Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Na oczyszczalni biologicznej zyskasz nie tylko pieniądze

Nie brzmi to ani odrobinę zachęcająco, ale przez wiele lat działania ekologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków powstało już całkiem sporo badań, które dowodzą, że wykorzystanie do celów gospodarczych ścieków resztkowych jest nie tylko ekonomiczne, ale i… zdrowe.

Nawóz to nawóz

Czystość ścieków opuszczających nowoczesną przydomową oczyszczalnię to, jak informują sprzedawcy z serwisu https://oczyszczalnie24.eu/15-oczyszczalnie-biologiczne, około 97%. To znaczy, że w całkowitej masie znajduje się około 3% różnego rodzaju związków organicznych. Większość z nich, jak wykazały badania naukowe, może być przyswajana przez rośliny lub wykorzystywana przez mikroorganizmy glebowe, a jedno i drugie sprzyja uzyskiwaniu większych plonów w amatorskich ogrodach i warzywnikach. Choć stężenie takiego „nawozu” jest zdecydowanie mniejsze niż mieszanek nawozowych, to wydaje się, że rośliny lepiej reagują na takie naturalne i regularnie dostarczane związki, niż na okresowe, ale bardzo silne wzrosty stężeń.

Oczyszczalnia biologiczna zmniejsza ryzyko chorób

Szambo nigdy nie jest idealnie zamknięte. Jego zbiornik z dużą strefą beztlenową jest idealnym siedliskiem dla wielu potencjalnie szkodliwych drobnoustrojów. Ekosystem ekologicznej oczyszczalni ścieków jest dla nich wybitnie nieprzyjazny – giną tam szybko i bakterie kałowe i na przykład paciorkowce, które w szambie mogą się całkiem nieźle rozwijać. I choć nawet sami naukowcy przyznają, że dobrze utrzymane szambo nie powinno być źródłem zakażeń, to jednak na pewno nie będzie niczym złym, jeśli nawet to niewielkie ryzyko wyeliminuje się całkowicie.

Coś mniej oczywistego

Są jeszcze jedna ciekawe badania z 2012 roku z Hiszpanii, których niestety nikt nie powtórzył, ale wydaje się, że taki mechanizm może mieć miejsce. Otóż ludzi, którzy decydują się na użycie instalacji ekologicznej oczyszczalni ścieków są szczęśliwsi. Pewnie dotyczy to tylko tych, którym dobro planety jakoś szczególnie leży na sercu, ale dobre i to. Jeśli można sobie poprawić samopoczucie tym, że robi się coś dla czystszego środowiska, to na pewno będzie to dodatkowym atutem dla tych, którzy zastanawiają się, czy jest sens kupować ekologiczną oczyszczalnię. Odpowiadamy: jest, i to nawet gdyby się okazało, że dzięki niej wcale nie jest się od razu szczęśliwszym.