Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Pomiar hałasu w pracy — dlaczego warto go przeprowadzić?

 
 

 

 

Hałas w miejscu pracy to nadal bardzo popularne i jednocześnie negatywne zjawisko. Bezpośrednio wpływa na wydajność pracowników oraz na ich zdrowie. Dlatego coraz częściej przeprowadzane są badania poziomu hałasu.

Dlaczego mierzenie natężenia hałasu w pracy jest ważne?

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że pracownicy, którzy są zmuszeni do wypełniania swoich obowiązków w pracy w hałasie, pracują znacznie wolniej i częściej się mylą. Co bezpośrednio wpływa na jakość efektów ich pracy. Poza tym nie warto bagatelizować też tego, że przebywanie w hałasie pogarsza ci samopoczucie oraz może spowodować utratę słuchu.

Konieczność przeprowadzania pomiarów hałasu

Dzięki wykonaniu pomiaru natężenia dźwięków w zakładzie pracy, możesz odpowiednio zareagować. Najczęstszym ruchem pracodawców w takim momencie jest wdrożenie różnych środków ochronnych dla pracodawców jak np. zatyczki do uszu, czy też dokonanie zmniejszenia natężenia dźwięków wydobywających się z maszyn.
Musisz zdawać sobie sprawę, że istnieją normy, których powinieneś się trzymać. Obecnie Unia Europejska wydała dyrektywy, które mają na celu zadbanie o to, aby pracownicy nie musieli pracować w hałasie, który zagraża on ich zdrowiu. Nie przestrzeganie ich będzie wiązać się z karami nałożonymi na firmę.

Typy badań dźwięku

Najczęściej wyróżnia się dwa główne typy badań hałasu. Każde z nich powinno być przeprowadzane, gdyż daje bardzo ważne informacje, zarówno o ogólnym hałasie, jak i tym związanym z działaniem maszyn.

Dwa najważniejsze pomiary natężenia dźwięków w zakładzie pracy

  • badanie związane z pracą maszyn oraz innych urządzeń, które znajdują się na stanowisku pracy,
  • badanie ukazujące ogólny stan hałasu na danym stanowisku pracy.

Zbadaj poziom natężenia dźwięku w Twojej firmie!

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ty, jako pracodawca jesteś zobowiązany do tego, aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort wszystkich osób zatrudnionych w firmie. Dlatego dokonywanie pomiarów hałasu jest bardzo ważne. Na stronie ekofit.pl możesz zapytać się o cenę pomiaru, którego dokonają dla ciebie specjaliści.