Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak założyć akwarium? – porady dla początkującego akwarysty

Zdawałoby się, że samodzielne założenie akwarium to prosta sprawa, lecz nic bardziej mylnego. Sprawdź jak prawidłowo stworzyć zbiornik wodny dla ryb.

Mimo szerokiego dostępu do rzetelnych informacji, wciąż wiele osób myśli, że założenie akwarium jest banalnie proste i wcale nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani profesjonalnego sprzętu. Niestety jest to błąd, który kosztuje ryby zdrowie, a w większości przypadków nawet życie. Każdy kto zastanawia się jak samodzielnie stworzyć zbiornik wodny dla ryb, powinien najpierw sprawdzić jakie sprzęty są potrzebne do założenia akwarium. Sprawdź co powinien wiedzieć każdy przyszły i początkujący akwarysta.

Samodzielne założenie akwarium – prosty poradnik

Określenie gatunku ryb

Choć zakup ryb nigdy nie powinien odbywać się na etapie zakupu akwarium, to jednak przed udaniem się na jakiekolwiek zakupy warto zastanowić się jakie ryby będą znajdować się w naszym zbiorniku wodnym. Na podstawie gatunku, ilości i docelowej wielkości ryb podejmiemy decyzję jakie akwarium będzie najlepsze. Warto także sprawdzić jakie ryby są odpowiednie dla początkujących akwarystów, bowiem na początku powinni oni wybierać wyłącznie niezbyt wymagające gatunki ryb.

Zakup akwarium

W sklepach dostępne są gotowe akwaria dla ryb, z których każdy może dostosować rodzaj, wielkość i kształt akwarium do swoich potrzeb. Jednak coraz więcej akwarystów decyduje się na akwarium na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala na idealne dopasowanie akwarium nie tylko względem potrzeb ryb oraz akwarysty, ale także z uwzględnieniem możliwości przestrzennej w miejscu, w którym ma znajdować się zbiornik wodny. Akwaria na wymiar sprawdzą się doskonale na przykład we wnękach ścian, gdzie zbiornik wodny musi być idealnie dopasowany do wielkości wnęki. Zbiorniki wodne oraz inne elementy akwarium na wymiar można zamówić na stronie https://www.plantica.pl/produkty/produkty-na-wymiar

Miejsce na zbiornik wodny

Na akwarium musi być odpowiednie miejsce. Warto pamiętać, że ryby powinny mieć dostęp do światła słonecznego, jednakże mimo wszystko zbiornik wodny nie powinien się znajdować zbyt blisko okna, a najlepszym miejscem jest ciemniejszy kąt pokoju znajdujący się z dala od kominka i od kaloryfera. Jeszcze niedawno ludzie stawiali akwarium na meblach pokojowych. Niestety takie rozwiązanie nie jest ani estetyczne, ani bezpieczne dla ryb. Najlepszym wyjściem okazuje się specjalna szafka pod akwarium. Szafki pod zbiorniki wodne można kupić już gotowe, lecz warto pamiętać, że istnieją liczne szafki i inne produkty akwarystyczne pod wymiar, co pozwala na indywidualne dostosowanie ich do zaistniałych potrzeb. Warto także wspomnieć, że szafki pod wymiar, które zostały dopasowane do rozmiaru akwarium wyglądają niezwykle reprezentatywnie.

Sprzęt do akwarium

W skład sprzętu do akwarium wchodzi między innymi termometr, grzałka i filtr do wody, podłoże akwarystyczne, tło do akwarium oraz siatka przeznaczona do łowienia ryb. Dodatkowo warto kupić rośliny i kamienie do akwarium. Ryby należy wpuścić po dwóch tygodniach od przygotowania akwarium do użytku.