Motoryzacja

 
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

 


 
 

Fotele samochodowe nie tylko dla rajdowców

 

 

Podczas wyścigów samochodowych wszyscy uczestnicy rajdu powinni być odpowiednio chronieni. Zasadnicze znaczenie mają mocne zawieszenie, niezawodne hamulce, amortyzatory, odpowiednio dobrane opony oraz wyposażenie wewnątrz pojazdu. Równie ważne są akcesoria, które poprawiają bezpieczeństwo i jakość jazdy. 
 

 

Na stronie https://inter-rally.pl/pol_m_Wnetrze_Fotele-rajdowe-z-homologacja-FIA-278.html dostępne są rozmaite akcesoria zaprojektowane w oparciu o najnowsze technologie.

Czytaj więcaj: http://czest.info/Fotele-samochodowe

 


 
 
 

Elektryczne bolidy od studentów Politechniki Śląskiej

na zawodach w Paryżu i Londynie

 
Studenci Politechniki Śląskiej wystartują w kolejnej edycji prestiżowego wyścigu Shell Eco-marathon. Sponsorem projektu została gliwicka firma BMZ Poland.
 
 
Studenci podjęli się ambitnego zadania, w ramach koła naukowego SmartPowerteam zaprojektowali i zbudowali bolid o nazwie MuSHELLka do startu w popularnym wyścigu Shell Eco-marathon. Pojazd rywalizował już na torach w Holandii i Francji z innymi elektrycznymi pojazdami, pochodzącymi z różnych stron świata. W zawodach uczestniczyły ekipy złożone z najzdolniejszych studentów uczelni technicznych ze wszystkich kontynentów. Wygrywa ten bolid, który na ekwiwalencie jednego litra paliwa lub jednej kilowatogodziny energii przejedzie najdłuższy dystans. W tym roku MuSHELLka podczas zawodów we Francji okazała się być najlepszym prototypem napędzanym elektrycznie.
 
 
Obecnie zespół SmartPowerteam z Politechniki Śląskiej przygotowuje się do rywalizacji na Shell Eco-marathon Europe 2018 w Londynie z kolejnym projektem HydroGENIUS. Jest to pojazd kategorii miejskiej napędzany przy pomocy ogniwa wodorowego.
 
W skład zespołu wchodzą studenci – pasjonaci ze Studenckiego Koła Naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn (SKN MKM), działającego przy Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej. Koło naukowe skupia studentów różnych wydziałów tej uczelni. W pracach nad bolidem uczestniczą adepci wydziału Mechanicznego Technologicznego, Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Elektrycznego, Architektury, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Chemicznego.
 
W obydwa projekty zaangażowała się firma BMZ Poland. Gliwicki producent baterii został sponsorem projektów MuSHELLka oraz HydroGENIUS, elektrycznego oraz wodorowo-elektrycznego bolidu wykorzystującego najnowsze osiągnięcia techniki i nowoczesne materiały. W pojazdach zamontowane są baterie z ogniwami litowo-jonowymi od BMZ. Koszt energii potrzebnej na przejechanie 100 km to zaledwie 10 groszy.
 
- Cieszymy się, że możemy pomóc w rozwoju pasji i zainteresowań młodych ludzi. Projekt w pełni elektrycznego bolidu jest doskonałą promocją polskiej myśli technologicznej na świecie, a przy tym wpisuje się w popularną oraz promowaną przez rząd ideę w pełni ekologicznego, bezemisyjnego transportu. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu finansowemu oraz dostarczonym bateriom samochód odniesie sukces na torze – twierdzi Agata Kędzierska, event marketing manager w BMZ Poland.
 
Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 5-8 lipca w Londynie i będą już 34. edycją tego wydarzenia. Na torze wystartuje aż 175 zespołów z całego świata. Uczestnicy będą walczyć o podium w dwóch klasach: UrbanConcept (pojazdy dostosowane do jazdy miejskiej) oraz Prototype (trzy- i czterokołowe pojazdy przyszłości, nastawione na maksymalizowanie efektywności energetycznej) oraz w trzech kategoriach energetycznych: ICE (pojazdy spalinowe), BatteryElectric (pojazdy elektryczne ) oraz Hydrogen (pojazdy elektryczne napędzane ogniwem wodorowym).
 
 

 

****

Grupa BMZ to wiodący na świecie dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale Badań i Rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.
 
Grupa BMZ zlokalizowana jest na całym świecie. Posiada biura i fabryki w Niemczech, Chinach, USA, Francji, Polsce oraz w Japonii. Dzięki wykorzystaniu najnowszych, innowacyjnych technologii współpracuje z wiodącymi światowymi markami. Fabryki baterii w Gliwicach oraz w Karlstein są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie.


 

 

 Stacja Klasyki  –

pierwsze w Polsce

Centrum Motoryzacji Klasycznej

 

Klasyczne samochody budzą zainteresowanie coraz większego grona pasjonatów, którzy chcą posiadać wyjątkowy pojazd z duszą. Kolekcjonowanie ich jest ponadto alternatywną formą inwestowania, co jest coraz częściej dostrzegane także w Polsce. 
Oczekiwania kolekcjonerów stale rosną i w odpowiedzi na nie w podwarszawskich Łomiankach powstaje pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej „Stacja Klasyki”.

Motoryzacja rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie i to co jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu było wyłącznie wizją przyszłości obecnie jest codziennością. Samochody nafaszerowane najnowszymi zdobyczami techniki, wykonujące za nas szereg czynności czy też zupełnie nas zastępujące za kierownicą stają się standardem. Elektromobilność to także szybko rozwijający się proces od którego nie ma już w zasadzie odwrotu – już niebawem dźwięk mocnego silnika grającego niczym najlepiej zestrojona orkiestra także przejdzie do lamusa. Współczesne pojazdy pomimo tak ogromnego zaawansowania są do siebie bliźniaczo podobne stąd też coraz trudniej
o wyróżnienie się na drodze, chyba że faktycznie posiadamy auto nietuzinkowe i bardzo drogie.

Dusza motoryzacji

Od wielu już lat na całym świecie samochody klasyczne budzą ogromne emocje ponieważ są wyjątkowe, posiadają często niezwykłe indywidualne życiorysy, są jedyne w swoim rodzaju. Mówi się, że posiadają duszę. Co rusz słyszymy także o aukcjach, na których kolekcjonerzy płacą za egzemplarz bajońskie sumy niejednokrotnie wyższe niż nawet najdroższe auta współczesne. Kolekcjonowanie i obrót klasykami stanowi bowiem intratną formę alternatywnego inwestowania.

W krajach Europy zachodniej rynek klasycznych pojazdów cechują wysokie, przez lata wypracowywane standardy. W Polsce zainteresowanie takimi pojazdami stale rośnie i obecnie możemy się pochwalić wzrostami naszego rynku o wartościach dwucyfrowych z roku na rok. Zmieniają się jednocześnie oczekiwania i wymagania miłośników old- i youngtimerów stąd też niezbędna jest jego profesjonalizacja.

Zmienia się także profil kolekcjonera. Obecnie obserwujemy pewne nasycenie niektórymi modelami aut, które sprzedają się wolniej niż np. dwa lata temu. Pojawia się zainteresowanie autami droższymi powyżej 150 tys. zł i z drugiej strony poniżej 45 tys. zł. Jest więcej osób które chcą mieć takie auto
a wcześniej o tym nie myśleli, a jednocześnie posiadają fundusze które im na to pozwalają. Są i tacy, którzy mają oszczędności i chcą mieć ciekawy pojazd jako ten trzeci, czwarty w garażu ale coś właśnie klasycznego. Popularne do tej pory Mercedesy już ustępują miejsca innym markom i ten trend nie zatrzymuje się. Bogacimy się i interesujemy się czymś bardziej wyrafinowanym niż tylko Mercedesy. Ewoluujemy.

Jedyna taka Stacja

 

 

W odpowiedzi na rosnące potrzeby już w czerwcu w podwarszawskich Łomiankach swoje podwoje otworzy pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej - „Stacja Klasyki”. To wyjątkowe miejsce posiadające powierzchnię kilku tysięcy mkw. Oferować będzie skonsolidowane usługi zarówno wytrawnym kolekcjonerom jak i tym, którzy swoją przygodę rozpoczynają.

Zawsze podobały mi się stare samochody, zawsze byłem ich fanem i obecnie sam jestem kolekcjonerem realizując młodzieńcze marzenia. – wyznaje pomysłodawca i założyciel Stacji Klasyki Tomasz Kwieciński. W miarę, gdy moja kolekcja rosła napotkałem na problemy gdzie je trzymać, gdzie je serwisować. Zdałem też sobie sprawę, że z podobnymi kłopotami borykają się inni. Biznesowe myślenie wzięło więc górę i postanowiłem stworzyć miejsce, które będzie odpowiedzią na wyzwania wielu fanów nietuzinkowej motoryzacji i pozwoli połączyć pasję z biznesem.
Centralnym miejscem Stacji będzie dostępny dla każdego salon sprzedaży w którym wyeksponowanych zostanie kilkadziesiąt pojazdów. Pozwoli to na możliwość kupna auta w godnych warunkach. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że chcąc zainwestować w obiekt kilkadziesiąt czy też kilkaset tysięcy złotych, oględzin dokonujemy na ulicy, czy w przydomowym garażu. Tak niestety często się odbywa w naszym kraju, co nijak nie wspomaga budowania pożądanych standardów. W salonie tym auto będzie mógł wystawić praktycznie każdy i tym samym w profesjonalny sposób zaoferować go potencjalnym nabywcom.

Nad Wisłą rynek jest rozproszony; warsztaty te mniejsze i większe zajmujące się renowacją i później sprzedażą klasyków często mieszczą się w najdalszych rejonach kraju. Kolekcjoner z Niemiec, Anglii czy Francji ma zatem duży problem z osobistą wizytą i zrobieniem rekonesansu interesujących go aut. Jeśli jednak będzie miał możliwość dokonania tego w jednym miejscu i to w dodatku w komfortowych warunkach z pewnością o wiele łatwiej podejmie decyzje o przyjeździe.

Powierzchnia salonu wynosić będzie ok 500 mkw., co oznacza, że nie wszystkie obiekty będą mogły być zaprezentowane jednocześnie, dlatego będzie też cześć garażowa. Jednym z dużych problemów osób gromadzących kolekcje klasyków jest ich przetrzymywanie. Często stają na parkingach apartamentowców, w przydomowych garażach wywołując rodzinne niesnaski o zajęte miejsce. Niektórzy posiadający swoje firmy gromadzą swoją kolekcję na ich terenach. Żadne z tych rozwiązań nie wydaję się jednak satysfakcjonujące. Pamiętać należy jeszcze o tym, że stare pojazdy wymagają zupełnie innego podejścia i troski niż współczesne, miejskie kompakty. Dlatego w Centrum Motoryzacji Klasycznej dostępna będzie także przestrzeń garażowa o powierzchni 2600 mkw. Kolekcjonerzy z całego kraju będą mogli przechowywać w nim swoje auta zarówno sezonowo jak
i całorocznie.

Istotną zaletą garażu będzie to, że auto które jest na sprzedaż i nagle ma potencjalnego nabywcę zwiezione zostanie windą do części salonowej a tam odpowiednio wyeksponowane. Takie kompleksowe rozwiązanie zdecydowanie ułatwi obu stronom na dokonanie transakcji
w profesjonalny sposób.

Do dyspozycji każdego klienta, który odwiedzi Stację Klasyki będzie rzeczoznawca z korporacji międzynarodowej, który oceni auto i wyda certyfikat. Wszystkie pojazdy będą ubezpieczone,
a dostęp do tych umieszczonych w garażu będą miały wyłącznie osoby upoważnione.

Kompleksowość rozwiązań

Nadrzędną ideą przyświecającą stworzeniu Stacji Klasyki było zapewnienie wszystkich usług w jednym miejscu. Klienci, którzy poszukują konkretnego auta w Polsce czy za granicą będą też mogli skorzystać z usług doradczych. To nowe miejsce na motoryzacyjnej mapie naszego kraju będzie takowe świadczyła zachowując najwyższą jakość. To ukłon w kierunku tych, którzy nie mają czasu
i niejednokrotnie odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, aby samemu się tym zająć i wyjeżdżać na poszukiwania do innych krajów i dlatego potrzebują kompetentnego partnera.

Nowi właściciele klasyków, o ile te są sprawne do jazdy w naturalny sposób chcą je przetestować. Często jednak są to egzemplarze nie zarejestrowane, albo mają sportowe zacięcie i sprawdzanie ich na drogach publicznych zwyczajnie nie jest możliwe. Wychodząc i temu naprzeciw Stacja zaoferuje możliwość takowych testów na pobliskim profesjonalnym torze.

Centrum będzie także świadczyło usługi wynajmu klasycznych aut. Będą to pojazdy bardzo interesujące, w pełni nadające się do jazdy, które użytkuje się w podobny sposób jak auta współczesne i które jednocześnie będą sprawiały radość z jazdy. Marki i modele będą legendarne np. Porsche 911.

Pierwsze w Polsce Centrum motoryzacji Klasycznej, stworzone przez pasjonatów dla pasjonatów poprzez kompleksowość rozwiązań i usług ma też szansę być miejscem konsolidującym całe środowisko stając się profesjonalnym „głosem” branży przeżywającej bardzo dynamiczny rozkwit.
 

Public Relations Agency
 
 


 

Dlaczego opłaca się zostawiać samochód

na parkingu przy lotnisku?

 
 
 
 
 

Dojazd na lotnisko stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie.

 

Jeśli nikt nie może nas akurat podwieźć lub lotnisko znajduje się w innym mieście, to zazwyczaj decydujemy się na dojazd własnym samochodem i pozostawienie go następnie na parkingu.
Na co trzeba zwrócić uwagę, pozostawiając auto na kilka dni lub tygodni na parkingu?

Zapraszamy: http://czest.info/odlotowyparking-pl

 


 

W wakacyjną podróż pewnym autem

 

 

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE zaprasza do swoich Salonów:
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.

Skorzystaj z bogatej oferty Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń i wybierz się na wakacje swoim wymarzonym samochodem.

W firmie Rent Car dokonasz wszystkich niezbędnych formalności.

Salon posiada w swojej ofercie:

  • kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Salony Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń posiadają certyfikat:

  • *SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*
Tel. 34 324 30 72 
AUTO KOMIS tel.: 601517788

Sprawdź ofertę dnia na:
 

 

Przygotuj auto do wakacyjnych wyjazdów

 

Sprawdź czy szyby w Twoim samochodzie nie posiadą uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczną podróż.

Przed dłuższym wyjazdem warto także sprawdzić stan wycieraczek.
 

Aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i będziesz podróżować bezpiecznie odwiedź firmę Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38

lub w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 7 tel 44 647 76 41

 

Zapraszamy: http://www.szybexservice.pl

 

 

 

 


Szukasz kredytu na auto? Skorzystaj z porównywarki!

 

Kredyt bankowy to jedna z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych form finansowania zakupu samochodu. Nie każdego stać na kupno auta za gotówkę, z kolei odpowiednio wybrany kredyt – samochodowy lub gotówkowy – pozwala sfinansować zakup zarówno nowego, jak i kilkuletniego pojazdu. Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt na auto? Warto analizować oferty poszczególnych banków i instytucji, a jeśli brakuje nam fachowej wiedzy – wspomóc się porównywarką kredytów.

Zapraszamy: http://czest.info/Szukasz-kredytu-na-auto-Skorzystaj-z-porównywarki


 

 

Spodnie motocyklowe – w co się ubrać na motor?

 

Posiadanie motocyklu to nie tylko sama przyjemność. Trzeba też widzieć, jak się ubrać, jakie wyposażenie kupić i przy okazji nie wydać fortuny. Oprócz specjalistycznego stroju ważne są także różne dodatki typu: bagażniki, sakwy, pokrowce, stelaże czy narzędzia.

Jakie spodnie motocyklowe wybrać czytaj na:
http://czest.info/Spodnie-motocyklowe-co-ubrać-na-motor

 
 
 
 
 

Na majówkę jedź czystym autem!

 

Zbliża się długi weekend.
Pierwsza prawdziwa majówka przed nami, a więc czas podróży, odwiedzin, spotkań wśród przyjaciół.
Warto zadbać by mieć czyste i zatankowane auto.

Skorzystaj z Myjni i  Stacji Paliw WEGA przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie

Szybko, sprawnie i  dokładnie umyjesz i zatankujesz swój samochód, a w dodatku nawet nie ruszysz się zza kierownicy!

 

 

 

Alkomat - niezbędny przed i po imprezie

 


Zbliża się dlugi weekend, a po nim powrót do codzienności.
Pilnuj, aby twoje powroty były bezpieczne dla Ciebie i innych.

Tak łatwo  przecież sprawdzić, czy możemy prowadzić!
Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat.

Dzięki niemu:

  • przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie  ani kropli alkoholu
  • po imprezie - rano sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest  wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

 

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

 


Jak długo przydatna jest opona?

8 zasad przechowywania opon
 
Opony nie starzeją się w ten sam sposób jak artykuły spożywcze – w odpowiednich warunkach magazynowania nie tracą swoich właściwości. Kilkuletnia nieużywana opona jest tak samo dobra, jak ogumienie wyprodukowane wczoraj czy kilka miesięcy temu. Eksploatacja jest głównym czynnikiem wpływającym na żywotność opon, tym bardziej jeśli jest nieprawidłowa – co ma istotny wpływ na parametry, osiągi oraz poziom bezpieczeństwa podróżujących pojazdem.
Ze względu na fakt, że opony są jedynym elementem łączącym auto z nawierzchnią, sprawne ogumienie jest warunkiem koniecznym dla bezpiecznej jazdy. Jak więc dbać o stan opon, tak by długo służyły kierowcom?
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na spowolnienie zużycia opony jest prawidłowe ciśnienie w kole. Według badań Moto Data, aż 58% kierowców zbyt rzadko sprawdza ciśnienie w oponach. Wielu nie zdaje sobie sprawy z zalet wynikających z regularnego kontrolowania tego parametru, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo i ekonomię jazdy. Niedopompowanie ogumienia powoduje nadmierne przeciążenie kół, przegrzewanie się opony oraz utratę optymalnej przyczepności auta do jezdni. Ponadto, ciśnienie zmniejszone nawet o 0,5 bara w stosunku do wartości przewidzianych przez producenta, wydłuża drogę hamowania nawet o 4 metry i zwiększa męczący hałas. Wyrobienie w sobie nawyku sprawdzania ciśnienia przy każdym tankowaniu samochodu znacząco zmniejszy zużycie paliwa, a więc wygeneruje oszczędności.
Opony podczas prawidłowego składowania w zasadzie w ogóle się nie starzeją. Zmiany fizykochemiczne opon zachodzą głównie podczas użytkowania i spowodowane są rozgrzewaniem w trakcie jazdy, napięciem wynikającym z ciśnienia, deformacjami oraz innymi czynnikami, które nie występują w procesie przechowywania. Kontrola ciśnienia trwa zaledwie kilka minut, a obniża zużycie paliwa i ogumienia, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo jazdy wskazuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). – Niebezpiecznych zniszczeń warstw wewnętrznych opony spowodowanych jazdą ze zbyt małym ciśnieniem nie widać gołym okiem dodaje.
Mądre magazynowanie – 8 zasad
Nowe opony mogą być magazynowane nawet przez kilka lat – przy właściwych warunkach ogumienie zachowa swoją fabryczną jakość. Stan opon i sposób ich przechowywania rzutuje bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowców i żywotność ogumienia. Nie należy składować opon byle gdzie i byle jak – oto podstawowe zasady:

1.    

Należy zaznaczyć położenie każdej zdejmowanej opony w samochodzie. Rozkład ogumienia nie jest przypadkowy – już przy demontażu powinno się oznaczyć ich umiejscowienie na osiach. Po magazynowaniu należy umieścić je zgodnie z regułami rotacji między osiami, co pozwoli na zrównoważenie stopnia zużycia bieżnika.

2.    

Opony przygotowane do przechowywania to opony czyste. Wszelkie resztki olejów, paliw czy chemikaliów mają niszczący wpływ na ogumienie – dlatego szczególnie ważne jest oczyszczenie ich po całym sezonie.

3.    

Magazynować można tylko opony suche. Po umyciu ogumienia trzeba więc poczekać, aż opony całkowicie wyschną lub osuszyć je, zanim włożymy je do pokrowca czy zostawimy zamknięte w garażu. Wilgoć może wnikać przez mikrouszkodzenia w gumie aż do stalowego opasania, powodując jego korozję.

4.    

Podczas składowania, ciśnienie opony na felgach powinno być takie samo, jak przy eksploatacji – informację o prawidłowej wartości można znaleźć w instrukcji samochodu lub na naklejce na dole środkowego słupka.

5.    

