Motoryzacja

 
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 


 

Lokalizator GPS do auta - czy warto kupić?

 

Lokalizator GPS do samochodu to popularne urządzenie, z którego korzysta coraz więcej kierowców. Dzięki niemu, można zlokalizować auto niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Jest to niezwykle pomocne, w przypadku kradzieży i wielu innych sytuacji. Kontrola nad pojazdem i bezpieczeństwo, to jedne z najważniejszych atutów jego zastosowania. Na jakiej zasadzie działa GPS i kiedy warto pomyśleć o jego zakupie?

 

Jak działa GPS?

Urządzenie tego typu oparte jest na nawigacji satelitarnej, a komunikacja z nim odbywa się za pośrednictwem karty SIM, która musi zostać zarejestrowana i systematycznie zasilana. GPS umożliwia zlokalizowanie samochodu z dokładnością do 5 metrów (niekiedy nawet do 2 metrów), co sprawia, że bez większych problemów można namierzyć auto. Wszelkie raporty o jego położeniu wysyłane są droga smsową, a niekiedy również mailową. To bardzo duże ułatwienie. Ciekawym rozwiązaniem wydają się ponadto moduły GPS, które można przypiąć do dowolnych ruchomych przedmiotów, jak chociażby paczek. Na taki zakup decydują się nie tylko osoby prywatne, ale i właściciele firm.

Zastosowanie lokalizatorów GPS w firmach

Większość właścicieli firm transportowych, logistycznych i innych, w których na co dzień zatrudniani są kierowcy, decyduje się na zakup tego rodzaju lokalizatorów. Głównym powodem nie zawsze jest zabezpieczenie przed kradzieżą, ale możliwość wygenerowania raportu dotyczącego przebytej drogi. W jakim celu generuje się takie raporty? Pozwala to bowiem zoptymalizować długość pokonywanych tras i znacznie usprawnia zarządzanie obowiązkami kierowców. W praktyce wygląda to tak, że dzięki systemowi GPS pozyskiwane są potrzebne informacje na temat potrzebnego czasu do przebycia danego odcinka drogi, występujących korków, itd. Kierowca, który zdaje sobie sprawę, że jest na bieżąco monitorowany jedzie o wiele bezpieczniej, gdyż uwzględnia ograniczenia prędkości oraz zwraca większą uwagę na znaki. Zwiększa się także oszczędność paliwa, dzięki ekonomicznej jeździe. Można więc stwierdzić, że umieszczenie lokalizatora GPS w samochodzie zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku drogowego.
Współczesne lokalizatory GPS działają jeszcze lepiej i dokładniej. Zdarza się także, że pełnią dodatkowe funkcje. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli w różnych przedziałach cenowych. Są to niewielkie urządzenia, które można ulokować w niewidocznym miejscu, dzięki czemu kierowca auta lub potencjalny złodziej ich nie zauważy.

 

 


 Ford Inspekcja

 

Teraz w Autoryzowanych Serwisach Forda najlepsi specjaliści przeprowadzą inspekcję Twojego samochodu, a Ty będziesz mógł dodatkowo skorzystać z promocji na zimowy płyn do spryskiwaczy.

Ścieżka diagnostyczna:
• Sprawdzenie stanu płynu hamulcowego (zawartość wody),
• Sprawdzenie stanu akumulatora oraz napięcia ładowania,
• Sprawdzenie i ustawienie świateł,
• Sprawdzenie stanu płynu chłodzącego (krzepliwość),

tylko 49 PLN brutto!

Skorzystaj z akcji promocyjnej, a za 5L zimowego płynu do spryskiwaczy marki Omnicraft zapłacisz tylko 1 zł.

*Promocja trwa do 28 lutego 2018 roku.

Zapraszamy:

Frank Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel.: 34 365 05 75

 

 


 

RENT CAR - SAMOCHODY Z GWARANCJĄ

 

 

Kupuj auta dobre i  sprawdzone.
Sprawdź aktualną ofertę i odwiedź Salony RENT CAR
Częstochowa,  
ul. Główna 56
ul. Główna 24

Tel. 34 324 30 72

RENT CAR Paweł Karoń  - tu kupisz auto z gwarancją: VIP GWARANT*,

 

Zapraszamy na stronę: 
oraz
 

 

Prostsze płacenie za parkowanie w Częstochowie

 

System mPay udostępnił nową wersję usługi, dzięki której częstochowscy kierowcy mogą płacić za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Aktualizacja darmowej aplikacji wprowadza szereg zmian i usprawnień, w tym znacznie poprawioną ergonomię użytkowania. Pozwala też na szybkie zlokalizowanie zaparkowanego pojazdu oraz łatwe kontrolowanie czasu postoju.

