Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Gwiazdy dla dzieci z Hospicjum

Gwiazdy dla dzieci z Hospicjum

 

Już po raz trzeci znani i lubiani Polacy pojawili się na kartach kalendarza „Hospicjum Sztuką Życia” na rzecz najmłodszych podopiecznych Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie.

Premiera tego wyjątkowego projektu odbyła się 11 grudnia w Galerii Jurajskiej. Podczas wydarzenia można było spotkać bohaterów kalendarza, którzy na scenie prezentowali swoje umiejętności, a poza nią chętnie podpisywali kalendarze-cegiełki. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

- Kalendarz „Hospicjum Sztuką Życia” cieszy się niezmiennie dużą popularnością, dzięki czemu idea opieki hospicyjnej trafia do coraz szerszego grona osób. Jesteśmy bardzo wdzięczni za bezinteresowne wsparcie projektu przez artystów i sportowców, którzy zgodzili się pojawić w kalendarzu – mówi Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. W III edycji kalendarza podziwiać możemy: Olka Klepacza, Krystynę Jandę, zespół Lemon, Anę Andrzejewską, Arkadiusza Dzielawskiego, Grzegorza Panfila, Rafała Sonika, Natalię Siwiec, zespół Loka, Agatę Ochotę-Hutyrę, zespół Łobuzy oraz zespół Raz Dwa Trzy.

Premiera kalendarza odbyła się w miejscu wyjątkowym – to właśnie w Galerii Jurajskiej
w przedświąteczny czas możemy spotkać wielu mieszkańców regionu częstochowskiego. Wszyscy, którzy wybrali się na zakupy tego dnia, mogli podziwiać wystawę zdjęć z kalendarza oraz zakupić go, wspierając tym samym najmłodszych. – Każdy z nas w zakupowym wirze nie powinien zapominać, o tym co jest dla nas najważniejsze. Musimy złapać oddech i rozejrzeć się, czy wokół nas nie ma ludzi lub instytucji, które potrzebują naszej pomocy – tłumaczy Arkadiusz Kluba, prowadzący oraz jeden z artystów, którzy wystąpili podczas premiery kalendarza.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich dzieci z Artystycznego Przedszkola Olka Klepacza, które zaśpiewały kolędy i zostały nagrodzone ogromnymi brawami – Nie byłoby tego występu gdyby nie nasi wspaniali rodzice, którzy przyczynili się do zbiórki na rzecz hospicjum i uświetnili dzisiejszy dzień swoją obecnością – dziękowała ze sceny Iwona Klepacz, dyrektor przedszkola. Wraz z dziećmi wystąpił Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff oraz jeden z bohaterów kalendarza.

Również z myślą o najmłodszych bohaterowie kalendarza – Agata Ochota-Hutyra i Olek Klepacz – przeczytali opowieści świąteczne, a wszystkim chętnym podpisywali kalendarze. – Już od dłuższego czasu chętnie angażuję się we wszelkie projekty organizowane przez Hospicjum Częstochowskie. Takie miejsce jak hospicjum jest bardzo potrzebne mieszkańcom miasta, a my powinniśmy pomagać tym, którzy tego potrzebują – mówi Agata Ochota-Hutyra, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Rozrywki zgromadzonym dostarczył pokaz iluzjonisty Konrada Mościńskiego, a zaraz po nim na scenie wystąpił Arek Kluba – My jako artyści powinniśmy nieść pomoc, otwierając nasze serca dla dzieciaków – tłumaczy Arkadiusz Kluba. Z recitalem wystąpiła również Ana Andrzejewska, finalistka programu "The Voice of Poland", która pojawiła się też w kalendarzu. 

Na zakończenie premiery odbył się koncert Olka Klepacza z Michałem Walczakiem i Michałem Roratem.

Animacje dla najmłodszych przez cały czas trwania premiery prowadzili hospicyjni wolontariusze

 – Pomaganie to coś, co sprawia mi ogromną satysfakcję, a ponadto uwielbiam patrzeć jak inni uśmiechają się dzięki mnie – tłumaczy animatorka Weronika Sepioło. Dzieci mogły wykazać się artystycznie, kolorując pastelami wybrane wzory związane z hospicjum dziecięcym i świętami. 
– Ta akcja bardzo mi się podoba, atmosfera jest wspaniała, a zainteresowanie prowadzonymi przez nas animacjami ogromne – dodaje wolontariuszka Julia Wojtysiak.

Poprzednie edycje kalendarza „Hospicjum Sztuką Życia” cieszyły się dużym zainteresowaniem, niosąc pomoc najmłodszym. II edycja kalendarza z udziałem cenionych Polaków (m. in. Anja Rubik, Marcin Gortat, Irena Santor, Beata Tyszkiewicz) trafiła do domów przyjaciół i darczyńców Hospicjum dla Dzieci. Premiera odbyła się wówczas podczas koncertu charytatywnego zespołu BlackBird, w ramach ogólnoświatowej akcji Voices for Hospices.

Kalendarze można nabyć w siedzibie Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a, tym samym wspierając najmłodszych potrzebujących. Może stać się on wspaniałym prezentem świątecznym dla najbliższej osoby. Całkowity dochód z projektu przeznaczony zostanie na rzecz małych podopiecznych Hospicjum dla Dzieci.


 Zpraszamy do obejrzenia fotorelacji:
 

 
 
 
Źródło: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej