Green Pack Częstochowa
 
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

 

60-lecie działalności Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie

Społeczna Szkoła Baletowa obchodzi 60-te urodziny! 

Z tej okazji, już 16 czerwca, tradycyjnie, na scenie Filharmonii Częstochowskiej uczniowie zaprezentują nowy spektakl objęty patronatem prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka: „Stanisław Moniuszko – obrazy polskie”.

 

Od wielu pokoleń zainteresowanie tańcem i sztuką nie maleje, a balet i wyrażanie siebie poprzez taniec stają się co raz bardziej popularne. Zajęcia w Społecznej Szkole Baletowej od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Szkoła i Ognisko wychowały już wiele pokoleń częstochowian. 

To tutaj dzieci kształcą się w duchu wewnętrznej dyscypliny, harmonii i piękna, rozwijając swoją osobowość poprzez taniec i muzykę.
-Klasyka to podstawa - podkreśla wieloletni pedagog Urszula Brylewska, której jubileusz Szkoły zbiega się z 25-leciem pracy na stanowisku dyrektora.
Urszula Brylewska jest absolwentką wydziału pedagogicznego Warszawskiej Szkoły Baletowej.

To wieloletnia tancerka – solistka i pedagog baletu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny. Od 1994 r. jest dyrektorem Społecznego Ogniska Baletowego. W 2000 roku założyła Społeczną Szkołę Baletową. Z sukcesami, jako laureatka nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy i zasłużony działacz kultury prowadzi szkołę i ognisko do dziś.

Na początku Ognisko Baletowe mieściło się  przy Al. Jana Pawła II, potem przez jakiś czas w Filharmonii Częstochowskiej, następnie w niepowtarzalnym klimacie historycznych kamienic: w "Willi Generała" i w "Domu Księcia"  przy Al. Wolności.
Po opuszczeniu "Domu Księcia" Społeczna Szkoła Baletowa przeniosła się do wyjątkowej lokalizacji -  na dworzec głównym PKP.
Szkoła dysponuje trzema doskonale wyposażonymi salami baletowymi, w których codziennie odbywają się próby i zajęcia taneczne.
 
Z niecierpliwością oczekując galowego występu, Szkole życzmy kolejnych okrągłych rocznic, kadrze pedagogicznej radości z wychowywania młodych ludzi w miłości do tańca, a tancerzom radości, przyjemności i odnajdywania w sobie pasji.
 
 
*****
Społeczna Szkoła Baletowa i Społeczne Ognisko Baletowe pod patronatem Towarzystwa Upowszechniania Sztuki Baletowej „TERPSYCHORA” z siedzibą w Częstochowie,  zaprasza dzieci od 4 roku życia . Nabór trwa cały rok. 
Szczegóły: www.terpsychora.czest.pl.

 

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta