Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kto pyta, nie błądzi - czyli najczęstsze pytania w kwestii stron internetowych

Ilość stron internetowych z roku na rok rośnie. Ludzie już dawno zauważyli, że zaznaczając swoją obecność w internecie, szczególnie jeśli prowadzimy swój własny biznes, możemy uzyskać bardzo dużo korzyści, oczywiście, jeśli nasza strona internetowa jest wykonana dobrze, w myśl pewnych zasad, bo przecież jeśli nikt jej nie odwiedzi, to cały proces będzie się, mijał z celem. Chęć posiadania własnej strony internetowej sprawia, że pytań z nią związanych nasuwa się bardzo wiele. W tym artykule zostaną przytoczone niektóre z nich oraz odpowiedzi. 

Płatna domena czy darmowa?

W przypadku, jeśli domena ma być wykorzystana do strony firmowej, lepiej jest się zdecydować na jej płatną wersję. Dlaczego? Powód jest prosty darmowe domeny, nie są naszą własnością, dla przykładu, jeśli z jakichś powodów będziemy chcieli zrezygnować z hostingu, który wybraliśmy, a przy tej okazji, od którego dostaliśmy darmową domenę (bardzo częsta praktyka), nie będziemy mogli jej dalej wykorzystywać. Potencjalnie problematyczne, jeśli np. ten właśnie adres znajduje się już na ulotkach, czy banerach, a nasi klienci zdążyli już się do niego przyzwyczaić i z nim utożsamiają naszą działalność. Strona z darmową domeną nierzadko sprawia także wrażenie mniej profesjonalnej, ale to już warto ocenić samemu. 


Czy warto zlecić budowę strony internetowej agencji interaktywnej?

Warto przy tym pytaniu zadać sobie poprzedzające je inne pytanie: dlaczego zamierzamy założyć stronę www? Jeśli strona ma być po prostu prostym blogiem, na którego łamach będziemy chcieli się podzielić z użytkownikami swoimi wpisami, wówczas być może nie będzie potrzeby, aby jej budowę zlecać agencji interaktywnej. Inaczej sytuacja wygląda natomiast jeśli potrzebujemy firmową stronę www lub sklep internetowy, wówczas lepiej jest zainwestować i zlecić jej tworzenie profesjonalistom, którzy mają wiedzę, zasoby i narzędzia do tego, aby zbudować taką witrynę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania i swoje zadanie, a co najważniejsze nie zginie wśród wielu innych. 


Czy mogę dodawać samemu treści na stronę internetową, jeśli została stworzona przez agencję interaktywną?

Oczywiście, że tak. To czy będziemy mogli w sposób łatwy i samodzielny dodawać nowe treści na naszą stronę www lub edytować już na niej zawarte, gwarantuje odpowiednio dobrany CMS, czyli system zarządzania treścią. Najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią jest obecnie WordPress i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić, na kolejnych miejscach plasują się Joomla i Drupal. 


Jak długo powstaje strona internetowa?

Pytanie na, które niestety nie można udzielić konkretnej odpowiedzi, wszystko zależy od wielkości projektu. Dobra agencja interaktywna ustala z klientem czas realizacji zlecenia oraz nierzadko również podejmuje się projektów, które wymagają szybkiej realizacji, w takich przypadkach termin ustala się bardzo indywidualnie. Na stronach firm zajmujących się projektem i realizacją witryny, możemy znaleźć uśredniony czas realizacji dla konkretnych projektów. 


Co to jest responsywna strona internetowa?

Responsywna strona internetowa to taka, która z łatwością, bez zniekształcenia, lub utraty treści, może zostać odtworzona na każdym urządzeniu stacjonarnym i mobilnym. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne i nie warto o tym zapominać. Zważywszy na to, jak często właśnie, korzysta się z urządzeń mobilnych, można by nawet zaryzykować opinią, że takie urządzenia jak tablety czy smartfony są nawet częściej wykorzystywane do przeglądania stron internetowych, niż komputery stacjonarne, czy laptopy. 


SEO czy to konieczne?

Nikt nas nie przymusi do realizowania działań związanych z pozycjonowaniem strony www, jest to oczywiście proces dość skomplikowany, na którego skuteczność składa się wiele działań. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nasza strona zajmowała coraz wyższe pozycję w wynikach wyszukiwania, czyli była zauważona i chętnie odwiedzana przez użytkowników, raczej nie obejdzie się bez porządnie realizowanego SEO. Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję w wielu branżach, jest to wręcz niemożliwe. Działania takie możemy podejmować samodzielnie, a przy pomocy wtyczek monitorować ich efekty, lub zlecać ich realizację specjalistą. 


Co to znaczy użyteczna strona internetowa?

Użyteczna strona internetowa to taka, która jest jak najbardziej funkcjonalna i przejrzysta, po której poruszanie się nie stanowi problemu dla większości użytkowników. Na użyteczność strony składają się między innymi odpowiednia nawigacja, wygląd, kolor i wielkość czcionki, możliwość odtworzenia strony na urządzeniach mobilnych, czy szybkość ładowania. Użyteczność strony www jest głównie skierowana do użytkowników, a nie robotów wyszukiwarek.