Motoryzacja

 
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

 


 

 

ALKOMAT - Twój imprezowy niezbędnik

 

 
 
Weekendy, potańcówki, wesela, imprezy inegracyjne -  często brawura -  tak najłatwiej przecenić swoje siły. 
Nie trać czujności!
Sprawdzaj czy zawsze możesz prowadzić.

Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa się alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w  alkomat.

 
A dzięki temu:
  • przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie  ani kropli alkoholu
  • po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest  wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.
 
Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
 
 

 

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!
 

 
 
 

Ukryte koszty – opony budżetowe czy używane?

5 porad dla kupujących opony

Opony używane kuszą cenami – czy warto się na nie nabrać? Dlaczego omijać szroty czy giełdę? Dlaczego tylko fabrycznie nowe opony mają gwarancję i nie zaskoczą nas ukrytymi wadami? Lepiej zainwestować w budżetowe, ale nowe opony – niż kupować używane. „Używki” to gra w ruletkę z naszym życiem i zdrowiem!

 Opony kupujemy po to, żeby samochód miał dobrą przyczepność do drogi, a więc żeby mieć więcej bezpieczeństwa. Tam, gdzie sprzedaje się używane gumy – na szrocie, na portalach aukcyjnych czy na giełdzie – nie kupimy opon, które są bezpieczne, bo nikt ich nie sprawdza. Zresztą skąd miałyby się one tam wziąć, gdy niemal połowa kierowców sprawdza ciśnienie raz w roku albo wcale, a gumy powypadkowe nadają się jedynie do całkowitej utylizacji? Nie dotyczy to jedynie Polski! Zachęty szukających szybkiego i łatwego zarobku sprzedawców używanych opon o ich świetnej kondycji nie mają żadnych podstaw, bo nie znają oni ich historii użytkowania. Nie wiedzą ani jak wiele kilometrów ze zbyt małą ilością powietrza przejechał na danej oponie jej poprzedni właściciel, ani tego, czy nie była zamontowana w samochodzie, który uczestniczył w wypadku. Ich słowo w żadnym wypadku nie jest wystarczającą gwarancją bezpieczeństwa dla kierowcy, któremu próbują sprzedać kota w worku. Wtedy nawet nieużywany produkt klasy budżetowej od sprawdzonego producenta zawsze zagwarantuje większy poziom bezpieczeństwa niż opona z drugiej ręki. Przynajmniej jest testowana i sprawdzana w fabryce i nie ma wewnętrznych uszkodzeń – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

1. Nieznana historia, ukryte wady?

Fabrycznie nowe gumy są skrupulatnie sprawdzane na każdym etapie produkcji – włącznie z prześwietlaniem warstw wewnętrznych promieniami rentgenowskimi, by wykluczyć uszkodzenie opasania czy drutówki. Sięgając po fabrycznie nowy produkt mamy gwarancję jego producenta, że opony są wolne od wszelkich uszkodzeń. Sprawa wygląda całkowicie inaczej w przypadku opon używanych – ich sprzedawcy nie mają żadnej technicznej możliwości sprawdzenia ich wnętrza, które może skrywać istotne, niewidoczne dla gołego oka uszkodzenia – mogą one pojawić się już np. przy jeździe przez kilka tygodni ze zbyt małym ciśnieniem powietrza w kole. To może z kolei doprowadzić do rozerwania opony w czasie jazdy!

Niestety, nawet uszkodzenia warstw zewnętrznych używanych opon mogą zostać umiejętnie zamaskowane. Jest to szczególnie łatwe przy sprzedaży wysyłkowej, gdzie odpowiednio zrobione zdjęcia mogą ukryć głębokość bieżnika czy liczne przetarcia. Pamiętajmy też, że zdjęcia niekoniecznie muszą przedstawiać dokładnie ten produkt, który oferowany jest nam w ogłoszeniu – a jedynie ten sam model opony!

2. Pozorna oszczędność

Oszczędności związane z używanymi oponami są jedynie pozorne – są one nieprzewidywalnym zagrożeniem na drodze, a za ich wybór możemy przypłacić zdrowiem i życiem swoim oraz naszych bliskich. Ponadto ich okres użytkowania może być tak krótki, że już po kilku miesiącach będziemy musieli zakupić kolejny komplet. Obecnie ceny nowych opon bywają bardzo niskie, szczególnie podczas sezonowych wyprzedaży. Po zakupie używanych gum – gdy na jaw wyjdą ich uszkodzenia, nie otrzymamy zwrotu pieniędzy.

3. Dłuższa droga hamowania i większe zużycie paliwa

Myślenie o wyborze nowych opon powinniśmy rozpocząć od zdania sobie sprawy z tego, że tylko one zapewniają styk samochodu z drogą. Podczas jazdy z prędkością 130 km/h przyczepność auta do jezdni gwarantuje jedynie powierzchnia wielkości czterech kopert, a opony obracają się ponad 1000 razy na minutę. Fizyki nie oszukamy – im gorsza ich jakość, tym mniejszy poziom naszego bezpieczeństwa.

Bardzo zachęcam kierowców do traktowania zakupu nowych opon jako inwestycji w bezpieczeństwo. Dobre jakościowo opony nie tylko skrócą drogę naszego hamowania, ale pozwolą też zaoszczędzić na paliwie! Na pełnym baku na najlepszych oponach dojedziemy z Władysławowa nawet do Bielska-Białej, a na najgorszych – tylko do Katowic – podkreśla Piotr Sarnecki.

4. Opony to nie bułki, nie sczerstwieją – ważniejsza gwarancja!

Nowe opony zawsze mają gwarancję producenta – to ważny aspekt, który chroni nabywcę przed ukrytymi wadami. Dlatego nie ma znaczenia, kiedy opony wyprodukowano – najważniejsze, że były nieużywane i właściwie przechowywane. Nowe opony nie psują się w magazynie – zużywają się jedynie podczas użytkowania. To naturalne, bo rozgrzewają się podczas jazdy, działają na nie napięcia wynikające z ciśnienia, są deformowane pod wpływem np. najechania na dziurę w jezdni z dużą prędkością. Ważne jest zatem dbanie o właściwy poziom ciśnienia i sprawdzanie go przynajmniej raz w miesiącu! Pamiętajmy, że kod fabryki i daty produkcji opon nie oznaczają terminu przydatności gumy – służą one producentom w identyfikacji danej partii produkcyjnej.

5. Ważna etykieta – używki nie zagwarantują takich parametrów

Planujesz kupno opon? Zwróć uwagę przynajmniej na trzy podstawowe parametry – efektywność paliwową, drogę hamowania na mokrej nawierzchni i głośność zewnętrzna opony. Znajdziesz je na etykiecie, którą od listopada 2012 roku musza posiadać wszystkie nowe opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Używane gumy nie posiadają 100% właściwości nowych egzemplarzy. Mogę je spełniać w 60% lub tylko w 30% – nikt tego nie wie, łącznie z ich sprzedawcą.
 

  • Efektywność paliwowa (ikona z dystrybutorem) – określana przez współczynnik oporów toczenia opony. Jest wyrażona za pomocą klas od A do G, gdzie A oznacza najbardziej oszczędną oponę – opony najwyższej klasy A pozwolą zaoszczędzić do 7,5% paliwa w porównaniu do opon najniższej klasy G.
 
  • Hamowanie na mokrej nawierzchni (ikona z deszczem) – informuje o długości drogi hamowania. Klasa A oznacza, że dany model opon posiada najkrótszą drogę hamowania na mokrej jezdni – przy prędkości 80 km/h droga hamowania będzie nawet o 18 m krótsza niż przy oponach najniższej klasy G.

  • Zewnętrzny hałas toczenia (ikona z głośnikiem) – wyrażona w decybelach wartość emitowana przez daną oponę przy prędkości 80 km/h. Skala hałasu pokazywana jest w formie trzech belek – im więcej z nich jest czarnych, tym głośniejsza opona.

Genesis pr, pzpo.org.pl


Sprawdź ofertę OUTLET FRANK-CARS

 

 

NIE CZEKAJ! SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ
 
 

samochody dostawcze: https://outlet-frank-cars.otomoto.pl

 

samochody osobowe: https://outlet-frankcars1.otomoto.pl

 

Frank Cars - Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147/154, tel.: 34 365  05 75

 

 

 


Zmień samochód po wakacjach!

 

 

Sprawdź najnowsze oferty Salonu Samochodów Bezwypadkowych 

RENT CAR Paweł Karoń:

http://www.rent-car.auto.com.pl

 

Tu kupisz:*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*! 

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.

rok założenia 1994
 

Salon posiada w swojej ofercie: kredyty, ubezpieczenia,  możliwość realizacji zamówień indywidualnych.


Zapraszamy do Salonów 
RENT CAR Paweł Karoń, 
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56. 
Tel. 34 324 30 72  
AUTO KOMIS tel.: 601517788 

Czynne w godz.:
poniedziałek -piątek 09 : 00 - 17 : 00
sobota 09 : 00 - 15 : 00
niedziela 11 : 00 - 13 : 00

 
 
 

 

Wracamy z wakacji!

 

Powroty z wakacyjnych wyjazdów tuż, tuż.
Przed nami ostatnie podróżowanie przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Czekają nas różne warunki pogodowe.

Sprawdź czy szyby w Twoim samochodzie nie posiadają uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczeństwo na drodze.

Przed  i po każdym dalszym wyjazdem warto sprawdzić stan wycieraczek.

O Twoje bezpieczne podróżowanie zadbają fachowcy z firmy  Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38

lub w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 7 tel 44 647 76 41
 

 Zapraszamy: http://www.szybexservice.pl
 

 
 
 
 
 

OC dla młodego kierowcy – na co zwrócić uwagę?

 

Dopiero co uzyskałeś prawo jazdy i przymierzasz się do zakupu nowego samochodu? 

Wcześniej zorientuj się, ile zapłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. 
Sprawdź, gdzie możesz liczyć na najniższą składkę.

Ubezpieczenie OC wykupywane przez młodych kierowców może być nawet kilkakrotnie droższe w porównaniu z polisą dedykowaną doświadczonej osobie. Dlatego koniecznością jest porównanie dostępnych ofert, np. w internetowej porównywarce ubezpieczeń, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dlaczego OC młodych kierowców jest drogie?

Wysokie ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dla młodych kierowców podyktowane są zwiększonym ryzykiem ubezpieczeniowym. Statystyki prowadzone zarówno przez policję, jak i ubezpieczycieli jednoznacznie wskazują na zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Winę za to ponosi nie tylko brak doświadczenia, ale również brawura oraz brak umiejętności przewidywania różnych sytuacji i szybkiego reagowania w chwili zagrożenia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe, poprzez podwyższanie cen, muszą zrekompensować sobie ewentualną wypłatę wysokich odszkodowań w ramach polisy OC.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy?

Wybór przypadkowego ubezpieczenia OC może Cię wiele kosztować. Dlatego warto poświęcić czas na porównanie dostępnych ofert, co pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

· Cena

To podstawowe kryterium, na które warto zwrócić uwagę. Nie ma sensu przepłacać za OC, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są jednakowe u każdego ubezpieczyciela – niezależnie od wysokości składki.

· Wyłączenia odpowiedzialności

Wewnętrzne warunki mogą różnić się w towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź więc, jakie są wyłączenia odpowiedzialności. Chodzi o sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania osobie pokrzywdzonej.

· Zasady przyznawania zniżek

Każde 12 miesięcy bezszkodowej jazdy oznacza zniżkę – zgodnie z tabelą Bonus Malus. Jako że każdy ubezpieczyciel we własnym zakresie ustala taką tabelę, różny może być system przyznawania rabatów. Porównaj więc możliwości i wybierz tę firmę, która proponuje korzystne zniżki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat taniego OC dla młodych kierowców? 

Zajrzyj na https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-dla-mlodych-kierowcow-jak-oszczedzic/, by poznać wiele praktycznych wskazówek. Wykorzystaj je, by za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacić dużo mniej.
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta