Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Charakterystyka sztuki współczesnej

 

 
 

Na pewno pamiętasz jeszcze ze szkoły, że każdy nurt w malarstwie ma swoją nazwę, jak również charakterystyczny styl, który wyróżnia go na tle innych. Dzisiaj postanowiliśmy nieco przybliżyć Ci sztukę współczesną w malarstwie, bowiem jest to bardzo ciekawa koncepcja, którą z całą pewnością warto jest znać.

Główne wyróżniki?
 

Przede wszystkim, od razu warto jest podkreślić, że trudno jest malarstwo współczesne ująć w konkretne ramy. Z jednej strony, patrząc na dany obraz widzimy tam cechy charakterystyczne dla malarstwa nowoczesnego, a jednocześnie trudno nam jest go scharakteryzować.
Jeśli chodzi o rys historyczny, to malarstwo współczesne swój początek miało w połowie XX wieku. W dużej mierze odegrały w tym wypadku ważną rolę również inne gałęzie sztuki, takie jak abstrakcjonizm, czy surrealizm. Oczywiście to nie wszystko, jednakże właśnie elementy z tych nurtów można zaobserwować u malarzy współczesnych.

Czy różnice są duże? 

Zdecydowanie tak, bowiem współczesny artysta znacząco odbiega od schematy nakreślonego przez innych przedstawicieli tego rodzaju sztuki z poprzednich wieków. Malarze współcześni poprzez farb i różnorodnych faktur starają się nawiązywać interakcję z odbiorcami. Artysta kieruje się przede wszystkim ścieżką, która ma do doprowadzić do zrozumienia otaczającego go świata i pokazać odbiorcom swoje doznania.
Dzięki temu dynamika obrazów niekiedy jest naprawdę duża, a innym razem mamy do czynienia ze zdecydowanie spokojnymi barwami, jak również stylem.

Czy jest miejsce na nowych? 

Jak najbardziej tak, ponieważ sztuka niewątpliwie wyzwala wiele emocji. Jeśli sam czujesz, że jest to coś dla Ciebie, to nie czekaj, ale warto zasmakować i spróbować namalować własne kompozycje. Tym bardziej, że w sklepach, takich jak http://loveart.pl/ można zakupić podstawowe rozwiązania, które umożliwią Ci łatwy start w tej dziedzinie.
W żadnym wypadku nie warto ignorować sygnałów, które mówią Ci, że warto byłoby spróbować. To w zasadzie nic Cię nie kosztuje, a być może odkryjesz w sobie niezwykłą pasję, która jest oznaką wrażliwości i chęci jeszcze lepszego poznania świata. Właśnie tak można najprościej scharakteryzować malarstwo współczesne, niemniej jednak, nie można tego traktować jako sztywnej definicji. Tą ostatnią ciężko byłoby zbudować, bowiem, jak mówiliśmy na samym początku, jest to dziedzina zdecydowanie mocno dynamiczna i czerpiąca z róznych stylów.