Nowa wersja płatności za parkowanie w mPay stawia przede wszystkim na intuicyjność i szybkość transakcji. Po uruchomieniu aplikacji kierowcy mogą łatwo przełączać się pomiędzy trzema dostępnymi metodami parkowania i od razu wybrać tę, która jest dla nich w danej sytuacji najbardziej odpowiednia: bez limitu, na czas lub na kwotę. Z poziomu tego samego ekranu mają dostęp do wszystkich kluczowych funkcji usługi, jak dodawanie i edytowanie pojazdów, historia transakcji czy cennik strefy płatnego parkowania. Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Za postój kierowcy mogą płacić kartą płatniczą lub środkami, którymi wcześniej zasilili swoją elektroniczną portmonetkę.

Dodatkowym udogodnieniem w najnowszej wersji usługi jest możliwość korzystania z geolokalizacji. W ten sposób kierowcy nie musza samodzielnie określać właściwego miasta i strefy parkowania. W każdej chwili mogą też użyć funkcji „Znajdź auto”, która pozwala szybko zlokalizować zaparkowany samochód na podstawie współrzędnych GPS. Przydatną nowością jest również specjalny formularz, za pomocą którego można zamówić naklejkę potrzebną do oznaczenia pojazdu. Wystarczy wypełnić go swoimi danymi, aby otrzymać darmową przesyłkę.

Nowe płatności za parkowanie powstały praktycznie od podstaw. Podczas ich projektowania uwzględniliśmy wiele sugestii naszych użytkowników, zarówno prywatnych, jak i flotowych - mówi Maciej Orzechowski, prezes zarządu mPay S.A. – Głównym elementem usługi pozostają płatności, ale chcemy, żeby aplikacja ułatwiała wykonywanie także innych czynności związanych z parkowaniem. Stąd m.in. szersze niż dotychczas wykorzystanie geolokalizacji. Już teraz pracujemy nad kolejnymi, przydatnymi funkcjami – dodaje Orzechowski.
 

 
Najszybszą z dostępnych w mPay metod płatności za parkowanie jest „Bez limitu”. Kierowcy mogą dzięki niej całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta rozpoczną naliczanie opłaty przyciskiem start, a po powrocie zatrzymają je dotykając przycisku stop. W każdej chwili mogą też sprawdzić, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Jeżeli nie zatrzymają naliczania opłaty przed jego upływem, aplikacja zrobi to automatycznie o właściwej dla częstochowskiej strefy godzinie.

Dzięki nowemu interfejsowi graficznemu korzystanie z pozostałych metod rozliczania parkowania jest równie proste. Kierowcy nie muszą samodzielnie wpisywać w aplikacji planowanego czasu postoju, ani kwoty, którą zamierzają wydać. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie, aby za pomocą specjalnego wskaźnika określić odpowiednią wartość. Jeżeli kierowca wróci do pojazdu wcześniej niż planował, może zatrzymać naliczanie opłaty za pomocą jednego dotknięcia ekranu telefonu.

Nowa wersja usługi jest obecnie dostępna dla użytkowników telefonów z systemami Android oraz iOS. Poza Częstochową płatności za parkowanie mPay są obecnie dostępne w 22 miastach: Bydgoszczy, Chrzanowie, Gdańsku, Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Jaśle, Kielcach, Krośnie, Lesznie, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim, Oświęcimiu, Piasecznie, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Sopocie, Wałbrzychu i Zielonkach.

 


 

 UWAGA na szyby, wycieraczki, lusterka!

 

 

Niesprawne szyby smochodowe zimą to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.

 

Wzmożony ruch spowodowany wyjazdami na zimowe ferie, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odbryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawnośc szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.

 

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uważaj nie tylko w Karnawale!

 

Poznaj możliwości swojego organizmu.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

KARNAWAŁ to okres zabawy i hucznych imprez, często zakrapianych alkoholem.

Warto aprawdzić, czy po udanej imprezie można prowadzić samochód!

Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat .

Używając alkomatu dowiesz się ile możesz bezpiecznie wypić,  a rano sprawdzisz, czy już możesz prowadzić.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta