Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Książki dla Dzieci

Baletnice. Wschodząca gwiazda - Elisabeth Barféty

 

 

Przyjaciela możesz znaleźć tam, gdzie się tego nie spodziewasz!

 

Pamiętnik Sofii zniknął bez śladu, a wraz z nim zostały wykradzione jej największe sekrety i trudne wspomnienia z pierwszych dni w Paryżu. 

Gdy przyjechała z Włoch do szkoły baletu, myliły jej się nie tylko kroki podczas prób i francuskie słówka z włoskimi, ale nawet przystanki autobusowe.
 Jej współlokatorki często z tego żartowały.

Krótko po zniknięciu dziennika Sofia dostaje tajemniczy mail od osoby ukrytej pod nickiem Upiór w operze. 

Czy to wiadomość od kogoś, kto zabrał pamiętnik dziewczyny? 
Jej tajemnice nie mogą przecież wyjść na jaw!

Piąty tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. 

Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.

We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów

Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy!
 
 
 
 

 

Lukrecja poza zasięgiem - Anne Goscinny

 
Jak przetrwać miesiąc offline?

Tylko dorośli mogli coś takiego wymyślić – na miesiąc zamieniliśmy się domami z jakąś obcą rodziną! 
 
Nie dość, że musieliśmy się przenieść z Paryża na wieś, to jeszcze na miejscu okazało się, że zamieszkamy w domu z poprzedniej epoki.
 A co najważniejsze: nie było tam zasięgu!

Nie mogłam nawet o tym napisać najlepszym przyjaciółkom. Nasze życie rodzinne wywróciło się do góry nogami: mój brat, zamiast masakrować zombiaki na konsoli, zaczął czytać komiksy, a ojczym przestał gotować. 

Tylko co można robić na wsi bez Internetu, skoro mama nie umie jeździć na rowerze?

Anne Goscinny, córka René Goscinnego, stworzyła współczesną serię dziewczyńskich przygód, które zilustrowała Catel. 

Pokolenie Mikołajka dorosło, więc czas na nowe: pokolenie Lukrecji! 
Dotychczasowych pięć tomów zostało docenionych przez czytelników, o czym świadczą nominacje do tytułu najlepszej książki dziecięcej 2019 roku w plebiscytach Empiku i Lubimy Czytać.

W świecie dorastającej Lukrecji rządzą kobiety – zwariowane, mądre, niezależne.

 Za sznurki pociąga mama, ale tylko w czasie wolnym od bycia adwokatką (świat sam się nie naprawi, prawda?), a domowe stery często przejmuje babcia Scarlett, która organizuje wystawne przyjęcia (z bąbelkami!). 
Choć i tak najwięcej do powiedzenia ma właśnie Lukrecja.
Mikołajek pękałby ze śmiechu!
 
 
 

 
 

Święta na świecie - Sofie Maria Brand

 
 
Kto z was chciałby dostać pod choinkę zęby morsa albo zgniłego ziemniaka? 
Co by było, gdyby przyjechał do was Mikołaj na saniach, które ciągną kangury?

Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki.

 Jak wygląda ona w innych zakątkach świata?

W Meksyku w stajence zamiast choinek są kaktusy. 

We Włoszech w ogóle nie ma Mikołaja – prezenty roznosi Befana, uśmiechnięta stara wiedźma, która lata na miotle z workiem na plecach! 
Islandzkim dzieciom w czasie świąt towarzyszą zaś psotne skrzaty: złodziej naleśników, oblizywacz łyżek, trzaskacz drzwiami, węszyciel szpar i rabuś… parówek.
W Norwegii na wigilijnym stole króluje danie, które potwornie cuchnie, ale smakuje cudownie. To lutefisk, czyli ryba suszona na słońcu i wietrze. W Rosji z kolei najważniejszą potrawą jest słodka kasza, którą dawniej wszyscy domownicy jedli z jednej miski. Po kolacji należało rzucić łyżką w sufit.
 Po co? Przeczytajcie!

Zobaczcie, jak wspaniale obchodzi się święta w różnych częściach świata!

 
 

 
 

 

Dwoje uczniów z województwa śląskiego zadebiutowało  w książce z opowiadaniami

science-fiction!

“Póki co planuję zostać superbohaterem, ale kto wie, może jednak zostanę pisarzem?” - dwoje uczniów z województwa śląskiego zadebiutowało właśnie w książce z opowiadaniami science-fiction!

 

Kacper Smieszkoł - obecnie uczeń klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 13 im. Józefa Skrzeka w Siemianowicach Śląskich oraz Igor Szałek - uczeń klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, są laureatami 5. edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych “Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. Ich opowiadania science-fiction można znaleźć we właśnie wydanej książce “Startujemy w przyszłość”!

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Dlatego też tematem przewodnim “Popisz się talentem” był “Świat za sto lat”. Dzieci nadesłały do oceny jury aż 4023 teksty. To drugi najlepszy wynik w historii konkursu! Spośród nich wybrano 30 najlepszych prac, które mówiły o tym, jak będzie wyglądała przyszłość ludzkości. 

Wśród nich znalazły się opowiadania Kacpra Smieszkoła pt. “Dziwny Świat” oraz Igora Szałka “Bajeczna Planeta”. Laureaci podzielili się z nami swoimi wrażeniami:
 
Warto wziąć udział w konkursie “Popisz się talentem”, choćby dla samej frajdy z wymyślania ciekawych historii. Pomysł na opowiadanie po prostu wpadł mi do głowy. Bardzo ucieszyłem się z wygranej, a wraz z nim cała moja klasa i pani wychowawczyni. Póki co planuję zostać superbohaterem, ale kto wie, może jednak zostanę pisarzem? - opowiada Kacper Smieszkoł, a Igor Szałek dodaje - Dzięki udziałowi w konkursie "Popisz się talentem" mogłem rozwinąć wyobraźnię. Zdradzę, że napisałem 3 opowiadania na konkurs. Po naradzie z rodzicami i wychowawczynią postanowiłem, że na konkurs wybiorę bajkowy świat, w którym sam chciałbym żyć. Chciałbym poznać postacie z bajek, ponieważ wydają mi się interesujące, czasem śmieszne. Czułbym się dobrze w ich towarzystwie i w świecie, który wydaje mi się ciekawszy niż nasz i mógłbym przeżywać z nimi różne przygody.

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce,

 Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. 
Udział w “Popisz się talentem” daje dzieciom szansę także na prawdziwy debiut literacki. 

Co roku opowiadania 30 laureatów publikowane są w książce pokonkursowej - profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej, którą na dodatek każdy zainteresowany może kupić na stronie wydawnictwa Nowa Era. Dochód z jej sprzedaży przekazywany jest zawsze na cele społeczne.

„Startujemy w przyszłość” to książka, która oferuje czytelnikowi wiele emocji i inspiracji.

To 30 tekstów, które skrzą się od świeżych pomysłów i odważnych wizji naszej przyszłości. 

W swoich opowiadaniach dzieci stworzyły niezwykłe fantastyczne światy - w niektórych ludzkość pokonała najważniejsze problemy, w innych musi mierzyć się z konsekwencjami własnych błędów z teraźniejszości. Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom, a książkę “Startujemy w przyszłość polecamy do wspólnego, rodzinnego lub klasowego czytania - komentuje Małgorzata Jankowska koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era i jurorka konkursu.

We wszystkich 5 edycjach konkursu wzięło udział już 16.801 uczniów z całego kraju, a aż 146 zadebiutowało w pokonkursowych książkach, oficjalnie rozpoczynając ścieżkę swojej literackiej kariery! Opowiadania oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Rafał Witek (autor powieści dla dzieci), Wojciech Widłak (autor książek dla dzieci), Monika Hałucha (PS IBBY) oraz Małgorzata Jankowska (Nowa Era). Jury przyznaje nagrody w podziale na dwie grupy wiekowe: I-IV klasa oraz V-VIII klasa.

 W każdej z tych kategorii co roku zostaje wyłonionych wyłonionych 15 laureatów, których opowiadania są potem publikowane. 
 
 

 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta