M1 zgarnij nową hybrydę lub tysiaka
 
Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Transport elementów wielkogabarytowych – najważniejsze informacje

 

 

 

Przewóz produktów i elementów, które przekraczają określone wymiary, odbywa się na innych zasadach niż standardowy przewóz towarów. Zobacz, co warto wiedzieć o transporcie elementów wielkogabarytowych.

Transport elementów wielkogabarytowych a wymagania formalne

Transport elementów wielkogabarytowych wymaga użycia pojazdu nienormatywnego, czyli takiego, którego naciski osi (z ładunkiem lub bez), wymiary (z ładunkiem lub bez) lub rzeczywista masa całkowita (również z ładunkiem lub bez) są większe od przewidzianych w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Jak można przeczytać na stronie lewandowska-dzwigi.pl, transport wielkogabarytowy najczęściej ma miejsce w przypadku relokacji urządzeń specjalistycznych i przemysłowych, maszyn budowlanych oraz elementów konstrukcyjnych. Wspólnym mianownikiem przewożonych rzeczy są niestandardowe wymiary lub masa.

Przewóz elementów wielkogabarytowych jest obwarowany wieloma wymaganiami formalnymi. Przede wszystkim niezbędne jest uzyskanie zezwolenia. To z kolei wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty. Do wydawania zezwoleń uprawnione są różne podmioty, np. zarządca drogi, starosta, GDDKiA czy Naczelnik Urzędu Celnego – zależy to od kategorii zezwolenia, o które występuje zainteresowana firma.

Sposób na dobrą organizację transportu elementów wielkogabarytowych

Organizacja transportu elementów wielkogabarytowych jest operacją złożoną. Konieczne jest:

  • Wyznaczenie trasy. Mosty czy ronda to przykładowe potencjalne przeszkody, które należy uwzględnić przy planowaniu przejazdu pojazdu nienormatywnego. Zdarza się, że niezbędne jest dostosowanie infrastruktury drogowej na trasie przejazdu.
  • Ustalenie czasu przewozu elementów wielkogabarytowych. Najczęściej taki transport odbywa się w godzinach nocnych. Jest to podyktowane mniejszym natężeniem ruchu drogowego oraz tym, że transport nie będzie powodował utrudnień.
  • Prawidłowe zabezpieczenie ładunku i zaangażowanie pilota. W przypadku elementów wielkogabarytowych odpowiednie zabezpieczenie jest kluczowe, chociaż jednocześnie mocno utrudnione. Jeżeli jest to konieczne, należy też określić sposób pilotażu.

W praktyce organizacja transportu elementów wielkogabarytowych wymaga doświadczenia. Jest ono bezcenne, gdyż jego brak może spowodować m.in. problemy na trasie i w konsekwencji opóźnienia.

Której firmie zlecić transport elementów wielkogabarytowych?

Nie każde przedsiębiorstwo podejmuje się transportu elementów wielkogabarytowych. W tym przypadku istotny jest dostęp zarówno do odpowiednich pojazdów, jak i kierowców, którzy mają doświadczenie w przewozie takich ładunków. Z reguły transport pojazdami nienormatywnymi oferują firmy, które ze względu na obszar działania mają zapotrzebowanie na transport elementów wielkogabarytowych. Przykładem mogą być przedsiębiorstwa oferujące usługi dźwigowe.

Dźwigi to specjalistyczny sprzęt, którego transport może wymagać udziału pojazdu nienormatywnego. To z kolei powoduje, że wspomniana już firma Lewandowska Dźwigi posiada w ofercie przewóz elementów wielkogabarytowych oraz usługi transportu dłużycowego. Klienci, którzy skorzystają z usług tej firmy, mogą liczyć na to, że transport odbędzie się zgodnie z przepisami, szybko i sprawnie.

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta