Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jakie książki dla 4 latka kupić?

 Czytanie ma znaczenie. Takie motto powinno przyświecać rodzicom dzieci w różnym wieku, bo czytanie ma pozytywny wpływ na rozwój niemowlaka, jak i malucha kilkuletniego - rozwija nie tylko zdolności efektywnego myślenia, ale także odczuwania. Jakie książki kupić dziecku kilkuletniemu? Sprawdź te propozycje, aby mieć pewność, że sięgasz po odpowiednią lekturę.

 

 

Nieważne, czy jesteś rodzicem 2, 3, czy 4 latka. Ważne, by zdać sobie sprawę z tego, jak istotne dla jego rozwoju jest czytanie odpowiednich książek w różnych momentach jego rozwoju. Czytając dziecku bajki nie tylko umiejętnie przekazujesz mu najważniejsze wartości, ale także pobudzasz jego wyobraźnię, uczysz szacunku do drugiej osoby, wzbudzasz wyłącznie pozytywne emocje, które w przyszłości zaowocują empatią u malucha.

Nieistotne, jak długo czytasz dziecku, ile razy w ciągu dnia i w jakim miejscu. Ważne, by wspólne czytanie było przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. Wspólne czytanie powinno stać się także swego rodzaju rytuałem, na który wspólnie macie ochotę. Sprawdź zatem, jakie pozycje książkowe wybierać dla kilkulatka, by czerpać z czytania same pozytywne aspekty.

Propozycje książek dla 4 latka - Kicia Kocia 

Autorka książki Anita Głowińska stworzyła serię krótkich opowiadań zamkniętych w kilku stronnicowych książeczkach dla dzieci. Jej historyjki są nie tylko zabawne, ale przede wszystkim bardzo pouczające. Dzięki nim dziecko nabiera zupełnie innej świadomości, w jaki sposób odczuwać różnego rodzaju emocje, jak radzić sobie w niektórych sytuacjach, a  co ważne także, jakie wnioski wyciągać z przeróżnych momentów życia. Główna bohaterka książeczek - Kicia Kocia, świetnie radzi sobie z wychodzeniem na spacer, siusianiem na nocnik, wyprowadzaniem psa, czy też jedzeniem obiadu. Małe dziecko przyglądając się Kici Koci uczy się wraz z nią tego, co istotne, ważne i jak zachowywać się w określonych sytuacjach. Dzięki temu dziecko otrzymuje prawidłowy wzorzec zachowania.

Po serię tych książek dla 4-latka powinni sięgnąć wszyscy rodzice, którzy potrzebują wsparcia przy organizacji najróżniejszych czynności w życiu malucha.

Książki obrazkowe - kultowa Wiosna, lato, jesień i zima na ulicy Czereśniowej

Jeśli zastanawiasz się, co kupić dziecku na Zająca, Mikołaja lub Dzień Dziecka to ta propozycja książkowa na pewno spełni Twoje i jego oczekiwania. Seria książeczek obrazkowych autorstwa Berner Rotraut Susanne pokazuje co dzieje się w ciągu roku na ulicy Czereśniowej. W książce nie ma ani jednego słowa, a jednocześnie można z nią spędzić naprawdę długie godziny i opowiadać dziecku wspaniałe historie. Cykl książeczek z zabawnymi obrazkami stał się światowym bestsellerem. Warto zatem pomyśleć o tej propozycji kompletując domową biblioteczkę. 

Inne ciekawe tytuły książek dla 4-latka, które warto znać

Do innych tytułów, które mogą zainteresować dziecko należą m.in.:

  • Pucio - różne tytuły do wyboru,
  • Staś Pętelka - seria bajek,
  • Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek,
  • Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham.

Spraw swojemu dziecku nie tylko mnóstwo frajdy, ale również spędź z nim miło czas, czytając mu do snu. To ważne, by czas spędzony z dzieckiem był wartościowy.