Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Naczepa wywrotka dla branży budowlanej - 4 najważniejsze parametry

Naczepy to konstrukcje powszechnie stosowane w transporcie. Wywrotki dedykowane do przewozu materiałów budowlanych należą do kategorii pojazdów pracujących w intensywnych i trudnych warunkach. Wybór sprzętu powinien zostać oparty na parametrach niezbędnych do prawidłowego wykonania pracy. Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze naczepy samowyładowczej?

Wywrotka — zastosowanie w transporcie materiałów budowlanych

Naczepy wywrotki stosuje się do transportu materiałów sypkich, takich jak gruz, ziemia, asfalt czy też kamienie. Surowce te cechują się wysoką twardością i różnorodną strukturą. Każdy etap przewozu generuje możliwość uszkodzenia konstrukcji naczepy. Szybki załadunek i rozładunek narażają skrzynię na naruszenie powierzchni spowodowane mechanicznym tarciem materiałów o ściany. Transport natomiast powoduje nacisk ładunku na ściany skrzyni, a im trudniejsza droga do pokonania, tym większe są chwilowe naprężenia.

Najważniejsze parametry naczepy samowyładowczej

Nowoczesne systemy transportowe służące do przewozu materiałów budowlanych nieustannie muszą radzić sobie ze wspomnianymi problemami. Jakie parametry gwarantują niezawodność naczepy?

Maksymalna ładowność przy niskiej masie własnej

Duża ładowność oszczędza czas, pieniądze oraz sam sprzęt. Im więcej ładunku jesteśmy w stanie umieścić w wywrotce, tym mniej cykli załadunku i rozładunku będziemy musieli wykonać, znacznie wydłużając żywotność pojazdu.

Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki zastosowaniu naczep z rodziny Super Light stworzonych przez Wielton, producenta pojazdów. Umożliwiają one trzymanie się rygorystycznych przepisów transportowych stanowiących o maksymalnej wadze naczepy z przewożonym ładunkiem. Jeden z modeli Wielton, wywrotka Weight Master wyróżnia się niską masą własną - od 4850 kg (dla 23m3), zapewniając przy tym wysoką wytrzymałość i niezawodność podczas transportu.

Solidna konstrukcja 

Skrzynie naczep przeznaczonych do zastosowań budowlanych są zbudowane z trwałych materiałów, najczęściej stali konstrukcyjnych, takich jak stal Hardox 450. Ta trudnościeralna blacha o doskonałych właściwościach wytrzymałościowych jest odporna na wgniecenia. Znacznie wydłuża też okres żywotności pojazdu, nawet mimo użytkowania w trudnych warunkach i wysokiej eksploatacji.

Ramy wywrotek naczep marki Wielton są wykonane z solidnej stali S700 odpornej na rozciąganie, ścieranie, odkształcenia plastyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. 

Komfort użytkowania i łatwość obsługi

Im łatwiejsza obsługa wywrotki, tym więcej przeprowadzonych cykli transportowych. Na przykład nowoczesne naczepy samowyładowcze Strong Master wyposażone są w skrzynię w kształcie rynny zwężaną ku przodowi, która skutecznie zapobiega przywieraniu materiału do ścian. Dzięki temu rozładunek trwa znacznie krócej niż przy zastosowaniu standardowych rozwiązań.

Bezpieczeństwo

To jeden z najważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu wywrotki. Sprzęt musi być dostosowany do warunków, w jakich będzie eksploatowany. W branży budowlanej to wyładunek, szczególnie w ciężkim terenie i ryzyko wywrotu pojazdu, może stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników. Wielton doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w swoich super lekkich wywrotkach stosuje rozwiązania mające za zadanie poprawić sztywność i stabilność konstrukcji ramy, a przy tym zmniejszyć ryzyko wywrotu. Każdy pojazd i wszystkie rozwiązania stosowane przez firmę przechodzą szereg testów – są rygorystycznie sprawdzane, zanim trafią do szerokiej produkcji.