Motoryzacja

 

 

 


 

Sprawne szyby samochodowe

gwarantują bezpieczną podróż

 

WAKACJE, PODRÓŻE to czas, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy  zarówno wygody jak i bezpieczeństwa  naszego podróżowania.

Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.
Mgła, deszcz, a przede wszystkim mocne i rażące w oczy słońce są powodem, by mieć gładką szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.
 

Aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. To o tej porze roku skutecznie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo naszego podróżowania.

- Ciemne szyby zabezpieczą na  zarówno przed nagłym, intensywnym słońcem jak i wścibskim okiem- doradzają specjaliści z firmy Szybex-Service, z ul. Zaciszańskiej 8 , w Częstochowie.

 Szybex -Service zapspokoi wszystkie  Państwa potrzeby związane  z szybami w samochodzie oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.

 W ofercie:

 • Szyberdachy, folie przyciemniające (atest), antywłamaniowe, okienne, pleksi.
 • Sprzedaż, montaż i naprawa szyb samochodowych.
 • Dorabianie i polerowanie szyb.
 • Lusterka i wycieraczki samochodowe.
 • Przeszklenia busów, szyby panoramiczne, samochodowe.
 • Montaż lusterek samochodowych, folii antywłamaniowych, przeciwsłonecznych i termoizolacyjnych.

Zapewnij sobie bezpieczną podróż dzięki firmie Szybex-Service:
Częstochowa , ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524
 
 
 

 

Stacje Statoil w Częstochowie zmieniają

nazwę na Circle K

 

21 lipca w Częstochowie przy al. Wojska Polskiego odbędzie się wielkie otwarcie pierwszej z czterech stacji Circle K, a z końcem lipca na wszystkich stacjach Statoil w mieście będzie widniało już nowe logo.

Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiego procesu zmiany marki Statoil na Circle K, który docelowo obejmie sieć stacji na terenie całego kraju. W ten sposób 4 częstochowskie stacje staną się częścią międzynarodowej sieci Circle K obecnej w ponad 20 krajach na całym świecie.
 
Zmiana nazwy to bardzo ważny moment w historii naszej firmy, który chcemy świętować wspólnie z naszymi klientami. Polska dołącza właśnie do grona ponad 20 krajów w Europie i na całym świecie, w których marka Circle K funkcjonuje z dużym powodzeniem już od wielu lat. Możemy zapewnić, że pod nowym logotypem oferta produktowa naszych stacji zachowa swoją dotychczasową jakość, do której polscy kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić – mówi Mirosław Caputa, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska.

W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i w Dani. Prace związane z rebrandingiem prowadzone są nadal w sieci stacji paliw na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy, a na stacjach będzie nadal pracował ten sam zespół pomocnych pracowników.

Właściciel Circle K Polska, czyli Grupa Alimentation Couche-Tard, jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego. Po zakupie Statoil Fuel & Retail w 2012 r. Grupa otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas. Niedługo później, w 2015 r., Couche-Tard podjęła decyzję, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu Grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach.

Zmiana nazwy bez wpływu na dotychczasową ofertę produktową

Zmiana marki nie będzie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa miles® i milesPLUS® oraz najwyższej jakości kawy pod marką Simply Great Coffee, a także hot dogi pod marką Prawdziwe hot dogi prosto z grilla. Bez zmian pozostaną także zasady funkcjonowania programu lojalnościowego Statoil Extra, który obecnie nosi nazwę Circle K Extra Club.

Wielkiemu otwarciu będą towarzyszyć specjalne wydarzenia i atrakcje. Dla klientów przygotowano rabaty na paliwo, kawę, hot-dogi czy płyn do spryskiwaczy.

Harmonogram otwarć poszczególnych stacji:

21 lipca: stacja przy al. Wojska Polskiego

27 lipca: otwarcie stacji przy al. Wyzwolenia i ul. Jagiellońskiej

28 lipca: otwarcie stacji przy ul. Bardowskiego

***

Przewidziane rabaty podczas wielkiego otwarcia:

 
 • Rabat 15 gr/l na paliwa milesPLUS z kartą programu EXTRA
 • Rabat 10 gr/l na paliwa miles i SupraGas z kartą programu EXTRA
 • Rabat 50 % na dowolną kawę, hot dogi, usługę myjni automatycznej (myjnia dotyczy stacji własnych)
 • Rabat 50% na letni płyn do spryskiwaczy (oferta sezonowa)

***

O firmie:
Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 352 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard) jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 12 500 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://corpo.couche-tard.com/en/

Circle K Polska

 


 

5 najczęstszych mitów dotyczących olejów silnikowych

 

Jak w każdej dziedzinie, tak i w przypadku olejów silnikowych krążą wśród obiektywnych, potwierdzonych faktów, także i pewne mity. Moglibyśmy je z powodzeniem bagatelizować, gdyby nie to, że czasem owe mity prowadzą do naprawdę problemowych sytuacji. Co zatem zrobić? Może po prostu rozprawić się z niebezpiecznymi mitami na temat olejów silnikowych i je obalić?

Mit nr 1: czarny kolor oleju silnikowego świadczy o jego zużyciu

Jak się okazuje, to całkiem powszechne wśród użytkowników aut stwierdzenie jest błędne. Niektóre oleje silnikowe od samego początku mają kolor czarny.  Z kolei w przypadku silników wysokoprężnych, nowy olej o innym kolorze zmieni swoje zabarwienia właśnie na kolor czarny już po przejechaniu przez nas pierwszych kilkuset kilometrów. Dlaczego tak się dzieje? Wytłumaczeniem jest tutaj fakt, że olej miesza się z sadzą. Nie wpływa to jednak na jakość i parametry oleju, a jego wymiana powinna dokonać się zgodnie z zaleceniem producenta (najczęściej jest to przebieg około 15 tysięcy kilometrów).

Mit nr 2: jeśli samochód wyposażony jest w stary silnik, powinno się zmienić olej syntetyczny na mineralny

Takie stwierdzenie to kolejny mit godny obalenia. Otóż w przypadku jeśli samochód, a tym samym jego silnik od początku użytkowany jest przy zastosowaniu oleju syntetycznego, nie ma przesłanek do tego, aby dokonywać wymiany oleju na jakikolwiek inny. Czasem tego typu zamiana może mieć całkiem poważne konsekwencje i zakończyć się zdecydowanie pogorszonym stanem i prać silnika.
Jeśli zamiana oleju syntetycznego na półsyntetyczny lub mineralny jest możliwa, taka informacja powinna znaleźć się w instrukcji obsługi samochodu przygotowanej przez jego producenta.

Mit nr 3 – od naszej jazdy zależy częstotliwość wymiany oleju

Czy jeśli będziemy jeździć delikatnie i spokojnie, nie „żyłując” zanadto naszego auta, to czy opóźni to konieczność wymiany oleju silnikowego? Otóż nie. Żaden olej nie jest wieczny, każdy, nawet najlepszy po prostu się starzeje. I niezależnie od tego, jak prowadzimy nasze auto, olej będzie trzeba wymienić. Kwestia ta zależy bowiem nie tylko od przebiegu, ale i czasu, przez jaki olej był eksploatowany.

Mit nr 4 – dolewanie dodatków do oleju niczemu nie służy

Błąd. Otóż jak się okazuje, dolewanie do oleju silnikowego odpowiednich dodatków może wpłynąć na zmniejszenie współczynnika tarcia, może pomóc w regeneracji zniszczonych uszczelnień, a także wyciszyć pracę popychaczy hydraulicznych.

Mit nr 5 – olejów nigdy nie mieszamy

Owszem – mieszamy. Dzisiejsze oleje silnikowe dostępne na rynku są ze sobą mieszalne. Zatem w wyjątkowej sytuacji możesz uzupełnić poziom oleju praktycznie każdym innym. Warto tutaj jednak pamiętać, że jeśli oleje różniły się pomiędzy sobą poszczególnymi parametrami może to nieco rzutować na ogólna jakość powstałej mieszanki. Dlatego warto wtedy dokonać wymiany oleju na nowy. Najlepiej wcześniej wchodząc na petrostar.pl

 

 


 

Nad morze dojedziesz SuperPKS!

 

 

Do Łeby, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwii, Kołobrzegu, Sianożęt i wielu innych nadmorskich miejscowości dojadą od dziś SuperPKS-em mieszkańcy Częstochowy.

Komfort na dłuższej i krótszej trasie zapewnią jej użytkownikom m.in. wygodne fotele, klimatyzowane wnętrze, darmowe wi-fi oraz doświadczeni polscy przewoźnicy – w tym przypadku PKS Częstochowa.

Częstochowa – Łeba, Częstochowa –Mrzeżyno, to nowe trasy, na których mogą od dziś podróżować pasażerowie SuperPKS. Pierwsze kursy ruszyły już w lipcu. Połączenia na tych trasach są realizowane przez flotę PKS Częstochowa, składającą się z wysokiej klasy autokarów marki Volvo, wyposażonych m.in. w komfortowe fotele, Wi-Fi, oraz klimatyzację. 

Bilety na podróże SuperPKS można nabywać na stronie www.superpks.pl – gdzie są one zawsze tańsze niż te kupowane na dworcu czy u kierowcy.

Projekt SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania podróżujących, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach. Obecnie w przedsięwzięciu bierze udział 8 PKS-ów obsługujących 13 tras w całej Polsce. Dzięki połączeniu sił z firmą technologiczną Teroplan S.A. pasażerowie mają okazję korzystać z pełni nowoczesnych usług transportowych – profesjonalnych przejazdów, biletów online i dynamicznych cen. Wszystkim partnerom przedsięwzięcia daje to szansę na odniesienie sukcesu rynkowego, w zetknięciu z konsolidującymi się grupami już istniejącymi na polskim rynku czy też zamierzającymi na niego wejść.

SuperPKS kursuje na nowych trasach:

Częstochowa - Mrzeżyno 21:30 (czwartek, sobota) i powrót (piątek i niedziela) o 20:20: przez Kłobuck, Krzepice, Praszka, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Szczecinek, Koszalin, Mielno, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Sianożęty, Kołobrzeg, Grzybowo, Dźwirzyno, Mrzeżyno

Częstochowa - Łeba 20:30 (piątek i niedziela) i powrót o 18:30 (sobota i poniedziałek) – przez Łódź, Włocławek, Toruń, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Władysławowo, Jastrzebia Góra, Karwia, Dębki, Żarnowiec, Łeba

Przykładowe ceny biletów:

Częstochowa - Łeba – od 59,99 zł

Częstochowa - Kołobrzeg – od 69,99 zł

******

SuperPKS to innowacyjny projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A. Przewoźnicy pod wspólną marką SuperPKS oferują pasażerom, także z mniejszych miejscowości, podróż w komfortowych i bezpiecznych warunkach, w dobrej cenie oraz stale podnoszą standardy świadczonych usług. Pasażerowie otrzymują także możliwość zakupu biletów online oraz planowania swojej podróży na stronie www.superpks.pl. W projekcie obecnie udział biorą: PKS Elbląg, PKS Nova, PKS Polonus, Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Tarnobrzeg, PKS Bytów, PKS Częstochowa, PKS Ostrowiec Świętokrzyski.

 


 

Nareszcie wakacje!

Wyrusz w podróż zatankowanym i czystym autem.

 

Koniec roku szkolnego, początek lata, urlopy - to czas wzmożonych podróży, a tym samym pośpiechu i zmiennej pogody.
Wybieramy się w drogę, więc trzeba zatankować samochód i przyjemnie byłoby podróżować autem czystym.
Jednak masz mało czasu, a zmęczenie powoduje, że nie chce Ci się wysiadać z auta podczas jego mycia i tankowania.
Przyjedź na Stację Paliw i Myjnię WEGA, na ul. Żyzną 1 w Częstochowie.
Tu zatankujesz, umyjesz auto w nowoczesnej myjni i możesz wyruszać w drogę!
Życzymy przyjemnego podróżowania.
 


 

 

Wakacyjna podróż sprawdzonym autem

 

 

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE

zaprasza do swoich Salonów:

Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.

 

Skorzystaj z bogatej oferty Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń i wybierz się na wakacje swoim wymarzonym samochodem.

W firmie Rent Car dokonasz wszystkich niezbędnych formalności.

Salon posiada w swojej ofercie: 

 • kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Salony Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń posiadają certyfikat:

 • *SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*


Tel. 34 324 30 72 
 AUTO KOMIS tel.: 601517788

Sprawdź ofertę dnia na:

 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta