Motoryzacja

 
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

 


 

10 porad na ferie zimowe – jak przygotować samochód do podróży?

 

 

Co zrobić, aby podróż autem przebiegła gładko, a przede wszystkim bezpiecznie?

Rozpoczęcie zimowego sezonu urlopowego już lada chwila. Wielu miłośników śnieżnego szaleństwa planuje spędzić ten czas poza domem w Polsce i za granicą. Wyprawa samochodem w zimowych warunkach potrafi być wymagająca dla kierowcy, zwłaszcza gdy pojazd nie jest do niej odpowiednio przygotowany. Co zrobić, aby ułatwić sobie życie, uniknąć przykrych niespodzianek i bezpiecznie dojechać do celu?

1. Najważniejsze jest korzystanie z opon odpowiednich do sezonu – nie są one jedynie zwykłym kawałkiem gumy, a jednym z najistotniejszych dla bezpieczeństwa elementów samochodu i jedynym, który łączy auto i jego systemy bezpieczeństwa z drogą.
Płatek śniegu na tle góry, czyli tak zwany symbol alpejski, to jedyne oficjalne oznaczenie homologacji zimowe– jest on gwarancją tego, że w oponach zastosowano odpowiednią mieszankę gumową oraz wzór bieżnika zapewniający przyczepność w zimowej aurze i efektywnie odprowadzający wodę, śnieg i błoto. Często występujący symbol M+S jest niczym innym, jak deklaracją producenta, że ogumienie ma bieżnik błotno-śniegowy. Takie opony nie mają jednak homologacji oraz wszystkich cech opon zimowych. Nawet jeśli przed wyjazdem jest bezśnieżna zima, a temperatura rzadko spada poniżej zera i tak warto założyć opony z homologacją zimową – nowoczesne opony zimowe renomowanych producentów zapewniają bezpieczeństwo w szerokim zakresie warunków pogodowych.
Warto pamiętać, że w 27 europejskich krajach w tym okresie jest obowiązek jazdy na oponach zimowych.

2. Zadbaj o odpowiednie ciśnienie w oponach, ponieważ realnie wpływa ono na bezpieczeństwo jazdy. 

Od odpowiedniego poziomu tego parametru zależy w jaki sposób opona będzie przylegać do drogi. Odpowiednia wartość jest ustalana przez producenta danego auta i można ją znaleźć w instrukcji obsługi samochodu, na naklejce na środkowym słupku lub klapce wlewu paliwa. Należy pamiętać, że zmiana pogody na chłodniejszą powoduje spadek ciśnienia w oponach. Niedopompowanie opon już o 0,4 bara wydłuża drogę hamowania o 4 metry i zwiększa hałas o 2-3 dB. Rezultatem jazdy ze zbyt niskim ciśnieniem będzie również szybsze zużycie opon oraz częste tankowanie ze względu na zwiększone zużycie paliwa. Ciśnienie opon sprawdźmy przed wyruszeniem w podróż, kiedy opony nie są jeszcze nagrzane.

3. Kontroluj bieżnik – jego minimalna głębokość w Polsce to 1,6 mm.
Za pomocą monety 2 zł sprawdź, czy opony w Twoim samochodzie spełniają ten warunek – po włożeniu do rowka bieżnika, zewnętrzny złoty brzeg monety powinien w całości być niewidoczny. Nie może być mowy o bezpiecznej jeździe samochodem na oponach, których bieżnik jest płytszy niż 1,6 mm, a w przypadku większości producentów opon zimowych za minimalną wysokość bieżnika trzeba przyjąć 3-4 mm! Jeżdżąc ze zbyt płytkim bieżnikiem pozbawiamy się przyczepności w nagłych sytuacjach i stanowimy poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego! Im niższy bieżnik, tym mniejsza możliwość odprowadzania wody oraz błota pośniegowego w przypadku opon zimowych.

4. Sprawdź opony pod względem nawet najmniejszych popękań i wybrzuszeń. 
Nie można ich ignorować – mogą oznaczać poważne uszkodzenia zewnętrzne lub wewnętrzne ogumienia i są potencjalnie niebezpieczne – opona może pęknąć w czasie podróży. Jeśli je zauważysz, koniecznie udaj się do dobrego serwisu oponiarskiego po poradę.

5. Sprawdź stan opony zapasowej – ma być pomocą w kryzysowych sytuacjach, jednak zignorowanie jej kondycji może doprowadzić do kolejnych problemów.
Koła zapasowe, tak jak te zamontowane w samochodach, muszą mieć odpowiednią głębokość bieżnika i odpowiednie ciśnienie.

6. Jeżeli planujesz wycieczkę w górskie rejony, zabierz ze sobą łańcuchy na koła dostosowane do rozmiaru Twoich opon.
W przypadku śnieżycy ich użycie może być jedynym sposobem na utrzymanie właściwego kierunku ruchu. Warto przećwiczyć zakładanie łańcuchów na koła jeszcze przed wyjazdem – tylko właściwie założone sprawią, że opony skutecznie przeniosą moment obrotowy na ośnieżoną drogę i wyeliminują m.in. zjawisko uślizgu.

7. Sprawdź w serwisie czy układ kierowniczy, układ hamulcowy oraz układ chłodzenia silnika i nagrzewania kabiny są w pełni sprawne oraz czy akumulator jest naładowany.
Zawsze warto mieć kable rozruchowe w bagażniku. Zadbaj również o odpowiednie wyposażenie awaryjne – apteczkę, koc, łopatę do odśnieżania, latarkę, zapałki oraz skrobaczkę do szyb.

8. Widoczność w aucie nie może być niczym ograniczona – używaj dobrego zimowego płynu do szyb. Jeżeli jest taka potrzeba, zaopatrz się w nowe wycieraczki do szyb.

9. W czasie zimowych urlopów na autostradach i trasach szybkiego ruchu często tworzą się kilkugodzinne zatory spowodowane np. wypadkami.
Dlatego zabierz do samochodu koc i coś kalorycznego do zjedzenia, w razie gdybyś musiał spędzić w takich warunkach dłuższy czas. Najlepiej w takiej sytuacji śledź komunikaty na trasie i w razie czego zjedź wcześniej na parking albo na stację.

10. Nie zapomnij o zasadach bezpiecznej jazdy.
Warto zwolnić do prędkości niższej niż dopuszczają znaki i zachować większe odległości od pojazdów – droga hamowania na ośnieżonej drodze znacznie się wydłuża. Nie wykonuj szybkich i nagłych ruchów, zarówno przy zwiększaniu prędkości jak i przy jej zmniejszaniu.

Opony z homologacją zimową gwarantują nam większą przyczepność oraz krótszą drogę hamowania w szerokim zakresie warunków pogodowych sezonu jesienno-zimowego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, przed wyjazdem na ferie powinni wymienić opony na dobrej jakości homologowane opony zimowe – to najłatwiejszy sposób na poprawę naszego bezpieczeństwa na drodze. Sprawdźmy też stan naszych kół – tylko parę minut poświęcone oponom może zaoszczędzić nam wiele stresu, wydatków oraz co najważniejsze – uchronić nas od groźnej awarii, a nieraz nawet uratować życie – podsumowuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Więcej informacji na stronie pzpo.org.pl


Genesis Pr

 

Kiedy warto skorzystać z wynajmu samochodu?

 

Wynajmowanie samochodów staje się coraz bardziej powszechne. 
Warto jednak zwrócić uwagę na to, że korzystamy z tego rozwiązania w różnych przypadkach.

Jeszcze parę lat temu było to przede wszystkim związane z turystyką, ale obecnie wykorzystujemy wynajęte samochody do różnych celów. Zatem warto zwrócić na to szczególną uwagę.

 

 

Zapraszamy:
https://www.czest.info/Kiedy-skorzystac-z-wynajmu-samochodu


Zrób sobie świąteczny prezent!

 

Odwiedź  Salony RENT CAR w Częstochowie!
Wybierz samochód dla siebie!

Zapraszamy do Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń 
*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*


RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.

