Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Chcesz odmienić swoje wnętrze? Wybierz odpowiednią lampę sufitową!

 

Trudno kwestionować fakt, że oświetlenie jest niezbędnym elementem każdego pomieszczenia. Warto wspomnieć, że lampy mają nie tylko funkcję użytkową, ale również estetyczną. Odpowiednio dobrane klosze i wielkość modeli potrafią nadać wnętrzu inny, oryginalny charakter. Trzeba pamiętać, by przy wyborze lampy sufitowej kierować się kilkoma ważnymi zasadami.

Styl aranżacji

Lampy sufitowe i reszta wyposażenia powinny stanowić spójną całość, dlatego ważne jest dopasowanie modeli lamp do konwencji i stylu aranżacji. Warto wiedzieć, że w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych dominują proste, geometryczne kształty. W takich przestrzeniach świetnie sprawdzają się szklane lampy, które nie zaburzają myśli przewodniej wystroju czyli prostoty. Do wnętrz industrialnych doskonale nadają się klosze metalowe o różnych barwach. Jeśli myślimy o aranżacji w stylu glamour, nie możemy zapomnieć o żyrandolach. Są one nieodłącznym elementem tego rodzaju stylizacji. Żyrandole mogą występować w klasycznych wersjach – kryształu z dodatkiem mosiądzu oraz nowoczesnych – z tworzyw sztucznych. Dopiero po ustaleniu stylu całej aranżacji i tym samym lamp, możemy zastanowić się nad ich kolorem i wielkością. Szeroki wybór oryginalnych lamp sufitowych znajduje się na: https://www.cudownelampy.pl/lampy-sufitowe.html. Na stronie dostępne są nowoczesne i tradycyjne modele o różnych kształtach.

Rozmiary lamp sufitowych

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale istnieje zasada pozwalająca obliczyć średnice lampy sufitowej do konkretnego pomieszczenia. Wystarczy zmierzyć wysokość i szerokość pomieszczenia, zamienić wartości na centymetry i pomnożyć przez 2,5. Wynik wskazuje średnicę, którą powinna mieć lampa sufitowa. Jeśli zamierzamy umieścić lampę w jadalni nad stołem, musimy wziąć pod uwagę jego wymiary. Z zasadny, średnica lampy powinna być około 30 cm mniejsza nić długość stołu. Lampy wiesza się 70-75 cm nad stołem.

Łączenie stylów

Mimo, że aranżacja powinna mieć styl przewodni i w zasadzie jedną główną konwencję, niektórzy próbują eksperymentować z zestawianiem ze sobą różnych dodatków. Okazuje się, umieszczając industrialny klosz o mocnej barwie w nowoczesnym, minimalistycznym pomieszczeniu, nadamy mu niepowtarzalny, nowy charakter. Interesującym pomysłem jest również łączenie ze sobą kilku lamp sufitowych i tworzenie z nich całości. Poza tym, warto wspomnieć, że w niektórych pomieszczeniach odradza się umieszczanie żyrandoli, głównie ze względów bezpieczeństwa, np. w pokoju dzieci albo w łazience. Nie mniej jednak, decydując się na wiszący żyrandol w łazience możemy stworzyć w niej salon relaksu. Przestrzeń od razu nabierze innej energii, wyglądu i charakteru. Niekiedy łączenie ze sobą na pozór sprzecznych stylów owocuje genialnym efektem wizualnym. Trzeba być jednak ostrożnym i rozważnym w takich zestawieniach, bo oryginalność od kiczu dzieli czasami jeden krok.
Przearanżowanie wnętrza albo zmiana jego charakteru wcale nie jest trudna. Wystarczy odrobina pomysłowości, inspiracji i kreatywności, by stworzyć coś naprawdę nietuzinkowego. Kto by pomyślał, że elementem, który w tak widoczny sposób wpływa na wygląd pomieszczenia jest lampa sufitowa?