeśli smutny, jest jednak radosny, choć ubogi jest bogaty?
FURTIANIE - Anna Piwkowska
-Gdy czytam wiersze Anny Piwkowskiej, czuję się tak, jakbym wbiegł rankiem między aleje odludnego parku, ponad którymi, w pełnym nadziei świetle nowego dnia błyskają nieprzeliczone sylwetki ptaków, splatają się linie ich lotu.
Ale miast skwirów i klangoru słychać tu szept zmarłych. Mówią ci, których pożegnała niegdyś bohaterka, a może po prostu – autorka wierszy, i którzy nadal się nią opiekują. I ci, równie realni, którzy przyszli spośród kart książek – jak młodziutka Tunia z Iwaszkiewiczowskiego Wilka, czy Kławdia Chauchat, pensjonariuszka czarodziejskiej góry. Piwkowska wiedzie nas ponad czas, gdzie przeszłość plącze się z dniami mającymi nastąpić, gdzie stworzona przez nią kobieta jest sobą dzisiejszą i dawną, o dziewczęcym ciele, a zarazem kawką o kryształowych źrenicach i postacią w sukience z chabrowego lnu, która przemierza obraz Józefa Czapskiego. Sobą i wszystkim. Strofa za strofą autorka Furtian tka kilim istnienia, jest kapłanką, roztańczoną przewodniczką korowodu dusz.
Andrzej Franaszek
Kości słonych wód wiersze wybrane - John F. Deane
Swoje poetyckie pejzaże Deane osadza w scenerii rodzinnej wyspy Achill – ta uderzająca surowym, dzikim pięknem zachodnia rubież Europy staje się w Deane’owskim imaginarium swoistym axis mundi.
Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego - Agnieszka Jucewicz
12 ROZMÓW O KRYZYSIE PSYCHICZNYM, KTÓRE DAJĄ WIEDZĘ I NIOSĄ NADZIEJĘ
DOŚWIADCZYŁA,
DOŚWIADCZA
BĄDŹ DOŚWIADCZY
KRYZYSU PSYCHICZNEGO
Prawdopodobnie znasz taką osobę, choć być może o tym nie wiesz.
Albo jesteś jedną z nich.
W szczerych, intymnych rozmowach z Agnieszką Jucewicz bohaterki i bohaterowie tej książki – wśród nich m.in. medalista olimpijski Marek Plawgo, dziennikarka Małgorzata Serafin, artysta i aktywista Paweł Żukowski oraz znana dietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr – opowiadają o swoim doświadczeniu kryzysu psychicznego.
Ten, kto choruje, ale boi się stygmatyzacji, odkryje w sobie odwagę potrzebną do podjęcia leczenia. Bliscy osób w kryzysie psychicznym dowiedzą się, jak wspierać zmagających się z depresją, uzależnieniami, napadami lęku panicznego, stresem pourazowym, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania lub chorobą afektywną dwubiegunową.
*
Agnieszka Jucewicz – dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, znana z pogłębionych wywiadów z polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Autorka i współautorka książek o tematyce psychologicznej, m.in. Kochaj wystarczająco dobrze (z Grzegorzem Sroczyńskim), Czując. Rozmowy o emocjach oraz Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików (z Magdaleną Kicińską). Jest osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Marzy, żeby profilaktyka zaburzeń psychicznych stała się częścią szkolnego programu nauczania.
Polecamy na: https://czest.info/poradniki
Życie to za mało.
Najważniejsze reportaże finalistki Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
- Rok 2005. Polacy masowo emigrują do Irlandii, ale często zamiast znaleźć się w raju, trafiają do piekła wyobcowania.
- O spektrum autyzmu niewiele się mówi, rodzice takich dzieci muszą sobie radzić sami, stale mierząc się z niezrozumieniem.
- Rok 2022. Na Katarzynie, chirurżce plastycznej, nie ciąży nareszcie zarzut doprowadzenia do śmierci pacjentki, ale straconych lat i zaprzepaszczonej kariery nikt jej nie zwróci.
- Basię i Martę dużo kosztowało ujawnienie tego, co jako dziewczynki przeżyły w zespole muzycznym Tęcza, a i tak nadal wielu je o to wszystko obwinia.
Polska ostatnich lat odbita w poruszających i wstrząsających tekstach Izy Michalewicz.
**
Iza Michalewicz – polska reporterka śledcza, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Laureatka m.in. nagrody Grand Press 2011 za reportaż Jolanta i ogień, jeszcze trzykrotnie nominowana do tej nagrody, finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Absolwentka wrocławskiej polonistyki. Przez lata związana z najważniejszymi tytułami prasowymi, pisała m.in. dla „Dużego Formatu”, „Polityki” czy „Newsweeka”. Autorka bestsellerowych Zbrodni prawie doskonałych
***
Nieumarłe - Ewa Zgrabczyńska
Czworonożnym bohaterom tej książki użyczyły tytułu NIEUMARŁE – słynne tygrysy cudem uratowane na granicy polsko-białoruskiej z koszmarnego transportu śmierci przez Ewę Zgrabczyńską, dyrektorkę poznańskiego zoo.
Dzięki brawurowym akcjom Zgrabczyńskiej i jej współpracowników zwierzęta – przetrzymywane w potwornych warunkach tygrysy, niedźwiedzie brutalnie tresowane w cyrkach, oceloty, lwy i oryksy traktowane jako zabawki albo źródło zarobku w nielegalnych hodowlach, ocalone przed myśliwymi wilki, oswobodzone z ferm lisy i jenoty – znajdują bezpieczne schronienie i opiekę.
Ostatnia z akcji opisanych w tej książce to ratowanie przed zagładą zwierząt z ogarniętej wojną Ukrainy – z bombardowanych ogrodów zoologicznych i azylu pod Kijowem.
Zmowa milczenia, niewygodne fakty. Zbrodnie, o których mieliśmy nie usłyszeć.
Sprawy kryminalne po 1989 roku, w których ofiarami byli księża.
Monika Całkiewicz, była prokuratorka, i Małgorzata Błaszczuk, dziennikarka, docierają do akt tych spraw. Rozmawiają z osobami, które były w nie zaangażowane – znajomymi ofiar, prowadzącymi śledztwo – oraz ekspertami, wyjaśniają zawiłości prawne, ale nie wydają wyroków.
- Co było głównym motywem?
- Jakie tajemnice ukrywali zamordowani księża?
- Kim są sprawcy tych morderstw?
Nie każda zbrodnia popełniona na księdzu to sprawa polityczna.
*
Monika Całkiewicz – była prokuratorka, specjalistka z zakresu prawa karnego, kryminalistyki i kryminologii, obecnie radczyni prawna i profesor w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Współautorka książek: Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić… oraz Zbrodnia prawie doskonała.
Małgorzata Błaszczuk – dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Od wielu lat mieszka i pracuje w Chicago. Była redaktor naczelna „Dziennika Związkowego”, najstarszej polskojęzycznej gazety wydawanej za granicą. Uważna obserwatorka życia amerykańskiej Polonii. Jej głównym polem zainteresowań jest historia chicagowskiej Polonii, także ta kryminalna.
Zapiski wariatki - Aleksandra Młynarczyk - Gemza
Brawurowy debiut.
Energetyczny język.
Bezgraniczna szczerość.
Zawsze wydawało jej się, że będzie musiała się ukrywać. Bo pochodzi z prowincji, nie modli się, jest rozwódką i żyje w konkubinacie z obcokrajowcem, a zamiast dziecka ma wielkiego czarnego psa. Brakuje jej stałej pracy i oszczędności.
No i najgorsze – ma diagnozę psychiatryczną.
Książka uchyla drzwi do świata, który stanowi tabu. Przełamuje stereotypy.
*
Aleksandra Młynarczyk-Gemza – artystka multimedialna, fotografka, performerka; absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zdobywczyni licznych stypendiów i wyróżnień artystycznych. Osoba z diagnozą F.20 (schizofrenia z komponentem afektywnym).
Polecamy: https://czest.info/Must-Have
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »
- Aktualności
- 10 Tenorów Filharmonii - 19 marca 2023. Zapraszamy!
- APHKAHAZETI W POLCE - GRUZIŃSKI PAŃSTWOWY BALET Z CHÓREM I ORKIESTRĄ NA ŻYWO
- Aleja Rocka Symfonicznie w Filharmonii Częstochowskiej - przełożony
- KLIMAKTERIUM i KLIMAKTERIUM 2 - kultowa komedia w Filharmonii Częstochowskiej już w marcu
- KSIĘŻNICZKI DISNEYA - trasa koncertowa w Polsce już wiosną
- Kabaret Smile ”NOWY” - przed nami premierowy spektakl na 20 lecie! Już 29 stycznia 2023 w Filharmonii Częstochowskiej
- Musical Metro - Koncert Jubileuszowy 30 lat w Częstochowie - 25 lutego 2023
- Najlepsze Życzenia Świąteczno-Noworoczne na Nowy Rok 2023
- Najważniejsze częstochowskie kontakty dla ukraińskich uchodźców / ЧЕНСТОХОВСЬКІ ПУНКТИ ДОПОМОГИ БІЖЕНЦЯМ
- SINATRA 100+
- Styczeń w Filharmonii Częstochowskiej
- Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Alicja w Krainie Czarów
- Weekend we dwoje? Wybierz SPA i odpocznij!
- Wystawa i Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich - Częstochowa - luty 2023
- Kultura
- 56 POPIS Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie
- Ciało człowieka - ruchem i rytmem rodzi taniec
- Konkurs Poetycki
- LUNCH O PÓŁNOCY
- Statuetka dla organizatorów inscenizacji bitwy pod Mełchowem
- Wręczyckie Jasełka 2016
- „ETNOSTRADA” SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE 2016 r.
- Muzeum Monet..
- "Między łóżkami" Artura Barcisia już 21 maja w Filharmonii Częstochowskiej
- 58 POPIS Uczniów Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie
- 62. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
- Andropauza 2
- BROADWAY KAMERALNIE
- Charakterystyka sztuki współczesnej
- Cztery pory roku opowiedziane tańcem
- Częstochowianie gośćmi głównymi głównym Portu Poetyckiego w Chorzowie
- Dziękujemy, że trzymasz bilet. Akcja, do której włączyły się gwiazdy
- Festiwal filmów dokumentalnych
- Finał III Wojewódzkiego Konkursu Filmowego Video ergo sum - Widzę więc jestem - relacja
- GAUDE MATER 2016 - program
- Gwiazdy dla dzieci z Hospicjum
- Hot Jazz Spring 2016
- II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY „SILESIA”
- INAUGURACJA 73. SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2017/2018 Filharmonii Częstochowskiej
- IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM „ŚLĄSKA”
- Indywidualna Wystawa Malarstwa Gabrieli Polaczek
- Jubileusz 15 lecia Częstochowskiej Kapeli Biesiadnej "Grupa Romana"
- Jubileusz 40-lecia Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie
- Koncert: EDYTA GÓRNIAK akustycznie w Filharmonii Częstochowskiej
- Krakowski Teatr Komedia rusza z cyklem KTK-ON-LINE
- MUZYKA FILMOWA Krzesimira Dębskiego
- NA CZWORAKACH
- NOC MUZEÓW
- Po Portugalskim Tournée
- Potrójny wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie
- Premiera MEDIUM
- Przed nami Festiwal HOT JAZZ SPRING
- SERCA NA ODWYKU
- SIOSTRUNIE
- Startuje największa wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego
- Sztuka dla każdego
- TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJ
- Walczmy razem dla kultury i trzymajmy bilet!
- Wernisaże w Miejskiej Galerii Sztuki - grudzień 2018
- Wystawa Malarstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku - maj 2019
- XX PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
- XXI PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
- Zespół 69 z Częstochowy zwycięzcą Festiwalu Bergera w Kaliszu!
- ŚWIĘTO ŚLĄSKA
- Śląski Ogród Sztuk
- Święto Śląska 2017
- Sport
- Bikefitting – dobierz odpowiednią postawę na rowerze!
- Deska fiszka to fantastyczny pomysł na świąteczny prezent
- Fotele samochodowe nie tylko dla rajdowców
- Gdzie kupić najwyższej jakości deskorolkę?
- Skutery śnieżne: nowy wymiar poruszania się po śniegu
- Spodnie motocyklowe – w co się ubrać na motor?
- To, co masz na sobie podczas treningu ma znaczenie. Co warto wrzucić do koszyka odwiedzając sklep 4F?
- Turniej Piłki Nożnej Dzielnicy Trzech Wieszczów
- Uprawianie sportu i urządzenia elektroniczne
- Urządzamy domową siłownię - wszystko, co musisz wiedzieć
- Wybieramy obuwie sportowe do gry w koszykówkę
- Wybieramy sprzęt do domowej siłowni
- Światowy sukces częstochowskiego Zespołu Tanecznego SPLOT
- Praca
- Co musisz wiedzieć zaczynając pracę jako opiekun osoby starszej w Niemczech?
- Compliance a AML
- Czy praca jako opiekunka się opłaca?
- Czy szkolenia dla pracowników są konieczne?
- Czym cechują się profesjonalne kursy językowe dla dorosłych i młodzieży?
- Efektywne sposoby zarządzania czasem
- Jak dorabiać na studiach dziennych? 3 proste sposoby
- Jak zmienia się sytuacja na rynku firm z Częstochowy? Sprawdzamy w bazie firm
- Miej kontrolę nad tym, co się dzieje w Twojej firmie
- Myjnia samochodowa to dobry pomysł na własny biznes.
- Na które szkolenia dla managerów i właścicieli firm warto się zdecydować?
- Oszczędności w kadrach IT dla Twojej firmy
- Popularne kierunki badań w pedagogice
- Praca na słuchawce w call center Częstochowa – dla kogo?
- Rynek pracy w Bogatyni
- Toczenie elementów za pomocą zaawansowanych obrabiarek CNC
- Tłumacz książek - pasjonujący zawód dla kreatywnych
- Zarządzanie dostawcami w innowacyjnym biznesie
- Kraj
- BAT z nową strategią „lepszego jutra”. Nie tylko dla palaczy!
- Inwestycje mieszkaniowe, które łączą komfort miasta i bliskość natury. Znaleźliśmy prawdziwe "perełki"
- Kiedy warto skorzystać z wynajmu samochodu?
- Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu?
- Pielgrzymka Przedsiębiorców 2019 - relacja
- Pompy ciepła Częstochowa – jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?
- Transport elementów wielkogabarytowych – najważniejsze informacje
- Świat
- Książki
- Kino/Muzyka
- Kulinaria
- Duże i małe przyjęcia w ASTORII
- Czy catering dietetyczny pomoże schudnąć?
- Czy catering pudełkowy będzie dobrym rozwiązaniem?
- Dieta pudełkowa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć.
- Dlaczego warto przejść na catering dietetyczny?
- Jak nowoczesne maszyny do smażenia w głębokim tłuszczu mogą usprawnić proces produkcji?
- Jak wybrać odpowiedni pokarm dla papug? Podpowiadamy 3 ważne zasady
- Jak wyposażyć domowy barek?
- Kiedy udać się do poradni dietetycznej?
- Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny?
- Płyty do zabudowy - jak wybrać właściwą?
- Smaczne i szybkie przepisy na dania jednogarnkowe
- Turniej MasterChef w Radosnym Domu
- Zdrowie/Uroda
- Bezpłatne szczepienia dla dzieci mieszkających w Częstochowie
- FUNDACJA PROMYCZEK SŁOŃCA przekaż 1%
- Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Częstochowie i regionie.
- Kalkulator BMI
- 1 Listopada - czas wspomnień i refleksji. Jak żyć po stracie bliskiej osoby
- 4 cechy pościeli, która zadba o zdrowy sen
- Alchemista - holistyczne podejście do organizmu ludzkiego
- Bezpłatne szczepienia przeciw grypie
- Chcesz zbudować masę mięśniową? Sięgnij po te odżywki!
- Chwila zwątpienia? Wylecz się inhalacjami z nebulizatorem na kaszel
- Co można założyć na ślub i wesele?
- Czy koszulki do karmienia to dobry pomysł na prezent dla młodej mamy?
- Czy warto zdecydować się na wykupienie cateringu dietetycznego?
- Fizjoterapia kobiet w ciąży. Jak podejść do tematu i w czym mogą pomóc ćwiczenia?
- Innowacje na rynku nawozów – jakie zmiany czekają nas w nadchodzącym roku
- Jak dbać o powietrze w warsztacie samochodowym?
- Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników budowlanych?
- Jak ortodonta może skutecznie promować swoje usługi?
- Jak pielęgnować brodę? [PORADNIK]
- Jak pielęgnować skórę twarzy?
- Jak pielęgnować włosy latem?
- Jak skutecznie leczyć alergię?
- Jak urządzić idealne SPA?
- Jak urządzić idealne SPA?
- Jak wybrać wygodne męskie majtki?
- Jakie właściwości ma czarny węgiel na skórę?
- Kalendarz dla Zosi
- Kupujesz nowy fotel biurowy? Zwróć uwagę na jego wyposażenie!
- Lasery w medycynie estetycznej – depilacja laserowa
- Maty antyzmęczeniowe: gdzie i którą z nich ułożyć?
- Na oczyszczalni biologicznej zyskasz nie tylko pieniądze
- Najskuteczniejsze metody korygowania wad zgryzu
- Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EUW – najlepszy wybór do walki z alergią
- Odzież medyczna i kosmetyczna - cechy, na które należy zwracać uwagę
- Ogólnopolskie Targi NATURA ZDROWIE I URODA
- Orły Stomatologii: Dlaczego regularne wizyty u stomatologa są tak ważne.
- Pielęgnacja ciała krok po kroku. Sprawdź!
- Piotruś prosi o 1%
- Pomiar hałasu w pracy — dlaczego warto go przeprowadzić?
- Poradnik po stylu życia i trendach związanych z elektronicznymi papierosami
- Produkcja kontraktowa kosmetyków w Polsce
- Program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV
- Renta dożywotnia
- Sposoby na zdrowy styl życia dla zabieganych
- Wkładki do butów: nie tylko wygoda, ale także zdrowie!
- Z czym nosić joggery damskie? Podpowiadamy!
- ZUS udostępnił wzór oświadczenia o zasiłek opiekuńczy
- aparat lingwalny
- Ślub w kościele: najlepsze suknie ślubne
- Żeby chciało się więcej!
- Podróże
- Co trzeba załatwić przed wyjazdem za granicę?
- Czym właściwie jest zielona szkoła?
- Dlaczego opłaca się zostawiać samochód na parkingu przy lotnisku?
- Dlaczego warto odwiedzić Kraków?
- EKUZ to za mało. Ile kosztuje i co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?
- Jak spędzić FUNtastyczny czas w gronie przyjaciół i rodziny.
- Jak wybrać dobrą polisę dla dziecka na ferie?
- Kurs angielskiego? Sprawdź jak wybrać ten najskuteczniejszy!
- Nie daj się zaskoczyć zagranicą – ubezpiecz iPhone’a
- Parking na lotnisku - zadbaj o bezpieczeństwo swojego samochodu
- Planowanie wakacji z dziećmi - dlaczego wybór hotelu ma znaczenie?
- Podróż kamperem – o czym warto pamiętać?
- Rozkłady niedzielne w miejskiej komunikacji w święta, Sylwestra i Nowy Rok
- Samochód – czy jest potrzebny każdemu?
- W poszukiwaniu najlepszego zakwaterowania w górach
- Wakacje w Turcji – czy potrzebuję paszportu?
- Wynajem apartamentu w Warszawie – jaki standard?
- Zagraniczny wyjazd – jak się zabezpieczyć?
- Polecamy
- Jakie zmiany w emeryturach
- Kasy fiskalne a Internet
- Stare klucze dla "Budzika"
- 1% - nasze propozycje
- 4 zasady wyboru nagłośnienia do domu
- 5 najczęstszych mitów dotyczących olejów silnikowych
- 60-lecie działalności Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie
- Agregaty chłodnicze – jak działają i kiedy warto z nich korzystać?
- Armatura wodna na miarę potrzeb
- Balustrady z uchwytami punktowymi: o czym pamiętać?
- Beata Dysiewicz – stylistka z Częstochowy wyznacza trendy podczas światowych pokazów fryzjersko-artystycznych
- Bezpieczna jazda zimą – jak zadbać o pojazd?
- Black Friday - co to jest za zwyczaj?
- Chcesz odmienić swoje wnętrze? Wybierz odpowiednią lampę sufitową!
- Chwilówki bez BIK – co trzeba o nich wiedzieć?
- Ciepłe parapety do każdego okna
- Co kupić dziewczynie na urodziny?
- Czas Zegarków
- Czy warto kupować ubezpieczenie upraw?
- Czy wybór okna do pomieszczenia ma znaczenie?
- Czym się kierować wybierając biuro rachunkowe?
- Czym są farmy renderujące?
- Czym są materiały ścierne nasypowe?
- Czym zajmuje się branża car-audio?
- Darmowe chwilówki przez internet - pierwsza chwilówka za darmo
- Deflektor do pieca – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
- Dlaczego powinieneś wybrać styropian? Oto najważniejsze powody
- Dlaczego warto korzystać z programu do edycji PDF? Sprawdź!
- Dlaczego warto postawić na domy z modułów?
- Do czego można wykorzystać butle LPG?
- Do czego wykorzystywana jest śrutownica wsadowo-nieckowa?
- Drzwi wejściowe do mieszkania - jak wybrać najlepsze?
- Ekogroszek – jak wybrać godny zaufania opał?
- Ekstremalna szybkość w trudnych warunkach - odkryj hulajnogę elektryczną Techlife X7
- Filtry, oleje i smary do maszyn – czy naprawdę są prymitywne?
- Gdzie i dlaczego stosuje się zasuwy klinowe?
- Hydroponika - przyszłościowa dziedzina kultywacji roślin
- Instalacja C.O. Co musisz wiedzieć, aby działała prawidłowo?
- Internet skarbnicą wiedzy
- Internetowy antykwariat a współczesność
- Iphone i jego najczęstsze usterki - jak tanio naprawić?
- Jak Cię widzą, tak Cię piszą
- Jak dbać o drewnianą podłogę?
- Jak dobrać odpowiedni zegarek?
- Jak kupować okna - praktyczne porady
- Jak ochronić taras przed słońcem i deszczem?
- Jak ożywić wnętrze?
- Jak promować usługi geodezyjne i skąd brać klientów?
- Jak przygotować ogród na przyjście wiosny?
- Jak rozsądnie podzielić majątek po rozwodzie?
- Jak szybko i bezpiecznie pozbyć się zalegającego złomu?
- Jak tworzyć niezapomniane stylizacje?
- Jak usprawnić procesy produkcyjne?
- Jak utrzymać porządek w dokumentach - zdradzamy niezawodny sposób!
- Jak wybrać czujnik ruchu do oświetlenia? Orły Oświetlenia!
- Jak wybrać skuteczny tester sieci LAN?
- Jak zadbać o urządzenia elektroniczne typu iPhone, albo Mac?
- Jak założyć akwarium? – porady dla początkującego akwarysty
- Jakie etui na telefon wybrać?
- Jakie materiały ogniotrwałe wybrać, aby zabezpieczyć budynek przed pożarem?
- Jakie prawa przysługują poszkodowanym konsumentom
- KIERMASZ OBUWIA Wiosna/Lato 2019 marki BADURA
- Kiedy potrzebna jest pomoc tłumacza
- Kiedy wszystko zawiedzie, UPS musi dać radę
- Kiedyś były dacze, teraz są domki całoroczne
- Kiedyś były dacze, teraz są domki całoroczne
- Komu warto podarować powerbank z grawerem?
- Koszty związane z kampanią billboardową
- Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej?
- Kto pyta, nie błądzi - czyli najczęstsze pytania w kwestii stron internetowych
- Kupić dom, czy wybudować samodzielnie?
- Kwiaty to zdecydowanie idealny pomysł na prezent lub dekorację domu
- Lady Pank świętuje 40 lat na scenie!
- Lokalizator GPS do auta - czy warto kupić?
- Marketing wirusowy, czyli sposób na wzrost efektywności działania firmy
- Markowa odzież robocza i reklamowa
- Matura 2019 i co dalej? – porady dla przyszłych studentów
- Meble wypoczynkowe do salonu – to musisz wiedzieć!
- Naczepa wywrotka dla branży budowlanej - 4 najważniejsze parametry
- Najbardziej uniwersalne i wytrzymałe rozwiązanie nie tylko w domowych instalacjach
- Najlepsze miejsce do zakupu narzędzi do ogrodu
- Narożnik do salonu – jaki wybrać?
- Nieoczywiste zastosowanie hal stalowych
- Niwelatory laserowe – niezawodne na placu budowy
- Nowoczesna sypialnia na poddaszu
- O czym trzeba wiedzieć, decydując się na pozycjonowanie organiczne?
- OC dla młodego kierowcy – na co zwrócić uwagę?
- OC komisowe – co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?
- Osiągnij cel z szybką pożyczką
- Oświetlenie ogrodowe – styl i funkcjonalność
- Paczkomat blisko Ciebie w Częstochowie
- Paczkomaty blisko Ciebie w Częstochowie – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie
- Panele fotowoltaiczne - budowa, zasada działania, moc. Wszystko o fotowoltaice!
- Perły - biżuteria kobiet eleganckich
- Planujemy biznes - otwieranie skupu złomu
- Planujesz budowę garażu z blach? Co musisz wiedzieć na ten temat?
- Podnośnik nożycowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?
- Podróż busem – to się opłaca
- Polacy pozytywnie o płatnościach bezgotówkowych!
- Powierzchnie biurowe: fakty o których nie możesz zapomnieć
- Poznaj pierwotne sposoby nabywania własności
- Precyzyjne cięcie blach maszynami CNC
- Prezent na święta dla dziewczynki – sprawdzone pomysły
- Profesjonalna obsługa BHP i przeciwpożarowa
- Profesjonalne nadruki
- Przeniesienie firmy- co trzeba rozważyć przed przeprowadzką biura?
- Przeprowadzka za granicę krok po kroku
- Przydomowa szklarnia
- Przygotuj swoją szafę na tegoroczny sezon wiosenny
- Rodzaje profesjonalnych rusztowań i ich zastosowanie
- Rodzaje rynien
- Rodzaje taśm klejących, które najczęściej wykorzystujemy
- Rolety czy firanki – co warto wybrać?
- Rozwiązania usprawniające funkcjonowanie przedsiębiorstwa
- Samodzielne malowanie elewacji domu krok po kroku
- Segmentacja baz danych – efektywne działania marketingowe
- Smart Fortwo I – Czy warto kupić używanego Smarta?
- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019
- Sprzedaż platyny – sposób na dodatkowy zarobek
- Sprzęt w salonie fryzjerskim – funkcjonalny czy designerski?
- Sprzęt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania
- Stand-up Show 2019 – The best of w Częstochowie
- Straciłeś oszczędności na polisolokatach? Jeszcze możesz coś zrobić!
- Studia menedżerskie – poznaj 4 kierunki i wybierz najlepszy dla siebie
- Szafy na materiały niebezpieczne - dlaczego warto kupić?
- Szamba betonowe i ich zalety
- Szkoda całkowita. Co wtedy zrobić?
- Szkolenia dofinansowane — kto i jak może je zyskać?
- Szukasz dobrego kanału samochodowego? Wybieraj tylko sprawdzone i przetestowane produkty.
- Szukasz narożnika do salonu? Sprawdź na co zwracać uwagę
- Tania metamorfoza mieszkania!
- Tapicerowane czy drewniane - które łóżko lepiej sprawdzi się w kobiecej sypialni?
- Technologia QLED TV – czym się charakteryzuje?
- Top trendy modowe na zimę 2018
- Ubezpieczenie OC z datą wsteczną – czy jest to możliwe?
- Ubezpieczenie bezskładkowe – na czym polega?
- Ubezpieczenie mieszkania w bloku – co powinno zawierać?
- Udogodnienia dla branży przemysłowej - co warto wiedzieć?
- Urządzanie pokoju dla dziecka
- Urządzenia ułatwiające sprzątanie
- Vostok – zegarki z klasą i tradycją
- Wady i zalety gotowych projektów domów
- Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2016 r.
- Wielkie majowe grillowanie w Parku Pałacu Nieznanice
- Wprowadzasz się do mieszkania? Zobacz na czym nie oszczędzać!
- Wycinanie laserowe: dlaczego jest lepsze od innych metod?
- Wymarzony prezent dla chłopaka - zaskocz go pozytywnie!
- Wysyłanie paczek zagranicznych — czyli jak wysłać coś za granicę?
- Zakupy powinny być przemyślane
- Zestawy świąteczne dla wymagających
- Złom stali szybkotnącej – to warto wiedzieć
- [PORADNIK] Twoja emerytura
- Łożyska do wrzeciona tokarki – detal, od którego może zależeć wszystko
- Biznes
- Patronaty