Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Książki

Koronkowa suknia - Karolina Wilczyńska

Na nową drogę życia

 
Zajrzyjcie do salonu sukien ślubnych pani Wąssowskiej. Przekonajcie się, czy prawdziwa miłość zawsze zwycięża.
 
 
Tosia stara się rozwinąć swoją firmę i niecierpliwie czeka na pierwsze zlecenie. 
W trudnych początkach wspiera ją graficzka Kama i Siergiej „złota rączka”. Tymczasem Łucja, aby pomóc siostrze spotyka się z tajemniczym mężczyzną. 
 • Kim jest ten człowiek i jak wpłynie na losy Tosi? 
 • Dlaczego pierwsza klientka agencji „Na nową drogę życia” nie cieszy się ze swojego ślubu? 
 • Co zrobi Bartek, odtrącony przez swoją wielką miłość?
 •  Jak spotkanie dwojga ludzi, którzy kiedyś się kochali, może wpłynąć na los ich dzieci?

Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 


 

 
Wianek z Lawendy - Agnieszka Olejnik
 

Piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia pośród malowniczych krajobrazów.

 
 • Czy miłości trzeba szukać, czy wystarczy czekać, aż sama nas znajdzie?

Nika opiekuje się chorą matką i uważa, że jej szansa na szczęście przepadła dawno temu. 

Inka została zdradzona, ale nie zamierza poddać się tak łatwo.
 Jakub snuje swoje marzenia o związku idealnym. 
 
Ścieżki trojga przyjaciół ze szkolnej ławy przetną się pewnego dnia - a ta odnaleziona po latach przyjaźń na swój sposób odmieni życie każdego z nich.

W Prowansji, krainie pachnącej lawendą, Nika znajdzie coś, czego się nie spodziewała.

 Życie ma dla niej więcej niż jedną niespodziankę.
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
Niespodzianki losu - Krystyna Mirek
 
WIELKI POWRÓT DO JABŁONIOWEGO SADU!
 
W JABŁONIOWYM SADZIE NADESZŁA KOLEJNA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI WIOSNA. MIESZKAŃCY DOMU Z DREWNIANYM GANKIEM SPEŁNILI JUŻ WIELE ZE SWOICH MARZEŃ. W TYM JEDNO NAJWIĘKSZE SENIORA RODU, BY WSZYSTKIE JEGO CÓRKI BYŁY SZCZĘŚLIWE. CZY UDA SIĘ TEN STAN ZACHOWAĆ NA DŁUŻEJ? ŻYCIE NIESIE ZE SOBĄ WIELE NIESPODZIANEK.

Julia, młoda pani weterynarz, urodziła dwie córeczki. Bliźniaczki. I nie jest jej łatwo z rozpędzonego życia zawodowego nagle przestawić się na zupełnie inny tor. Wydaje się mieć wszystko, a jednak nosi w sobie ukrytą tajemnicę. 

Maryla, najstarsza z sióstr Zagórskich, przeprowadziła się do rodziców. Powoli przejmuje obowiązki mamy, ale wciąż coś ją zaskakuje. Zwłaszcza nagłe pojawienie się zupełnie obcej kobiety, którą ojciec któregoś dnia przyprowadza na kolację. 
 • Kim jest tajemnicza Weronika? 
 • Dlaczego Jan Zagórski tak mocno angażuje się w jej sprawy? 
 • Czy to jego córka? 

To wydaje się kompletnie nieprawdopodobne. A jednak coś jest na rzeczy.

 

 
 
 
 

 
 

 

Jesteś wszystkim czego pragnę - Katarzyna Misiołek

 
TAMTEN UPALNY KONIEC LATA OBOJE ZAPAMIĘTAJĄ NA DŁUGO… 
 
Carla w środku nocy odchodzi od męża i nie oglądając się za siebie, pod wpływem spontanicznej decyzji, wsiada do pociągu do Warszawy. 
Michał, chirurg, niespodziewanie traci wszystko, dowiadując się o czymś, co wywraca do góry nogami jego dotychczasowe życie. 
Nie znają się, jednak los sprawi, że na siebie wpadną. Oboje są w trudnym momencie, zamknięci na drugiego człowieka i ostrożni. 
Jednak miłość otwiera nawet najbardziej zlęknione serca. Zakochują się w sobie niespodziewanie, chociaż wciąż boją się zranienia.
 
Ona jest zagubiona w obcym mieście, on nie do końca wierzy w dobre zakończenia. 
W końcu jednak pojmuje, że nie potrafi przestać o niej myśleć.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 O miłości - ks. Pawlukiewicz

Potrzeba nam tylko jednego. Miłości!

Przyjaźń, zakochanie, narzeczeństwo, małżeństwo, rodzicielstwo – większość z nas choć raz doświadczyła którejś z tych rzeczywistości. Każda z nich ma swoje jaśniejsze i ciemniejsze strony. 

W żadnej relacji nie można spocząć na laurach. 
W każdej zadajemy sobie mnóstwo pytań. 
 • Kim powinna być żona dla męża, a kim mąż dla żony? 
 • Jaka jest rola przyjaciół?
 • Kiedy się kocha?
 • Skąd wiadomo, że dobrze wybraliśmy? 
 • I dlaczego czasem warto się od siebie odsunąć?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jak nikt przed nim potrafił mówić o miłości. Jego słowa zmuszały do zastanowienia się nad naszymi relacjami, umacniały je i cementowały. Nierzadko dawały też motywację, by na nowo o nie zawalczyć lub pracować nad ich uzdrowieniem. Teraz w osobistych i jak zwykle nieco humorystycznych słowach, po raz pierwszy publikowanych, tłumaczy to chyba najbardziej skomplikowane, ale i najważniejsze w życiu uczucie.
 
 
 
 
 

 

Nowe wiersze sławnych poetów -  Grzegorz Uzdański

Jan Kochanowski kibicuje polskiej reprezentacji.

Juliusz Słowacki snuje się po centrum handlowym.

Wisława Szymborska pisze status na facebooka.

Sylvia Plath walczy z dekoderem.

Ignacy Krasicki pracuje nad profilem randkowym.

Grzegorz Uzdański komentuje współczesną rzeczywistość, mistrzowsko naśladując styl największych poetów w historii.

W „Nowych wierszach sławnych poetów”, oprócz utworów znanych ze strony na facebooku, znajdują się również teksty nigdzie indziej nieopublikowane i napisane specjalnie do tego tomiku.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Historia Kotów - Madeline Swan

Jeśli myślisz, że kot kiedykolwiek dał się udomowić, to się mylisz!

Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater internetu, obiekt zbiorowej histerii – KOT. 

 
Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza i nowożytności, aż po powrót w chwale na współczesne salony.

Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Zbawcami rolników i gospodarstw domowych. Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jedni je kochają, inni ich nienawidzą. Koty mają to gdzieś.

„Historia kotów” to dzieje ich trudnego związku z ludźmi, książka pełna ciekawostek i zaskakujących epizodów.

 

 

 

 

 


 

 

Państwo Gucwińscy - Marek Górlikowski

W tajemniczym ogrodzie państwa Gucwińskich

W ich mieszkaniu drzwi gościom otwierał goryl, a w wannie kąpał się pyton. Za pośrednictwem ich programu egzotyczne zwierzęta gościły również w domach milionów Polaków. 

Nie dzielili swojego życia na dom i ogród – to ogród był ich domem. 
Dzięki tej książce możemy dziś poznać jego liczne tajemnice.

Wrocławskie zoo jest areną zwierzęcych i ludzkich dramatów, historii miłosnych i kryminalnych, sensacji z biznesem i polityką w tle. Tu krzyżują się ludzkie losy: w szalecie pracuje hrabina, a w królikarni azyl znajduje niemiecki pastor. Tu żyją, czują i umierają konkretne, znane po imieniu zwierzęta.

Dwie biografie szybko stają się jedną, ta zaś przekształca się we wnikliwe reporterskie śledztwo.

 Widzimy błyskawiczne kariery państwa Gucwińskich i narastające wokół nich kontrowersje – aż do głośnego odejścia z zoo. Marek Górlikowski oddaje głos bohaterom i świadkom minionych wydarzeń. Stawia pytania o naturę człowieka, zwierzęcia i zmieniające się przez lata relacje między nimi.

Bo co to właściwie znaczy: kochać zwierzęta?

 
***

Marek Górlikowski – reporter, dziennikarz, przez wiele lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Czterokrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategoriach Dziennikarstwo śledcze, Wywiad i Publicystyka. Laureat Nagrody im. Jana Jędrzejewicza za biografię Noblista z Nowolipek. Józefa Rotblata wojna o pokój (2018), nominowaną również do finału Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.

 

 
 
 
 

 

Sekret Marii. 

Życie, miłość i pasja Marii Montessori - Laura Baldini


Pasjonujące losy nauczycielki, która odkryła sekret dobrego dzieciństwa

**
Rzym, 1896 rok. Młoda Maria Montessori rozpoczyna wymarzoną pracę na dziecięcym oddziale kliniki psychiatrycznej. Z przerażeniem odkrywa, że mali pacjenci całe dnie siedzą na łóżkach, wpatrzeni pustym wzrokiem w przestrzeń. Kiedy upiera się, żeby zapewnić im coś do zabawy, w zapomniane przez świat dzieci nagle wstępuje życie.

Inni lekarze nie mogą uwierzyć w tę przemianę. Dla Marii to moment ogromnej radości i początek światowej kariery. Ramię w ramię z wyjątkowym mężczyzną, z którym łączy ją głębokie uczucie i zawodowa pasja.

Wkrótce jednak Maria będzie musiała podjąć dramatyczną decyzję, która zaważy na całym jej życiu.

Wybitna postać. Wciągająca opowieść. Tajemnica, która w nowym świetle pokazuje jedną z najbardziej inspirujących kobiet w historii.
 
 
 
 
 
 
 

 

Nie zapomnę o tobie - Monika Michalik


Rozgrzej serce w greckim słońcu

**

Emilia nie wierzy w miłość. Po tym jak ojciec odszedł do innej, mama wychowała ją sama. To ona nauczyła dziewczynę, że zawsze, niezależnie od sytuacji, trzeba walczyć o swoje i podążać za marzeniami. 

Gdy więc pojawia się szansa na pracę w magicznym greckim miasteczku, Emilia nie waha się ani chwili. Już w samolocie okazuje się jednak, że coś poszło nie tak. Do Grecji nie leci sama, a z Mateuszem, który twierdzi, że to on otrzymał tę pracę. Na miejscu zaś, po serii zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń, na jej drodze staje tajemniczy Nikias, który otwiera przed nią zupełnie nowy, gorący od greckiego słońca świat.

Tymczasem w Polsce jej mama, Danka, spotyka miłość sprzed lat. I choć rozsądek podpowiada zupełnie co innego, serce nie daje za wygraną. Dawno zapomniane marzenia zaczynają tlić się na nowo, zmieniając życie nie tylko Dance, ale i nieświadomej niczego Emilii.
 

 
Czy wielkie uczucie może się zdarzyć tylko raz?
 
 
 
 

 
 

Kresowa miłość - Beata Agopsowicz


Opowieść o tym, jak historia potrafi splątać ludzkie losy i zadrwić z tych, którzy próbują nią manipulować.
 

***


W 1924 roku mała ormiańska dziewczynka, Marysia Amirowicz, musi opuścić ukochane Kuty. 
Wraz z rodziną przenosi się do Stanisławowa, a po kilku latach rozpoczyna studia we Lwowie, gdzie, choć jeszcze o tym nie wie, czeka miłość jej życia – przystojny student chemii, Antoni. Sielankę i szczęście zakochanych burzy wojna.

Czterdzieści lat później w życie starej i schorowanej Marii Amirowicz wkracza jej bratanica, Dorota, którą staruszka traktuje jak córkę i opowiada jej całe swoje życie, nie kryjąc rozgoryczenia i żalu do losu.

Nastaje rok 2013. Dagmara, nauczycielka matematyki, poznaje w Krośnie młodego inżyniera, Adama i zakochuje się w nim z wzajemnością. 
Młodzi planują wspólną przyszłość, ale właśnie wtedy postanawia wtrącić się przeszłość…
 
Piękna i klimatyczna podróż przez Kresy. 
 
 

 

 

Powrót nad jezioro - Dorota Milli

 

PRZENIEŚ SIĘ DO STAREGO DOMU NA POJEZIERZU DRAWSKIM.

ODETCHNIJ JEGO ATMOSFERĄ I DAJ SIĘ PONIEŚĆ OTACZAJĄCYM GO DOBRYM EMOCJOM.

**

 
Cyntia sądziła, że jej życie jest poukładane i szczęśliwe. Niestety los zdecydował inaczej.
Na szczęście pojawiła się propozycja złożona przez mężczyznę, którego kiedyś dobrze znała.
Cyntia wróciła do ukochanego rodzinnego domu nad jeziorem, by spędzić w nim lato i odkryć dawne tajemnice.
 
Czy kobiecie uda się na nowo zbudować swoje szczęście? Jaki udział będą w tym mieli dwaj mężczyźni, którzy zdecydują się jej towarzyszyć?
 
 
 
 
 

Arsene Lupin Dżentelmen włamywacz - Maurice Leblanc

 
Dżentelmen – włamywacz.
I niekiedy wyśmienity detektyw.

Arsène Lupin zasłynął prawdziwym mistrzostwem w sztuce rabunku dzięki niezwykłej inteligencji oraz sprytowi i talentowi do kamuflażu i charakteryzacji. 
Jednocześnie był włamywaczem honorowym – nigdy nie krzywdził biednych. Z wzajemnością uwielbiał kobiety, a także potrafił znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji.
Opowiadania kryminalne o detektywie - włamywaczu, które pokochali czytelnicy na całym świecie, w nowej, ekskluzywnej odsłonie! 
Rozbawią, zaintrygują i zaskoczą najbardziej wymagającego książkofila.

A jeśli po lekturze trudno będzie wam się rozstać z Arsènem Lupinem – na platformie Netflix czeka serial inspirowany jego przygodami.
Niniejsze wydanie zostało wzbogacone o zdjęcia pochodzące z serialu Lupin.
Na książce znajduje się zdejmowana, papierowa banderola z informacją o serialu.

 

 

 

 


 

Miasto Szpiegów - Marek Krajewski

W wolnym mieście Gdańsk wszystkie chwyty są dozwolone

MISTRZOWSKA POWIEŚĆ szpiegowska, w której Marek Krajewski odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej.

1933. Edward „Łyssy” Popielski na zlecenie swych mocodawców trafia z Ritą i Leokadią ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Szybko odkrywa ciemną stronę miasta — jak najdalszą od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki są pełne nędzy i przemocy, a wzburzone fale zimowego morza często zamykają się nad głowami kolejnych ofiar, które wiedziały zbyt dużo. Popielskiego czeka pierwsze, niemal śmiertelne starcie z Abwehrą.

Kiedy na drodze Łyssego staje platynowowłosa piękność, wdowa Irena Arendarska, wszystko wydaje się jasne – ta cyniczna uwodzicielka zastawia nań sidła. Czy Popielski się z nich wyplącze?

Czy łatwiej mu będzie zaufać najzacieklejszemu wrogowi, czy najbliższej osobie?

***
MAREK KRAJEWSKI – autor dwudziestu bestsellerowych powieści kryminalnych. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.Zrozumieć szaleństwo - Susannah Cahalan

 

 


 

 

 

Zrozumieć szaleństwo - Susannah Cahalan

 

Najgłośniejszy eksperyment w historii psychiatrii i mroczna prawda, która się za nim kryła.

 • CZYM JEST OBŁĘD? W JAKI SPOSÓB GO ZDIAGNOZOWAĆ I JAK GO LECZYĆ?

W poszukiwaniu odpowiedzi, psycholog z uniwersytetu stanfordzkiego David Rosenhan i siedmioro innych, zdrowych osób udało się pod przykrywką do szpitali psychiatrycznych na terenie Ameryki, żeby sprawdzić zasadność diagnoz psychiatrycznych. Zmuszeni do pozostania na oddziale zamkniętym, dopóki nie „udowodnią”, że są normalni, wszyscy ośmioro wyszli ze szpitala z niepokojącymi diagnozami i jeszcze bardziej alarmującymi historiami z czasu ich hospitalizacji. Przełomowe badanie Rosenhana rozbiło całą dziedzinę psychiatrii, doprowadzając do zamknięcia wielu zakładów psychiatrycznych i na zawsze zmieniając sposób diagnozowania chorób psychicznych.

NOWE NIEZWYKŁE BADANIA CAHALAN 
 
- PRAWDZIWA DETEKTYWISTYCZNA HISTORIA - POKAZUJE, ŻE NIEWIELE RZECZY W TEJ HISTORII BYŁO DOKŁADNIE TAKIE, JAKIMI SIĘ WYDAJĄ. 
CO TAK NAPRAWDĘ ZDARZYŁO SIĘ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI ODDZIAŁÓW PSYCHIATRYCZNYCH?
 NAJGŁOŚNIEJSZY EKSPERYMENT W HISTORII PSYCHIATRII I MROCZNA PRAWDA, KTÓRA SIĘ ZA NIM KRYŁA.

 

 

 


 

 

Ekstremista - Remigiusz Mróz

 

WYŚCIG ZE ŚMIERCIĄ CZAS ZACZĄĆ

Bestsellerowa seria z Gerardem Edlingiem!
Sprzedane prawa do ekranizacji!
 

W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. 

Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną osobą, która dostrzega w tym coś więcej, jest lokalna dziennikarka, Małgorzata Rosa. Od kilku miesięcy śledziła powracający w internecie motyw kart do wróżenia, zdający się mieć związek ze zdarzeniami, w które wplątany był niedawno Gerard Edling. Nie widząc innej możliwości, próbuje szukać pomocy u człowieka, który z nieznanych jej przyczyn nie chce mieć z nią nic wspólnego.
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

Jeszcze w zielone gramy - Niemczynow Anna H

Los, splatając drogi tych trojga ludzi, odmieni ich życie w sposób, jakiego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć.
 

Kiedy po wielu latach prób Edycie i Sewerynowi nie udaje się zostać rodzicami, podejmują decyzję o adopcji. Wystarcza jedno spojrzenie małej Jassi, by wytworzyła się między nimi z pozoru niemożliwa więź.
Garść wspomnień, jaka pozostała dziewczynce po biologicznej matce, to całe dziedzictwo, które niesie na swoich wątłych barkach.

Anna H. Niemczynow bierze na warsztat drogę dążenia do rodzicielstwa, na której tak trudno o kompromis, i z czułością maluje obraz rzeczywistości, z jaką boryka się wiele par.
 Prowokuje i skłania do przemyśleń, swoim zwyczajem nie podsuwając jednak gotowych odpowiedzi, lecz pozwalając czytelnikom samodzielnie zagłębić się w tę piękną i mądrą historię.
 
 
 

 
 

Spełnione marzenia - Krystyna Mirek

 
Jabłoniowy sad jest wieczny, ta opowieść nigdy się nie skończy, jest bowiem historią o miłości, a ona jest niewyczerpana.
 
Los jest często niesprawiedliwy. 
Przekonały się o tym Gabrysia i Julia, które stanęły chyba w złej kolejce, kiedy przydzielano szczęście. Gabrysia jest kobietą z ponadprzeciętnym instynktem macierzyńskim, a jednak nie może zajść w ciążę. Z kolei Julia marzy o miłości, czy to coś dziwnego? Proste, naturalne pragnienie młodej kobiety, a jednak nie udało się go spełnić. W jabłoniowym sadzie na rozłożystych gałęziach znów kołyszą się dojrzewające owoce, na tarasie stoi wieczorna herbata, a wiatr szumi w tysiącach liści. Nie ma już burzy, w życiu zapanował spokój.
 A jednak nadchodzą wielkie zmiany....... 
Tym razem po cichu, niepostrzeżenie. 
Czy uda się spełnić marzenia, a jednocześnie zachować to, co najważniejsze?
 
 JAK DŁUGO MOŻNA PIELĘGNOWAĆ NADZIEJĘ? 
CZY POKRĘTNY LOS DA SIĘ W JAKIŚ SPOSÓB OSZUKAĆ? 
A MOŻE SZCZĘŚCIE CZAI SIĘ NA MNIEJ UCZĘSZCZANYCH ŚCIEŻKACH, 
W STRONĘ KTÓRYCH NAWET NIE SPOGLĄDAMY?
 
 

 

Szczęście w mazurskim domu - Katarzyna Janus
 

Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? 

Czy miłość jest tylko jedna?

Tosia, która odziedziczyła stary dom na Mazurach, jest na dobrej drodze do odnalezienia spokoju i szczęścia. Tymczasem Paulina, studentka konserwatorium, spotyka Bruna, mężczyznę z przeszłością.

Między tym dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie. 
Jednak w tym samym czasie w pensjonacie pojawia się Kacper Baliński, znany pisarz i przystojny mężczyzna, kryjący w sobie smutną tajemnicę.
 

Przenieś się do pięknego domu z duszą, położonego wśród mazurskich lasów i jezior i sprawdź:

CZY W OTOCZENIU PIĘKNYCH MAZURSKICH KRAJOBRAZÓW, MŁODZI LUDZIE ODNAJDĄ WRESZCIE SPOKÓJ I SZCZĘŚCIE?
 
Piękna obyczajowa powieść, pełna emocji!!
 
Jak żyć długo - David Sinclair, Matthew LaPlante
 

A jeśli starzenie się to choroba... 

I to choroba uleczalna?

Żyjemy w przekonaniu, że starzenie się jest nieuniknione.

 Co jednak, jeśli wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy o tym procesie, było mylne?

Doktor David Sinclair, światowy autorytet w dziedzinie genetyki i długowieczności, twierdzi, że starzenie się to choroba, którą można leczyć.

Autor przedstawia badania, które uświadamiają nam, że możemy spowolnić, a nawet odwrócić ten proces. Udziela nam również praktycznych porad i przekonuje, że czasem wystarczą małe zmiany w codziennym trybie życia, by zachować młodość i zdrowie na dłużej.

Ta książka to drogowskaz pokazujący, jak odzyskać panowanie nad swoim zdrowiem. 
Raz na zawsze zmieni nasz sposób myślenia o starzeniu się i o tym, co możemy w tej kwestii zrobić.

- To najbardziej wizjonerska książka o starzeniu się, jaką kiedykolwiek czytałem. - DEAN ORNISH, doktor nauk medycznych, założyciel i przewodniczący Preventative Medicine Research Institute, autor bestsellerów z listy „New York Timesa”

 
 
 
 

 

Krew - Max Czornyj

 

- Ich przerażenie napawa mnie radością - szepnął

- Krew za krew

 

Komisarz Deryło powraca w jednej z najmakabryczniejszych spraw w swojej karierze!

W przerażających okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. 

W miejscu kaźni zabójca pozostawia upiorną wiadomość. Czy jej adresatami są śledczy?
 A może bezpośrednio komisarze Deryło i Haler?
 Krąg podejrzanych szybko się rozszerza i obejmuje nawet funkcjonariuszy lubelskiej komendy. 
 
Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od niebezpieczeństwa. Zdaje się, że zabójca zaczyna kolejne polowanie.
 
 

 

 


 

 

 

Szpital dla psychopatów - Stephen Seager

W tym szpitalu leczy się najcięższe przypadki przestępców - od paranoidalnych schizofreników po skazanych seryjnych morderców

NOWA KSIĄŻKA AUTORA BESTSELLEROWYCH PSYCHOPATÓW!

Stephen Seager spędził rok na oddziale szpitala psychiatrycznego, na którym zamknięto najgorszych psychopatycznych przestępców.

 • NIGDY NIE PATRZ IM W OCZY.
 • NIGDY ICH NIE DOTYKAJ.
 • JEŻELI SIĘ BOISZ, POWIEDZ IM TO. ALE NIGDY NIE ODWRACAJ SIĘ DO NICH PLECAMI.

Wspomnienia psychiatry, opisujące rok stażu na oddziale psychiatrycznym ujawniają wstrząsającą prawdę o życiu za zamkniętymi drzwiami instytucji dla umysłowo chorych.

To doświadczenie Seagera, autora bestsellerowych PSYCHOPATÓW, już na zawsze zmieniło jego postrzegania świata i ludzi. 
Po wyjściu już nigdy nie był tym samym człowiekiem.
 
 

 

 

 

 


 

 

 

 

Awaria małżeńska -  Socha Natasza, Witkiewicz Magdalena

 

Jak wygląda dom bez żon?

 Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem tymczasowych samotnych ojców. 

 

 

Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?

 – Śpisz już? – No, zasypiam. – Musisz mi pomóc – szepnął konspiracyjnie. – Czy ja mogę ci pomagać o innej porze niż północ? – Nie. Bo nie zasnę – powiedział nerwowo. 

– Musisz mi pomóc go uciszyć. Albo załatwić na amen. Krzyczy, śpiewa, raz jest księżniczką, a raz rycerzem. – Jezu… o kim ty mówisz? – O Furbym! Jak ja mam go uśpić? Siedzę od godziny, kołyszę go, a jak tylko odstawię, to drze mordę! – Za ogon. – Co za ogon? – Pociągnij za ogon i trzymaj dziesięć sekund

 

 

 

 


 

Jezioro szczęścia - Agnieszka Krawczyk

Każdy ma swoje miejsce na świecie

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie.

Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. 

W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. 
Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. 
Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji.
Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. 
Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.
 

Polecamy na: http://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 


 
 

Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc Zofia Ossowska

 

W pobliżu jednego z mazurskich jezior, pośród drzew i krętych leśnych alejek znajduje się stary, piętrowy dom, w którym zawsze możesz liczyć na wsparcie i zrozumienie - Pensjonat Samotnych Serc. 

 
W mazurskim pensjonacie pojawia się Filip, pierwsza miłość Matyldy. Kobieta nie może zdecydować, czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, czy lepiej dać szansę nowemu uczuciu. 
Tymczasem do Borówek przyjeżdża pani Józia, prawdziwy wulkan energii. Kobieta opowiada właścicielce pensjonatu o natrętnym adoratorze, którego poznała w sanatorium. Pewnego dnia mężczyzna zjawia się w Borówkach i prosi znajomą o pomoc w nietypowej sprawie. Pani Józia godzi się, nie wiedząc, że w ten sposób zapoczątkowuje ciąg nieprzewidzianych, czasem zabawnych, wydarzeń.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 

Dieta 7 hormonów - Sara Gottfried 

 

Ulecz swój metabolizm i schudnij w 3 tygodnie

PRZEŁOM W KOBIECEJ DIETETYCE HORMONALNEJ

Nie możesz schudnąć, choć masz wrażenie, że próbowałaś już wszystkiego? 

Stosowałaś każdy możliwy detoks, lecz twoja waga ani drgnie?
 Możesz to zmienić w bardzo prosty sposób – a przy okazji raz na zawsze pożegnać się z restrykcyjnymi dietami.

Dieta 7 hormonów jest banalnie prosta: 

eliminując w trzydniowych cyklach poszczególne typy żywności oddziałujące na każdy z 7 hormonów kluczowych dla metabolizmu kobiety, zrzucisz do 7 kilogramów w 3 tygodnie.

Kolejna dobra wiadomość: na diecie nie trzeba być cały czas.

Wystarczy, że odzyskasz równowagę hormonalną, aby naturalnie zrzucić zbędne kilogramy.

 Po zakończeniu 3-tygodniowego resetu hormonalnego, wyposażona w wiedzę o potrzebach swojego organizmu, będziesz w stanie samodzielnie zadbać o swoje zdrowie i utrzymać smukłą sylwetkę.
ULECZ SWÓJ METABOLIZM I CIESZ SIĘ ZDROWĄ WAGĄ!

Dieta 7 hormonów, czyli poradnik uczący:

 •  jak uleczyć kobiecy metabolizm, 
 •  jak odzyskać równowagę siedmiu kluczowych hormonów 
 • jak  pozbyć się problemów z wagą raz na zawsze. 

Sara Gottfried, ginekolożka z Harvardu i autorka bestsellerowego Sposobu na hormony, wraca z przełomowym planem żywieniowym, opierającym się na siedmiu resetach hormonalnych.

 
 

 

Najlepsze przed nami - Zuza Kordel

 

Debiutancka powieść Zuzy Kordel, córki Magdaleny Kordel, ulubionej pisarki Polek.
 
Najlepsze przed nami to książka, która emanuje dobrą energią, dodaje otuchy i wiary w miłość, happy endy i w to, że najlepsze dopiero się wydarzy.
Miłość przychodzi niespodziewanie.

***
Aniela ma dwadzieścia jeden lat, cięty język i ukochaną czerwoną mazdę, którą może uciec, dokąd tylko zechce. I gdy kolejna oschła rozmowa w domu sprawia, że wreszcie coś w niej pęka, dziewczyna nie zastanawia się dwa razy. Wyjeżdża do babci do Warszawy i zaczyna życie na nowo, sama. Ale najpierw, by jak najszybciej stanąć na nogi, robi to, co zawsze wychodziło jej najlepiej. Bierze udział w wyścigach samochodowych. Nielegalnych. I pakuje się w niezłe tarapaty…
Łukaszowi wydaje się, że najgorsze ma już dawno za sobą. Udało mu się wyjść z nałogu i przestać myśleć o Karolinie. W ogóle o dziewczynach. Teraz stawia na siebie: rodzina, praca i wieczorne wyścigi z kumplami. I wtedy los sprawia, że na jego drodze staje Aniela.
Poza wspólną pasją dzieli ich wszystko.

Każde skrywa własny sekret. 

Czy pozwolą sobie uwierzyć w to, że najlepsze dopiero się wydarzy?

 

 
CHILLI BOOKS to rosnące napięcie i buzujące emocje. 
Pasjonująca rozrywka. Książki, które rozbudzają apetyt na więcej.
 

 

Wkręcona w rodzinę - Natasza Socha

Wszyscy jesteśmy niedoskonali.

A jednocześnie mamy potencjał, by być fajnymi ludźmi. Czasem wszystko się sypie, czasem świat staje na głowie, ale i tak jesteśmy rodziną.

 

...czyli „MACOCHA” PIĘTNAŚCIE LAT PÓŹNIEJ

Piętnaście lat temu nastoletnia Kasia trafiła do domu Romy, nowej żony ojca, którą od razu potraktowała jako „złą macochę”. Dzisiaj Katarzyna ma dwadzieścia dziewięć lat i wcale nie myśli o dzieciach. Te jednak otrzymuje niejako awansem – w jej poukładane dotąd życie nagle wkracza 4-letni Stanisław i 7-letnia Zuzanna, dzieci jej obecnego partnera.
Katarzyna z dnia na dzień staje się numerem dwa, traci swoją uprzywilejowaną pozycję i dodatkowo musi zmierzyć się z tymi samymi problemami, co wcześniej Roma. Dociera do niej, że rolę macochy trzeba dziś zdefiniować na nowo, zawalczyć o siebie, stanąć do walki z uprzedzeniami.

 I spróbować nie zwariować w świecie, który macoch po prostu nie lubi.

 


 

Napisz mi jak zabić - Dorian Zawadzki

Podczas tego śledztwa będzie trzeba nagiąć wiele przepisów…

Śląska prowincja. Na wiejskiej polanie zostają odnalezione zwłoki poczytnego autora kryminałów. Wcześniej został uprowadzony z własnego domu, a jedynym świadkiem zajścia jest żona pisarza, znaleziona w sypialni – poturbowana i skuta kajdankami.

Sprawa zostaje przydzielona utalentowanej i niezwykle ambitnej podkomisarz Laurze Szumskiej, która nie może pogodzić się z faktem, że wbrew własnej woli oddelegowano ją z Warszawy do komendy powiatowej w Myszkowie. Do współpracy zostaje jej przydzielony komisarz Olgierd Kot, cieszący się uznaniem śledczy, który coraz częściej miewa myśli samobójcze.

Oboje funkcjonariuszy różni wszystko, ale żeby znaleźć zabójcę będą musieli stanąć ramię w ramię. Niebawem spokojny, urzekający pięknem krajobraz stanie się dla nich miejscem, w którym przyjdzie im się zmierzyć ze złem w ludzkiej skórze...
 

Świetnie skonstruowana intryga i doskonale nakreśleni bohaterowie to znaki szczególne thrillera Napisz mi jak zabić. 
Dorian Zawadzki po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwym mistrzem w budowaniu napięcia!

 

 


 
 

Wielki Ogarniacz Kuchni - Pani Bukowa, Pan Buk

To, co możesz zjeść jutro, zjedz dzisiaj!
 
***
 

To dalszy ciąg przygód Adriana i Beaty, którzy znani są z bestsellerowej serii "Wielkich Ogarniaczy".

***

Pani Bukowa zna się na jedzeniu jak mało kto. 

Kto nie wierzy, niech na nią spojrzy. 
Sama odkryła, że zrównoważona dieta polega na tym, że w jednym ręku masz ciasteczko, a w drugim czekoladę.
Samego gotowania unika nawet bardziej niż joggingu, budzika i ważenia się. 
Zdarzają się jednak w życiu takie chwile, kiedy naprawdę musi coś ugotować. 
Zwłaszcza jeśli założyła się o to z sąsiadem. 
 
Skoro tyle osób to robi, to nie może być przecież aż takie trudne, prawda?

PS1 Tak. W książce są również przepisy.
PS2 Tak. Można z nimi gotować.
PS3 Nie. Nie otrujecie się :)

 
 

Rzeźnicy z OUN-UPA. Bandera, Szeptycki i ludobójstwo Polaków - Marek A. Koprowski

 
 
Czy na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej musiało dojść do ukraińskiego ludobójstwa ludności polskiej?

Pytanie to wciąż pasjonuje historyków i badaczy, którzy wciąż nie potrafią lub nie chcą udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. 
Wśród ukraińskich badaczy są też i tacy, którzy twierdzą, że żadnego ludobójstwa Polaków nie było.
 Co najwyżej, to Polacy mordowali Ukraińców, a nie na odwrót.
Poszukując odpowiedzi, autor prezentuje działania Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz losy i poglądy Stepana Bandery i metropolity Andreja Szeptyckiego. W okresie sowieckiej i niemieckiej okupacji stali się oni głównymi aktorami ukraińskiej sceny politycznej. OUN zaś stała się jedyna organizacją mającą realny wpływ na społeczeństwo, zdradzającą ambicje wpływania na wszystkie dziedziny życia Ukraińców w okupowanym kraju.
I choć Bandera i Szeptycki stali na przeciwstawnych biegunach, a zestawienie ich razem wydaje się nawet niestosowne, to jednak łączył ich cel – obaj dążyli do zbudowania niepodległego państwa ukraińskiego. 
Dla jego realizacji byli w stanie poświęcić wiele. Nawet sprzymierzyć się z Hitlerem.
Niniejsza książka ukazuje wiele mało znanych mechanizmów ukraińskiego ludobójstwa, ginących często w cieniu zbrodni i stosów ich ofiar.
 
 

 

 
 

DZIENNIK Z GUSEN - Aldo Carpi


Jedyny w swoim rodzaju, unikatowy dziennik więźnia na bieżąco opisujący i ilustrujący codzienność niemieckiego obozu koncentracyjnego.
 
Unikatowy, wstrząsający pamiętnik, którego zapiski i obrazy powstawały w obozowym piekle.

Aldo Carpi – artysta, profesor malarstwa – spędził w obozach blisko półtora roku. 

Strażnicy uczynili sobie z niego „malarza na zlecenie”.
Jednocześnie dzięki temu zyskał on możliwość stworzenia wyjątkowego dokumentu czasu zniewolenia. Pisał go i rysował z dnia na dzień, w obliczu nieustającego terroru i groźby śmierci.
Każde zawarte na kartach dziennika słowo, każdy obraz wydarte zostały śmierci i obozowej katordze. 
Całość stanowi rozpaczliwy głos człowieka, któremu chciano odebrać prawo do życia. 
Z tych zapisków poznajemy piekło życia w miejscu przeznaczonym do umierania. Niezwykłe rysunki dokumentujące codzienność chwilami przemawiają dobitniej od słów…
Jest to również piękne świadectwo tego, że nawet w piekle można pozostać człowiekiem i nie sprzeniewierzyć się wyznawanym wartościom: miłości, przyjaźni i solidarności, choćby nawet oprawcy uznali je za przestępstwo. To zarazem ostrzeżenie i zachęta do obrony ze wszystkich sił przed tymi, którzy chcą zniszczyć prawdę, depcząc prawa i godność człowieka..
***

Aldo Carpi (1886-1973) artysta malarz, profesor i dziekan Akademii Sztuk Pięknych Brera. Podczas I wojny światowej służył w armii włoskiej. Aresztowany przez SS na półtora roku trafił do obozów koncentracyjnych – w Mauthausen i Gusen. Uwolniony powrócił do Mediolanu i został ponownie dziekanem Akademii Brera. Zajmował się m.in. sztuką sakralną, tworząc freski, witraże i mozaiki. W 1956 roku otrzymał złoty medal zasłużonego obywatela Mediolanu i nagrodę państwową za twórczość i zasługi kulturalne. W 1971 roku, opublikował „Dziennik z Gusen”, który w niecały rok doczekał się aż czterech wydań. W 1972 roku zmarła jego żona Maria, z którą przeżył 55 lat i doczekał sześciorga dzieci.
 
 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta