Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Światowy sukces częstochowskiego Zespołu Tanecznego SPLOT

W listopadzie b.r. w czeskim Libercu odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WADF: World Dance Championship WADF Liberec 2018, podczas których tancerki Zespołu Splot zajęły I miejsce w kategorii Artistic Dance Show Solo Juveniles oraz I miejsce w kategorii Jazz Dance Showcases Juveniles, II miejsce w kategorii Jazz Dance Small Teams Youth & Adults oraz liczne miejsca finałowe i półfinałowe w kategoriach Jazz Dance, Contemporary Ballet oraz Artistic Acrobatic Dance. To wielkie wydarzenie dla częstochowskiego zespołu, który jako jedyny w tym mieście odnosi tak spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej.

Zespół Taneczny Splot został założony przez p. Wandę Tkacz i istnieje w Częstochowie od 1978 roku. Rok 2018 jest dla zespołu rokiem jubileuszowym, w czerwcu b.r. w Filharmonii Częstochowskiej, w celu uczczenia jego 40-lecia, odbyło się objęte patronatem Prezydenta Częstochowy przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy tancerze zespołu. Widzowie mogli zobaczyć, jak bardzo profesjonalnym zespołem jest Splot oraz jak bardzo utalentowani są ich tancerze. Przedstawienie jubileuszowe było podsumowaniem ciężkiej pracy tancerzy, zwieńczeniem wieloletniej działalności zespołu.

Głową Zespołu Tanecznego Splot jest p. Joanna Głód – Knop, która poza wieloletnim doświadczeniem tanecznym, posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz jest sędzią II stopnia w Polskiej Federacji Tańca, działającej w oparciu o rygorystyczne przepisy International Dance Organization [IDO]. Jako sędzia w PFT p. Joanna obligatoryjnie co roku uczestniczy w meetingach szkoleniowych, podczas których pod okiem wykwalifikowanych prelegentów, trenerów i instruktorów z całego świata, uczy się nowych regulacji i poznaje najnowsze trendy panujące w tanecznym świecie. Wsparciem dla p. Joanny i jednocześnie znakomitym specjalistą w dziedzinie tańca klasycznego jest p. Karolina Knap – absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, która obecnie kształci się w Mazowieckiej Akademii Tańca, na kierunku Taniec Jazzowy. Pani Karolina bardzo dużo wymaga od swoich podopiecznych, ale jeszcze więcej wymaga od siebie, jest perfekcjonistką w każdym calu, która z oddaniem wprowadza tancerzy w trudny i wymagający świat tańca klasycznego. Obie Panie tworzą także wspaniałe choreografie, które w połączeniu z niezwykłym talentem tancerek owocują sukcesami w różnorodnych konkursach i zawodach tanecznych.

Zespół Splot słynie także z tego, że jako jedyni w Częstochowie dają szansę wyrażania się poprzez taniec również dzieciom z niepełnosprawnościami. W związku z tym , że praca z tymi dziećmi jest bardziej wymagająca, podjęto stałą współpracę z p. Marią Sitarz, która jest magistrem rehabilitacji oraz oligofrenopedagogiki. Pani Maria ponadto jest wspaniałym pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w szkołach specjalnych.

W ciągu ostatnich kilku lat tancerze Splotu wielokrotnie zajmowali finałowe miejsca w prestiżowych zawodach tanecznych rozgrywanych w oparciu o bardzo rygorystyczne przepisy International Dance Organization [IDO] oraz World Artistic Dance Federation [WADF].

Tylko w tym sezonie - w czerwcu b.r. tancerki Splotu zaprezentowały się na European Dance Championship WADF Szczecin 2018, gdzie wytańczyły III miejsce w kategorii Contemporary Ballet duety 16+, VI miejsce w kategorii Contemporary Ballet duety 12-15. Zdobyły tam także tytuł I Vice Mistrzów Europy federacji WADF w kategorii Jazz Small Teams 16+, dzięki któremu zespół zyskał możliwość udziału we wspomnianych wcześniej Mistrzostwach Świata.

Podczas World Dance Championship WADF Liberec 2018 w listopadzie b.r. tancerki Splotu zajęły I miejsce w kategorii Artistic Dance Show Solo Juveniles oraz I miejsce w kategorii Jazz Dance Showcases Juveniles, II miejsce w kategorii Jazz Dance Small Teams Youth & Adults oraz liczne miejsca finałowe i półfinałowe w kategoriach Jazz Dance, Contemporary Ballet oraz Artistic Acrobatic Dance.