Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak usprawnić procesy produkcyjne?

Podstawą działania każdego przemysłu jest produkcja, dlatego firmy dążą do zmaksymalizowania zysków, wprowadzając nowe technologiczne rozwiązania, które w znacznym stopniu zwiększają i usprawniają proces wytwarzania towarów. Automatyka przemysłowa jest więc niezastąpiona zarówno w dużych fabrykach, jak i mniejszych firmach, warto więc zwrócić na nią szczególną uwagę.

Automatyka przemysłowa- co to jest?

Automatyka przemysłowa jest działem, który skupia się na zautomatyzowaniu wszystkich procesów produkcyjnych, czyli dzięki niej różnego rodzaju maszyny, produkcyjne linie, urządzenia kontrolno-pomiarowe, sterujące maszyny czy komputery przemysłowe mogą podnosić i jakość produkcji i jej ilość. Oczywiście wszystkie urządzenia muszą być prawidłowo dobrane, tylko wtedy będzie można liczyć na konkretne efekty. W tej kwestii warto sięgnąć do pewnego źródła informacji https://consteel-electronics.com/komputery-przemyslowe i sprawdzić jakie rozwiązania sprawdzą się w konkretnym przemyśle.

Automatyzacja-wady i zalety

Przemysłowa automatyzacja wykorzystywana w dzisiejszych czasach na dużą skalę, bo korzystają z niej zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy ma swoje wady i zalety.

Zalety automatyzacji:

  • daje znacznie większe możliwości produkcyjne
  • odpowiednio dobrane procesy pozwalają w dużym stopniu na zwiększenie wydajności, a niestety możliwości człowieka są ograniczone i nie jest w stanie pracować tak efektywnie, jak maszyna
  • daje możliwość wyeliminowania błędów przy produkcji, co wpływa bezpośrednio na jakość wyrobów. Programując odpowiednio maszyny, będą pracowały według wytycznych aż do ich zmiany. Praca ludzkich rąk niestety często niesie za sobą wymierne efekty.
  • zapewniają powtarzalność wyrobów. Niestety człowiek nie jest w stanie wykonać kilkuset elementów identycznych a maszyny jak najbardziej. Wystarczy tylko program.

Wady automatyzacji:

Niestety automatyzacja przemysłowa ma także swoje wady, do których zaliczyć trzeba:

  • koszty. Nowoczesne maszyny owszem wpływają pozytywnie na procesy produkcyjne, jednak koszt ich zakupu często przekracza możliwości finansowe firmy.
  • części zamienne, które również będą generowały koszty, a dodatkowo nie zawsze są dostępne. Jeśli zajdzie potrzeba wymiany danego elementu niejednokrotnie trzeba go dopiero zamawiać, a co za tym idzie maszyna, która nie będzie pracowała, nie będzie też zarabiała.
  • konieczność serwisowania maszyn. To jest priorytet, by działały poprawnie. Czasem drobna usterka może spowodować zatrzymanie całej linii produkcyjnej, więc systematyczny przegląd urządzeń jest konieczny.

Warto zainwestować w automatykę?

Jak najbardziej tak. Mimo kosztów, jakie początkowo trzeba ponieść zautomatyzowanie przemysłu, przyniesie zwiększenie zysków. Dobierając odpowiednie maszyny i sterując nimi, również w prawidłowy sposób można liczyć, że inwestycja szybko się zwróci. Na pewno automatyka w znacznym stopniu wpłynie także na prestiż firmy, gdyż mając wiele nowoczesnych urządzeń, będzie bardziej profesjonalna, co na pewno docenią klienci.