Promieniowanie UV nie służy oponom – ogród nie jest dobrym magazynem. Opony nie mogą być składowane w bezpośrednim świetle słonecznym i w silnym sztucznym świetle o wysokim natężeniu promieniowania UV. Uszkadza ono gumę, powodując drobne, ale widoczne spękania. Przy dalszym użytkowaniu w opony może wnikać woda lub sól, powodując korozję wewnętrzną.

6.    

Ozon to wróg opon – gaz szybko niszczy mieszankę gumy, z której zbudowana jest opona i prowadzi do powstawania pęknięć. Nie powinno się przechowywać opon w pomieszczeniach z pracującymi transformatorami, prostownikami czy generatorami. Najlepiej magazynować je w zadaszonym, suchym i wentylowanym pomieszczeniu bez przeciągów, z odpowiednią temperaturą pomiędzy 10 a 30°C.

7.    

Składowanie opon przy źródłach ciepła może spowodować nieodwracalne zmiany w strukturze cząsteczkowej gumy – wszelkiego rodzaju instalacje grzewcze, piecyki i urządzenia elektryczne nie powinny znajdować się w bliskiej odległości od opon.

8.    

Istotna jest podłoga pomieszczenia, w którym przechowywane są opony. Umyte ogumienie może ponownie się zabrudzić, jeśli będzie miało styczność ze śladami oleju, smaru czy z innymi substancjami chemicznymi – struktura gumy koła przechowywanego w takich warunkach może ulec zniszczeniu.

Kupno używanych opony to hazard
Przed nadejściem wiosny wielu kierowców zastanawia się nad kupnem kolejnych opon. Poszukiwania najlepszych i sprawdzanie testów warto zacząć zawczasu. Pamiętajmy tylko o jednym – nie warto kupować używanych opon. Głębokość bieżnika to tylko powierzchowny aspekt. Największym problemem jest to, że nie wiadomo, jaka jest historia eksploatacji takiej gumy – czy nie jeździła notorycznie ze zbyt małym ciśnieniem, czy nie była nieprawidłowo naprawiana, a potem zamaskowano reperację. Nie można ocenić trwałości opony, która pochodzi z nieznanego źródła. Nie da się też na oko stwierdzić uszkodzeń wewnętrznych, które mogą prowadzić do pęknięcia opony w czasie jazdy. Używane ogumienie niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo nagłych awarii oraz uszkodzeń innych podzespołów samochodu. A opony stosunkowo łatwo uszkodzić – warstwy wewnętrzne mogą zostać poważnie naruszone już przy gwałtownym najechaniu na krawężnik przy wyższej prędkości czy jeździe przez kilkaset kilometrów z niedopompowanym ogumieniem.
– Wybór używanych opon to zakup kota w worku – kierowca nigdy nie może być pewny, że dojedzie bezpiecznie do celu. Trwałość ogumienia z niepewnego źródła jest niemożliwa do oszacowania. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie – zwłaszcza, że przy prędkościach 120-130 km/h opona o popularnym rozmiarze osiąga ponad 1000 obrotów na minutę. Wtedy nie może być pytań co do jej wytrzymałości – dodaje Piotr Sarnecki.
Więcej informacji na stronach pzpo.org.pl.


 

Czy wiesz, że… czysty samochód to bezpieczny samochód?

 

Prawie 70% polskich kierowców korzysta z myjni automatycznych

Regularne przeglądy u mechanika, zmiana opon, uzupełnianie płynów i wymiana oleju – to czynności, które wykonuje każdy kierowca, by zagwarantować bezpieczeństwo i sprawność swojego samochodu. Jednak mało kto wie, że dbanie o czystość samochodu wpływa nie tylko na jego estetykę, ale także na bezpieczeństwo jazdy.

Wbrew pozorom, dbanie o czystość auta nie wymaga wiele czasu i zaangażowania. Najwygodniejszym sposobem na umycie samochodu są myjnie automatyczne. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Circle K 68,4% Polaków korzysta z myjni automatycznych. Znaczna część z nich, bo aż 38%, decyduje się na taką usługę kilka razy w miesiącu.

