Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Dobry kryminał

Szóstka - Przemysław Kowalewski

 

Czy zbrodnia może zostać usprawiedliwiona?

 
 - Przemysław Kowalewski przywołuje demony przeszłości, by zderzyć swoich bohaterów z nieobliczalnym, fanatycznym i ponadczasowym złem. 
Ta książka na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć - Przemysław Poznański "Zupełnie inna opowieść"

Grudzień 1967 roku. Szczecinem wstrząsa potężna katastrofa tramwajowa. Pod kołami popularnej szóstki ginie kilkanaście osób, a kilkaset trafia do lokalnych szpitali. 
Dzień po wydarzeniu w mediach pojawia się informacja, wskazująca na trop, że nie był to zwykły wypadek. Cenzura blokuje przekaz. Minister spraw wewnętrznych powołuje tajną grupę, która ma zbadać kulisy wypadku. Zespół tworzą śledczy, którzy dziesięć lat wcześniej przyczynili się do rozwiązania sprawy sekty ze Wzgórza Kupały. Ugne Galant z grupą śledczych poszukuje osób ratujących pasażerów po wypadku, którzy byli świadkami niecodziennych zdarzeń podczas akcji ratunkowej. 
O krok przed nimi są ludzie, którzy zrobią wszystko, by prawda nie ujrzała światła dziennego. 
 • Czy zbrodnia ku chwale Boga lub idei może zostać usprawiedliwiona?
 
 
 

 

Małomiasteczkowy - Tomasz Duszyński

 
Tajemnica zbrodni sprzed lat.
Nowy kryminał laureata nagród Wielki Kaliber i Złoty Pocisk
 

Wrocław.
Młoda dziewczyna – Joanna Wasiak – nie wraca do domu z wieczornego biegu i znika bez śladu. W poszukiwania zaginionej angażuje się aspirant Anna Rzecka, jednak jej wysiłki nie przynoszą rezultatu. 
W tym samym czasie do małego dolnośląskiego miasteczka, po ponad dwudziestu latach, powraca policjant Konrad Cichecki. 
Spotkanie z ojcem i dawnymi przyjaciółmi nie jest dla niego łatwe. 
Ożywają wspomnienia, a przy tym dawna sprawa zaginięcia, którą żył przed laty Wiązów. Gdy podczas rewitalizacji rynku ujawnione zostają zwłoki kobiety, sprawa wydaje się być przesądzona. 
 • Czy łączy coś zaginięcie z ostatnich dni z zaginięciem sprzed ponad dwudziestu lat?
 • Czy powrót Cicheckiego do miasteczka, właśnie w tym momencie, jest tylko przypadkiem? 

W tym małomiasteczkowym kryminale nic nie jest oczywiste, a skrywanych tajemnic nie da się łatwo pogrzebać. Tomasz Duszyński, zdobywca Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, Złotego Pocisku Publiczności i nagrody na festiwalu Kryminalna Piła powraca z nowym, wciągającym i pełnym niedopowiedzeń i nagłych zwrotów akcji kryminałem!
 
 

 


Kara-Sara Antczak
 
Za każdy dobry uczynek spotka cię kara
 
Kara tu i teraz?
Czy kara bez końca?

Czwórka przyjaciół przyjeżdża na popularny festiwal muzyczny. 

Chcą odreagować traumatyczne wydarzenia z przeszłości i zamierzają bawić się tak, jakby jutra miało nie być. 
Gdy jedno z nich znika, pozostała trójka natychmiast staje się głównymi podejrzanymi w śledztwie. Zdesperowani przyjaciele postanawiają na własną rękę odnaleźć zaginioną. 
Okazuje się jednak, że ściągają na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. 
 
Dobrymi chęciami wybrukowane jest PIEKŁO.
 
 Żaden dobry uczynek nie pozostanie bezkarny.
 •  Jak zachowałbyś się na ich miejscu?
 

 

AGENTKA WROGA - Anna Rybakiewicz

 
Rozkochaj w sobie wroga.
Miłość to śmiertelna broń.
 
Wojna chciała jej wydrzeć ostatnią bliską osobę.
Musiała się poświęcić. 

Była mu to winna… Tylko jemu, nikomu więcej.

Na początku 1943 roku agentka Abwehry Angela Dremmler zostaje wysłana do Warszawy. Kobieta oficjalnie ma przejść na stronę wroga, a faktycznie ma wspierać niemiecki wywiad. Będąc pod ścisłą obserwacją, rozpoczyna swoją grę, w której stawką jest coś więcej niż wygrana wojna. Kilka miesięcy później Angela zostaje oskarżona o zdradę i osadzona w łomżyńskim więzieniu. Niemcy składają jej propozycję: "życie w zamian za informacje”. Wie, że jeżeli będzie milczeć, zginie, dlatego zaczyna snuć swoją opowieść o tym, jak stała się agentką wroga. Próbuje tym samym zyskać cenny czas, nie tylko dla siebie…

Balansując na granicy prawdy i kłamstwa, prowadzi podwójną grę, o którą nikt jej nie podejrzewa…

Polecamy: https://czest.info/książki

 


 

SHADOW MAN - Ron Franscell
True crime: Pierwszy w historii FBI portret psychologiczny seryjnego mordercy
 
Dla wielbicieli serialu MINDHUNTER

Trzymająca w napięciu relacja o powstaniu pierwszego w historii FBI profilu psychologicznego, który pomógł złapać seryjnego mordercę.

