Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kino dla dorosłych

 

 Siła autentycznej miłości i moc nienawiści. „Kruk” w kinach od 23 sierpnia.

 

 

Twórcy nowego „Kruka” zapewniają, że film przemówi do młodej publiczności ich językiem oraz estetyką. Reżyser Rupert Sanders podkreśla, że mocno wierzy w siłę oryginalnego przekazu opowieści. Do swojej ekranizacji zatrudnił młodych popularnych artystów. W „Kruku” w rolach głównych zagrali: szwedzki aktor Bill Skarsgård i brytyjska wokalistka FKA twigs (Tahliah Debrett Barnett).

 

 

„Ta historia jest jak epicki poemat lub grecki mit, dotyczy pierwotnych emocji miłości, żalu i agresji. Bada pozytywną siłę miłości i negatywną moc złości i nienawiści i pyta, co byśmy zrobili i kim byśmy się stali, podążając za swoimi emocjami. Historia Kruka jest uniwersalną opowieścią o radzeniu sobie z bólem, który wiąże się z tragiczną stratą kogoś, kogo kochasz; emocjami, które każdy z nas napotkał lub napotka w pewnym momencie swojego życia. Film opowiada o mrokach żałoby, o tym, co byśmy zrobili, gdyby odebrano nam coś naprawdę znaczącego”, mówi reżyser Rupert Sanders.

Bill Skarsgård, który zagrał Erica Dravena, zdradza, że jako dzieciak był wielkim fanem oryginalnego filmu. Zaś do zagrania roli przyciągnął go pomysł reżysera, który postanowił dostosować dzieło do zapotrzebowania współczesnych odbiorców.

 
 

„Wiem, że Draven to postać, którą wielu fanów szanuje i ma z nią silny związek. Dlatego czułem się odpowiedzialny za tę historię i starałem się pozostać wierny duchowi materiału źródłowego. Nie mogę się doczekać, aż świat zobaczy film i mam nadzieję, że będzie on rezonował z widzami tak silnie, jak z nami zaangażowanymi w tę produkcję”, mówi Bill Skarsgård.

Z kolei FKA twigs, która w „Kruku” wcieliła się w rolę Shelly Webster mówi: „Miłość, którą dzielimy na ekranie, jest prosta i autentyczna. Mam nadzieję, że nierozerwalna jedność Erica i Shelley będzie wydawać się widzom tak głęboka i piękna, że wszyscy przynajmniej raz poczują się częścią tego doświadczenia".

O czym opowiada „Kruk”?

Zakochani Shelley i Eric próbują zacząć nowe życie z dala od przestępczego świata, który ich ukształtował. Jednak przeszłość nie pozwala przed sobą uciec. Gdy oboje padają ofiarami brutalnego morderstwa, Eric u progu zaświatów dostaje propozycję nie od odrzucenia. Aby ocalić duszę ukochanej przed piekłem, musi powrócić na ziemię, by wymierzyć karę odpowiedzialnym za jej śmierć. Tak zaczyna się jego krwawa odyseja przez świat żywych i umarłych.

Reżyseria:
Rupert Sanders („Królewna Śnieżka i Łowca”, „Ghost in the Shell”, “Fundacja” - serial)

Obsada:

Bill Skarsgård („John Wick 4”, „Barbarzyńcy”, „Deadpool 2”, „To”, „Atomic Blonde”);
FKA twigs („Słodziak”, „Brighton Beach”);
Danny Huston („Yellowstone” - serial, „Wierny ogrodnik”, „Aviator”, „21 gramów”, „X Men Geneza: Wolverine”, „Sukcesja” - serial);
Laura Birn („Oczyszczenie”, „Ostatni”, „W pułapce myśliwego”)

Gatunek: akcja / thriller

Produkcja: USA 2024

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

KONKURS!
WYGRAJ T-Shirt lub kody do kina!
 

 Wyślij e-mail na adres: konkurs@czest.info z "KRUK"

w temacie, a weźmiesz udział w losowaniu nagród.

Na maile czekamy do 23.08.2024, do godz.12.00.

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-em. 
 

 

 

 


 

[KINO]

 

"Borderlands” podbił Comic-Con w San Diego!

W  kinach już od 9 sierpnia.

Dziś wygraj bilet!

 

 

 

Borderlands” podbił Comic-Con w San Diego! Widzowie najważniejszego festiwalu popkultury na świecie nie kryli zachwytu.

Film w wersji z dubbingiem i napisami w kinach już od 9 sierpnia.

Na to wydarzenie wielbiciele komiksów, gier i fantastyki czekali cały rok. Trudno się dziwić ich ekscytacji biorąc pod uwagę fakt, że każdego roku na konwencie nie brakuje atrakcji i niespodzianek. Nie inaczej było i tym razem. W trakcie tegorocznego Comic-Con w San Diego, najważniejszego na świecie festiwalu popkulturowego, miała miejsce światowa premiera „Borderlands” w reżyserii Eli Rotha.
Comic-Con 2024 w San Diego odbywał się w dniach od 25-28 lipca. 

W jego trakcie twórcy „Borderlands”, ekranizacji jednej z najpopularniejszych gier komputerowych wszech czasów, zaprezentowali swoje filmowe „dziecko”. 
I to aż trzykrotnie – na trzech wieczornych pokazach, dzień po dniu.

O filmie:

Lilith, łowczyni nagród o szemranej reputacji powraca na swoją ojczystą planetę Pandorę, najbardziej porąbane miejsce we wszechświecie. Ma tu odnaleźć zaginioną córkę Atlasa, najpotężniejszego drania w galaktyce, który skrzywdziłby nawet muchę. W tym celu kompletuje odjechaną ekipę w składzie: Roland, najemnik, który nie bierze jeńców; Tiny Tina, słodka nastolatka z zamiłowaniem do demolki; Krieg, mięśniak o bicepsie większym od mózgu; Tannis, archeolożka, której niestraszne żadne ruiny oraz Claptrap, cwany robot o niewyparzonej gębie.

 

 

Razem będą musieli stawić czoła całej plejadzie krwiożerczych Obcych i zdegenerowanych pandorskich gangsterów, by wywinąć się z pułapki i odkryć tajemnicę mogącą zaważyć na losach wszechświata. Takich dwóch, jak ich sześcioro, to nie ma ani jednego.

W „Borderline” zobaczymy, m. in.: Cate Blanchett („Tar”, „Władca Pierścieni”, „Aviator” – OSCAR, „Blue Jasmine” – OSCAR, „Kopciuszek”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona””), Ariana Greenblat („Avengers: Wojna bez granic”, „Barbie”), Kevin Hart („Jumanji: Przygoda w dżungli”, „Agent I pół”, „Polowanie na drużbów”, „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Ojcostwo”, „Prawdziwa jazda”), Jamie Lee Curtis („Wszystko wszędzie naraz” – OSCAR, „Na noże”, „Prawdziwe kłamstwa”, „Halloween”, „Ucieczka z Nowego Jorku”) i Jack Black („Holiday”, „King Kong”, „Jaja w tropikach”, „Jumanji: Przygoda w dżungli”, „Szkoła rocka”) i inni.
„Borderlands” wyreżyserował Eli Roth („Hostel”, „Życzenie śmierci”, „Noc Dziękczynienia”).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

KONKURS!
WYGRAJ kody do kina!
 

 

Wyślij e-mail na adres: konkurs@czest.info z "Borderline"

w temacie, a weźmiesz udział w losowaniu biletów.  Na maile czekamy do 31.07.2024, do godz.12.00.

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-em. 
 
 

 


 

Muza surrealistów, modelka i fotoreporterka,

dzięki której świat dowiedział się

o koszmarze II wojny światowej.

 

21 lipca przypada 47. rocznica śmierci Lee Miller

 

Jako korespondentka wojenna brytyjskiej edycji magazynu „Vogue” pokazała światu tragiczną prawdę o kulisach II wojny światowej. 

13 września wejdzie do kin film Ellen Kuras „Lee. Na własne oczy”. 

Główną rolę zagrała w nim Kate Winslet. O jej kreacji Artur Zaborski pisał dla Gazety Wyborczej: „Oczarowuje od pierwszej sceny”.

Brytyjska aktorka nie tylko wcieliła się w Lee Miller, ale też wyprodukowała ten film. Stwierdziła, że fotografka jest idealną bohaterką na nasze czasy.

 

Kim była Lee Miller?

Elizabeth Miller, nazywana przez bliskich po prostu Lee, była rodowitą Amerykanką urodzoną 23 kwietnia 1907 roku w Pughkeepsie w stanie Nowy Jork. Jako nastolatka ogromnie wstydziła się swojego ciała, więc by nauczyła się je akceptować, ojciec zaczął jej robić akty. Zdjęcia te wciąż wywołują kontrowersję, podejrzewano nawet relację kazirodczą, jaka mogłaby ich łączyć. Jednak Lee stanowczo temu zaprzeczała, twierdząc, że ojciec zawsze był dla niej wsparciem. Nie jest pewne, czy Theodore Miller wiedział, iż córka w dzieciństwie była ofiarą gwałtu dokonanego przez przyjaciela rodziny.

Dwudziestoletnia Lee, za namową Conde Nast, rozpoczęła karierę modelki. Fotografowali ją najwięksi artyści dwudziestolecia międzywojennego, ale szybko znudziła ją ta rola. Zamiast pozować wolała tworzyć. Wyjechała więc do Paryża, gdzie zaczęła uczyć się fotografowania u surrealisty i dadaisty Mana Raya. Był też muzą m.in. Pabla Picassa.

W wieku 24 lat wróciła do USA i w Nowym Jorku otworzyła własne atelier fotograficzne. Portretowała nowojorską elitę artystyczną i finansową. Potem wróciła do Europy, gdzie zastał ją wybuch II wojny światowej.

Lee – reporterka

Miller jako jedna z pierwszych dokumentowała z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych. Zdjęcia, jakie robiła w czasie wojny przeszły do historii.

Swoimi zdjęciami Lee dawała głos tym, którzy zostali go pozbawieni – powiedziała na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Toronto reżyserka Ellen Kuras

Jako jedyna kobieta miała możliwość wejścia do żeńskiej części koszarów wojskowych, gdzie fotografowała damską bieliznę. To ona zrobiła zdjęcie Annie Leskiej, jednej z trzech Polek w brytyjskiej pomocniczej służbie rozprowadzjącej samoloty Air Transport Auxiliary.

Wspólnie z Davidem E. Schermanem, swoim przyjacielem i korespondentem magazynu „Life” sfotografowali się nawzajem w łazience Adolfa Hitlera w jego monachijskim mieszkaniu dokładnie wtedy, kiedy Fuhrer i Ewa Braun popełnili samobójstwo w Berlinie.

Brytyjska cenzura zablokowała wiele zdjęć Lee, zwłaszcza tych dokumentujących rzeź w obozach koncentracyjnych. Ówczesna naczelna „Vogue” wysłała je jednak do amerykańskiej redakcji, która w czerwcu 1945 roku opublikowała wstrząsający fotoreportaż na podstawie tych zdjęć.

Miller zapłaciła za wojenne przeżycia ogromną cenę, cierpiała na depresję, uzależnienie od leków i alkoholu oraz PTSD.

Po wojnie fotografka wyszła za mąż za angielskiego artystę i arystokratę, Rolanda Penrose’a, z którym doczekała się syna. Zmarła na nowotwór 21 lipca 1977 roku.

Gdyby syn Lee Miller nie odnalazł na strychu setek tysięcy klisz i stykówek, które jego matka zrobiła w czasie II wojny, świat mógłby ją zapamiętać jedynie jako piękną muzę surrealistów i modelkę „Vogue” o subtelnej urodzie. Początkowo bohaterami jej zdjęć była śmietanka bohemy paryskiej: Pablo Picasso i Salvador Dalí. Ale to nie z ich powodu zapisała się w historii, co przypomina film Ellen Kuras.

O fabule filmu:

Jest rok 1938.

 Lee Miller, wzięta modelka i muza artystów, próbuje swych sił jako fotografka. W świecie zdominowanym przez mężczyzn codziennie musi udowadniać swoją wartość. Nie chce zajmować się jedynie modą i fotografowaniem pięknych wnętrz. Ma wielki talent do wydobywania w obrazach prawdy o ludzkim życiu, do nawiązywania niezwykłego porozumienia z bohaterami swoich fotografii, szczególnie kobietami. Gdy Europa pogrąża się w koszmarze II wojny światowej, Miller nie chce oglądać jej z bezpiecznej odległości. Wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna brytyjskiego „Vogue’a” pokazać światu tragiczną prawdę o ludzkim wymiarze wojny. Jako jedna z pierwszych fotografów widzi z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych.

Reżyseria: Ellen Kuras („Ozark” - serial, „Paragraf 22” - serial)
Zdjęcia: Paweł Edelman („Pianista”, „Katyń”, „Autor widmo”, „Pan Tadeusz”, „Kamienie na szaniec”, „Rzeź”, „Wenus w futrze”, „Oficer i szpieg”)
Obsada: Kate Winslet („Lektor” - OSCAR, „Titanic”, „Avatar: Istota wody”, „Holiday”, „Niezgodna”, „Droga do szczęścia”, „Zakochany bez pamięci”, „Mare z Easttown” – serial); Alexander Skarsgard („Wiking”, „Tarzan: Legenda”, „Wielkie kłamstewka” – serial, „Niedobrani”, „Godzilla vs. Kong”);’ Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf” - OSCAR, „Makbet”, „Dwa dni, jedna noc”, „Sprzymierzeni”, „Assasin’s Creed”, „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”); Andy Samberg („Palm Springs”, „To tylko seks”, „Sąsiedzi”, „Do zaliczenia”)

Gatunek: dramat / biograficzny
Produkcja: USA 2023
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

 
 
 

Komedia, jakiej dawno nie widzieliście.

„Wieczór kawalerski” z gwiazdorską obsadą:

Opozda, Banasiuk, Zawierucha, Perlińska, Gałązka, Popławska i Wieczorkowski.

 

Masz ochotę kupić bilet do kina na… odjechaną imprezę? 

Na taką, która wymyka się spod kontroli i zmienia… w niebezpieczną jazdę po bandzie? 
 
 

To gwarantuje „Wieczór kawalerski”, komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Joanna Opozda, Mateusz Banasiuk, Rafał Zawierucha, Magdalena Perlińska, Magdalena Popławska, Paulina Gałązka i Jan Wieczorkowski zapowiadają doskonałą zabawę. 

 W rolach epizodycznych zagrali również popularni influencerzy: modelka Karolina Pisarek i współzałożyciel Fame MMA Wojciech Gola. 
 W kinach od 5 lipca

***
Dwóch przyjaciół i plan na perfekcyjny wieczór kawalerski. Na pierwszy rzut oka każdy facet chciałby przeżyć taką imprezę. Niestety niektórym zaproszonym gościom może się to nie udać. Pytanie jest jedno: kto dotrwa do rana?

O czym opowiada film?

Mario (Mateusz Banasiuk) i Janek (Rafał Zawierucha) postanawiają zorganizować epicki wieczór kawalerski dla swojego przyjaciela. Idea jest prosta. „Co stanie się w Vegas, zostaje w Vegas". Do dyspozycji ma być wszystko, co normalnie rozbiłoby każde narzeczeństwo, i to w ilościach bez limitu. Kobiety warte grzechu (Joanna Opozda, Magdalena Perlińska), używki o mocy tsunami i inne atrakcje wyjęte żywcem z Hollywood. Jednak, gdy na imprezę wbija gangster (Jan Wieczorkowski) z obstawą, perfekcyjnie zaplanowany wieczór zaczyna zmierzać ku katastrofie. Trzej przyjaciele będą musieli kierować się nie tylko zamiłowaniem do zakazanych substancji, ale też instynktem przetrwania. Istnieje bowiem realna obawa, że do wesela się nie zagoi…

Reżyseria: Szymon Gonera („Dziewczyna influencera”, „Superheroes”)

Obsada:

• Mateusz Banasiuk („Czerwone maki”, „Furioza”, „Płynące wieżowce”, „7 uczuć”,

„Wszystko, co kocham”, „Dziewczyna influencera”)

• Joanna Opozda („Planeta singli”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”,

„Pech to nie grzech”, „Wygrać marzenia”, „Brigitte Bardot cudowna”)

• Jan Wieczorkowski („Czas honoru” - serial, „Dywizjon 303”, „Plan lekcji”, „Szamanka”,

„U Pana Boga za piecem”, „To ja, złodziej”)

• Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”, „Miłość na pierwszą stronę”, „Bogowie”,

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Mistrz”, „Niewidzialna wojna”)

• Magdalena Perlińska („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Dziewczyna influencera”,

„Bartkowiak”, „Wygrać marzenia”)

• Magdalena Popławska („Atak paniki”, „Prime Time”, „Brokat” – serial, „Osiecka” – serial,

„Czarna owca”, „Podatek od miłości”, „Jestem mordercą”)

• Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Sami swoi. Początek”, „Kamienie na szaniec”,

„Powidoki”, „Furioza”, „Juliusz”, „Fuks 2”, „Klangor – serial)

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2024

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
 

 
W kinach od 5 lipca!
 
***
 
 

 


Przygotuj się na największą westernową premierę tego roku. 

„Horyzont. Rozdział 1"  w kinach od 28 czerwca.

 

 
Przygotuj się na największą westernową premierę tego roku. „Horyzont. Rozdział 1" z absolutnie gwiazdorską obsadą w kinach już od 28 czerwca 24

 

 

„Horyzont. Rozdział 1" zobaczymy w Polsce i na całym świecie 28 czerwca. 

Co ciekawe, w przygotowaniu są jeszcze trzy kolejne filmy z tej serii. 
Największą gwiazdą produkcji jest oczywiście sam Kevin Costner, który nie dość, że gra główną rolę, to jeszcze razem z Jonem Bairdem napisał scenariusz i postanowił go wyreżyserować i współprodukować.
Widzów, którzy uważnie śledzą karierę Costnera, nie dziwi fakt, że artysta włożył własne pieniądze, by wspomóc tę gigantyczną produkcję. Jak podaje „The Hollywood Reporter” aktor zabiegał, by zrealizować „Horyzont” od ponad 30 lat. W końcu sam zainwestował w film 20. milionów dolarów, zaciągając pożyczkę pod zastaw swojego domu w Santa Barbara.

Costner po ponad dwudziestu latach powrócił z „Horyzont. Rozdział 1” do reżyserii. 

W scenariuszu ponownie odwiedził Amerykę z czasów wojny secesyjnej, w której rozegrał się jego debiut reżyserski „Tańczący z wilkami”. 
Film w latach 90. był absolutnym hitem i zdobył aż siedem Oscarów, w tym za najlepszy film i dla najlepszego reżysera.

W ostatnich sześciu latach kariera Costnera była skoncentrowana wokół westernowego serialu „Yellowstone”, za który również dostał nagrodę Złoty Glob dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym. Wydaje się więc, że Kevin Costner jest skazany na westernowy sukces. 

Tym razem postawił wszystko na jedną kartę, bo dla „Horyzont. Rozdział 1” musiał zrezygnować z grania w najnowszym sezonie „Yellowstone”, który na platformy trafi na jesieni.

Do „Horyzont. Rozdział 1” zaangażował gwiazdorską obsadą, w tym Siennę Miller, Jenę Malone, Sama Worthington i Jamiego Campbell Bowera i wielu innych wspaniałych docenianych aktorów.

 
 

 

O filmie:

Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra, przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki rdzennych mieszkańców, broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi. W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.

Reżyseria: Kevin Costner („Tańczący z wilkami” – OSCAR, „Bezprawie”)
Obsada: Kevin Costner („Tańczący z wilkami”, „Doskonały świat”, „Bodyguard”, „JFK”, „Wodny świat”, „List w butelce”, „Robin Hood: Książę złodziei”, „Yellowstone” – serial); Sienna Miller („Ugotowany”, „Na cały głos” – serial, „High-Rise”, „Foxcatcher”, „Snajper”, „G.I. Joe: Czas Kobry”, „Gwiezdny pył”); Sam Worthington („Avatar: Istota wody”, „Przełęcz ocalenia”, „Starcie tytanów”, „Salto”, „Terminator: Ocalenie”, „Chata”, „Everest”, „Człowiek na krawędzi”); Giovanni Ribisi („Szeregowiec Ryan”, „Avatar”, „Ted”, „Dotyk przeznaczenia”, „Niebo”, „The Offer” – serial, „Wrogowie publiczni”, „Selma”); Jena Malone („Igrzyska śmierci”, „Kontakt”, „Wszystko za życie”, „Donnie Darko”, „Duma i uprzedzenie”); Jamie Bower (“Stranger Things”, “Harry Potter i insignia śmierci”).

Gatunek: western

Produkcja: USA 2024

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films