Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Segmentacja baz danych – efektywne działania marketingowe

 
 

Minęły już czasy, gdy wprowadzane na rynek produkty i usługi przeznaczone były dla masowego klienta. Obecnie analitycy rynku i specjaliści ds. marketingu segmentują rynek, dzieląc odbiorców na kilka, a nawet kilkanaście oddzielnych grup klientów. Segmentacja klientów pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, kto będzie odbiorcą produktów, bądź usług oferowanych przez firmę, jak przygotować przekaz reklamowy dla odpowiednich grupy potencjalnych klientów, aby przyciągnąć ich uwagę i zainteresować ofertą. Dlatego prawidłowa segmentacja rynku jest niezbędnym elementem wykorzystywanych w trakcie opracowywania strategii przez współczesne firmy. Właściwe przeprowadzenie procesu segmentacji i wykorzystanie jej w planowanej strategii powinno zapewnić firmie długotrwały sukces.


Czym jest segmentacja rynku?

Każde współczesne przedsiębiorstwo ukierunkowane na długofalowe działanie i sukces rynkowy gromadzi dane osobowe klientów. Zbiera także informacje dotyczące ich zainteresowań, preferencji zakupowych i sposobu zachowania. Wszelkie działania związane z przetwarzaniem informacji zawartych w zgromadzonych bazach danych mają na celu wspomaganie działań marketingowych. Segmentacja klientów pozwala wyodrębnić grupy klientów o podobnych potrzebach i zainteresowaniach, aby prowadzone działania marketingowe wywołały określone reakcje.
Kampania reklamowa ukierunkowana na konkretną grupę

Segmentacja rynku przeprowadzona jest na podstawie różnych kryteriów, m.in. konkretnych danych demograficznych i ma na celu wyodrębnienie jednorodnych grup odbiorców. Na podstawie danych można zbudować profil klienta, a następnie określić i opracować skuteczną strategię marketingową, która w konsekwencji prowadzonych działań będzie miała przełożenie na wyniki sprzedaży. Do każdej z grup potencjalnych klientów zostanie zastosowana odpowiednia strategia i właściwy przekaz.


Kryteria stosowanie podczas segmentacji

Do podstawowych danych wykorzystywanych w procesie segmentacji należą dane socjodemograficzne (płeć, wiek, adres), jak również informacje o preferencjach, przyzwyczajeniach i zachowaniach konsumentów. Do innych ważnych danych branych pod uwagę należą stan cywilny, wykształcenie oraz liczby członków rodziny, a także cyklu życia rodziny. Pozostałe dane, które wyznaczają pewien styl życia to m.in. dochód, zawód, wykształcenie czy religia. Inne ważne kryteria uwzględniane podczas segmentacji to prowadzony styl życia, który w znaczący sposób wpływa na zwyczaje i decyzje zakupowe.


Analiza danych i optymalizacja kampanii

Dane zwrotne są mierzone i przetwarzane na bieżąco w trakcie kampanii reklamowej. Umożliwia to szybką reakcję oraz optymalizację kampanii reklamowej poprzez błyskawiczne dokonywanie zmian w razie braku oczekiwanych efektów. Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stronie schober.pl. Zazwyczaj zmiany te oznaczają zmiany w zakresie założeń oraz przekazu marketingowego, a także dostosowanie mediów i narzędzi marketingowych. W czasie trwania kampanii można również rozbudować bazę danych i pozyskać nowe, cenne informacje. Bazy danych uzupełnione o kolejne informacje pozyskane w czasie kampanii pozwolą lepiej i bardziej precyzyjne zdefiniować założenia kolejnych działań marketingowych pozwalając na bardziej skuteczne działania w przyszłości.