Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Nieoczywiste zastosowanie hal stalowych

 

Konstrukcje stalowe wykorzystywane są głównie w przemyśle i z nim są też najczęściej kojarzone, jednak mają też inne, nawet nieoczywiste, zastosowania. Czytaj dalej, a dowiesz się, w jakich branżach warto je wykorzystać i dlaczego stal cieszy się taką popularnością. Wbrew pozorom to materiał, który ma dużo do zaoferowania.
 
Funkcjonalność i inne zalety
Hale ze stali zmieniły rynek budowlany. Nie wzięło się to jednak znikąd - wręcz przeciwnie, ma swoje podstawy w licznych zaletach. Przede wszystkim konstrukcje stalowe słyną z szybkiej budowy. W przypadku prostych konstrukcji inwestor może liczyć nawet na to, że obiekt będzie stał już w miesiąc, a do użytku zostanie oddany niewiele później. To wyjątkowo krótki okres, dzięki któremu obiekt szybciej pracuje sam na siebie.
 
Na uwagę zasługuje też technologia wykorzystywana w budowie hal ze stali. Opiera się ona na zasadzie modułowości. Oznacza to, że konstrukcje stalowe są połączone ze sobą prefabrykatami. Prace przy wykorzystaniu takiej technologii przebiegają sprawnie i szybko. Modułowość odpowiada dodatkowo za łatwą konserwację hali oraz jej prostą rozbudowę w przyszłości.
 
Tym, co jest jednak często najważniejsze, to funkcjonalność konstrukcji stalowych. Znajdują swoje zastosowanie w:
l przemyśle,
l logistyce,
l rolnictwie,
l sporcie,
l handlu,
l rozrywce.
 
Pamiętaj jednak, że wszystkie wcześniej wymienione zalety są gwarantem tylko przy profesjonalnym wykonaniu. Dlatego dobrze jest zlecić budowę doświadczonej firmie, np. Commercecon, która świadczy usługi kompleksowe. Inaczej hala nie będzie trafioną inwestycją.
Zastosowanie hal ze stali
1. Przemysł i logistyka
Konstrukcje stalowe są najczęściej wykorzystywane właśnie w przemyśle i logistyce. Doskonale dostosowują się do potrzeb obu tych branż, a ich zalety przemawiają do większości przedsiębiorców.
 
2. Rolnictwo
Hale ze stali świetnie sprawdzają się jako obiekty całoroczne na roli. Wykorzystywane są jako magazyny na płody rolne i maszyny lub budynki hodowlane. Często pełnią też funkcję warsztatów.
 
3. Sport
Konstrukcje stalowe już od dłuższego czasu budowane są jako hale sportowe. Zazwyczaj pełnią przeróżne funkcje i służą do trenowania kilku dyscyplin, jednak powstają też obiekty dedykowane konkretnym sportom, np. kryte korty tenisowe.
 
4. Handel
Hale targowe i galerie handlowe oparte na konstrukcji stalowej w niczym nie przypominają obiektów przemysłowych, chociaż wznoszone są na tej samej zasadzie. Dzięki dobremu projektowi (i najczęściej z wykorzystaniem odpowiednich płyt warstwowych) są to budynki nowoczesne i estetyczne.
 
5. Rozrywka
Jednym z najbardziej nieoczywistych zastosowań hal stalowych jest wykorzystanie ich w szeroko rozumianym sektorze rozrywki. Coraz częściej są to obiekty dedykowane organizacji różnych wydarzeń, np. bali, kabaretów, wesel. Zazwyczaj są wyposażone nawet w zaplecze gastronomiczne.