Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zastanawiasz się nad alternatywą dla mleka? Spróbuj napoju owsianego!

 

 

 

Mleko owsiane to zwyczajowa nazwa napoju owsianego, który coraz częściej trafia do naszych kuchni. To doskonała propozycja dla wegan i wegetarian, a także osób nadwrażliwych na laktozę – cukier mleka krowiego. Mleko owsiane ma inny skład od krowiego, jednak można w nim znaleźć wiele cennych składników odżywczych. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety.

Poznaj napój owsiany - doskonałe rozwiązanie dla wegan i alergików

Mleko owsiane to wegański napój powstający na bazie ziaren owsa. Zgodnie z poprawną nomenklaturą produkt ten nie jest mlekiem, a napojem roślinnym, ponieważ nie pochodzi od ssaków. Na opakowaniu znajdziesz więc zawsze nazwę napój owsiany.

Napój owsiany jest neutralny i lekko słodki w smaku, ma delikatnie kremowy odcień, a swoją konsystencją przypomina mleko krowie. Jest jednak nieco rzadszy i bardziej przezroczysty od mleka ssaków. Co wyróżnia go na tle innych napojów roślinnych? Mleko owsiane jest pozbawione typowego dla mlek roślinnych posmaku fasolowego (mleko sojowe) lub orzechowego (mleka z różnych orzechów). Neutralność ta sprawia, że napój owsiany jest coraz częściej wybierany przez konsumentów podczas przygotowywania kawy, ciast, ciasteczek, naleśników lub placków.

Mleko owsiane - dlaczego powinno znaleźć się w Twojej diecie?

Idąc z duchem czasu, mleko Inka owsiane oferuje już niemal każdy lepiej wyposażony sklep spożywczy. Produkt ten stanowi doskonałą propozycję dla wegan i wegetarian, ale też dla osób mających problemy z trawieniem wspomnianej laktozy i glutenu. Owies jako zboże nie zawiera glutenu, a jego śladowe ilości w napoju mogą wynikać jedynie z zanieczyszczenia na etapie produkcyjnym, o czym każda dobra firma informuje na opakowaniu.

Wprowadzenie mleka owsianego do swojej diety ma wiele zalet. Napój zawiera w swoim składzie tzw. beta-glukany, czyli rodzaj błonnika pokarmowego, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu frakcji LDL we krwi. W 1 filiżance napoju znajduje się ok. 1,2 g beta-glukanu. Coraz częściej napoje roślinne są także fortyfikowane, czyli wzbogacane o dodatkowe źródła witamin i minerałów. Wśród najczęściej dodawanych składników znajdują się witaminy z grupy B, witamina D oraz wapń.

Które mleko jest lepsze dla Twojego zdrowia: owsiane czy krowie?

Ze względu na podobne zastosowanie mleko krowie i owsiane bywa często ze sobą porównywane. Napój roślinny ma mniejszą zawartość tłuszczu oraz niższą kaloryczność, co może ucieszyć osoby dbające o swoją sylwetkę. Jednocześnie zawiera on mniej białka i więcej węglowodanów od produktu krowiego. Mleko roślinne nie zawiera też cholesterolu, co jest istotne dla osób ze zwiększonym ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Gdzie kupić mleko owsiane? Nasza lista najlepszych sklepów

Dobrej jakości mleko owsiane oferuje już niemalże każdy dobrze wyposażony sklep spożywczy. On-line możesz zakupić je w sklepie bee.pl.

Sprawdź cenę mleka owsianego!

Ile kosztuje mleko Inka owsiane? Mleko owsiane cena waha się w przedziale 5-10 zł w zależności od pojemności kartonu. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, postaw na zestawy zawierające kilka opakowań. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza u osób, które stosują napój owsiany na co dzień jako zamiennik mleka krowiego.