Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Technologia QLED TV – czym się charakteryzuje?

 

Wśród dostępnych na rynku telewizorów można spotkać urządzenia w technologii QLED. Cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które szukają idealnego rozwiązania dla swojego domu, lecz również wśród przedsiębiorców. Na czym polega technologia QLED i jakie zalety mają wyposażone w nią telewizory?

Czym jest technologia QLED?

Technologia QLED stanowi rozwinięcie technologii LED. Telewizory QLED wyróżniają się tym, że na ich ekranie znajduje się dodatkowa warstwa nanocząsteczek (tzw. kropek kwantowych). Dzięki temu jego barwy imitują doskonale te naturalne.

Technologia QLED pozwala na: 

  • uzyskanie znacznie szerszej palety barw, 
  • osiągnięcie niezwykle mocnych i równomiernych kolorów, 
  •  lepszą widoczność obrazu przy oglądaniu telewizji pod kątem (dzięki temu, że nie traci on kolorów). 

To wszystko powoduje, że zmieniając telewizor z LED-owego na wykonany w technologii QLED, widać sporą różnicę.

Doskonała jakość obrazu bez względu na warunki i rodzaj ujęcia

Dzięki technologii QLED możliwe jest uzyskanie na ekranie telewizora ponad miliona odcieni różnych barw z dbałością o szczegóły. Wykorzystuje się w tym celu proces zmiany światła w kolor. Zastosowane w QLED TV rozwiązanie Q Contrast zapewnia szczegółowość każdej sceny, niezależnie od tego, czy w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie, jest zbyt duża lub zbyt mała ilość światła dziennego. Jeśli chodzi natomiast o inne rozwiązanie – HDR 10+, pozwala ono na śledzenie filmowych i serialowych ujęć w takiej jakości, jaką założyli jej twórcy. Dzięki niemu obraz na ekranie jest analizowany przez telewizor scena po scenie, co pozwala na jego bieżącą optymalizację i osiągnięcie obrazu nie tylko pełnego kolorów, lecz również głębokich kontrastów.

QLED a wypalanie się ekranu telewizora

Na ekranie telewizora zdarzają się sytuacje, w których obraz, mimo zmiany kanału, pozostaje taki sam. W takim przypadku mówi się o wypaleniu ekranu. Ten problem dotyka dużą liczbę telewizorów, ale dzięki rozwojowi technologii przy urządzeniach typu QLED pojawia się bardzo rzadko. Doskonała jakość materiałów, z których wykonany jest QLED TV, sprawiła, że w testach wykonanych przez międzynarodowe laboratorium Connect Testlab wykazano w ich przypadku brak efektów wypalenia ekranu. Warto zwrócić uwagę na to, że testy te były przeprowadzone w trudnych dla telewizora warunkach. Podczas nich wyświetlano na ekranie różnego rodzaju elementy statyczne i dynamiczne, a także używano ciemnoszarych obrazów. W związku z tym można powiedzieć, że QLED TV posiadają najbardziej wytrzymałe wyświetlacze spośród dostępnych na rynku, dostosowane do wymagań niemal każdego użytkownika. Mogą one przez wiele lat cieszyć oko, bez zakłóceń.

Unikalny design

Telewizory QLED oprócz tego, że charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami pod kątem jakości obrazu, cechują się również unikalnym designem. W telewizorach QLED usunięto wszystkie elementy, które mogą rozpraszać widza w trakcie oglądania filmu, serialu czy wydarzenia sportowego. Jest to bardzo ważne wśród osób, które chcą doskonale zaaranżować przestrzeń w pokoju lub w innym pomieszczeniu, w którym będzie się znajdował QLED TV. Usunięcie zbędnych ramek i elementów dodatkowych, a także dużej ilości okablowania sprawia, że QLED TV może stanowić doskonały element wystroju wnętrza, wpasowując się w ściany, meble i inne elementy wyposażenia i nie zaburzając panującego tam porządku. Wykorzystując dodatkowo specjalne tryby takiego telewizora, można wyświetlać na jego ekranie inne obrazy, w tym także albumy z własnymi zdjęciami czy też pobranymi grafikami.