25 czerwca 1973 roku z kempingu w Montanie ginie siedmioletnia Susie Jaeger. Ktoś rozciął tył namiotu i porwał dziewczynkę, gdy jej rodzina spała. Nikt nic nie widział, nic nie słyszał. Rozpłynęła się w powietrzu.

FBI rozpoczyna największą obławę w historii Montany. Czas mija. Gdy policja szuka śladów, agent specjalny Peter Dunbar uczestniczy w warsztatach w siedzibie FBI w Quantico w Wirginii. To tu rodzi się zupełnie nowy, przełomowy pomysł. 

 • Co byłoby, gdyby przestępcy na miejscu zbrodni zostawiali nie tylko odciski palców czy butów? 
 • Co, jeśli na trop może naprowadzić ślad psychologiczny?

Na prośbę Dunbara agenci FBI tworzą pierwszy w historii profil domniemanego sprawcy: UnSub, który porwał Susie Jaeger, a kilka miesięcy później dziewiętnastoletnią kelnerkę. Kiedy w końcu dochodzi do aresztowania podejrzanego Davida Meirhofera, przygotowany przez agentów profil pasuje do seryjnego mordercy jak ulał. A nowa dziedzina wiedzy zostaje nazwana profilowaniem kryminalnym.

 
 


SEKRET PIELEGNIARKI - Amanda Skenandore
 

Bellevue – pierwsza szkoła dla pielęgniarek w Stanach Zjednoczonych ceni sobie dyscyplinę, intelekt oraz nieposzlakowaną moralność, a w jej murach przebywać mogą tylko kobiety z dobrych domów.

Una początkowo narzeka na swoje koleżanki i niekończące się rozkazy doświadczonych lekarzy. Jednak życie na ulicy przygotowało ją do dramatycznych widoków i chorób jakie można zobaczyć na oddziałach. 

Kobieta powoli zdobywa szacunek i nawiązuje przyjaźnie.
Gdy Una zaczyna nabierać podejrzeń odnośnie śmierci jednego z pacjentów, stawia na szali swój los i własną tożsamość, by ratować innych.

Amanda Skenandore zabiera nas do fascynującego świata pokazując ewolucję pielęgniarstwa, realia XIX-wiecznej medycyny i budując obraz intrygującej bohaterki.


 -„Skrupulatny research autorki, oraz empatyczne przedstawienie osób poddanych przymusowej izolacji medycznej sprawiają, że jest to wyjątkowa historia” - Publishers Weekly

Polecamy: https://czest.info/książki


 

KRZYK ZA OKNEM - Małgorzata Rogala

A gdyby to była Twoja córka?
A gdyby to był Twój mąż?

W piątkowy wieczór nastoletnia Ela wybiera się na imprezę organizowaną przez koleżankę. Ma u niej spędzić noc, ale zmienia zdanie i postanawia wrócić do siebie. 
Maks proponuje dziewczynie, że podwiezie ją samochodem. Jednak Ela nie dociera do domu, a jej rodzice wkrótce dostają wiadomość o tragedii, która się wydarzyła. Śledztwo prowadzą Pawelec i Szuba.
 Kiedy przesłuchują świadków, okazuje się, że wielu mieszkańców słyszało krzyki, ale nikt nie zareagował… 
 • Co wydarzyło się feralnej nocy?
 •  Kto stoi za zbrodnią? 

Małgorzata Rogala ponownie zabiera nas do środowiska nastolatków oraz ich zawiłych relacji z rówieśnikami, nauczycielami i rodziną.

 
 

 


OD OGNIA PIEIKELNEGO - Paulina Cedlerska
 

Co stało się? tamtej nocy w cieniu otoczonego mroczną legendą grobowca?

 
Zło czai się w głębi lasu…
 
Mirka wyjeżdża do mazurskich Trzcinic, by napisać cykl artykułów reklamowych na temat nowo otwartego ośrodka wypoczynkowego. Służbowy wyjazd jest pretekstem do ucieczki przed koszmarnym sekretem sprzed lat.
 Na miejscu poznaje grupę studentów, którzy tropią tajemnicę prastarego grobowca. Nowi znajomi wciągają Mirkę w świat demonicznych legend, które mieszają się z rzeczywistością. 
Pewnego wieczoru wchodzą we czworo do lasu. 
Wraca tylko ona. 
Bez wspomnień. 
 • Co stało się tamtej nocy w cieniu otoczonego mroczną legendą grobowca ukrytego w gąszczu drzew? 
 • Co jest prawda, a co jedynie urojeniem?
 
 

 
BOHOMAZ - Jacek Ostrowski
 

Nieludzki krzyk kobiety rozerwał ciszę nocną niczym niemiecki pocisk radziecką  tankietkę. Tak oto przyszedł na świat Zygmunt Mariański, przyszły kapitan MO, największy wróg Zuzy Lewandowskiej.


