Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wysyłanie paczek zagranicznych — czyli jak wysłać coś za granicę?

 

W dzisiejszych czasach bez problemu możemy kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie. Jednak nie chodzi tutaj tylko o kontakt przy pomocy Internetu. Obecnie bez większych problemów możemy wysłać paczkę, czy też list na drugi koniec świata. Jednak, zanim zaczniesz wysyłać przesyłki zagraniczne, poznaj najbardziej opłacalne opcje, które umożliwią Ci bezpieczną wysyłkę paczki.

Wybierz kuriera

Nie da się ukryć, że firmy kurierskie są najczęściej wybierane, kiedy chcemy wysłać jakąś paczkę krajową lub za granicę. Najczęściej korzystamy z takich firm jak DHL, GLS, FedEx, czy DPD. Do tego, na krajowym podwórku, dochodzą jeszcze inne sposoby takie jak Paczkomaty. Dużą zaletą związaną z wybieraniem tej opcji jest przede wszystkim szybsza dostawa, pewność, że paczka dotrze w idealnym stanie, a przy tym będziemy mogli wysłać ją niemal wszędzie, gdzie tylko będziemy chcieli. Jeśli chodzi o czas przesyłki, to zawsze zależy on od tego, w jak odległe miejsce chcemy nadać paczkę, jednak bardzo często wystarczą 2-5 dni, aby ucieszyć kogoś bliskiego miłym podarunkiem. Oprócz tego kurier przyjedzie pod nasze drzwi i odbierze przesyłkę, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić cennego czasu na szukanie odpowiedniego punktu obsługi klienta.
Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chcemy wysłać pojedynczą paczkę i ma ona zostać wysłana bardzo daleko. Wtedy zazwyczaj musimy zmierzyć się z naprawdę wysokimi cenami, co w konsekwencji sprawia, że sama wysyłka przestaje być dla nas atrakcyjna. Dlatego też coraz częściej korzystamy z firmy pośredniczących, brokerów, którzy pozwalają nam wybrać najbardziej opłacalną ofertę wysyłki.

Porównaj oferty

Duża ilość firm kurierskich to korzyść dla klientów, gdyż mogą znaleźć idealną ofertę dla siebie. Problem pojawia się wtedy, gdy nie możemy zdecydować się na wybór jednej firmy. Wtedy z pomocą przychodzą firmy, które pośredniczą między kurierami a klientami. Głównym ich atutem jest to, że dają możliwość porównania w jednym miejscu wszystkich ofert, cen, czasu dostawy i kierunków dostawy.

Sprawdź ofertę poczty

Jeśli chcemy mieć pełny obraz związany z różnymi formami dostawy paczek za granicę naszego kraju, to trzeba też wspomnieć o tradycyjnej poczcie. Problem związany z tą alternatywą jest stosunkowo niska cena, która niestety wiąże się z dłuższym czasem dostawy i często niższą jakością usług. Poza tym niestety musimy nadać przesyłkę w placówce pocztowej. Do wyboru można wybrać wysyłki priorytetowe lub tez ekonomiczne. W pierwszym przypadku paczka zazwyczaj dostarczana jest drogą lotniczą, z kolei paczki ekonomiczne dostarcza się drogą morską lub lądową. Alternatywą jest również wybranie przesyłek ekspresowych, jednak wiąże się to już z koniecznością poniesienia znacznie większych kosztów. Poza tym warto zdawać sobie sprawę z tego, że w niektórych krajach można wysłać paczki z zadeklarowaną wartością.