Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jakie właściwości ma czarny węgiel na skórę?

 

Naturalne kosmetyki z czarnego węgla cieszą się sporą popularnością od wielu lat. Nic w tym dziwnego skoro sam węgiel znakomicie wpływa na cerę, jest tani, wydajny oraz nietoksyczny. W dodatku ma zbawienne właściwości dla naszej skóry, o których przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy

Wykorzystywanie węgla aktywnego na skórze sprawia, że wyzbywamy się z niej bakterii oraz grzybów. Zatem doskonale sprawdzi się u osób, które mają problemy z trądzikiem, czy nawet z tłustą cerą. Szczególnie zaleca się w tym celu kupować maseczki oraz kremy z czarnym węglem, gdyż ich regularne stosowanie może wyleczyć nawet grzybicę. Produkty z tym składnikiem można zakupić w wielu sklepach z naturalnymi kosmetykami, a jednym z nich jest sklep internetowy triny.pl.

Przeciwko porom

Wiele osób boryka się z problemem rozszerzonych porów. Co ciekawe również w tym przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie na skórę czarnego węgla, gdyż doskonale zwęża pory, a nawet je odblokowuje. Wszystko dzięki właściwościom oczyszczającym, z których słynie. Do tego bardzo szybko można odczuć znacznie gładszą i zmatowioną skórę. Przy regularnym stosowaniu widocznie zmniejszy się ilość tak znienawidzonych przez kobiety zaskórników. Standardowo zaleca się używać maseczki raz na dwa tygodnie.

Skoro mowa o matowieniu skóry...

Warto jednak podkreślić, że węgiel aktywny jest szczególnie wskazany dla osób, które mają tłustą skórę. Wszystko dzięki temu, że prowadzi do zmatowienia skóry. To oznacza, że osoby, które mają suchą skórę, powinny ostrożnie wykorzystywać produkty na bazie węgla aktywnego.

Złuszcza skórę

Dzięki drobnym pęcherzykom węgiel posiada również właściwości chłonne. Dlatego też może posłużyć jako peeling do skóry. Łącząc właściwości, o których była mowa powyżej, węgiel doskonale sprawdzi się również jako maseczka, a nawet odżywcze serum, stając się tym samym idealnym kosmetykiem naturalnym, który każda kobieta powinna posiadać w swojej kosmetyczce.

Pomaga w łagodzeniu ugryzień oraz podrażnień

Bardzo przydatna może być również informacja związana z tym, że węgiel aktywny można skutecznie wykorzystywać na rany oraz ukąszenia. Jego właściwości sprawiają, że wszystkie rany zaczynają goić się znacznie szybciej. Poza tym warto mieć ze sobą węgiel aktywny w torebce, kiedy planujemy udać się na biwak, czy chcemy nocować pod namiotem. W razie ukąszeń pszczół, komarów, czy ugryzienia przez jakieś zwierzę, węgiel wyciągnie wszelkie toksyny, oczyści zakażone miejsce oraz zmniejszy ból.

Inne właściwości węgla czarnego

Węgiel aktywny znany jest szczególnie ze swojego pozytywnego działania na skórę, jednak prawda jest taka, że można z powodzeniem stosować go również na włosy. Podobnie, jak w przypadku skóry spowoduje usunięcie toksyn, oczyszczenie, czy zmniejszenie ilości wytwarzania sebum. Do tego włosy staną się gładsze i łatwiej będzie nad nimi zapanować. Dodatkowo jest skuteczną bronią przeciwko łupieżowi.