Najnowsza sprawa mecenas Zuzy Lewandowskiej!
 Płock staje się areną krwawych wydarzeń. Zuza zostaje adwokatem swojego najgorszego wroga - kapitana Mariańskiego.
 Z dnia na dzień jego życie zawisło na przysłowiowym włosku, a wszystko to przez przypadkowe odnalezienie skarbu popa i związane z tym wydarzenia z porucznik Pawłowicz w tle. 
 • Czy mecenas Lewandowska oczyści kapitana z zarzutów? 
 • Czy uda jej się rozwiązać zagadkę zabójstw młodych kobiet? 
 • A może cała sprawa ma związek z jej poprzednim dochodzeniem? 
 • Dlaczego zaginął rękopis autobiografii Zuzy? 
 • Czy maczał w tym palce niejaki Bielski, podejrzany typ, prezes spółdzielni wydawniczej „Kacze pióro”? 

W „Bohomazie” pojawia się plejada nowych postaci, a każda z nich jest barwna niczym kolorowy ptak. 

Mnóstwo zagadek, a na dodatek ta największa , ostatnia tajemnica Ambrożego Lewandowskiego, ojca Zuzy. 
 
Jacek Ostrowski kolejny raz zabiera nas do pokręconego i często absurdalnego świata Zuzy Lewandowskiej, okraszając wszystko dawką humoru i niespodziewanych zwrotów akcji!
 
 

 

Geriatryczne Biuro Śledcze - Iwona Banach
 

Zabawna historia o tym, że wiek nie zna granic… 

 
W małym miasteczku emerytowani pracownicy policji nie mogą znaleźć sobie miejsca, nudząc się i wysłuchując plotek lokalnej społeczności. 
Wiedzą, że aby zabić czas, muszą znaleźć jakieś zajęcie. 
Gdy dochodzi do zbrodni, postanawiają założyć GBŚ - Geriatryczne Biuro Śledcze, w skład którego wchodzą licencjonowani detektywi i… licencjonowana bufetowa.
 Kolejni mieszkańcy zaczynają mówić o swoich podejrzeniach, a wkrótce do pomocy rusza młode pokolenie. 
 • Gdzie kryje się prawda? 
 • Do jakich wniosków dojdzie Geriatryczne Biuro Śledcze?
Iwona Banach zabiera nas do zabawnego świata emerytów, którzy zrobią wszystko by rozwikłać sprawę… jeszcze za swojego życia!
 


 

 

OSTATNIA WIZYTA - Jacek Ostrowski

 
 
Zbigniew Pielach, sowiecki agent działający w powojennej Polsce ma głowę na karku i pistolet.
 
Jak trzeba nie zawaha się użyć broni, nie zawaha się użyć siekiery, potrafi posłużyć się też szantażem. 
Po 13 latach od ostatniej tajnej misji w PRL, dostaje następne zlecenie od KGB. 
Ma porwać lekarkę Stanisławę Krzemińską. 
Tak się składa, że ją zna, kiedyś może nawet ją kochał. Wykonuje rozkaz, ale postanawia wszystko zrobić po swojemu, a przy okazji zarobić gruby szmal. Coś jednak poszło nie tak i sytuacja wymyka się spod kontroli. 
 
„Ostatnia wizyta” jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, które w 1970 roku wstrząsnęły całą Polską.
 
Bezlitosny zabójca, sowiecki agent Zygmunt Bielaj vel Iwan Ślezko porywa płocką lekarkę Stefanię Kamińską, byłą żołnierkę Armii Krajowej, uczestniczkę Powstania Warszawskiego.
 Motywy tej zbrodni do dziś są niejasne i budzą sporo emocji. 
Od ponad pół wieku do dziś nie odnaleziono ciała ofiary. 
Autor wnikliwie zapoznał się z aktami sądowymi, oraz przeprowadził długie rozmowy z prokuratorem, który kierował śledztwem. Jacek Ostrowski próbuje odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących tej sprawy, przedstawia własną wersję wydarzeń i twierdzi, że jest bardzo prawdopodobna.
 
 „Ostatnia wizyta” to smutna, ale do bólu prawdziwa opowieść o mrocznych czasach PRL.
 

Polecamy na: https://czest.info/książki

 

 


 

 

 
 
 

 
BURZA - Mieczysław Gorzka

Nadciąga burza.
Prawdziwa nawałnica.

Oskar nie jest taki jak inni ludzie. 

Potrafi zmieniać rzeczywistość. 
Tylko że wtedy zjawiają się ONI i próbują go zabić. Dlatego Oskar oficjalnie nie istnieje. 
 
Kiedy w jego życiu pojawia się tajemniczy chłopiec i prosi Oskara o pomoc, mężczyzna nie ma wyboru, chociaż oznacza to dla niego początek dramatycznej walki o życie.
 
 Przebywająca na urlopie komisarz Justyna Lewicka, policjantka po przejściach, nie planuje wracać do pracy, kiedy jej były mąż namawia ją do zrobienia wyjątku dla jednej sprawy. Musi więc znaleźć mordercę nieposiadającego tożsamości chłopca, którego ciało znaleziono nad jeziorkiem w lesie. 
Wraz ze spotkaniem Oskara zaczyna się najbardziej niebezpieczny pościg w jej życiu. 
 • Czy uda im się odkryć kim są ONI? 
 • Czy uda się ocalić chłopca? 
 • Jak pokonać zabójcę, który jest prawdziwą bestią, jakby nie pochodził z tego świata? 
Mieczysław Gorzka powraca z nową książką, pełną nagłych zwrotów akcji i niespodziewanych wątków!
Autor zabiera czytelników w pełna grozy podróż przez pozornie znany nam świat, którego wszystkich tajemnic jeszcze nie zgłębiliśmy.
 

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 


 

KTO ZABIŁ KOPCIUSZKA - Alek Rogoziński

W Show-biznesie jest dużo żmij i żmijek.
Niektóre bywają jadowite. 
Zabójczo!

Autorka powieści kryminalnych - Róża Krull - powraca, by rozwiązać kolejną zagadkę!

Jeden bal, jeden martwy Kopciuszek i dziesięć osób, z których każda miała powód, by zabić... 

Róża otrzymuje zaproszenie na bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Gdy podczas imprezy dochodzi o morderstwa, okazuje się, że goście skrywają swoje tajemnice, i każdy z nich miał powód by dokonać zbrodni. 
W tym znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo...

Alek Rogoziński kolejny raz zabiera nas do świata Róży Krull, okraszając kryminalną akcję dawką poczucia humoru!
 

Polecamy: https://czest.info/dobry-kryminal

 

 

 

 

 


SEKS, KSIĄŻKI I PIENIĄŻKI - Iwona Banach

 
 

Przewrotna historia o tym, że czasami warto dwa razy zastanowić się nad tym, o czym się marzy…

 
Najnowsza komedia kryminalna od Iwony Banach, autorki którą pokochali czytelnicy gatunku!

Trzy dziewczyny z małego miasteczka wydają wspólnie pod pseudonimem książkę erotyczną, która odnosi spektakularny sukces.
 Po jakimś czasie pseudonimy zaczynają im ciążyć. 
Nie wiadomo jaka część sukcesu przypada na kogo, a ponadto każda z nich ma nadzieję, że może zrobić karierę pisarską także indywidualnie. 
Autorki postanawiają się ujawnić, ale plany krzyżuje im tragiczne wydarzenie podczas spotkania autorskiego w lokalnej bibliotece. 
Publiczność nic nie wie. 
Nikt nic nie widział. 
 • Czy w zbrodnie zamieszane są same autorki? 
 • I jaka jest tak naprawdę cena sukcesu? 

Polecamy: https://czest.info/dobry-kryminal

 

 

 


 

 

OSTATNI SZEF - Douglas Century

Prawdziwa historia  ostatniego, najpotężniejszego przywódcy rosyjskiej mafii w Ameryce"

 - Fascynująca, krwawa i niesamowita historia Biby - inteligentnego, charyzmatycznego i brutalnego przywódcy ze Wschodu, który wdarł sie na szzcyt nowojorskiego półświatka.- Filip Czerwiński Mafia.pl

„Nie powinienem dziś żyć” – zaczyna swoją opowieść Borys „Biba” Nayfeld, twórca przestępczego imperium, które swoim zasięgiem obejmowało niemal cały świat. Opuszczony przez rodziców nastolatek z Homla w Związku Radzieckim trafił za chuligaństwo do kolonii karnej na Syberii. 

Nikt nie mógł przypuszczać, że właśnie tam zacznie się droga, która doprowadzi go do miasta największych możliwości: Nowego Jorku. 
A ponieważ nie miał nic do stracenia, był gotów na wszystko.

Witajcie po ciemnej stronie amerykańskiego snu.


Nayfeld rzucił wyzwanie zarówno FBI bezradnemu wobec jego finansowych przekrętów, jak i włoskiej mafii, która nigdy nie miała tak brutalnej i bezwzględnej konkurencji jak Rosjanie. A kiedy postanowił poszerzyć pole działania, sprzymierzył się z mafijnym bossem Ricardo Fanchinim – pierwszym gangsterem na globalną skalę, który… urodził się w Katowicach jako Marian Kozina. Dzięki tej spółce Warszawa stała się centrum przerzutu heroiny z Bangkoku do Ameryki.
Ostatni szef to zaskakująca opowieść o chciwości, przemocy i zdradzie.
 
 

 
 
PASOŻYT - Marek Krajewski
 

Maj 1936.

W sztabie polskiego wywiadu i kontrwywiadu odkryto ślady podwójnego agenta.
Każdy jego ruch to wyrok śmierci na kolejnego polskiego szpiega działającego w Związku Sowieckim.
 Nie wiadomo, kim jest „Pasożyt”, a wytropienie go to misja z gatunku niemożliwych.
Zadania może się podjąć tylko jeden człowiek: kapitan Edward „Łyssy” Popielski.
Ma zgładzić „Pasożyta”, sprawić, by zniknął bez śladu.

Popielski ze swoimi najlepszymi ludźmi rusza do Warszawy, gdzie szybko ulega hipnotycznemu urokowi uwodzicielskiej Ireny, która najpewniej wie, kim jest zdrajca. 

We Lwowie zostają Leokadia i Rita. Edward nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które grozi nastoletniej córce ze strony jego śmiertelnego wroga. 
A miał nadzieję, że ich ścieżki nigdy więcej się nie skrzyżują. Wszystko wskazuje na to, że ta misja nie zakończy się sukcesem.

Majestatyczny Pałac Saski, rozświetlony Teatr Wielki, brud warszawskiej Starówki, wielkomiejski Lwów, urokliwy Hrebenów; wielkie damy, nieuchwytni szpiedzy i żydowscy gangsterzy, a do tego porywająca akcja i nie dająca czytelnikowi spokoju zagadka.

 
Marek Krajewski po mistrzowsku odsłania mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej. 
 
„Pasożyt” to jedna z najlepszych powieści w cyklu o Popielskim.
 
 
 

 

KOZIOŁ - Przemysław Kowalewski
 

Prawda Cię przerazi
 
Rok 1957.

Do szczecińskich szpitali zgłaszają się chorzy cierpiący na nieznaną chorobę.
 Infekcja błyskawicznie niszczy ich organizmy, doprowadzając do zgonu. 
W Komendzie Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej zostaje powołany specjalny zespół do zbadania tej sprawy. Na jego czele staje porucznik Ugne Galant. 
Milicjanci muszą wrócić do nierozwiązanych śledztw sprzed kilku lat. W tym do tego, o którym oficjalnie się nie mówi – morderstwa, które miało miejsce we wrześniu 1952 w domu przy ulicy Wilsona 7 na Niebuszewie.
 
  Śledczy ścigają się nie tylko z czasem, ale z własnymi słabościami.
 
Każda godzina śledztwa przybliża ich do odkrycia mroczniej prawdy o pionierach, którzy przybyli do Szczecina, by zbudować nowy, lepszy świat.
 
 
 

 

Poradnik prawdziwej damy 

 

Dobre maniery a morderstwo

Wiktoriańska Anglia, intrygi, niedopowiedzenia i skrywane tajemnice okraszone poczuciem humoru i nagłymi zwrotami akcji sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej historii… 

Frances Wynn, hrabina o amerykańskim pochodzeniu, jako wdowa cieszy się wolnością. Wraz z córką wynajmuje dom i przygotowuje się na przyjęcie pod swój dach siostry – Lily - która do Londynu ma przybyć z Nowego Jorku. Jednak życie nie jest usłane tylko różami i wkrótce kobiecie przyjdzie przekonywać inspektora Delaney’a, że nie ma ona nic wspólnego ze śmiercią męża. Co nie przeszkodzi jej oczywiście informować inspektora o szokujących okolicznościach tego wydarzenia. 

A do tego wszystkiego, nowy, niezwykle pociągający sąsiad – George Hazelton – okaże się być jedną z dwóch osób, które znają całą prawdę. Zajęta wprowadzaniem siostry na salony Frances zamartwia się, czy Reggie faktycznie został zamordowany. Aby odkryć prawdę wykorzysta nie tylko sąsiada, ale także swój spryt i talent do plotkowania.

 Czy morderca skrywa się w towarzystwie?

 

 Poradnik prawdziwej damy 
 

Przewodnik po plotkach i zbrodni 

 
Dianne Freeman zabiera nas do świata konwenansów, dobrych manier, plotek i… zbrodni!
 
Frances Wynn na dobre zadomowiła się wśród brytyjskich arystokratów. 
Sierpień jest miesiącem, w którym przedstawiciele klasy wyższej wyjeżdżają do swoich zamiejskich posiadłości celem rozpoczęcia sezonu polowania na ptactwo, jednak Frances nie interesuje polowanie ani na zwierzynę, ani na nowego męża. Marzy by spędzić wolny czas w Londynie z siostrą. Ale życie bywa przewrotne i Frances zostaje wciągnięta w intrygę, gdy życie traci jej przyjaciółka – Mary Archer – która była idealną kandydatką na żonę dla kuzyna Charles’a. Nieoczekiwanie Charles, podobnie jak wiele innych osób, będzie musiał zmierzyć się z oskarżeniami, gdy na jaw wyjdą ukryte przez Mary notatki z zasłyszanymi na temat socjety plotkami.
 • Czy denatka mogła być w rzeczywistości wyrachowaną szantażystką? 
 • Jakie sekrety skrywają dostojni znajomi Frances? 
 • Jaką rolę w rozwikłaniu zagadki odegra szarmancki sąsiad George? 

Frances wie, że musi się spieszyć, bo wkrótce może stać się kolejną ofiarą… 

 
 - Wciągająca powieść! Freeman z przymrużeniem oka spogląda na wiktoriańską socjetę. Fani gatunku będą zachwyceni! – Publishers Weekly
 
Udanego, zaczytanego weekendu życzy Wydawnictwo Warszawska Skarpa!
 
 
 

 

OTULINA - Klaudiusz Szymańczak

 
Morderstwo, które wstrząśnie małą społecznością, i ponura puszcza, która pożera ludzi żywcem.

Pewnej nocy czwórka licealistów wyrusza na wyprawę do Puszczy Kampinoskiej. 

Kilka godzin później tylko troje z nich wraca szczęśliwie do swoich domów.
Gdy ciało nastoletniej Hani zostaje znalezione na skraju lasu, jej rodzice – którzy zaledwie pół roku wcześniej przeprowadzili się z córką z Warszawy pod Kampinos w poszukiwaniu ciszy i spokoju – przeżywają swój najgorszy koszmar.
Okoliczni mieszkańcy również są wstrząśnięci, zwłaszcza że wiele wskazuje na to, iż mordercą jest ktoś z nich.
 
Co wydarzyło się tamtej nocy w samym sercu puszczy?
I kto tak naprawdę jest winien tragedii, która wpłynie na życie wielu osób?

***
Klaudiusz Szymańczak – autor powieści kryminalnych (Negatyw, Mroczny świt, Virga), scenarzysta, nauczyciel języka angielskiego. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach storytellingowych w Stanach Zjednoczonych, m.in. w New York Film Academy. Prywatnie miłośnik bulterierów, kina (a w szczególności starych filmów) i mocnej kawy.

 
 
 
 
 
 
 

 

GRA POZORÓW - Katarzyna Gacek

 

Kryminał obyczajowy, przy którym zapomnisz o całym świecie. Brawurowa intryga wciąga bardziej niż niejeden serial!

Milanówkiem wstrząsa wieść o zaginięciu autorki bestsellerowych kryminałów Moniki Banach. 

Kobieta oznajmia, że niebawem ukaże się jej nowa książka, po czym… zapada się pod ziemię.
 Zrozpaczona agentka pisarki zadanie odnalezienia swej najważniejszej klientki zleca Gai Stawskiej z kobiecej Agencji Detektywistycznej Czajka. 
Tropy, jak w najlepszej powieści, prowadzą w różnych kierunkach. 
 
Porwanie? 
Sprytny chwyt marketingowy? 
A może… morderstwo?
 
***
Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka, z wykształcenia psycholożka. Mistrzyni cosy crime. Ukończyła kurs detektywistyczny, pracowała w agencji, mieszka w małym miasteczku pod Warszawą. Jej powieść W jak morderstwo została zekranizowana (do obejrzenia na Netfliksie).
 
 
 
 
 
 
 

 

 


WYBRANA - Marek Stelar
 
KIEDY JEST TEN MOMENT, W KTÓRYM TRACISZ KONTROLĘ NAD SWOIM ŻYCIEM I ZISZCZA SIĘ NAJCZARNIEJSZY SCENARIUSZ?
 
Ile można dać siebie, kiedy nie ma się już niczego?
 

Komisarz Iwona Banach jest szefem zespołu realizującego zatrzymania osób. Podczas jednej z takich realizacji ginie jej kolega z zespołu, a ona sama zabija napastnika. Obarczona odpowiedzialnością za nieudaną akcję zostaje dyscyplinarnie zwolniona z policji, w tym samym czasie opuszcza ją wieloletni partner. Była policjantka z wilczym biletem jest łakomym kąskiem dla ludzi z półświatka i kiedyś musi nastąpić ten moment, gdy zostawiona sama sobie, zmieniając prace na coraz gorsze stoczy się na samo dno i nie będzie miała wyjścia. 
 
 
Jak nisko trzeba upaść, żeby móc się odrodzić jako człowiek? 
 
 
PIERWSZA CZĘŚĆ NOWEJ SERII KRYMINALNEJ AUTORA BESTSELLERÓW!
 
 
 
 
 
 

 

 

 

NIEPAMIĘĆ - Marek Stelar

PODINSPEKTOR SUDER NIE MA JUŻ NIC DO STRACENIA. ZOSTAŁA MU TYLKO ZEMSTA
 
Nazywam się Dariusz Suder. 
Mam czterdzieści dziewięć lat i tytanową płytkę w czaszce. Nie pamiętam sporej części swojego życia, wiele jego fragmentów straciłem bezpowrotnie. Wiele również wskazuje na to, że popełniłem zbrodnię. Niejedną zbrodnię… 
 
Podinspektor Dariusz Suder, parę tygodni po spotkaniu koordynacyjnym polskich i niemieckich służb policyjnych w Szczecinie, wyjeżdża na spotkanie do Berlina i przy okazji zabiera ze sobą żonę i córkę. Dwa miesiące później Suder budzi się ze śpiączki w berlińskiej klinice. 
Cierpi na amnezję. Został postrzelony w głowę, a jego żona i córka zginęły na parkingu przy autostradzie nieopodal małej podberlińskiej miejscowości.
Akcja przejęcia narkotyków, zorganizowana przez szczecińską policję we współpracy z meklemburskim Bundeskriminalamtem kilka tygodni po napadzie na Sudera, zakończyła się tragicznie. W strzelaninie i eksplozji zginęło wielu policjantów i członków gangu biorącego udział w przemycie kokainy. 
Tropy prowadzą do córki Sudera i kogoś, kto znał szczegóły tajnej akcji. 
Takich osób nie było wiele, ale Suder był jedną z nich.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
Dobra żona - Darby Kane
 
 -  Toksyczny związek, spirala tajemnic emocje od pierwszej do ostatniej strony. Nie sposób się oderwać - Alicja Sinicka

GDZIE PRZEBIEGA GRANICA MIĘDZY MIŁOŚCIĄ A NIENAWIŚCIĄ?

Pewnego dnia Aaron, idealny mąż i uwielbiany nauczyciel, znika bez śladu. 
Jak się wkrótce okazuje, nie jest to pierwszy taki przypadek – na przestrzeni ostatnich lat w okolicy doszło do serii nigdy niewyjaśnionych zaginięć studentek.

Mieszkańcy miasteczka zamartwiają się tym, co mogło się stać z ukochanym przez wszystkich Aaronem.

Jedynie Lila, jego żona, jest dziwnie spokojna

 • Dlaczego??
***
Darby Kane – dawniej prawniczka, dziś nagradzana autorka powieści, w których najważniejszy jest suspens. Mieszka w Kalifornii, gdzie schroniła się przed chłodem rodzinnej Pensylwanii. Kiedy nie pisze książek, można ją znaleźć przed telewizorem oglądającą thrillery, filmy grozy i kryminały.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Ta, która przeżyła - Lisa Jackson
 
 
BESTSELLER "The New York Times"

Lisa Jackson, autorka bestsellerowej „Paranoi” powraca z nowym thrillerem!
 
Kara McIntyre przez całe swoje życie była tą, której udało się przeżyć. Osierocona w wieku siedmiu lat, straciła najbliższą rodzinę w wyniku brutalnego morderstwa. Od tamtego czasu wciąż szuka spokoju, który po dwudziestu latach od tamtych wydarzeń znów może zostać zburzony. 
Przeszłość daje o sobie znać… Z więzienia zwolniony zostaje Jonas – brat Kary. 
Prasa kolejny raz wietrzy sensację. A na domiar złego Kara zaczyna otrzymywać zaszyfrowane wiadomości od starszej siostry Marlie. 
 • Siostry, po której ślad zaginął tamtego pamiętnego, świątecznego wieczoru. 
 • Siostry, która zdążyła wtedy wyszeptać złowieszcze: ani słowa… 

Gdy dookoła zaczynają ginąć ludzie, Kara uzmysławia sobie, że jest ostatnim celem mordercy. 

 
Już  raz udało jej się przeżyć. 
Czy uda jej się znowu?
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

Hotel na uboczu - Dorota Glica

 

Zawsze chciał zabić, czekał tylko na idealną okazję

NOWY THRILLER PSYCHOLOGICZNY AUTORKI BESTSELLEROWYCH „ZNAJDĘ CIĘ, CÓRECZKO” ORAZ „NIE IDŹ TAM”.

 

Rankiem, w jeziorze, przy luksusowym hotelu na Mazurach, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okazuje się, że to popularna youtuberka, którą zaproszono, by nagrała film promujący obiekt w internecie.

 • Co wydarzyło się ubiegłej nocy? 
 • Jakie mroczne tajemnice ukrywają goście, zamieszkujący poszczególne pokoje? 
 • A może za brutalnym zabójstwem stoi ktoś z obsługi obiektu?
Ktoś wyciął jej napis na plecach…
 • Co takiego? 
 • Jakieś słowo czy całe zdanie? 
 • I kto to był? Miejscowy czy ktoś przyjezdny? 
 • Zabił pod wpływem emocji czy z wyrachowania?
 
 
 

 

 
 

 

 

 

Żona Lobotomisty - Woodruff Samantha, Greene Woodruff
 

GENIALNA POWIEŚĆ HISTORYCZNA O PEŁNEJ PASJI KOBIECIE, CZARNEJ KARCIE W HISTORII PSYCHIATRII I O KIEŁKUJĄCYM, NIEUNIKNIONYM KOSZMARZE.


Od kiedy jej brat odebrał sobie życie po pierwszej wojnie światowej, Ruth Emeraldine decyduje się pomagać ludziom cierpiącym z powodu chorób psychicznych. 
 
Zakochuje się w charyzmatycznym Robercie Apterze – genialnym lekarzu i orędowniku nowej radykalnej terapii – lobotomii. Ruth wierzy, że jest to cudowny lek. 
Kiedy jednak jej mąż traci kontrolę nad sobą i wpada w złudną megalomanię, Ruth nie może dłużej ignorować swoich rosnących podejrzeń. Robert operuje pacjentów nie zważając na nic, często z przerażającymi rezultatami, a wrażliwa młoda matka Margaret Baxter ma się stać jego kolejną ofiarą.
Tylko Ruth może ją ocalić – ją i dziesiątki innych ludzi – od przerażających konsekwencji ambicji Roberta.
 
 Inspirowana szokującym rozdziałem w historii medycyny, przejmująca historia kobiety walczącej przeciwko najbardziej ponurym okolicznościom.

 

 
 
 
 
 

BEZ WYBORU - Agnieszka Płoszaj

Potworna zbrodnia. 
Namiętność sprzed lat.
I przeszłość, 
która nie daje o sobie zapomnieć.

