Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Potrójny wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie przedstawia program wystaw prezentowanych latem. Potrójny wernisaż, trzech, niezależnych od siebie wystaw odbędzie się 15 lipca o godz. 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki. 
Serdecznie zapraszamy na otwarcia.
 
 Poniżej  informacje o każdej z wystaw.
 
 
Od-czarować wiklinę
dizajn/rzemiosło
wernisaż 15 lipca 2016, godz. 18.00
wystawa trwa do 28 sierpnia 2016 r.
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Galeria Promocji Młodych Antresola
Al. Najświętszej Maryi Panny 64
 
            
 

Prace studentów Pracowni Projektowania Alternatywnego na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przygotowane pod kierunkiem dr Anny Szwai i Piotra Hojdy w 2015 roku. Zadaniem postawionym studentom było mądre, proste i nowoczesne wykorzystanie wikliny oraz współpraca z rzemieślnikami. Tradycyjne rzemiosło wyplatania z wikliny było kiedyś popularnym i opłacalnym zajęciem, obecnie te umiejętności odchodzą w przeszłość. Wiklina jest niezwykłym materiałem. Szybko rośnie, równie szybko można ją zutylizować np. spalić czy po prostu wyrzucić – środowisko ją przyjmie. Odpowiedni splot może uczynić z niej bardzo wytrzymałą konstrukcję. Studenci w ramach wydanego tematu mieli nie tylko dostrzec te szczególne właściwości wikliny i przełożyć je na język projektowy, ale stworzyć takie projekty, które wiklinę czyniłyby elementem współczesnego stylu życia. Na wystawie zobaczymy zatem m.in. sakwy do roweru, torbę na laptopa, nowoczesna lampę.

Autorzy/projektanci:
Sebastian Chojkowski, Majusa Fialkova, Ewa Gutek, Ewa Mach, Paulina Nowacka, Kaja Piaskowska, Bartłomiej Ryba, Agnieszka Stawowczyk, Wojciech Szkodlarski
 
*********
 
Janusz Oskar Knorowski
Made in Poland
malarstwo, instalacje
 
wernisaż 15 lipca 2016 , godz. 18.00
Wystawa trwa do 28 sierpnia 2016 r.
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie 
Al. Najświętszej Maryi Panny 64

Sala Śląska
 
             Warszawie. Obecnie prowadzi tam pracownię rysunku oraz pracownię malarstwa na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Szczególnym rysem jego biografii jest udział w składzie założycielskim zespołu T.Love (grał w nim od 1982 do 1985 r. na gitarze).

Janusz Oskar Knorowski, ur. 1964 r. w Częstochowie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa prof. Ludwika Maciąga, rysunku prof. Wiesława Szamborskiego, rzeźby prof. Adama Myjaka, dyplom z wyróżnieniem otrzymał  w pracowni prof. Ludwika Maciąga  w 1988 r. Od 1989 pracuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w

             Wystawa przygotowana przez Janusza Oskara Knorowskiego jest jednocześnie projektem badawczym odnoszącym się do społecznego odbioru prezentowanych tu  dzieł i ich malarskiego języka. Na wystawie zaprezentowane będą wielkoformatowe obrazy malowane techniką klasyczną. Głównym motywem tematycznym są ogrodzenia betonowe oddziaływające na odbiorcę skalą i ciągłością – stanowią spoiwo wizualne projektu. Poza tym na wystawie znajdą się prace nazywane przez artystę „pośrednimi”. To obrazy powstałe z potrzeby przekładania na język malarski znaczących zdarzeń: wizualnych, historycznych, społecznych i osobistych. Użyty w nich język malarskiego realizmu niesie jednak przenośnię, skrót myślowy i metaforę. „Obrazy pośrednie” inspirują do przemyśleń i dyskusji.
 
 
*********
 
W ogrodzie
malarstwo, rysunek, fotografia, rzeźba
wernisaż 15 lipca 2016 r., godz. 18.00
wystawa trwa do 28 sierpnia 2016 r.
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
 
 
Wystawa W ogrodzie jest efektem współpracy trzech galerii: Galerie 9 w Pradze, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie i Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Przez cały czerwiec wystawę pokazywała Galerie 9 w Pradze, po prezentacji w Częstochowie wystawa trafi do Kielc.
Na wystawę W ogrodzie składają się dzieła artystów czeskich i polskich, uprawiających różne dziedziny sztuki. W kontekście wystawy i jej tematu istotny jest czasownik „uprawiać” (łac. cultivare), pierwotnie odnoszący się do uprawiania roli, z czasem nabrał mocy oznaczania wszystkiego, co pochodzi od człowieka. Cultura to uprawa, hodowla, kształcenie, od celere, czyli pielęgnowania i zamieszkiwania. Uprawianie wiąże się więc z zamieszkiwaniem, działaniem – kształtowaniem. Ogród ukształtowany przez człowieka, ale jednak z materii nieprzewidywalnej, samej natury, jest sferą pomiędzy dwiema domenami: ludzką i nie-ludzką. Miejsce „pomiędzy” charakteryzuje łączenie opozycji: natura/kultura, życie/śmierć, miłość/nienawiść, ludzkie/nieludzkie, piękno/brzydota, zewnętrzny/wewnętrzny itd. „Pomieszanie” kategorii ucieleśnia się w rozlicznych figurach symbolicznych: bezpośrednio w samym ogrodzie oraz ogrodzie – metaforze/obrazie  stanów ducha i rzeczy. Dzieła zaprezentowane na wystawie wprowadzają nas w pewną grę wyobraźni wokół ogrodu, skłaniają do poszukiwania tropów i odniesień i jednocześnie wskazują na ich obfitość i różnorodność.
W wystawie biorą udział artyści zaproszeni przez trzy galerie, m.in.  Abramjan Tigran (Praga), Růžičková Zuzana (Praga), Tesařová Hana (Praga), Tomík František (Praga), Vojtová Lenka (Praga), Věra Sedláková  (Praga), Adam Pociecha (Katowice), Aleksandra Prusinowska (Gdynia), Jacek Sztuka (Częstochowa), Paweł Warchoł (Oświęcim), Marek Wawro  (Kielce)
Na wystawie  W ogrodzie znajdą się też prace trzech nieżyjących, wybitnych czeskich artystów: Josefa Kábrta, Jaroslava Klápště i Vladimíra Tesařa. Za zgoda spadkobierców mogą być  eksponowane w Polsce. Będzie to w Częstochowie pierwsza prezentacja prac tych wyjątkowej klasy artystów.