Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

56 POPIS Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie

 

Taniec rozwija naszą osobowość

- 56 POPIS uczniów Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska w Częstochowie

 
Sztuka tańca powoduje rozwój wszystkich elementów naszej osobowości, popycha nas do ciągłego działania, uczy pewności siebie i dyscypliny wewnętrznej równocześnie dając piękno, wdzięk i harmonię
 
 
W niedzielę 14 czerwca na scenie Filharmonii Częstochowskiej, odbył się  już 56 POPIS uczniów Społecznego Ogniska Baletowego oraz Społecznej Szkoły Baletowej.
Spektakl składał się z dwóch części.
 
Pierwsza: „Wierszyki tańczące do muzyki”.
Utalentowana, tańcząca młodzież odkryła przed nami swe dodatkowe umiejętności, a mianowicie deklamację.
Wysłuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy oraz  Juliana Tuwima.
Tancerze pokazali nam jak można nie tylko słuchać poezji, ale także ją zobaczyć. Fantastyczne choreografie przygotowane przez kadrę pedagogiczną, wytańczone przez młodzież, w pełni oddały nastrój czytanych utworów.
 
Druga część POPISU to niesamowicie pięknie przedstawiona, znana opowieść "KOPCIUSZEK" do muzyki Sergeia Prokofieva.
W skład solistów, w doborowym męskim towarzystwie: Piotra Cegiełkowskiego oraz Macieja Mazura weszły uczennice Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie: Liwia Olczyk, Alicja Karpik, Julia Dudek, Karolina Pendrasik, Kamila Marciniak, Agnieszka Podyma oraz Magdalena Gancarek. Młode tancerki pokazały nam niezwykłą profesjonalność, wielkie zaangażowanie i ogromne talenty.
Choreografia stworzona przez nauczycieli szkoły: dyrektor Urszulę Brylewską, Ilonę Pułkownik, Michała Zubkova, Martynę Burchardt i Anetę Wojtyrę pozwoliła publiczności na odbiór niezwykłych doznań.
Nie będzie przesadnym stwierdzeniem, że tegoroczny 56 POPIS,  był na niezwykle wysokim poziomie.
Dowodem tego były niemilknące brawa oraz rozentuzjazmowani i szczęśliwi rodzice. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z POPISU
 

 

 

fot. Dorota Gęsiarz

 

Czerwiec 2016