Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Bikefitting – dobierz odpowiednią postawę na rowerze!

 Coraz większą uwagę przykładamy nie tylko do odpowiedniego, zdrowego stylu życia, ale też do zachowania prawidłowej sylwetki podczas codziennego funkcjonowania, w pracy, a nawet podczas uprawiania sportu. Grono ekspertów wskazuje m.in. jak biegać, aby ograniczać ból kręgosłupa, a teraz na popularności zyskują wskazówki dotyczące jazdy na rowerze. Jednak nie tylko postawa wpływa na komfort i zdrowie w trakcie poruszania się jednośladem. Konieczne jest też jego dostosowanie do charakterystyki użytkownika. Pomoże w tym bikefitting.

 

 

Nowoczesny rynek rowerowy polega nie tylko na sprzedaży innowacyjnych, trwałych i lekkich jednośladów. Rozszerza też zakres świadczonych usług, które polegają na kompleksowym doradztwie dotyczącym wyboru roweru, ale też innych kwestii z nim związanych.

Co to takiego?

Jedną z coraz popularniejszych usług jest bikefitting. Co to takiego? To specjalistyczna usługa, która polega na pełnym dopasowaniu roweru do danego użytkownika. Może (choć nie musi) zaczynać się na etapie zakupu kolejnego jednośladu, chociaż często eksperci pomagają też w ustawieniu starszych pojazdów.

Podczas usługi dokładnie mierzone są parametry użytkownika roweru. Konieczny jest nie tylko wzrost, ale też np. długość nóg czy ramion. Po przeanalizowaniu wymiarów, ustawiana jest kierownica, wysokość siodełka, twardość zawieszenia czy dopasowywane są pedały. Wszystko to przekłada się na aerodynamiczną sylwetkę, komfort w czasie jazdy, bezpieczeństwo dla kręgosłupa oraz pełną kontrolę nad jednośladem. Jeżeli bikefitting dotyczy nowo wybranego egzemplarza, specjalista pomoże w określeniu najlepszego rozmiaru ramy czy kół.

 

 

Cała usługa trwa najczęściej od godziny do trzech. W przypadku bardziej specjalistycznych rowerów do triathlonu, może ona potrwać jednak nawet sześć godzin.

Kto wykona profesjonalny bikefitting?

Profesjonalnie wykonany bikefitting leży w gestii specjalistycznych sklepów i serwisów rowerowych. Pracownik, który ma zrealizować tego rodzaju ustawienie jednośladu, powinien przejść szkolenie z zakresu anatomii człowieka oraz fizjoterapii (niektóre punkty zatrudniają również pracowników po studiach związanych z powyżej wspomnianą tematyką).

Jednak wiedza teoretyczna to wyłącznie jedna część odpowiednio wykonywanego bikefittingu. Konieczne jest też doświadczenie związane z obsługą jednośladów i umiejętność przełożenia określonych danych na komfort potencjalnego użytkownika. Wszystko to znajdziesz zawsze w renomowanych i doświadczonych punktach sprzedaży jednośladów.

Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usługi i jakie korzyści przynosi?

Z bikefittingu warto skorzystać praktycznie zawsze. To usługa, która pozytywnie przełoży się na Twoje zdrowie. Pozwala odciążyć kręgosłup i mięśnie. Jest niezwykle istotna w przypadku treningów kolarskich (szosowych czy MTB), bo zmniejsza obciążenie organizmu, pozwala generować większą moc i poprawia parametry aerodynamiczne. Skorzystaj więc z dostosowania swojego starego lub nowego jednośladu do Twoich potrzeb i sylwetki!

Sprawdź: Bikefitting - Fabryka Rowerów