Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kino dla dorosłych

 

„Zbrodnie przyszłości” Cronenberga najlepszym horrorem 2022 roku według „Variety”.

Film w kinach od 22 lipca 2022 roku.

 

 

„Variety” opublikowało ranking najlepszych horrorów 2022. Na pierwszym miejscu znalazł się najnowszy film Davida Cronenberga „Crimes of the future”, który już 22 lipca pojawi się w polskich kinach pod tytułem „Zbrodnie przyszłości”

 

 

W uzasadnieniu redakcja napisała:

„ - W swoim najnowszym dziele Cronenberg odbywa podróż w głąb ludzkiego ciała. Jednak jest to droga mniej obrzydliwa niż to zapowiadano, za to bardziej związana z ludzkimi dziwactwami niż można się było spodziewać. (…) Reżyser opowiada tę historię na zimno, wręcz klinicznie. Jego bohaterowie podkreślają to długimi dialogami, podkreślającymi połysk sztuczności, który w równym stopniu fascynuje, co alienuje. Ci, którzy zanurzą się w tej opowieści zostaną sowicie wynagrodzeni”.

***
W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

Reżyseria: David Cronenberg („Mucha”, „Crash”, „Historia przemocy”, „eXistenZ”, „Wschodnie obietnice”, „Nagi lunch”).

Obsada:

• Viggo Mortensen („Green Book”, „Władca pierścieni”, „Droga”, „Wschodnie obietnice”, „Morderstwo doskonałe”, „Historia przemocy”)

• Kristen Stewart („Saga Zmierzch”, „Spencer”, „Królewna Śnieżka i Łowca”,

„Motyl Still Alice”)

• Lea Seydoux („Nie czas umierać”, „Spectre”, „Lobster”, „Piękna i bestia”, „Życie Adeli”, „O północy w Paryżu”, „Mission Impossible – Ghost Protocol”)

 
 

 

KONKURS!

 

Wygraj bilet na horror

"ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI"

 

Do wygrania kody do Cinema City na film „Zbrodnie Przyszłości”.

Kody będą do realizacji w dniach 22 lipca – 4 sierpnia 2022 roku .

Wyślij e-mail na adres: konkurs@czest.info z tytułem filmu w temacie i weź udział w losowaniu.

Na mail-e czekamy do 21 lipca!

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-em.

Zapraszamy: https://czest.info/kino-dla-doroslych

 

 

 

 

 

 

 


 

ARTEKINO CLASSICS – KLASYKI KINA EUROPEJSKIEGO W ARTE.TV

 

 

Zremasterowane perełki kina europejskiego w reżyserii Felliniego, Hanekego, Kusturicy, grupy Monty Pythona i wielu innych znanych twórców można obejrzeć za darmo w ramach cyklu ArteKino Classics na platformie VOD ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/

 

Przez trzy miesiące, od 29 marca ARTE.tv pokaże klasyki kina europejskiego oraz inne ważne filmy, które wyróżniały się swoim spojrzeniem na świat i wpłynęły na światową kinematografię. Są dostępne z napisami w 6 językach.

Polecamy: https://czest.info/kino

 

 


 

„Sonata” w kinach w całej Polsce od 4 marca

 

Ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę!
Nazwano go "Nikiforem fortepianu" czy "Beethovenem z Murzasichla". 

Jak niedosłyszący Grzegorz Płonka został pianistą...
 


Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke.
Występują: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat, Irena Melcer, Lech Dyblik oraz Jerzy Stuhr.

Grzegorz, błędnie zdiagnozowany jako dziecko autystyczne, żyje w swoim hermetycznym świecie i nie potrafi nawiązać kontaktu ze światem. Wydaje się, że jego jedyną pasją jest uderzanie w klawiaturę starego fortepianu stojącego w domu. Kiedy chłopak ma kilkanaście lat wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko głęboki niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ rodzi się na nowo, chce odzyskać stracone lata i stać się człowiekiem takim, jak inni. Zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Jednak nikt poza nim samym i najbliższą rodziną nie wierzy, że niesłyszący chłopak – choć wspomagany nowoczesną technologią – spełni swoje marzenia. „Sonata” to skrzący się humorem, poruszający film rozgrywający się w majestatycznych Tatrach, opisujący autentyczną historię muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. To niesamowita, okupiona ogromnym wysiłkiem i walką, droga do osiągnięcia niemożliwego z happy endem.

W głównej roli Michał Sikorski, który na 46. FPFF w Gdyni otrzymał nagrodę indywidualną za Profesjonalny Debiut Aktorski.

 
 
Polecamy: https://czest.info/kino  


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY
WOBEC KOBIET

– CYKL DOKUMENTALNY W ARTE.TV

 

 

Przemoc seksualna, codzienna przemoc domowa, cyberprzemoc, zakaz aborcji, nakaz małżeństw, brak praw do decydowania o własnym ciele, edukacji i przyszłości. Europa, Ameryka, Azja, Afryka, Australia - to dzieje się wszędzie. 25 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i z tej okazji ARTE.tv udostępnia za darmo na swej platformie VOD https://www.arte.tv/pl/ cykl poruszających filmów dokumentalnych i reportaży o tym, jak łamane są prawa kobiet w Polsce i na całym świecie oraz o tym, jak temu przeciwdziałać.

Kobiety we współczesnych społeczeństwach czują się jak szmaty i mówią „dość”. Dość patriarchatowi, przemocy seksualnej, fizycznej i psychicznej, dość zakazowi stanowienia o swoim ciele i przyszłości, dość niższym zarobkom. To tylko kilka z postulatów, za którymi opowiadają się kobiety na całym świecie - białe i czarne, młode i stare, chrześcijanki i muzułmanki. Chcą być niezależne i wolne i o swą wolność i niezależność walczą. Pokazują to reżyserzy i reżyserki filmów dokumentalnych, które na stronie https://www.arte.tv/pl/ są udostępnione za darmo z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Twórcy poruszają w nich m.in. temat walki Polek o dostęp do aborcji, przemocy w internecie, która dotyka 73% kobiet na świecie, kobietobójstw i przemocy w rodzinach, za co największą cenę płacą „niewidzialne” ofiary - dzieci, przemocy seksualnej, która stała się już plagą, ale także zwycięstw, np. meksykańskich feministek, które nie chcąc słyszeć o  kompromisach, walczą z systemem i żądają sprawiedliwości. Z powodzeniem.

FILMY W CYKLU „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET”:

POLKI WALCZĄ O PRAWO DO ABORCJI, Niemcy, 2020

Odkąd Trybunał Konstytucyjny zaostrzył prawo aborcyjne, przeprowadzenie aborcji w Polsce stało się jeszcze trudniejsze niż dotychczas. Inga, której płód został poważnie uszkodzony, musiała wyjechać za granicę, by dokonać aborcji. Jednak wielu zwolenników „obrony życia”, takich jak katolik i mąż rodziny Paweł, prowadzi kampanię na rzecz dalszego zaostrzenia prawa.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/092187-002-A/polki-walcza-o-prawo-do-aborcji/

#SZMATA, Belgia, 2021

Według Europejskiego Lobby Kobiet w 2017 roku kobiety były 27 razy częściej niż mężczyźni narażone na nękanie w sieci i w mediach społecznościowych. Gdy ofiary cyberprzemocy składają skargę, często stają w obliczu nieprzygotowanej administracji, nieodpowiedniego ustawodawstwa i praktycznie nieistniejącego orzecznictwa. Z kolei platformy cyfrowe są słabo uregulowane i nie walczą w wystarczającym stopniu z nękaniem w Internecie. W tym filmie Florence Hainaut i Myriam Leroy, dwie belgijskie dziennikarki, które same padły ofiarami cyberprzemocy, zbierają zeznania kilkunastu kobiet z całego świata, które również doświadczyły nękania w Internecie. Dzięki oświadczeniom felietonistki Nadii Daam, satyryczki Florence Mendez i autorki Pauline Harmange, a także specjalistów w tej dziedzinie, twórcy dokumentu badają proliferację nienawiści w Internecie i zagłębiają się w socjologiczne i prawne aspekty cyberprzemocy w obecnej sytuacji.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/098404-000-A/szmata/


 

NA ZŁE I GORSZE, Francja, 2020

Niektóre tragedie za zamkniętymi drzwiami często są poprzedzone przemocą fizyczną i psychiczną. W 2019 roku we Francji 146 kobiet padło ofiarą przemocy ze strony swoich mężów, partnerów lub byłych parterów, co stanowi 84% zabójstw popełnionych w kontekście rodzinnym. Jednak w tej przerażającej rzeczywistości same liczby nigdy nie dają wyczerpującego opisu: kobietobójstwo jest zjawiskiem uwidocznionym w ostatnich latach jedynie dzięki zaangażowaniu feministycznych kolektywów. Poprzez smutne historie Sindy, Dorothée i Michele ten dokument rzuca światło na współczesny dramat i jego „niewidzialne” ofiary - dzieci.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/090005-000-A/na-zle-i-gorsze/

 

MEKSYK: CZARNY BLOK, FEMINISTYCZNA REWOLUCJA, Francja, 2021

Nowe pokolenie meksykańskich feministek nie chce już słyszeć o kompromisach. Nie proszą, lecz żądają, by szanowano ich prawa. Zamaskowane, całe w czerni, budzą respekt i podziw u swych matek i babek, które emancypowały się łagodniej, lecz też mozolniej.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/101555-000-A/meksyk-czarny-blok-feministyczna-rewolucja/

MALAWI: WALKA Z MAŁŻEŃSTWAMI DZIECI, Francja, 2021

Theresa Kachindamoto jest przywódczynią centralnego regionu Malawi. Zarządza 540 wioskami. Jest szanowaną, ale też rewolucyjną władczynią - jako pierwsza zakazała małżeństw dzieci. Tym samym chce działać na rzecz praw dziewcząt i poprawić ich dostęp do edukacji.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103027-000-A/malawi-walka-z-malzenstwami-dzieci/

MUZUŁMANKA I FEMINISTKA?, Niemcy, 2020

Upodmiotowienie kobiet, feminizm i nowoczesność nie są sprzeczne ani niezgodne z islamem, chociaż nie wszystkie kobiety widzą to w ten sam sposób...

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/097774-004-A/muzulmanka-i-feministka/