Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

To najbardziej uniwersalne i wytrzymałe rozwiązanie nie tylko w domowych instalacjach

 

 

 

Zawory kulowe, czy też kurki kulowe to rozwiązanie znajdujące powszechne zastosowanie zarówno w domowych, jak i przemysłowych instalacjach wielkoskalowych. Sprawdzają się w kontakcie z różnymi substancjami i są niezwykle proste w użyciu. Gdzie możesz z powodzeniem wykorzystać tego rodzaju zawór i o czym warto pamiętać stosując kurki kulowe?

Jeśli oczekujesz skutecznej blokady przepływu cieczy lub gazu – wybierz zawór kulowy

Zawory kulowe mają zasadniczo jedno zadanie – zatrzymać, uniemożliwić, czy tez zablokować przepływ danej substancji. Ze względu na dużą uniwersalność i odporność tego typu zaworów, wspomnianymi substancjami mogą tutaj być woda gorąca i zimna, gaz, sprężone powietrze, olej oraz wiele innych substancji, pod warunkiem, że nie są lub nie zawierają w swoim składzie niczego, co wchodziłoby w negatywną reakcję z materiałem, z jakiego wykonany został zawór.
Co wpływa na taką popularność zaworów kulowych? Z pewnością będzie to łatwość użytkowania zaworów. W tym wypadku w celu uruchomienia kurka wystarczy przekręcić dźwignię zaledwie o 1 obrotu. Pozwala na to specyficzna budowa zaworu, którego sercem jest zazwyczaj mosiężna, pokryta warstwą chromu kula, o idealnie precyzyjnych wymiarach. Na jakość uszczelnień wpływ maja także najczęściej wykorzystywane w budowie zaworów guma i teflon. Zawory dzięki takim rozwiązaniom są nie tylko szczelne, ale także gwarantują możliwość długiej eksploatacji.

Zawory kulowe i kurki z powodzeniem sprawdzają się w budownictwie, przemyśle, a także pod wodą

Zawory kulowe skutecznie zatrzymują przepływ wody, gazów, ale także produktów ropopochodnych, spożywczych i substancji chemicznych. Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w domowych instalacjach, ale także przy wydobyciu ropy naftowej, w budownictwie oraz praktycznie w każdej branży przemysłowej, zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Wybierając zawór kulowy warto skupić się na przewidywanej temperaturze jego pracy, ciśnieniu oraz rodzaju czynnika roboczego. Istotne jest także to, czy zawór będzie eksploatowany przy agresywnych mediach. W domach najczęściej użytkujemy zawory kulowe gazowe, zwrotne, grzejnikowe regulacyjne i odcinające. W przemyśle mogą to być zawory kulowe kołnierzowe, bezkołnierzowe, kwasoodporne lub też zwykłe, węglowe.

Zawory można znaleźć w sieci, np. wchodząc na saga.info.pl/zawory-kurki-kulowe/. Zawsze warto pamiętać, aby dany zawór spełniał normy jakościowe, zarówno polskie, jak i europejskie.