Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kino dla dorosłych

Dramat „Jedno życie” z Anthonym Hopkinsem

w kinach już 31 maja

 

 

 

Dwukrotny zdobywca Oscara ANTHONY HOPKINS jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 40 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie.

Prawdziwa historia zwykłego człowieka, który przeciwstawił się hitlerowskiej machinie zagłady. Nie stoczył żadnej bitwy, walczył o ludzką przyzwoitość. Znakomita obsada w poruszającej opowieści o odwadze, poświęceniu i wdzięczności, które mogą odmienić świat.

****
Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. 
  • Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte?

 Po 40 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich.

 Tymczasem niepodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.

Filmowa podróż

Poprzez zestawienie obrazu dwóch okresów historycznych (1938 i 1988), twórcy podkreślają długoterminowy wpływ wydarzeń II wojny światowej. Jednym z elementów, które należało uwzględnić w scenariuszu, była historia rodziny Nicholasa Wintona i to, w jaki sposób wpłynęła ona na jego późniejsze wybory. Scenarzysta Nick Drake zauważa: „Jego żydowskie pochodzenie sprawiło, że był uwrażliwiony na doświadczenia migrantów. Rzeczywistość, którą zobaczył na własne oczy, zmotywowała go do działania”.y Flynn, Lena Olin, Romola Garai, Alex Sharp, Marthe Keller, Jonathan Pryce, Helena Bonham Carter

Gatunek: dramat / biograficzny
Produkcja: Wlk. Brytania 2023
Dystrybucja w Polsce: Monolith FilmsReżyseria: James Hawes
Scenariusz: Lucinda Coxon i Nick Drake (na podstawie książki „If It’s Not Impossible…” autorstwa Barbary Winton)
Produkcja: Joanna Laurie, p.g.a., Iain Canning, p.g.a., Emile Sherman, p.g.a, Guy Heeley, p.g.a
Zdjęcia: Zac Nicholson, BSC
Montaż: Lucia Zucchetti, ACE
Kostiumy: Joanna Eatwell
Scenografia: Christina Moore
Muzyka: Volker Bertelmann

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films  
 
W kinach już 31 Maja 2024
 
KONKURS!!
WYGRAJ BILET!
 
Wyślij e-mail o treści "Jedno życie"  na adres konkurs@czest.info 

Na mail-e czekamy do 28 Maja 2024, do godz. 12.00. 

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-em

 

 


 

 

Komedia, jakiej dawno nie widzieliście.

„Wieczór kawalerski” z gwiazdorską obsadą:

Opozda, Banasiuk, Zawierucha, Perlińska, Gałązka, Popławska i Wieczorkowski.

 

Masz ochotę kupić bilet do kina na… odjechaną imprezę? Na taką, która wymyka się spod kontroli i zmienia… w niebezpieczną jazdę po bandzie?

 To gwarantuje „Wieczór kawalerski”, komedia w gwiazdorskiej obsadzie. 
 
Joanna Opozda, Mateusz Banasiuk, Rafał Zawierucha, Magdalena Perlińska, Magdalena Popławska, Paulina Gałązka i Jan Wieczorkowski zapowiadają doskonałą zabawę. 
 W rolach epizodycznych zagrali również popularni influencerzy: modelka Karolina Pisarek i współzałożyciel Fame MMA Wojciech Gola. 
 
 W kinach od 5 lipca

***
Dwóch przyjaciół i plan na perfekcyjny wieczór kawalerski. Na pierwszy rzut oka każdy facet chciałby przeżyć taką imprezę. Niestety niektórym zaproszonym gościom może się to nie udać. 

Pytanie jest jedno: kto dotrwa do rana?

O czym opowiada film?

Mario (Mateusz Banasiuk) i Janek (Rafał Zawierucha) postanawiają zorganizować epicki wieczór kawalerski dla swojego przyjaciela. Idea jest prosta. „Co stanie się w Vegas, zostaje w Vegas". Do dyspozycji ma być wszystko, co normalnie rozbiłoby każde narzeczeństwo, i to w ilościach bez limitu. Kobiety warte grzechu (Joanna Opozda, Magdalena Perlińska), używki o mocy tsunami i inne atrakcje wyjęte żywcem z Hollywood. Jednak, gdy na imprezę wbija gangster (Jan Wieczorkowski) z obstawą, perfekcyjnie zaplanowany wieczór zaczyna zmierzać ku katastrofie. Trzej przyjaciele będą musieli kierować się nie tylko zamiłowaniem do zakazanych substancji, ale też instynktem przetrwania. Istnieje bowiem realna obawa, że do wesela się nie zagoi…

Reżyseria: Szymon Gonera („Dziewczyna influencera”, „Superheroes”)
 

Obsada:

• Mateusz Banasiuk („Czerwone maki”, „Furioza”, „Płynące wieżowce”, „7 uczuć”,

„Wszystko, co kocham”, „Dziewczyna influencera”)

• Joanna Opozda („Planeta singli”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”,

„Pech to nie grzech”, „Wygrać marzenia”, „Brigitte Bardot cudowna”)

• Jan Wieczorkowski („Czas honoru” - serial, „Dywizjon 303”, „Plan lekcji”, „Szamanka”,

„U Pana Boga za piecem”, „To ja, złodziej”)

• Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”, „Miłość na pierwszą stronę”, „Bogowie”,

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Mistrz”, „Niewidzialna wojna”)

• Magdalena Perlińska („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Dziewczyna influencera”,

„Bartkowiak”, „Wygrać marzenia”)

• Magdalena Popławska („Atak paniki”, „Prime Time”, „Brokat” – serial, „Osiecka” – serial,

„Czarna owca”, „Podatek od miłości”, „Jestem mordercą”)

• Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Sami swoi. Początek”, „Kamienie na szaniec”,

„Powidoki”, „Furioza”, „Juliusz”, „Fuks 2”, „Klangor – serial)

**

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2024

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
 

 

Horror „Niepokalana” w kinach od 26 kwietnia. WYGRAJ BILET!

 

Sydney Sweeney, czytająca drastyczne fragmenty Biblii, gadżety w postaci testów ciążowych z krzyżem, zakonnice na premierze zasłaniające twarze czerwonym materiałem - amerykańscy konserwatyści są oburzeni.

Jeszcze polską premierą filmu – jest już o nim głośno. Dyskusje rozgrzewają liczne kontrowersje wokół sposobu promocji i tematów, jakie porusza film z Sydeney Sweeney w roli niepokalanej zakonnicy. 

Czy słusznie? 

Osądźcie sami.

**
„Niepokalana” opowiada historię młodej i pełnej wiary zakonnicy Cecilii, która trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Jednak od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy kobieta odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie. Siostra Cecilia ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się jakaś przerażająca tajemnica.

Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

W „Niepokalanej”, oprócz Sweeney, zobaczymy też m. in.: Alvaro Morte („Dom z papieru” – serial, „Koło czasu” – serial, „Walizka”), Simona Tabasco („Biały Lotos” – serial, „Lunapark” – serial”) i Bernadetta Porcaroli („18 prezentów”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Amanda”).

Film w kinach od 26 kwietnia.

 
KONKURS!
WYGRAJ BILET!

Wyślij e-mail o treści NIEPOKALANA na adres konkurs@czest.info 

Na mail-e czekamy do 25 Kwietnia 2024, do godz. 12.00. 

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-em

 

 


  „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda 

 w kinach od 12 kwietnia!

 

To najdroższa (70 mln dolarów) produkcja kultowego amerykańskiego studia A24. „Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie. Film zbiera na całym świecie świetne recenzje (Certified FRESH Rotten Tomatoes), także polscy krytycy zachwycają się najnowszym filmem Garlanda.

 

 ***
Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotoreporterka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu obok Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

Prowokacyjny wydźwięk filmu Garlanda polega na radykalnym przeniesieniu obrazów, narzędzi i eufemizmów współczesnej wojny – nalotów, celów cywilnych – na amerykańską ziemię. „To może być dowolny naród, który wdaje się w konflikt, niezależnie od tego, czy jest to wojna domowa czy wojna z sąsiadem. Tym właśnie jest teraz wojna” – mówi Garland.

Garland ma nadzieję, że widzowie wejdą do kina z otwartym umysłem, a wyjdą bez poczucia wyobcowania i być może rozważą w tym kontekście własne kłopoty polityczne.

Civil War przedstawia niepokojącą, trzymającą w napięciu i przerażającą wizję, która ma na celu zaalarmować wszystkich, że wokół nas może wkrótce toczyć się wojna, choć tego nie dostrzegamy. Tworząc ten oryginalny amerykański film wojenny, Garland być może zrealizował najbardziej odważny i buntowniczy film w swojej karierze.

„- Dorastałem w epoce post-hippie-punk i jest we mnie coś, co każe mi robić wywrotowe rzeczy”, wyjaśnia Garland. „Nic na to nie poradzę. To instynkt. Byłem bardzo młody, kiedy się tego nauczyłem i nigdy się tego nie wyzbyłem. Jest chyba tak, że jak chcesz coś zrobić, to po prostu to zrób”.

Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films. 

Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.

ZWIASTUN FILMU

Polecamy: https://czest.info/kino-dla-doroslych