Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Samodzielne malowanie elewacji domu krok po kroku

Wbrew pozorom samodzielne malowanie elewacji domu nie jest takie trudne jak mogłoby się początkowo wydawać. Sprawdź jak bezproblemowo i sprawnie pomalować elewację.
Ponowne malowanie elewacji domu powinno się odbyć co kilkanaście lat.

Za takim działaniem przemawiają głównie względy estetyczne, ale jest to także dobry moment na przegląd stanu technicznego elewacji domu. Niestety wciąż wiele osób zaniechuje to działanie bowiem obawiają się, że do odnowy elewacji konieczna jest kosztowna ekipa remontowa. Nic bardziej mylnego! Dziś mamy nieograniczoną ilość możliwości, która pozwala nam na sprawne, bezproblemowe i przede wszystkim samodzielne malowanie elewacji domu. Zobacz jak prawidłowo pomalować dom.

Malowanie elewacji krok po kroku

Wybór odpowiedniej farby

Warto pamiętać, że wybór farby nie powinien być determinowany chwilowymi zachciankami czy nieprzemyślanymi pobudkami. Najlepiej wybrać farbę, która doskonale wpasuje się zarówno w charakter okolicy jak i aranżację i styl domu. Nie zapominajmy także o zapoznaniu się z istotnymi instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniach z farbą.

Czas na rusztowanie elewacyjne

Na szczęście zakup tego sprzętu nie jest konieczny bowiem istnieje możliwość jaką jest wynajem rusztowania elewacyjnego. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli decydujemy się na mniejsze lub większe prace remontowe związane z domem, które wymagają przebywania na wysokości.
Decydując się na bezpieczne i solidne rusztowania elewacyjne warto skorzystać z usług http://www.slv-group.eu/ bowiem ich rusztowania można dostosować z uwzględnieniem swoich indywidualnych potrzeb.

Prawidłowe przygotowanie domu i elewacji

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy nie tylko dokładnie sprawdzić stan techniczny elewacji, ale także powinno się zabezpieczyć folią okna, drzwi i powierzchnię przydomową, czyli te elementy, których nie chcemy malować. Kiedy podczas sprawdzania stanu technicznego napotkamy rysy lub pęknięcia możemy je bez problemu wyeliminować na przykład z pomocą zaprawy murarskiej. Niestety większe uszkodzenia i dziury wymagają nieco więcej pracy, i w tym przypadku należy je wypełnić odpowiednim materiałem po czym powinno się zabezpieczyć je siatką zbrojeniową. Kolejnym krokiem jest finalne zaszpachlowanie wszystkich mankamentów. Nie zapominajmy także, że po wszystkim konieczne jest wyczyszczenie elewacji przy pomocy pacy ściernej. Tak przygotowaną powierzchnię można zagruntować przed późniejszym malowaniem.

Dostosowanie się do warunków pogodowych

Najlepszym czasem na malowanie elewacji jest ciepły, aczkolwiek niezbyt słoneczny dzień. Zarówno wiatr, deszcz, chłód jak i nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych może negatywnie wpłynąć nie tylko na farbę czy szybkość malowania, ale także na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Malowanie

Pamiętajmy, że malowanie elewacji powinno odbywać się jednym ciągiem. Dlaczego? Otóż malowanie ‘na raty’ może powodować nierównomierny koloryt, a także plamy na elewacji. A wszystko to będzie wymagało ponownego malowania całości. Więc jeśli chcemy, aby elewacja była równomiernie pomalowana powinniśmy zrobić to od razu nie pozostawiając czasu na przerwy.