Widzieć dobrze i być widocznym na drodze 

Brudne szyby w samochodzie mogą być źródłem poważnych zagrożeń podczas jazdy. Po pierwsze, widoczność z wnętrza samochodu jest znacznie ograniczona, przez co kierowca w trudnych sytuacjach traci cenne ułamki sekund na reakcję. Przez brudną przednią szybę dostrzegalność jest niemal o połowę niższa niż przez szybę czystą. Jeśli do tego dojdzie jeszcze światło pojazdów jadących z naprzeciwka, widoczność wskutek silnego oślepienia zmniejsza się do nawet 16 metrów. Gdyby podobna sytuacja powstała z powodu mgły, media informowałyby bez wątpienia o skrajnie niebezpiecznych warunkach w ruchu drogowym.

Regularne czyszczenie szyb i lusterek znacznie wpływa na bezpieczeństwo na drodze i zapobiega wypadkom.

Brudne boczne szyby i lusterka są, zwłaszcza w terenie zabudowanym, zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Uczestników ruchu z boku i z tyłu własnego samochodu dostrzega się wtedy późno, a obraz jest niewyraźny.

Podobne ryzyko wynika z brudnych lusterek zewnętrznych i szyb bocznych oraz tylnej.
W przeciwieństwie do szyby przedniej, kierowca znacznie rzadziej zerka w tych kierunkach i w razie niebezpiecznej sytuacji dostrzega zagrożenie jeszcze później. Może to okazać się poważnym problemem przy manewrach takich jak parkowanie, skręcanie czy zmiana pasa jazdy. W ostatnim przypadku wielu kierowców liczy na szybki, rutynowy rzut oka na lusterko wewnętrzne lub boczne. Jeśli przez osady brudu niemożliwe będzie rozpoznanie konturów zbliżających się obiektów, zagrożenie drastycznie wzrasta.

Drugim istotnym problemem jest kwestia „bycia widocznym”. Im więcej zanieczyszczeń osadzi się na karoserii, tym trudniej wychwycić ludzkiemu oku sylwetkę pojazdu. W związku z mniejszym blaskiem lakieru, brudny pojazd dostrzegamy znacznie później, co zmniejsza czas reakcji potrzebny na ewentualne hamowanie lub ominięcie przeszkody. Na pogorszenie widoczności dodatkowo wpływ mają śnieg, osady soli na aucie czy też jazda po zmroku.

Przezorny kierowca regularnie dba o czyste reflektory dla większego zasięgu oświetlania. Zabezpieczenie reflektorów woskiem powoduje, że warstwa brudu powstaje wolniej

Lakier powleczony warstwą brudu słabo odbija światło. Skutek: Blask i możliwość rozpoznania auta na drodze spadają przy tym do 75%. Jeśli jeszcze dodatkowo reflektory są „zamglone”, pojazd jest w ruchu jak gdyby w „czapce niewidce”

Efekt hydrofobowy, czyli sposób na większą widoczność

Znaczną poprawę widoczności na drodze gwarantuje tzw. technologia „RainTecs” dostępna na myjniach Circle K. Jej działanie jest bardzo proste: dodatkowa warstwa ochronna lakieru aplikowana podczas mycia samochodu zawiera cząstki hydrofobowe, których główną właściwością jest zdolność do odpychania cząsteczek wody. W ten sposób krople deszczu szybko i sprawnie spływają z powierzchni auta, poprawiając tym samym jego widoczność na drodze. Warto również pamiętać o tym, że każdy lakier ulega mikroskopijnym ubytkom podczas codziennej eksploatacji samochodu – nie musi to być jednak efekt nieodwracalny. Technologia „ShineTecs” pozwala bowiem na wypełnienie mikroubytków bezbarwną warstwą ochronną, która zabezpiecza lakier i znacząco zwiększa jego połysk, a tym samym widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Bezpieczna wiosna

O czystość auta należy zadbać szczególnie w okresie wiosennym. Wielu kierowców wyrusza w dalszą trasę w rodzinne strony, dlatego warto zapewnić sobie najlepszą widoczność samochodu na drodze. Myjnie automatyczne na stacjach Circle K (dawniej Statoil) wyposażone są w najnowocześniejsze systemy myjące i wykorzystują elektroniczne sensory, które wyczuwają kształt samochodu, usuwając wszelkie zabrudzenia. Dzięki nowoczesnym szczotkom z technologią myjnie oferują wiele programów do wyboru w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzeń – od szybkiego płukania, po program premium np. z opcją mycia podwozia i są dostępne o każdej porze dnia.

Grayling Poland


 

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta