Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników budowlanych?

Od pewnego czasu, pracownicy budowlani coraz częściej zwracają uwagę na zasady BHP podczas wykonywania prac budowlanych. Ty także zobacz, jak dbać o bezpieczeństwo na budowie.

 

Jeszcze kilka lat temu praca na budowie stanowiła ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia niemal każdego pracownika budowlanego. W ostatnim czasie, mimo iż wypadki na budowie wciąż stanowią poważny problem wśród pracowników budowlanych, coraz więcej osób zwraca uwagę na zasady BHP na placu budowy. A jak się okazuje, bezkompromisowe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a także ścisłe stosowanie się do rygorystycznych procedur sprawiają, że bezpieczeństwo na placu budowy nabiera realnych kształtów.

Bezpieczeństwo pracowników budowlanych – jak o nie dbać?

Środki ochrony indywidualnej

Odpowiedzialni pracownicy budowy dobrze wiedzą, co to są środki ochrony indywidualnej. Solidny kask ochronny, specjalne okulary chroniące oczy, a także profesjonalne maski na twarz to tylko niektóre środki ochrony indywidualnej. Do tego dochodzą także porządne buty do prac budowlanych, nauszniki chroniące narząd słuchu, a nawet grube rękawice do ochrony dłoni na budowie - są to obowiązkowe elementy na placu budowy, które każdy pracownik budowlany powinien mieć.

Środki ochrony zbiorowej

Tak jak i środki ochrony indywidualnej, tak środki ochrony zbiorowej maja na celu ochronę zdrowia i życia każdego pracownika budowy. Środki ochrony zbiorowej najczęściej stosowane są wtedy, kiedy w grę wchodzi praca na wysokości. Do środków ochrony zbiorowej należą ochronne elementy rusztowania, solidne balustrady chroniące upadkiem z wysoka, a także siatki ochronne, które okazują się nieocenione wtedy, kiedy pracownik wypadł z rusztowania, lub w sytuacji, w której przedmiot spadający z wysokości mógłby zagrażać osobom znajdującym się na ziemi.

Odpowiednie narzędzia

Coraz więcej osób zauważa, że narzędzia i jakość ich wykonania także mają wpływ na komfort i zdrowie pracowników budowy. Niskiej jakości, przestarzałe narzędzia nie tylko okazują się niekomfortowe w użytkowaniu, lecz także mogą zagrażać zdrowiu pracownika, a dodatkowo opóźniają prace budowlane. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazują się bezpieczne i zarazem nowoczesne narzędzia budowlane, takie jak na przykład młoty udarowe dostępne na stronie https://seger.pl/c/22/mloty-mloty-mlotowiertarki-udarowe-elektronarzedzia.html. Bezpieczne młoty udarowe zostały wyposażone w specjalny system antywibracyjny, który amortyzując drgania, znacznie zwiększa precyzję i jednocześnie podnosi komfort wykonywanych prac.

Kontrola stanu technicznego narzędzi

Nie każdy wie, że regularna kontrola stanu technicznego używanych narzędzi jest kluczowym elementem, aby zachować bezpieczeństwo pracowników budowlanych na najwyższym poziomie. Tak więc każdy, kto zastanawia się, jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracy na budowie, powinien pamiętać, że solidne narzędzia budowlane, a także rzetelna kontrola stanu technicznego sprzętu budowlanego to podstawa zarówno zdrowia pracowników, jak i sprawnego przebiegu prac budowlanych.