Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Deska fiszka to fantastyczny pomysł na świąteczny prezent

 

Deska fiszka to fantastyczny pomysł na świąteczny prezent. Wybieramy model dla dziecka i nastolatka
 

 

Fishboard, czyli inaczej deska fiszka, to odmiana klasycznej deskorolki. Jej kształt przypomina rybę. Niewielkie rozmiary i waga sprawiają z kolei, że jest niezwykle poręczna i wygodna w użytkowaniu. To także częsty wybór wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na deskorolce. Fiszki robią prawdziwą furorę wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. Stąd też to całkiem niezły pomysł na prezent - bez względu na wiek i stopień zaawansowania w jeździe obdarowywanej osoby. Dzisiaj wybieramy jednak model dla młodszych entuzjastów fishboardingu.

 

Deska fiszka jest stworzona do codziennej jazdy po chodnikach i placach zabaw

Jazda na fiszce jest naprawdę wygodna i sprawna, dostarcza przy tym wielkiej frajdy. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu deski i jej zwrotności, nawet spore nierówności terenu nie sprawiają żadnego problemu. To jednak sprzęt, na którym niespecjalnie można wykonywać jakiekolwiek triki i ewolucje. Deski fiszki są krótkie, pozbawione na górze gripu (papieru ściernego), wykonane najczęściej z plastiku lub innych tworzyw sztucznych. Dzięki takim cechom to świetny sprzęt do jazdy, a przy okazji wygoda przechowywania. Deskę z łatwością można schować do torby lub plecaka. Jest lekka, a wspomniany wcześniej brak gripu wychodzi na dobre zarówno torbom i plecakom, jak i ubraniom.

Na co zwrócić uwagę wybierając fiszkę dla dziecka?

Deski fiszki, podobnie jak inne deskorolki, wybieramy biorąc pod uwagę wzrost i wagę użytkownika. Generalnie większość dostępnych modeli posiada maksymalne obciążenie do 100 kg, zatem kwestia wagi nie będzie tak istotna, jak kwestia wzrostu. Najczęściej spotykanymi na rynku modelami fiszek są deski od 22 do 23 cali (56 - 58 cm), jednak bez kłopotu znajdziemy także fiszki krótsze (17"), czy dłuższe (28"). Przy wyborze pamiętajmy, że deska powinna być dopasowana, a fiszka z założenia jest sprzętem kompaktowym.

Szerokość deski również ma znaczenie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tutaj fiszki o szerokości 6 cali (15 cm). Jednak przy mniejszych stopach można śmiało sięgnąć po deskę o szerokości 5 cali (12,7 cm). Pamiętajmy, że im szersza deska, tym bardziej ospale będzie reagować na manewr skręcania.

Jeśli chodzi o materiał decku, większość dostępnych na rynku modeli wykonanych jest z plastiku lub innych tworzyw sztucznych. Takie deski są lekkie, a przy tym elastyczne i wytrzymałe. Każda fiszka, bez względu na materiał, posiada antypoślizgową powierzchnię, która zapobiega zsuwaniu się stopy z deski.

Na koniec układ jezdny. Jeśli kupujemy pierwszą deskę dla naszej pociechy, dobrze, aby była wyposażona w łożyska ABEC-7 lub ABEC-5 (to oznaczenia klasy łożysk - tak wysokie gwarantują większą precyzję wykonania). Kółka - poliuretanowe (syntetyczny kauczuk) - dobrze, aby miały średnicę od 45 mm do 60 mm (im większa średnica, tym większe prędkości będzie można rozwinąć podczas jazdy) i były miękkie (74A do 82A zapewnia dobrą amortyzację wstrząsów).