W trakcie Festiwalu Światła w Łodzi dochodzi do makabrycznego odkrycia. W jednej z instalacji świetnych znalezione zostają zwłoki znanej dziennikarki. 

Na ciele kobiety zabójca wyciął nazwisko młodej śledczej Zoi Sterlak, która rok wcześniej odeszła ze służby w atmosferze skandalu i zaszyła się w rodzinnym Rovinj na wybrzeżu Chorwacji.
Zoja wraca do Polski, aby uporządkować swoje sprawy, a jej dawni policyjni partnerzy – w tym Kardas, z którym w przeszłości łączył dziewczynę płomienny romans – przekonują ją, by pomogła im w śledztwie.
Nieczyste interesy, duże pieniądze i namiętności ściągają na Zoję prawdziwe niebezpieczeństwo. Bezkompromisowa policjantka na przekór wszystkiemu angażuje się w rozgrywkę z zabójcą.
**
Agnieszka Płoszaj – autorka powieści kryminalno-obyczajowych (Czarodziejka, Ogrodnik, Bigamista). Doskonale rozumie, czym jest dobry kryminał, a zwłaszcza jego społeczny kontekst. W swoich powieściach zręcznie splata intrygę z wątkami historycznymi. Prywatnie jest mamą Nataszy i Poli. Kocha malarstwo, absurdalny humor Monty Pythona i dobry film. W życiu kieruje się zasadą, że jak czegoś nie wolno, to trzeba szybko i skutecznie. I zazwyczaj z uśmiechem.

 

PREMIERA 22.02.2023

 

Polecamy na: https://czest.info/książki

 PÓŁMISTRZ - Mariusz Czubaj
 
W tej rozgrywce każdy zły ruch będzie śmiertelny

W przededniu drugiej wojny światowej z Gdyni do Buenos Aires polska reprezentacja wyrusza na olimpiadę szachową na pokładzie transatlantyku „Przyszłość”. Wkrótce na statku dochodzi do wyjątkowo brutalnej zbrodni, a w oczodole ofiary morderca umieszcza szachowy pion.

Śledztwo w tej nietypowej sprawie prowadzi tajemniczy pasażer, Edward Abramowski. I ma powody, aby przypuszczać, że za morderstwem kryje się coś więcej.
Wśród znakomitych pasażerów znajdują się między innymi: ekscentryczny literat Witold Gombrowicz, genialni szachiści Savielly Tartakower i Mieczysław Najdorf, a także strzegąca swych sekretów Nina, która do stracenia ma niemal tak wiele jak sam Abramowski.

W luksusowych wnętrzach statku rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę.

 
**

Mariusz Czubaj – dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017 roku). Profesor antropologii na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Autor popularnych powieści kryminalnych przetłumaczonych m.in. na angielski, niemiecki, turecki, ukraiński i włoski. Saksofonista jazzowy i szachista.

 
 
 
 

 

 


KABALISTA - Remigiusz Mróz

TYM RAZEM BEHAWIORYSTA BĘDZIE MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NAJGORSZYM KOSZMAREM


Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy.

Zeznania dziewczyny zostały uznane za niewiarygodne, sprawcy nigdy nie zaczęto szukać, a śledztwa nie wszczęto. Kiedy Rosa zjawia się na miejscu, orientuje się, że w Opolu panuje zmowa milczenia. Nie ma innego wyjścia, niż zwrócić się do jedynej osoby w prokuraturze, której ufa.

Gerard Edling został jednak odsunięty na boczny tor przez nową szefową i nie jest w stanie zaoferować pomocy. Dziennikarce udziela jej niespodziewanie lokalny jasnowidz, od lat odnajdujący zaginione lub martwe osoby, zwany Kabalistą z Chabrów.

 
**
Remigiusz Mróz – polski doktor nauk prawnych i pisarz urodzony 15 stycznia 1987 roku. Jest Absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie w Kolegium Prawa ukończył studia z wyróżnieniem. Jest ambasadorem kampanii przeciwko przemocy kobiet „Kocham. Szanuję” oraz laureatem konkursu Krajowej Izby Gospodarczej „Polska Cyfrowa 2020+”. Napisał też kilka artykułów naukowych, ale popularność zyskał dzięki bestsellerowym pozycjom książkowym.
 
 
 

 

NIEBEZPIECZNA PROPOZYCJA - MAX CZORNYJ

 

W TEJ HISTORII NIC NIE JEST TYM, CZYM SIĘ WYDAJE.
 
Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic rodu di Sant’Angelo, oraz Pilot, który wybiera się w swoją ostatnią podróż. 
Czwórka bohaterów połączonych mroczną tajemnicą próbuje stanąć twarzą w twarz z prawdą o człowieku, która nie zawsze bywa łatwa do przełknięcia. 
 
CZY MOŻNA EKSPERYMENTOWAĆ Z UCZUCIAMI I BEZKARNIE PRZEKRACZAĆ WŁASNE GRANICE? A MOŻE MIŁOŚĆ WCALE NIE WYMAGA WYŁĄCZNOŚCI?

Polecamy na: https://czest.info/książki