Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej?

 

Kasa fiskalna to urządzenie elektroniczne służące do rejestrowania transakcji handlowych (jednocześnie kasa rejestruje należny podatek dochodowy i VAT). W niniejszym artykule wyjaśniamy pokrótce, czym jest kasa fiskalna oraz kiedy przedsiębiorca ma obowiązek posiadania kasy, a kiedy jest z niego zwolniony.

Co to jest kasa fiskalna?

Budowa kasy fiskalnej jest dokładnie określona przez przepisy Ministerstwa Finansów. Kasy fiskalne stosowane w Polsce wyposażone są w pamięć fiskalną OTP. Ważne jest, aby każda kasa posiadała niepowtarzalny identyfikator. 

Standardowa klasyfikacja dzieli kasy na ECR, POS i iPOS, a także na kasy jednostanowiskowe lub systemowe. Aby uprościć klasyfikację kas, wystarczy wskazać, że kasy mogą być wykorzystywane jako zdalne urządzenia mobilne (rozwiązanie, które sprawdza się w większości małych firm handlowych i usługowych). Jednocześnie rozróżnia się tzw. kasy "systemowe", które są zintegrowane z dodatkowym systemem informatycznym (rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w dużych przedsiębiorstwach handlowych, np. w domach towarowych). Duży wybór kas fiskalnych różnego typu posiada kasy fiskalne Bielsko Biała - kasyserwis.pl. Jest to sklep internetowy, który działa online i oferuje kasy fiskalne w Bielsku Białej, Wodzisławiu Śląskim i Oświęcimiu.

Jakie firmy obowiązuje kasa fiskalna?

Kasa fiskalna jest w Polsce obowiązkowa dla podatników dokonujących sprzedaży towarów lub usług na rzecz osób fizycznych (nieprowadzących działalności gospodarczej) oraz dla rolników, jeżeli obrót na rzecz osób fizycznych i rolników nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 000 zł. Należy jednak zaznaczyć, że nie są to jedyne zasady.

Ustawodawca wyodrębnił grupę podatników, którzy są zobowiązani do korzystania z kasy fiskalnej, niezależnie od wysokości obrotów. Aby sprawdzić, czy wykonywane czynności są bezwzględnie zwolnione z obowiązku stosowania kasy, należy zapoznać się z §4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku stosowania kas rejestrujących.

W przypadku sprzedaży towarów i usług, które są zarówno objęte obowiązkiem stosowania kas rejestrujących, jak i zwolnione z obowiązku stosowania kas, należy zwrócić uwagę na udział w obrocie poszczególnych osób. Jeżeli udział obrotu uprawniającego do zwolnienia wynosi ponad 80%, przedsiębiorca pozostaje zwolniony z obowiązku stosowania kasy. Kwestia ta jest szerzej uregulowana w  par. 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów.

Podsumowując, obowiązek prowadzenia rejestru podatkowego jest kwestią dość złożoną i zaleca się dokładne zapoznanie się z jego zasadami. Najlepiej jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy podatkowego lub biura rachunkowego. Ewentualnie warto również skontaktować się z doświadczonym dostawcą usług w zakresie funduszy podatkowych (np. kasy fiskalne Bielsko Biała).