Salon posiada w swojej ofercie: 
kredyty, ubezpieczenia,  możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Częstochowa, ul. Główna 24 oraz 56.
Tel. 34 324 30 72 
 AUTO KOMIS tel.: : 601517788

Szyby samochodowe - gwarancją bezpieczeństwa jazdy.

 

 

Jesień i zima to pory roku, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.

Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.
Mgła, deszcz, przymrozki, śnieg szybkie zmiany pogodowe są powodem ,by mieć nieskazitelną szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.
Z kolei, aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. Poprawi to zabezpieczenie zarówno przed nagłym , niskim teraz słońcem jak i wścibskim okiem.

Wszystkie potrzeby związane z szybami w samochodzie zaspokoi firma Szybex -Service .
Częstochowa, ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38 oraz
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524

Polecamy: http://czest.info/motoryzacja

 

 

Nadchodzi zima dla kierowców.

Co zrobić, by auto odpaliło,

nawet gdy temperatury spadają poniżej zera?

16 listopada w Polsce to pierwszy dzień kalendarzowej zimy dla kierowców. Właśnie w tym dniu stacje wprowadzają do sprzedaży paliwa o podwyższonych parametrach niskotemperaturowych. Chociaż synoptycy ostrzegają przed znacznym ochłodzeniem, to na prawdziwe mrozy kierowcy muszą jeszcze poczekać. Mimo to już teraz warto przygotować auto do sezonu zimowego, by zapobiec najczęstszym problemom pojawiającym się w samochodach z silnikiem diesla. 

O auta w zimie dbamy coraz lepiej

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Circle K, Polacy coraz bardziej dbają o swoje samochody w okresie zimowym. Aż 83% zmienia opony z letnich na zimowe, 74% stosuje zimowy płyn do spryskiwaczy, a połowa badanych – zimowy płyn do chłodnic. To oczywiście prawidłowe zabiegi, które z pewnością przekładają się na bezpieczeństwo podróżnych, poprawę wydajności auta oraz jego odpowiednią konserwację. Dlaczego więc, pomimo tylu podjętych kroków, problem z uruchomieniem samochodu w dalszym ciągu spotyka ponad połowę polskich kierowców?

Samochód znowu nie odpalił

Trudności z uruchomieniem pojazdu to jeden z najczęstszych problemów, które spotykają kierowców z silnikiem diesla. W ubiegłym roku miała je połowa właścicieli samochodów z tego typu silnikiem, a 6% z nich za każdym razem, gdy próbowali odpalić auto. Jednocześnie, 61% badanych podaje, że nawet jeśli pojazd odpalał, trwało to dłużej niż zwykle, ponieważ auto udawało się uruchomić dopiero po kilku próbach. Do najczęściej wskazywanych przyczyn trudności z odpaleniem silnika należą: słaby akumulator (35,3%) oraz trudne warunki atmosferyczne – mróz (28,6%). Jedynie 11,4% wskazuje jako przyczynę niską jakość paliwa, a zaledwie 5,5% – zanieczyszczenie filtra.

Jakość paliwa ma znaczenie

Nawet najlepiej przygotowany pojazd nie wygra walki z niskimi temperaturami bez odpowiedniego paliwa w baku. Klasa oleju napędowego ma istotne znaczenie nie tylko dla jakości jazdy, ale wpływa również na rozruch silnika. Od 16 listopada stacje paliw w Polsce mają obowiązek wprowadzenia paliw zimowych. Charakteryzują się one obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, która wynosi maks. -20°C. Jednak w oleju napędowym występuje jeszcze jeden bardzo istotny parametr, jakim jest Temperatura Mętnienia. Określa on moment krystalizowania się parafin w oleju napędowym, które blokują swobodny przepływ paliwa przez filtr. W wyniku utrudnionego ruchu paliwa, auto może mieć problem z odpaleniem, nawet jeśli zatankowano zimowy olej napędowy, a temperatura na zewnątrz sięga zaledwie kilku stopni poniżej zera. Zgodnie z obowiązującymi przepisami temperatura mętnienia nie jest gwarantowana w standardowych zimowych olejach napędowych.

Co tankować w zimie?

Odpowiedzią na bardzo niskie temperatury jest milesPLUS diesel arktyczny, który charakteryzuje się gwarantowaną Temperaturą Mętnienia maks. -22°C oraz obniżoną do -32°C Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie silnika samochodu nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Dodatkowo diesel arktyczny nie zawiera biokomponentów pogarszających właściwości niskotemperaturowe paliwa oraz posiada dodatek uszlachetniający, który oczyszcza silnik z osadów, właściwie go zabezpiecza i pozwala dojechać nawet do 3% dalej. Paliwo milesPLUS diesel arktyczny jest dostępne wyłącznie na stacjach Circle K.

Grayling PR

 

 


Podróż kamperem – o czym warto pamiętać?

 

 

Podróże kamperami stają się coraz popularniejsze. Niezależnie od tego, jak daleko planujemy wyjechać, nie musimy martwić się o nocleg czy miejsce do przygotowania posiłku. Dostępne obecnie różnorodne modele kamperów gwarantują, że każdy zainteresowany znajdzie pojazd, który spełni jego wszelkie oczekiwania.

Co warto wiedzieć przed wyruszeniem w drogę?

Czytaj na: http://czest.info/Podroz-kamperem

 

 


 Miłośnicy 4 kółek - Michał Jesionowski

 
 
 
 

[POLECAMY KSIĄŻKĘ]

Masz samochód? Uwielbiasz jazdę swoimi czterema kółkami? A może dopiero szukasz wymarzonego auta?

Jeśli tak, to zapnij pasy. Michał „Michu” Jesionowski zabierze Cię za chwilę w podróż, by opowiedzieć o wszystkim, co musisz wiedzieć o swoim samochodzie, a także o tym, jak zaoszczędzić na jego naprawach.

W tej książce znajdziesz praktyczne porady, które pozwolą Ci:

• kupić używane auto i nie dać się oszukać,
• dbać o samochód tak, aby bezawaryjnie służył przez lata,
• bezpiecznie podróżować,
• nauczyć się, na co zwracać uwagę podczas jazdy,
• przestać traktować wizytę u mechanika jak przykry obowiązek i zło konieczne,
• sprawdzić, co psuje się najczęściej,
• zaoszczędzić pieniądze na naprawach i częściach zamiennych,
• zostać mechanikiem we własnym garażu.

Przekonasz się również, jak bezkompromisowo rozprawić się z mitami motoryzacyjnymi, które od lat funkcjonują wśród kierowców.

Czy diesle są długowieczne, a auta wyprodukowane we Francji zawodne? Czy prawdą jest, że użytkownicy samochodów marki Alfa Romeo nie pozdrawiają się na drodze, bo rano witali się w serwisie?

****
Michał „Michu” Jesionowski – najpopularniejszy polski youtuber motoryzacyjny, założyciel kanału Miłośnicy 4 kółek. Nieustannie pokazuje tysiącom internautów, co mogą zrobić ze swoimi samochodami, a własne niesamowite pomysły bez wahania wciela w życie.

 

 

 

Okulary dla kierowców

 

Jesień, zima przed nami.

Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski. 

Co raz wcześniej robi się ciemno.
To wszystko powoduje poczucie dyskomfortu widzenia podczas prowadzenia samochodu.
Z badań wynika, że prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia pojawiające się podczas prowadzenia samochodu.
 
Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców są nowe szkła z technologia Reflect Control.
Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, a w szczególności w nocy.
EYEDRIVE - SZKŁA DLA KIEROWCÓW

Szkła EyeDrive gwarantują:

  • znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!)
  •  lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie
  • mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż

Szkła EyeDrive są dostępne zarówno w wersji jednoogniskowej jak i progresywnej.

Jesteś kierowcą?

 

Zapraszamy po okulary do profesjonalnego

Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja

 

 

 
 

 

Niezbędnik na długi weekend

 

 

Długi weekend, wakacje, urlop, relaks, wypoczynek  czasami brawura - teraz najłatwiej przecenić swoje siły. 
Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w  alkomat.

A dzięki temu:

  • przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie  ani kropli alkoholu
  • po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest  wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.
 

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta