Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Meble wypoczynkowe do salonu – to musisz wiedzieć!

Meble wypoczynkowe do salonu – to musisz wiedzieć! 

 


Salon jest istotną przestrzenią w gospodarstwie domowym. To właśnie w tym miejscu najczęściej spotykają się domownicy i spędzają wspólnie czas. Nic dziwnego, że właściwa aranżacja salonu i dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych są tak ważne.

Dodatkowe miejsce do spania 

Okazuje się, że sofa w salonie może spełniać funkcję dodatkowego miejsca do spania. Producenci oferują różnego typu modele, które posiadają także pojemnik na pościel. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które często przyjmują gości albo lubią zasnąć wygodnie przed telewizorem. Modele z funkcją spania są zazwyczaj większe, niż sofy czy kanapy bez możliwości rozłożenia. Rozmiar mebla wypoczynkowego trzeba dobrać do dostępnego metrażu. Należy pamiętać, że kanapa nie może zagracać przestrzeni. W dużych salonach świetnie sprawdzą się okazałe narożniki albo dwie sofy ulokowane naprzeciwko siebie. Warto sprawdzić głębokość siedziska. Jeśli zależy nam na swobodnym leżeniu na kanapie, najlepiej jest wybrać model o głębokości 100cm. Aranżując przestrzeń należy dążyć do stworzenia przytulnego kącika z miłą atmosferą. Jednym z elementów, które pomagają budować klimat wnętrza są meble wypoczynkowe. Uzupełnieniem przyjemnego zakątka relaksacyjnego jest stolik kawowy, lampa i telewizor.

Barwa i wykończenie mebli 

Oczywiście, przy wyborze kanapy ważne są nie tylko jej funkcje czy wielkość, ale także obicie i kolor. Aranżacja pomieszczenia może odbywać się na zasadzie kontrastu – jasnych ścian i ciemnych dodatków lub ciemnych ścian i jasnych dodatków. W zależności od konwencji należy dobrać odpowiednią barwę zestawu wypoczynkowego. Ogromny wybór nowoczesnych mebli tapicerowanych znajdziesz na stronie: https://domartstyl.com/pl/ . Jest to polski producent z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Firma proponuje produkty w różnych stylach m.in.: skandynawskim, nowoczesnym, glamour, ludwikowskim i klasycznym. Podczas aranżowania wnętrza nierzadko wskazane jest eksperymentowanie z kolorami. Kanapa może stanowić ekstrawagancki dodatek w salonie o stonowanych barwach. Krwistoczerwona welurowa sofa z pewnością zdynamizuje przestrzeń i doda jej oryginalności. Warto jednak pamiętać, by nie mieszać ze sobą zbyt wielu przeciwstawnych barw. Od awangardowego, odważnego wystroju do kiczu i nieładu jest niedaleka droga. Przy wyborze zestawu wypoczynkowego należy wziąć pod uwagę również rodzaj obicia mebli. Do eleganckich pomieszczeń z pewnością pasują skórzane kanapy, a do salonów glamour - miękkie, delikatne jedwabie. Warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia materiału. Jeśli w domu mieszkają czworonogi, lepiej zdecydować się na materiał prosty w pielęgnacji np. welur. Przed zakupem, najlepiej jest sprawdzić na metce informację o trwałości materiału oraz poziomie odporności na wilgoć i ścieranie.    

Ustawienie kanapy w salonie ma znaczenie 

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu należy wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia i wstępnie zaplanować ich rozlokowanie. W salonach z aneksem kuchennym, narożniki często pełnią funkcję oddzielającą część jadalną od wypoczynkowej, dlatego ustawia się je na środku pomieszczenia. W zamkniętych salonach sofy zazwyczaj ustawia się przy głównej ścianie naprzeciwko telewizora. W celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni warto dobrać odpowiedni kształt mebla np. narożnik w kształcie litery “U" lub “L”. Jeśli metraż salonu na to pozwala warto dopełnić przestrzeń fotelem, krzesłem lub pufem.