Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak wybrać czujnik ruchu do oświetlenia? Orły Oświetlenia!

Czujnik ruchu to stosunkowo prosta technologia, stosowana w urządzeniach oświetleniowych od wielu lat. Przydają się zarówno w lampach zewnętrznych, jak i wewnątrz budynków, np. na klatkach schodowych czy korytarzach. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać różne rodzaje czujników ruchu. 

Warto je poznać zanim udasz się do sklepu oświetleniowego w Częstochowie.

Czujniki ruchu – rodzaje

Zasadniczo wyróżniamy dwa typy czujników ruchu, które zależą od sposobu w jaki urządzenie odczytuje naszą obecność w pobliżu:

1. Czujnik ruchu PIR dokonuje odczytu przy użyciu fal podczerwonych. Uruchamia urządzenie świetlne w momencie jakiejkolwiek zmiany temperatury w polu działania czujnika.

2. Czujnik mikrofalowy (MV) opiera swoje działanie na falach magnetycznych. Emituje jego wiązki i w momencie, gdy swoją obecnością zaburzymy ich przepływ, urządzenie dostaje informację o konieczności uruchomienia światła w obszarze działania.

Czujnik ruchu – jak dobrać?

Czujniki ruchu oparte o fale magnetyczne najlepsze będą do miejsc, gdzie rzadko coś się wyraźnie porusza. Będzie to więc dobry wybór do sypialni, korytarzy czy klatek schodowych. Konkretny ruch wywoła uruchomienie czułego urządzenia. Czujnik MV nie będzie za to najlepszą decyzją w przypadku miejsc, gdzie stale porusza się np. wiatrak lub może przechodzić kot. Fale podczerwone będą z kolei kiepskim pomysłem w sypialniach czy miejscach, gdzie stale znajduje się jakieś źródło ciepła (np. grzejnik). Każda znaczna, punktowa różnica w temperaturze będzie uruchamiać urządzenie, nawet jeśli nie jest w ogóle potrzebne.

Czujnik ruchu – gdzie kupić?

Czujnik ruchu to urządzenie, które dokupujemy do elementów oświetlenia, znajdziemy je więc zarówno w marketach budowlanych, jak i hurtowniach czy sklepach oświetleniowych. Obsługa powinna umieć doradzić nam, który z dwóch rodzajów czujników będzie najlepszy dla naszych potrzeb. W związku z tym wybieraj tylko te sklepy, które charakteryzują się wysoką jakością w zakresie obsługi klienta. Właśnie takie miejsca odkryjesz dzięki Orłom Oświetlenia, które na swoich stronach umieszczają tylko te przedsiębiorstwa, które z internetowych ocen uzyskały średnią min. 8pkt/10pkt. Razem z Orłami znajdziesz także najlepszego weterynarza w Radomiu, restaurację w Gdyni czy drukarnię w Krakowie.